Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A tam zaraz wojna :) My mamy radochę... co niektórzy płaczą że nie sprzedadzą na FM zadnej pc bo interes popsuliśmy, historia budowana od jakiegoś czasu legła w gruzach.. a tu roboty nie ma, budowa rozpoczęta, skończyć ją trzeba, a z groszem nietęgo to i dziwisz sie ze co niektórzy spazmów dostają??

 

Ja tam aż tak okrutny nie jestem i nie ma co się cieszyć cudzym nieszczęściem, stąd przepraszam arturo za mój żart ale mam już takie specyficzne poczucie humoru: Dzisiaj w pracy tak sobie pomyślałem, że jakbym był właścicelem wytwórni masła a mój pracownik reklamowałby w internecie margarynę to też bym go zwolnił, stąd sie nie dziwię kieronictwu kopalni, że im artur podpadł.

 

A teraz już tak poważnie artur życzę Ci powodzenia bo jest na rynku na Twoje produkty popyt a jeśli mogę Ci doradzić to jeśli nie masz pracy to może zamiast doradztwa zakasasz rękawy i zaferujesz montaż tego co sprzedajesz albo lepiej kompleksowe prace, które w rezultacie zapewnią takie parametry o których piszesz. Tak więc począwszy od ociepleń, wnetylacja i ogrzewanie i wszystko w jakości wykonania jak dla siebie a jak bedzesz miał jakość to za dwa trzy lata bedziesz miał kolejnki bo o fachowców dzisiaj trudno, wiem to po moich łapserdakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja tam aż tak okrutny nie jestem.

 

Ja jestem... bo przez handlarzynę nie mogłem sobie normalnie wątków poczytać, bo gdzie się nie pojawił (ekogroszki, gaz,elektryka i nawet Pc) to wszędzie wątki rozpiepszał dla swoich doraznych celów...następna sprawa chciałbyś mieć zrobioną instalacje co+cwu przez gościa który nie ma żadnej praktyki tylko wiedza z www?chciałbys miec zamowioną pc i czekać na nią w nieskończoność? jak on nawet sobie nie potrafi załatwic na czas?? (wykrety mnie nie interesują)zatrudniłbyś bys takiego kogoś na swojej budowie??? papier czy strony www są cierpliwe- wszystko przyjmą... ale wiedzę bierze sie ze szkół, a praktykę nabywa się latami... jak ktos kogoś takiego chce zatrudnic to OK, ale niech o tym wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna w wątku na całego, ponowie pytanie, robił ktoś już nawiew do kotłowni bezpośrednio do dmuchawy i czy takie rozwiązanie spełnia wymogi?

Witam. Co do przepisów - nie wiem. Co do działania - lepiej, żeby powietrze dostarczone z zewnątrz przed dmuchawą się wymieszało i trochę ogrzało. Jak założysz wprost na wiatrak, to w duże mrozy będzie bardzo studzić kanał powietrzny i całą ścianę kotła. Lepiej w okolice wiatraka i odwrócić od niego w przeciwną stronę tak, żeby nie bezpośrednio z rury zaciągał. Jak wlot wentylacji nawiewnej na dole, to wykonanie a la Suspenser wydaje się najrozsądniejsze, tylko " chłodzenie " czopucha za czujnikiem spalin. Robiłem w kilku kotłowniach zagłębionych, w kilku innych ( także na poziomie 0 ) doradzałem zrobienie i działa. Tak, jak ma Suspenser będę musiał spróbować dopiero, ale zamysł zdaje się być dobry. Wesołych Świąt - Jacek

Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie możesz mi zaproponować jakiś ze ślimakiem??

 

Kolego animuss.Sisiok poprosił o propozycje co czp01 niniejszym uczynił.Nie chodziło o wymienienie wszystkich znanych mu kotłów.Listę kotłów można znaleźć w internecie.Zaproponował,według niego,najlepsze.Jeżeli znasz lepsze to napisz o tym,a nie pisz,że zapomniał o takim czy innym kotle.

 

\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie nie dobre

 

 

 

Dla innych dobre .

 

Podawać trzeba całą listę ,można oczywiście dodać swój komentarz ,ale szansę trzeba dać każdemu niech sam zdecyduje .

I jeszcze jeden kociołek to już siódmy :)

 

1.EKR emo mały kocioł o mocy 12 kW

http://www.simar.com.pl/oferta,63.html

................

..............

...............

