Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja wiem,w przeciwieństwie do Pierwszej Żmiji Formu(piotrek42),który kłamie bezczelnie w żywe oczy,jeśli taka jest prawda to nie dziwie się Waszemu chamskiemu zachowaniu.

 

 

 

Oooo cześć Maciarewicz, (wszędzie spiski i knowania a chłopisko takie ucziwe jest ;) ) a co Ty handlarzyno systemów grzewczych robisz w takim brudnym temacie jak ekogroszki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po prostu czasami ma takie skoki ;) Wentylację już wymianiał z termofleksów na PE,izolację z granulatu na wełnę,taki typ człowieka ;)

Zużycie podaje praktycznie codziennie i ma fajne.

 

Czyli hobbysta.

 

A ja Ci napiszę o co tak naprawdę chodzi i jeśli tego nie zrozumiesz to idą czasy, w których Twój biznes długo nie pociągnie. Sęk w tym, że musisz zrozumieć, że budują sie rózni ludzie tzn. są też tacy co do realizacji swojego marzenia jakim jest dom podchodzą ze zdrowym rozsądkiem i budją dom taki na jaki ich stać. Filozofie, która ty przyjmujesz a więc zainwestowanie na początku i odcinanie kuponów jest do przyjęcia ale niestety nie wszystkich na nią stać. I nie wciskaj, że jest inaczej porównywalnie pytając ile kosztuje budowanie komina itp bo mam to już policzone i wiem, że do takiego domu z pompą, gdzie będzie to w użytkowaniu naprawdę tanio należy sporo dołożyc a zwraca się w latach.

 

Niestety sa tacy, którzy posłuchali róznegorodaju doradców budowlanych finansowych i teraz albo są już uduszeni przez kredyt albo w najlepszym przypadku tak mocno złapani za gardło, że ledwo moga złapać oddech, takich już jest tysiące i nie jeden na tym forum by się znalazł.

 

Tak wieć sugerując, że ktoś czegoś nie przemyślał grając na pewnych ludzkich słabościach przyłaczasz się do grupy ludzi, którzy dbając tylko o własny interes przyczyniają się do sytuacji jaką mamy a bedzie jeszcze gorzej. Jak chcesz naprawdę robić interesy i istnieć to bądź po prostu uczciwy i na początku uświadmiaj ludzi z czym to się wiąże, zapytaj z czego inwestują swoją budowe uświadom o kosztach i nie kłam.

 

Bo póki co często kłamiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata&Sławek to była cała prawda.

Bywam czasami na budowach u klientów i jest tak jak piszesz, rozliczanie jednej transzy żeby dostać następną.

Chłop zapierdziela w niemczech, irlandii, finlandii a babina pozostawiona z dzieciarnią i całą budową.

Taka nasza polska rzeczywistość

Aaa. i nie piję do Was, dzisiaj nawet byłem w takim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za to polecam wszystkim jednak budowę domu energooszczędnego.

To jest najlepszy sposób na niskie rachunki i obojętnie wtedy czym będziemy grzać to zawsze będzie tanio :)

Zapomniałeś dopisać że to najlepszy sposób na niskie rachunki i wysoką ratę kredytową a to przy jakimś nieszczęściu szybko prowadzi do kawałka sznurka i wysokiego drzewa w zaciszu.

Jak mój kolega budowlaniec mawia: sru z dachu i po fachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko racja,ale ja nie polecam pomp za wszelką cenę,koszt systemu grzewczego na prąd to ok.4tys.zł (kocioł kospel).

Sam mialem mieć taki bo buduję też w bardzo mocno ograniczonym budżecie i w 100% z kredytu :)

Zasada była prosta,tanio i komfortowo,być może kosztem przyszłych rachunków.

 

Za to polecam wszystkim jednak budowę domu energooszczędnego.

To jest najlepszy sposób na niskie rachunki i obojętnie wtedy czym będziemy grzać to zawsze będzie tanio :)

Teraz jest okazja ku temu,bo Państwo dopłaca do budowy takiego domu.

W moim Dzienniku Budowy starałem się opisywać i pokazywać jak można tanio wybudować dom energooszczędny,nie tylko przez wydanie kasy na systemowe rozwiązania ale własnym sposobem i sumptem ale chamskie wpisy,które sie pojawiły niszczą tą ideę.

