Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak właśnie wyglądał :)

Nie wiem czy kosz nie obraziłby się za to porównanie :)

Ta dobra strona to że jak kocioł zgnije to coś jeszcze z nieboszczyka możesz wykorzystać.

 

Albo stłucze zanim się kocioł wykończy ,ja zastanawiałem się nad pryśnięciem wewnątrz zasobnika gumy ,tej do konserwacji

podwozia samochodowego ,ale dałem sobie spokój może to palne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli hobbysta.

 

A ja Ci napiszę o co tak naprawdę chodzi i jeśli tego nie zrozumiesz to idą czasy, w których Twój biznes długo nie pociągnie. Sęk w tym, że musisz zrozumieć, że budują sie rózni ludzie tzn. są też tacy co do realizacji swojego marzenia jakim jest dom podchodzą ze zdrowym rozsądkiem i budją dom taki na jaki ich stać. Filozofie, która ty przyjmujesz a więc zainwestowanie na początku i odcinanie kuponów jest do przyjęcia ale niestety nie wszystkich na nią stać. I nie wciskaj, że jest inaczej porównywalnie pytając ile kosztuje budowanie komina itp bo mam to już policzone i wiem, że do takiego domu z pompą, gdzie będzie to w użytkowaniu naprawdę tanio należy sporo dołożyc a zwraca się w latach.

 

Niestety sa tacy, którzy posłuchali róznegorodaju doradców budowlanych finansowych i teraz albo są już uduszeni przez kredyt albo w najlepszym przypadku tak mocno złapani za gardło, że ledwo moga złapać oddech, takich już jest tysiące i nie jeden na tym forum by się znalazł.

 

Tak wieć sugerując, że ktoś czegoś nie przemyślał grając na pewnych ludzkich słabościach przyłaczasz się do grupy ludzi, którzy dbając tylko o własny interes przyczyniają się do sytuacji jaką mamy a bedzie jeszcze gorzej. Jak chcesz naprawdę robić interesy i istnieć to bądź po prostu uczciwy i na początku uświadmiaj ludzi z czym to się wiąże, zapytaj z czego inwestują swoją budowe uświadom o kosztach i nie kłam.

 

Bo póki co często kłamiesz.

 

Znając realia Nasze, polskie zgodzę sie ze energooszczędne budownictwo jest u Nas marginesem, na szczęście większym "marginesem" niż ilośc PC w polskich domach.

Abstrachujac od Arturo to kilka z filozofii energooszczednych jest tanich i skutecznych i dobrych dla wszystkich domów-rodzajów ogrzewania, np:

- dolozenie styropianu: posadzki, koszt tylko materiału, miejsce niemal nie do poprawy, dolozenie 5-7 cm na ściany, (zazwyczaj koszt tylko materiału)

- pilnowanie jakości prac, ocieplenia (ta fobie mogą uczyć sie za darmo groszkowcy od pasywniakow),

- bryła budynku, rozmieszczenie pomieszczeń, okien (jak wyżej),

- pakiet trzyszybowy (u mnie jakieś 800-1200 zł drożej od dwuszybowego),

- i ostatnia inwestycja już grubsza (z 8-9 tys trzeba dołożyć do tradycyjnej) to rekuperacja, ale robiona dopiero jak wykona sie powyższy zakres (zmniejszy straty ciepła na przegrodach a zwiększy na wentylacji%). Całość ok 15 tys dodatkowo. Zapewniam opłaca sie nawet w kredycie.

 

Co innego PC, to wciąż luksus i na nią kredytu bym nie wziął a za sprawa dostępności serwisu nikomu (tzn 90% społeczeństwa) bym jej nie polecał, No ale zostaje z 10%, z czego jak ktoś ma gaz pod nosem to może tylko z 5% choć z oblicza forum wydaje sie ich wiecej.

