Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ani jedno ani drugie - są jednak na tyle daleko, że jeśli ktoś nie jest doświadczonym palaczem na tyle, żeby dobrze ustawić sobie sterownik 2 stanowy przy każdej zmianie węgla to polecam Brulego, którego wstępnie ustawi mu każdy z podanych producentów [a przynajmniej powinien ustawić odpowiedni poziom nadmuchu do poziomów mocy kotła].

 

Obecnie Bruli ze spalaniem grupowym radzi sobie doskonale z różnymi węglami [często je testuję], sprawdziłem go i nie byłem w stanie uzyskać znacząco lepszych wyników ustawiając sterownik ręcznie w trybie 2 stanowym - jest to pierwszy sterownik, który dał radę, inne spalały więcej i miały problemy z niektórymi rodzajami węgla [jedynie przy węglach o wysokiej spiekalności ratowałem się 2 stanowym w którym spieki były trochę mniejsze, ale tu żadem automat nie da rady].

A testowałeś miał z Piasta 19000kJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie chcę brać odpowiedzialności ,wiem co to znaczy nieudany zakup i niekoniecznie musi to być kocioł może to być nawet węgiel ,samochód, itd....

Patrząc na kotły moich znajomych z podajnikiem jest ich kilka ,z gadki każdy z nich uszczęśliwiał by mnie na siłę mówiąc "kupuj taki jak ja" ,jednak wdając się w szczegóły okazuje się że daleko im jeszcze do ideału .Tak więc subiektywne opinie mogą być dalekie od oczekiwań drugiej osoby .

 

Własnie o to mi chodzi !!! polecasz wiec poniekad bierzesz za to odpowiedzialność, za swoje słowa pisane na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek42 masz kocioł który brałem pod uwagę wybierając dla siebie 3 lata wstecz, napisz masz u siebie wężownicę do c.w.u czy w 17 jej nie montowali?

 

Nie mam, to chata ojca.... ledwo go namówiłem zeby kocioł na eko dał do pomieszczenia gospodarczego 10-15 m od domu ( jego powiedzenie- bo on nie będzie widział jak się w piecu pali ) za Chiny ludowe nie mogłem go namówic do zlikwidowania gazu ( jak to dziadek - nie po to czekałem 15 lat na gaz żeby z niego teraz zrezygnowac) no i gadaj tu z takim ;) cwu ma z podgrzewacza gazowego -zwanego potocznie junkersem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to mi chodzi !!! polecasz wiec poniekad bierzesz za to odpowiedzialność, za swoje słowa pisane na forum....

Uważasz że ja pisząc że są takie kotły to już je polecam ?

Przecież Ty je zaszufladkowałeś

widziałes defro w akcji?? albo jego rozmiar?(wielki kawał grzmota) ja widziałem, widziałeś sterownik do niego?? tech łatwy nie był nigdy...Galmet kociołek marketowy wykonany z cienkich i słabych blach z przestarzałym palnikiem i podajnikiem a fragment gwarancji mnie rozwala!!!! ( pod warunkiem dokonania pierwszego odbioru przez autoryzowany serwis i corocznych przeglądów oraz użycia zaworu 4- lub 3- drogowego termostatycznego na powrocie (temp. otwarcia 50 ÷ 55 °C)),.. tego ostniego nie znam... to rynna widzę...

i jeszcze masz Kolego pretensje że je wymieniam ,a podejrzewam że połowy z nich nie widziałeś na oczy .

Odpowiedzialność to wielkie słowo ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę pisząc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszufadkowałem... wpisałem swoje osobiste zdanie, to mała róznica, nie jestem instalatorem, nie jestem z branży kotlarskiej , kotły to moje hobby, jezdzę gdzie mogę, zwiedzam zakłady, produkujace kotły i sterowniki,jeżdze po targach ogrzewania,wiec swoje zdanie mogę posiadać,akurat te widziałem i swoje zdanie podałem, 3 kotła nie znałem wiec uczciwie to napisałem,Ze dziwne hobby?? no trudno nic na to nie poradze ;)

 

PS A ze mam taką pracę ze jeżdzę po całej Polsce i czasmi Europie więc moge spokojnie poświęcić kilka h na moje hobby,

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszufadkowałem... wpisałem swoje osobiste zdanie, to mała róznica, nie jestem instalatorem, nie jestem z branży kotlarskiej , kotły to moje hobby, jezdzę gdzie mogę, zwiedzam zakłady, produkujace kotły i sterowniki,jeżdze po targach ogrzewania,wiec swoje zdanie mogę posiadać,akurat te widziałem i swoje zdanie podałem, 3 kotła nie znałem wiec uczciwie to napisałem,Ze dziwne hobby?? no trudno nic na to nie poradze ;)

PS A ze mam taką pracę ze jeżdzę po całej Polsce i czasmi Europie więc moge spokojnie poświęcić kilka h na moje hobby,

Ja jednak w przeciwieństwie do Ciebie nie miałem pretensji że masz takie czy inne zdanie o tych kotłach ,które podałem, każdy ma prawo mieć swoje zdanie ,nawet nie mając zakładu diagnostycznego czy innego i nie przeprowadzając testów spalania itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER mi to wcale nie przeszkadza.. przyzwyczaiłem się do niego ;)

 

Moj ranking małych kotłów to: w takiej kolejności

 

1-rbr ekouniwersal 11 KW Mogę być nieobiektywny bo mam taki kociołek (co prawda 17KW ale mam) ster ecoal lub bruli

http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

2-ogniwo EKO PLUS 10 KW Widziałem go w akcji nie jeden raz ster ecoal lub bruli

http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

3-skampp Premium 12 KW J.w również widziałem ster bruli

http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

 

 

 

0degree za sterem ecoal/bruli jest...... cisza,cisza ... a pozniej przepaśc :) po prostu wyprzedzili epokę, jak kol SUSPENSER zauważył dość często korzystam z bardzo zaawansowanych aplikacji i programów i tak zaawansowanego sterownika a zarazem tak przyjaznego dla użytkowników nie ma obecnie na rynku,.

 

Możesz mi powiedzieć czy faktycznie uzyskanie średniego dziennego wyniku spalania na poziomie ok 20 kg groszku jest realne przy takich piecach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć czy faktycznie uzyskanie średniego dziennego wyniku spalania na poziomie ok 20 kg groszku jest realne przy takich piecach??

 

Kolego realne to pojecie wzgędne, wszystko zalezy od kilku czynników

 

1-Powierzchni domu do ogrzania i preferowane temperatury w nim.

2- Ocieplenia domu

3-Twojej instalacji

4-Umiejętności w prowadzeniu kotła.. u mnie srednia z ostanich 5 dni to 15 kg doba a mam kocioł przewymiarowany, czyli za duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem chyba najmniejszą szufladę jaka jest .

Tamten Gościu pytał najpierw o taki podajnik .

Kociol STALMARK z podajnikiem tłokowym 13 kW

http://kotly.com.pl/produkt-kociol-stalmark--z-podajnikiem-tlokowym----13-kw---bojler-gratis--1743.html?l=pl

 

8.Kociołek z podajnikiem ślimakowym .

Kocioł HEF DUO-BRUCER 12 kW

http://www.hef.com.pl/duo_brucer,2,05.html

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...