Arturo

Codziennie, nawet latem, śledzę ten wątek od ponad roku (Twoje wpisy też), rzadko zabieram głos. Zrozum wreszcie, przegiąłeś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne musisz się wyrobić bo na pompach ciepła w wątku o kotłach na eko groszek to ty się fortuny nie dorobisz chociaż mimo czasem uszczypliwości życzę ci wszystkiego dobrego w biznesie.

Zobaczysz że nie jest tak łatwo.

Dam ci też dobrą radę na początek o ile jej chcesz, myślę że ode mnie bardzo ale ....

Matactwem i krętactwem zaufania klienta nie zaskarbisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W moim Dzienniku Budowy starałem się opisywać i pokazywać jak można tanio wybudować dom energooszczędny,nie tylko przez wydanie kasy na systemowe rozwiązania ale własnym sposobem i sumptem ale chamskie wpisy,które sie pojawiły niszczą tą ideę.

Ty to tak odebrałeś? To pomyśl ile osób zwracało ci uwagę abyś tu nie pisał a ty dalej to robiłeś i to jeszcze bezczelniej? Teraz pomyśl o tych osobach co myślały o twoich tu reklamach? Na jakie te wpisy zasługiwały epitety?

Takich tu nie dostałeś a tylko dlatego że mają trochę więcej obycia i oczytania o kulturze nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegów z kołami , próbował już ktoś może odzyskiwać ciepło ze spalin ? nagrzewnica wodna , heatpipe ? Są jakieś gotowe rozwiązania cenowo przygotowane dla zwykłego śmiertelnika ?

 

Potrzebuję dogrzać powietrze do reku (zamiast gwc) wystarczy do +1*C i myślę jak tu to spiąć to z kotłem :)

 

Za dużo nie ma co odzyskiwać bo poniżej 100 st może pojawić się kondensat i dopiero syfu się narobi.

 

Ja mam po prostu wlot powietrza do kotłowni z "zetki" poprowadzony spiroflexem wprost na rurę pomiędzy czopuchem a wlotem do komina - trochę to ciepła odzyskuje i nareszcie nie wieje zimnem po nogach [co wcześniej występowało pomimo,że w kotłowni było ponad +30 st].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem poradnik TIMON120777 http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/. Posiadam o niebo większą wiedzę niż przed przeczytaniem, z tym że mam i tak problem. Wiem jakiej mocy mniej więcej kocioł będę potrzebował ale nie mam pojęcie z jakiej firmy szukać. Będę potrzebował kocioł o mocy ok 12kw najlepiej z podawaniem tłokowym. Czy mógł by ktoś podać jakieś propozycje. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nie ma co odzyskiwać bo poniżej 100 st może pojawić się kondensat i dopiero syfu się narobi.

 

Ja mam po prostu wlot powietrza do kotłowni z "zetki" poprowadzony spiroflexem wprost na rurę pomiędzy czopuchem a wlotem do komina - trochę to ciepła odzyskuje i nareszcie nie wieje zimnem po nogach [co wcześniej występowało pomimo,że w kotłowni było ponad +30 st].

Witam. Ciekawe rozwiązanie, tylko czy sprawdzałeś, czy kiedy dmuchawa stoi ( nie wytwarza podciśnienia w kotłowni) ciąg w zetce się nie odwraca? Chociaż jak wlot był nisko i rura w górę od wlotu do czopucha idzie, to nie powinno się nic dziać.Przy wyżej umieszczonych wlotach ( kotłownie zagłębione) raczej bym odradzał. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nie ma co odzyskiwać bo poniżej 100 st może pojawić się kondensat i dopiero syfu się narobi.

 

.

 

Może inaczej - poniżej 100 st C temperatury spalin należy przynajmniej sprawdzić czy nie pojawia się kondensat bo aby powstał to musi się nałożyć na siebie jednocześnie kilka czynników - temat ten razem z punktem rosy był już wałkowany kilkakrotnie.

 

Moje zdanie jest takie, że przy niskich temperaturach spalin najlepiej jest mieć komin systemowy wtedy nie musimy się obawiać negatywnych skutków ewentualnego powstania kondensatu.