Ze strony producenta max dop ciśnienie to 1MPa, - w rankingu wytrzymałości koszulka lidera ;)

 

DANE TECHNICZNE

 

Moc znamionowa

 

 

12 kW

 

Zakres mocy

 

 

4 – 15 kW

 

Orientacyjna wielkość powierzchni ogrzewanej

przy założeniu 0,1 kW/m2

 

 

50 – 120 m2

 

Max. dop. ciśnienie robocze

 

 

1 MPa

 

Minimalny przekrój komina

 

 

200 cm2

 

Wysokość komina

 

 

Minimum 5 mb

 

Pojemność wodna kotła

 

 

54

 

Masa kotła (razem z palnikiem i zbiornikiem)

 

 

190 kg

 

Zasilanie

 

 

230 V

 

Sprawność kotła

 

 

Moc wentylatora

 

 

0,08 kW

 

Moc motoreduktora

 

 

0,09 kW

 

Średnica zasilania i powrotu

 

 

DN 50

 

Wymiar czopucha

 

 

Ø 160

 

Oś czopucha od podstawy

 

 

920 mm

 

Szerokość całkowita zestawu

 

 

1130 mm

 

Wysokość całkowita ze sterownikiem

 

 

1180 mm

 

Głębokość całkowita z czopuchem

 

 

720 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego animuss.Sisiok poprosił o propozycje co czp01 niniejszym uczynił.Nie chodziło o wymienienie wszystkich znanych mu kotłów.Listę kotłów można znaleźć w internecie.Zaproponował,według niego,najlepsze.Jeżeli znasz lepsze to napisz o tym,a nie pisz,że zapomniał o takim czy innym kotle.

Napisał jednak ogólnikowo i się zastanawiał czy o czymś nie zapomniał .

Najbardziej na czasie to są chyba

Nie wymienił słowa polecam ,dobry itd....

Więc w temacie -> RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK chciałem powiększyć listę małych kotłów z podajnikiem ,których i tak jest niewiele .

A nazwy kotłów które wymienił Kolega czp01 są bardzo często wymieniane w tym wątku

więc wystarczy przeczytać kilka stron do tyłu nie trzeba nawet szukać w internecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ciekawe rozwiązanie, tylko czy sprawdzałeś, czy kiedy dmuchawa stoi ( nie wytwarza podciśnienia w kotłowni) ciąg w zetce się nie odwraca? Chociaż jak wlot był nisko i rura w górę od wlotu do czopucha idzie, to nie powinno się nic dziać.Przy wyżej umieszczonych wlotach ( kotłownie zagłębione) raczej bym odradzał. Pozdrawiam - Jacek

 

Zgadza się - wlot z zetki mam przy podłodze a rurę z czopucha >150 cm nad podłogą, dobrze, że zwróciłeś na to uwagę bo niektórzy mają wloty powietrza wyżej lub nie mają w ogóle sic!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzą od czterech lat kocioł z bardzo niską temperaturą spalin dużo poniżej 100 st C ( jeszcze spaliny ochłodzone w dodatkowym ogniwie grzewczym) plus 11 m komina systemowego i na razie nie ujawniłem jeszcze śladów kondensatu ani powstania punktu rosy. Nie mniej i tak sprawdzam zawsze co zasyp najniższy punkt rewizyjny w dodatkowym ogniwie grzewczym czy nie ma tam niepokojących zjawisk ale ciągle jest sucho a komin też się ma dobrze :)

 

Hmm w takim razie na lato nie będę wyciągał zawirowywaczy i poobserwuję co się dzieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich razem i pojedynczo do każdego z osobna :)

Dla kolegów i koleżanek :)

 

 

 

Aby ten wigilijny dzień był zaśnieżony,

kiedy w kościele zabiją dzwony,

a pierwsza gwiazdka błyska na niebie,

moje życzenia płyną do Ciebie.

Hmmm... a jakie mam Ci złożyć życzenia,

by warte były Twego westchnienia?

Sukcesów w życiu, ciepła w miłości,

dużo uśmiechu, wiele radości.

Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,

samych przyjaznych w Twym życiu zdarzeń.

Niech ten wyjątkowy w roku dzień,

odsunie na zawsze Twe troski w cień.

I niech się śmieje do Ciebie świat,

blaskiem szczęśliwych i długich lat.

 

[ATTACH=CONFIG]156403[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle nad czyms podobnym, czy po doprowadzeniu wlotu bezposrednio do pieca nadal potrzebna jest rura o przekroju 200 cm2 czy wystarczy mniejsza i jeszcze jedno czy ten wymog z nawiewem jest wymuszony ta sama zasada co przy kominku? Tzn czy prowadzac rure bezoposrednio do dmuchawy spelniam ten warunek z tego co sie orientuje zimne powietrze to wieksza sprawnosc ale roznica jest pewnie marginalna raczej chodzi mi zlikwidowanie zjawiska o ktorym wspominasz.

 

Ja mam fi takie jak w zetce.