 

Raz tylko obronie Arturo, on pewnie jak i ja stara sie budować ciepły dom, takie przekonanie wewnętrzne niezależne od tego czy sie będzie grał. Tak często powtarzane ze sadzi iż to niemal standard polski (b. mylne) a co za tym idzie równa koszty ekogroszek + kotlownia + komin vs PC PW.

Tylko wielu do PC PW dokłada dużo wiecej niż opisałem powyżej (isomury, kolejne cm stryo, gwc, itd itp) a wtedy koszty rosną z mniejszymi efektami ciepłymi, No albo zostaje PC gruntowa która sama w sobie jest kosztem. Tu zgadzam sie z cytatem o kominach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wypełnić całą listę ?

Wymieniłem 7 kotłów jeżeli uważasz że te są najlepsze to musisz znać te wszystkie inne które są w obiegu :)

 

1.EKR emo mały kocioł o mocy 12 kW

http://www.simar.com.pl/oferta,63.html

5.Defro Komfort Eko 3,6-12 KW

http://www.defro.pl/kotly-linia-trad...eko-tradycyjna

6.Galmet ECO GT - KWP 12 kW

http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/15-kotly_co

7.KOCIOŁ TECH BIO DUO 12 kW

http://www.youtube.com/watch?v=f5g_U7dDnG0

 

 

Po pierwsze mylisz się - wcale NIE MUSZĘ znać tych kotłów ani wszystkich kotłów świata, żeby móc polecać te, które znam i wiem, że są najlepsze z mi znanych.

 

Wiele rzeczy można powiedzieć widząc konstrukcję i użyte komponenty:

 

 

1. Nie znam, ale wiem, że palniki obrotowe są bardziej awaryjne od nie obrotowych, ma kiepski sterownik

 

5. Nie znam, strona się nie otwiera.

 

6. Nie znam, zwykły palnik, kiepski sterownik

 

7. Nie znam, palnik rynnowy mnie nie przekonuje - skoro tłokowy jest jednomocowy to jak reguluje się moc w rynnowym, żeby nie było dymienia ani zbyt dużego nadmiaru powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja napiszę coś w temacie...

Po rodzinnym,świątecznym przyjęciu podarłem koty ze szwagrem,mającym heiztechnik coś tam,o którym już wcześniej pisałem.

Że ekogroszek i szałas a nie dom to swoją drogą ale pali od jakiegoś czasu grubym węglem na jakimś drugim podajniku bo tak wychodzi mu taniej,teraz płaci ok.200-300zł miesięcznie a do tej pory ekogroszkiem wychodziło mu ok.500zł miesięcznie.

Dla mnie był to szok,dom 124m2,bardzo słabo ocieplony bo tylko 10cm na ścianach i 20cm w dachu,podłogówka na dole,na górze grzejniki ale mimo to szok.

Okazało się,że te kocioł to 16kW a ja mu wyliczyłem zapotrzebowanie na 10kW i w tym upatruję przyczynę takiego zużycia,ma jakiś sterownik przy kotle ale nie znał nazwy,kocioł ustawiony na 55st.C.

Podałem mu namiary na minertu,także za chwilę będzie miał pytania jak to naprawić :)

Chyba,że jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja napiszę coś w temacie...

Po rodzinnym,świątecznym przyjęciu podarłem koty ze szwagrem,mającym heiztechnik coś tam,o którym już wcześniej pisałem.

Że ekogroszek i szałas a nie dom to swoją drogą ale pali od jakiegoś czasu grubym węglem na jakimś drugim podajniku bo tak wychodzi mu taniej,teraz płaci ok.200-300zł miesięcznie a do tej pory ekogroszkiem wychodziło mu ok.500zł miesięcznie.

Dla mnie był to szok,dom 124m2,bardzo słabo ocieplony bo tylko 10cm na ścianach i 20cm w dachu,podłogówka na dole,na górze grzejniki ale mimo to szok.

Okazało się,że te kocioł to 16kW a ja mu wyliczyłem zapotrzebowanie na 10kW i w tym upatruję przyczynę takiego zużycia,ma jakiś sterownik przy kotle ale nie znał nazwy,kocioł ustawiony na 55st.C.