 

Przy kominach murowanych lepiej kontrolować częściej komin czy faktycznie nie powstają tam zalążki kondensatu albo dla świętego spokoju trzymać wyższą temperaturę spalin w kominie.

 

Prowadzą od czterech lat kocioł z bardzo niską temperaturą spalin dużo poniżej 100 st C ( jeszcze spaliny ochłodzone w dodatkowym ogniwie grzewczym) plus 11 m komina systemowego i na razie nie ujawniłem jeszcze śladów kondensatu ani powstania punktu rosy. Nie mniej i tak sprawdzam zawsze co zasyp najniższy punkt rewizyjny w dodatkowym ogniwie grzewczym czy nie ma tam niepokojących zjawisk ale ciągle jest sucho a komin też się ma dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem poradnik TIMON120777 http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/. Posiadam o niebo większą wiedzę niż przed przeczytaniem, z tym że mam i tak problem. Wiem jakiej mocy mniej więcej kocioł będę potrzebował ale nie mam pojęcie z jakiej firmy szukać. Będę potrzebował kocioł o mocy ok 12kw najlepiej z podawaniem tłokowym. Czy mógł by ktoś podać jakieś propozycje. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
Ze ślimakiem to znajdziesz a z tłokiem wątpię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej na czasie to są chyba

 

rbr ekouniwersal http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

 

oraz ogniwo http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

 

oraz skamp p http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

 

to są kotły stalowe a żeliwnych o tak niskich mocach na razie nie produkują co do tłoków to nie wiem czy są o takich niskich mocach :)

 

No i jeszcze ze sterownikiem eCoal albo bruli ale to tylko moje subiektywne odczucie :)

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nie ma co odzyskiwać bo poniżej 100 st może pojawić się kondensat i dopiero syfu się narobi.

 

Ja mam po prostu wlot powietrza do kotłowni z "zetki" poprowadzony spiroflexem wprost na rurę pomiędzy czopuchem a wlotem do komina - trochę to ciepła odzyskuje i nareszcie nie wieje zimnem po nogach [co wcześniej występowało pomimo,że w kotłowni było ponad +30 st].

 

Mysle nad czyms podobnym, czy po doprowadzeniu wlotu bezposrednio do pieca nadal potrzebna jest rura o przekroju 200 cm2 czy wystarczy mniejsza i jeszcze jedno czy ten wymog z nawiewem jest wymuszony ta sama zasada co przy kominku? Tzn czy prowadzac rure bezoposrednio do dmuchawy spelniam ten warunek z tego co sie orientuje zimne powietrze to wieksza sprawnosc ale roznica jest pewnie marginalna raczej chodzi mi zlikwidowanie zjawiska o ktorym wspominasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej na czasie to są chyba

 

rbr ekouniwersal http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

 

oraz ogniwo http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

 

oraz skamp p http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

 

to są kotły stalowe a żeliwnych o tak niskich mocach na razie nie produkują co do tłoków to nie wiem czy są o takich niskich mocach :)

 

No i jeszcze ze sterownikiem eCoal albo bruli ale to tylko moje subiektywne odczucie :)

 

Zapomniałeś o

Defro Komfort Eko 3,6-12 KW

http://www.defro.pl/kotly-linia-tradycyjna/komfort-eko-tradycyjna

Galmet ECO GT - KWP 12 kW

http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/15-kotly_co

KOCIOŁ TECH BIO DUO 12 kW

http://www.youtube.com/watch?v=f5g_U7dDnG0

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss kol czp01 nie zapomniał, podał dobre kotły z dobrym sterowaniem i sprawdzone na forum. widziałes defro w akcji?? albo jego rozmiar?(wielki kawał grzmota) ja widziałem, widziałeś sterownik do niego?? tech łatwy nie był nigdy...Galmet kociołek marketowy wykonany z cienkich i słabych blach z przestarzałym palnikiem i podajnikiem a fragment gwarancji mnie rozwala!!!! ( pod warunkiem dokonania pierwszego odbioru przez autoryzowany serwis i corocznych przeglądów oraz użycia zaworu 4- lub 3- drogowego termostatycznego na powrocie (temp. otwarcia 50 ÷ 55 °C)),.. tego ostniego nie znam... to rynna widzę... Edytowane przez Piotrek42
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...