 

Bezpośrednio do dmuchawy bym rury nie prowadził bo powietrze przelatując przez pomieszczenie kotłowni ogrzeje się i osuszy pomieszczenie [zwłaszcza gdy składujesz w nim węgiel będzie to bardzo korzystne].

 

Zimne powietrze nie zwiększa sprawności - jest jedynie bardziej gęste i np. silnikom samochodowym pozwala osiągnąć większą moc - w kotle nie ma tego problemu bo dmuchawy są przewymiarowane, więc powietrza na pewno nie zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepsza trójka to:

 

1.skampp Premium 12 KW

http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

2.rbr ekouniwersal 11 KW

http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

3.ogniwo EKO PLUS 10 KW

http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

 

 

każdy ze sterownikiem Bruli i małym palnikiem.

Suspenser, a wg Ciebie jak daleko jest za brulim reszta sterów, miałeś na testach przeróżne konstrukcje więc napisz są to jakieś kosmetyczne różnice czy raczej odległe galaktyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie to co ty handlarzyno,nie sprzedam nikomu kotła na ekogroszek.

 

Arturo - Piotrka zna z forum kilka osób i zapewne każda z nich potwierdzi, że zawodowo bliżej mu do PC niż do kotłów, a już na pewno nie jest "handlarzyną" i jest spoza branży, więc nie ośmieszaj się rzucając takie bezpodstawne oskarżenia bo aż żal czytać jak bardzo błądzisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, a wg Ciebie jak daleko jest za brulim reszta sterów, miałeś na testach przeróżne konstrukcje więc napisz są to jakieś kosmetyczne różnice czy raczej odległe galaktyki?

 

Ani jedno ani drugie - są jednak na tyle daleko, że jeśli ktoś nie jest doświadczonym palaczem na tyle, żeby dobrze ustawić sobie sterownik 2 stanowy przy każdej zmianie węgla to polecam Brulego, którego wstępnie ustawi mu każdy z podanych producentów [a przynajmniej powinien ustawić odpowiedni poziom nadmuchu do poziomów mocy kotła].

 

Obecnie Bruli ze spalaniem grupowym radzi sobie doskonale z różnymi węglami [często je testuję], sprawdziłem go i nie byłem w stanie uzyskać znacząco lepszych wyników ustawiając sterownik ręcznie w trybie 2 stanowym - jest to pierwszy sterownik, który dał radę, inne spalały więcej i miały problemy z niektórymi rodzajami węgla [jedynie przy węglach o wysokiej spiekalności ratowałem się 2 stanowym w którym spieki były trochę mniejsze, ale tu żadem automat nie da rady].

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss to moze polec jakis, ale taki co znasz, widziałes...który ze ZNANYCH Tobie kotłów jest wg Ciebie najlepszy??

 

Nie chcę brać odpowiedzialności ,wiem co to znaczy nieudany zakup i niekoniecznie musi to być kocioł może to być nawet węgiel ,samochód, itd....

Patrząc na kotły moich znajomych z podajnikiem jest ich kilka ,z gadki każdy z nich uszczęśliwiał by mnie na siłę mówiąc "kupuj taki jak ja" ,jednak wdając się w szczegóły okazuje się że daleko im jeszcze do ideału .Tak więc subiektywne opinie mogą być dalekie od oczekiwań drugiej osoby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepsza trójka to:

 

1.skampp Premium 12 KW

http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

2.rbr ekouniwersal 11 KW

http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

3.ogniwo EKO PLUS 10 KW

http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

 

 

każdy ze sterownikiem Bruli i małym palnikiem.

 

A możesz wypełnić całą listę ?

Wymieniłem 7 kotłów jeżeli uważasz że te są najlepsze to musisz znać te wszystkie inne które są w obiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER mi to wcale nie przeszkadza.. przyzwyczaiłem się do niego ;)

 

Moj ranking małych kotłów to: w takiej kolejności

 

1-rbr ekouniwersal 11 KW Mogę być nieobiektywny bo mam taki kociołek (co prawda 17KW ale mam) ster ecoal lub bruli

http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

2-ogniwo EKO PLUS 10 KW Widziałem go w akcji nie jeden raz ster ecoal lub bruli

http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

3-skampp Premium 12 KW J.w również widziałem ster bruli

http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

 

 

 

0degree za sterem ecoal/bruli jest...... cisza,cisza ... a pozniej przepaśc :) po prostu wyprzedzili epokę, jak kol SUSPENSER zauważył dość często korzystam z bardzo zaawansowanych aplikacji i programów i tak zaawansowanego sterownika a zarazem tak przyjaznego dla użytkowników nie ma obecnie na rynku,.

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...