Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak zwykle pieprzysz.

 

Po pierwsze, Heiztechnik nie produkuje kotłów o mocy 16kW, no chyba, za za chwilę się okaże, ze to nie Heiztechnik :D.

Po drugie, o jakim dodatkowym podajniku piszesz?? czegoś Ty sie chłopie nażarł?? :D

Po trzecie piszesz tak sentymentalnie o izolacjach. Widzisz, a ja świadomie wybrałem ścianę 1W Solbet 400 36cm P+W. Do tego 25cm w dachu i 12 cm w podłodze - odpowiedznio wełna i styropian. Zużycie opału w sensie kwotowym za miesiąc z CWU - niecałe 250 zeta. W sensie ilościowym około 400kg. Temp. w domu oscyluje w granicach 25 stopni - żona lubi. Kominek jest - nie palone w nim od pażdziernika. Można teoretyku???

 

Dom 120m2 po podłogach, podłogówka wszędzie. Piec właśnie Heiztechnik 17kw Q Eko Duo New Line. Piecyk przewymiarowany dość, ale sam o tym decydowałem, a Heiztechnik póki co nie produkuje kotłów mniejszych z serii New Line. OzZużycie opału u Twego szwagra (o ile ten śwagier w ogóle istnieje :D) napewno nie decyduje przede wszystkim przewymiarowany kociołek.

 

Handlarzyno, jak sie na czymś nie znam, to się nie wpier...m tam gdzie mnie nie chcą. Teraz dopasuj to do siebie, bo robisz człowieku z siebie pośmiewisko i obiekt drwin, z czego ja chętnie korzystam :D

 

p.s. Jarecki, nic dodac nic ująć :)

Jeśli lubisz robić z siebie błazna to ok...

Nie znam modelu dokładnego kotła ale widzę,że istnieją heizetchniki z dwoma rusztami:

http://www.heiztechnik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=11&Itemid=20&lang=pl

Twojego zużycia nie komentuje...

 

Jarecki dzięki :)

Edytowane przez ArturWi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to ja napiszę coś w temacie...

Po rodzinnym,świątecznym przyjęciu podarłem koty ze szwagrem,mającym heiztechnik coś tam,o którym już wcześniej pisałem.

Że ekogroszek i szałas a nie dom to swoją drogą ale pali od jakiegoś czasu grubym węglem na jakimś drugim podajniku bo tak wychodzi mu taniej,teraz płaci ok.200-300zł miesięcznie a do tej pory ekogroszkiem wychodziło mu ok.500zł miesięcznie.

Dla mnie był to szok,dom 124m2,bardzo słabo ocieplony bo tylko 10cm na ścianach i 20cm w dachu,podłogówka na dole,na górze grzejniki ale mimo to szok.

Okazało się,że te kocioł to 16kW a ja mu wyliczyłem zapotrzebowanie na 10kW i w tym upatruję przyczynę takiego zużycia,ma jakiś sterownik przy kotle ale nie znał nazwy,kocioł ustawiony na 55st.C.

Podałem mu namiary na minertu,także za chwilę będzie miał pytania jak to naprawić :)

Chyba,że jakieś sugestie ?

 

Widać u Ciebie w rodzinie nie wszyscy są zdrowi....niby szwagier nie rodzina ale do lekarza możecie zawsze iść razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie przekonałeś szwagra i zrobił to co chciał to w tym bym rozpatrywał twoją siłę przekonywania do swoich teorii.

Skoro rodzina która cię zna i wie co potrafisz nie chciała posłuchać twoich rad, to trzeba by się zastanowić nad dalszym doradztwem. Kto jak kto ale rodzina jest najlepszym sędzią w tej sprawie bo oni znają cię lepiej niż inni forumowicze którym wciskasz to co sobie wbiłeś do głowy czytając różne fora.

 

Co do sugestii w sprawie szwagra?

Jak napisze na forum co ma i jak to jest połączone, co ogrzewa i czym to jest sterowane to na pewno znajdą się dobrzy ludzie znający się na rzeczy, praktycy, i coś doradzą.