Podałem mu namiary na minertu,także za chwilę będzie miał pytania jak to naprawić :)

Chyba,że jakieś sugestie ?

Skoro nie przekonałeś szwagra i zrobił to co chciał to w tym bym rozpatrywał twoją siłę przekonywania do swoich teorii.

Skoro rodzina która cię zna i wie co potrafisz nie chciała posłuchać twoich rad, to trzeba by się zastanowić nad dalszym doradztwem. Kto jak kto ale rodzina jest najlepszym sędzią w tej sprawie bo oni znają cię lepiej niż inni forumowicze którym wciskasz to co sobie wbiłeś do głowy czytając różne fora.

 

Co do sugestii w sprawie szwagra?

Jak napisze na forum co ma i jak to jest połączone, co ogrzewa i czym to jest sterowane to na pewno znajdą się dobrzy ludzie znający się na rzeczy, praktycy, i coś doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie przekonałeś szwagra i zrobił to co chciał to w tym bym rozpatrywał twoją siłę przekonywania do swoich teorii.

Skoro rodzina która cię zna i wie co potrafisz nie chciała posłuchać twoich rad, to trzeba by się zastanowić nad dalszym doradztwem. Kto jak kto ale rodzina jest najlepszym sędzią w tej sprawie bo oni znają cię lepiej niż inni forumowicze którym wciskasz to co sobie wbiłeś do głowy czytając różne fora.

 

Co do sugestii w sprawie szwagra?

Jak napisze na forum co ma i jak to jest połączone, co ogrzewa i czym to jest sterowane to na pewno znajdą się dobrzy ludzie znający się na rzeczy, praktycy, i coś doradzą.

Szwagier budował się 4 lata temu ;)

Poza tym,mało znam ludzi,dla których ogrzewanie prądem nie jest drogie,dla których dom stojący na styropianie nie jest szaleństwem,dla których wysunięcie okien poza ścianę nie jest bzdurą także nie przejmuje się tym ;)

 

Szwagier nie forumowy ale ze względu na odległość dałem mu namiary na minertu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się,że te kocioł to 16kW a ja mu wyliczyłem zapotrzebowanie na 10kW i w tym upatruję przyczynę takiego zużycia,ma jakiś sterownik przy kotle ale nie znał nazwy,kocioł ustawiony na 55st.C.

Podałem mu namiary na minertu,także za chwilę będzie miał pytania jak to naprawić :)

Chyba,że jakieś sugestie ?

 

Jeszcze mamy święta, ale skoro rozpocząłeś, to:

1. To nie wina doboru mocy kotła, tylko wina nastaw i możliwe nieszczelnej retorty, więc:

a) wygasić palnik, zdjąć palenisko, nałożyc silicon czarny na 1200st.C czy masę uszczelniająca na 1500st.C.., złożyć ponownie, niech to sobie choć 2-3godzinki dojdzie...

b) po nazwie producenta sądzę,że mówimy o pochodnej sterownika menuet marki foster, jest to dobry sterownik dwustanowy, tyle,że trzeba go dobrze ustawić....

c) dobrać temp. na kotle do warunków komfortowych, czyli zrobić na sterowniku 45 czy góra 50st.C w zależności od pogody i otworzyć na maxa zawór mieszający na dom, jeżeli jest. Mamy warunki zimowe.... Dobrać parametry pracy dla sterownika dwustanowego do tego domku, np. 7sek podawanie i rozpoczynamy pauzę od 35sekund... do tego dobór powietrza, ok.40% z tego, co oferuje sterownik, nie pamiętam czy menuet ma biegów 24 czy więcej, ale ustawić to na jego ok.40%zakres.

 

ps.menuet w heiztechniku nazywa sie HTTronic500 jak pamiętam...

 

instrukcje możesz sobie pobrac ze strony fostera http://www.foster-pleszew.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...