 

Co ma do tego rodzina. Z nią tylko najlepiej na zdjęciu. 2 tygodnie temu udało mi się zamienić dotychczasowy 38kW piec na mniejszy. Od tego momentu teść się do mnie nie odzywa. Uważa, że nowy jest stanowczo za mały. Jego zdaniem nasze spalanie wzrośnie z dotychczasowych 6 ton/rok do 12 ton. Nie przekonały go nawet ostatnie mrozy. Piec pracuje, spalanie lekko mniejsze - a on swoje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego rodzina. Z nią tylko najlepiej na zdjęciu. 2 tygodnie temu udało mi się zamienić dotychczasowy 38kW piec na mniejszy. Od tego momentu teść się do mnie nie odzywa. Uważa, że nowy jest stanowczo za mały. Jego zdaniem nasze spalanie wzrośnie z dotychczasowych 6 ton/rok do 12 ton. Nie przekonały go nawet ostatnie mrozy. Piec pracuje, spalanie lekko mniejsze - a on swoje....

Ja swojego na mniejszy już nie zamienię bo wtedy już wszyscy by mnie ocenili jako ......? :)

Jak na razie spala tyle i mu wsypię i grzeje to co ma grzać. Wystarcza aż nadto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mawiają, że nie ma głupich pytań. Może jednak... Co Waszym zdaniem jest lepsze??? Skręcanie głowic termostatycznych przy otwieraniu i wietrzeniu pomieszczeń - wiedząc, że stojąca woda w danej gałęzi wychłodzi się i po ponownym otworzeniu zaworu - zimna wejdzie na powrót pieca prowadząc do spadku temp CO. Czy może pozostawienie głowicy w tej samej pozycji wiedząc, że im większy spadek temp w pomieszczeniu, tym większy przepływ wody przez wkładkę zaworową ???

Pytanie spowodowane analizą wykresów w moim sterowniku. VLD p zechcesz się wypowiedzieć. Mam 17 pracujących grzejników + podłogówka i nie widzę raczej oszczędności przy obniżaniu nastawy poszczególnych głowic. Natomiast widzę zwiększenie czasu pracy podajnika - kiedy zimna woda z danego grzejnika wchodzi na powrót pieca. Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier budował się 4 lata temu ;)

Poza tym,mało znam ludzi,dla których ogrzewanie prądem nie jest drogie,dla których dom stojący na styropianie nie jest szaleństwem,dla których wysunięcie okien poza ścianę nie jest bzdurą także nie przejmuje się tym ;)

 

Szwagier nie forumowy ale ze względu na odległość dałem mu namiary na minertu :)

Nie znam Twojego szwagra a tel o pomoc mam codziennie tyle,że już nawet nie wiem z kim rozmawiałem.Dzwonił jakiś gostek z Knurowa to nie daleko Ciebie jednak z braku czasu poprosiłem go o tel w piątek.Nie wiem czy to on .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie spowodowane analizą wykresów w moim sterowniku. VLD p zechcesz się wypowiedzieć. Mam 17 pracujących grzejników + podłogówka i nie widzę raczej oszczędności przy obniżaniu nastawy poszczególnych głowic. Natomiast widzę zwiększenie czasu pracy podajnika - kiedy zimna woda z danego grzejnika wchodzi na powrót pieca. Proszę o opinie.

 

przy wietrzeniu krótkim, lecz intensywnym nie widzę potrzeby kręcenia głowicami. Chodzi o wymianę powietrza, a nie wychlodzenie ścian, przy szeroko otwartym oknie, lub dwóch wystarczy kika min. Głowica w tym czasie może nawet nie zdążyć zareagować. Cóż tu wiecej pisać, nie kręcić, chyba, że preferujesz wietrzenie godzinne, to wtedy rzeczywiście lepiej odciąć zasilanie grzejników.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie znam Twojego szwagra a tel o pomoc mam codziennie tyle,że już nawet nie wiem z kim rozmawiałem.Dzwonił jakiś gostek z Knurowa to nie daleko Ciebie jednak z braku czasu poprosiłem go o tel w piątek.Nie wiem czy to on .

Ma dzwonić po Nowym Roku,gość jest z Kozłowa,będziesz wiedział,bo powoła się na mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Piebudu b. mało informacji na temat tego kotła na eko. Z karty katalogowej wyczytałem jedynie, że najmniejszy kocioł to 15 kw a to może być za dużo dla nowego domu. Nie napisali też jaki konkretnie mają sterownik i jaki palnik jest tam zainstalowany. Gwarancja 5 lat na wymiennik to mały plusik ale drugie tzw awaryjne - wodne palenisko to stanowczo na wielki minus. To tyle co wyczytałem, ale może wypowie się jakiś użytkownik takiego kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...