Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jest jeszcze inna przeszkoda palnik musi byc wypoziomowany na wszystkie strony w piecu ja mam 2 przekładnie jedna przenosi dragania i koronka sie mi samoczynnie cofała do tyłu bo nie miałem wypoziomowanego podajnika w piecu chodzi o cały palnik a drugi reduktor nie przenosił drgan-wirnik silnika był lepiej wuważony - i palnik chodził do czasu wytarcia otworu w kolanie co slimak sie kreci w nim i drobny wegiel -pył skutecznie zacierał sie -tylko w tamtych czasach nie było eko groszku klasyfikowanego tak jest teraz np retopal workowany bo wegiel nie może miec żadnych smieci-drzewa kamieni - także ja nie polecam tego wynalazku pomimo wielu udoskonalen ja na dzien dzisiejszy zrobiłbym taki naped koronki tak jak ma podajnik seko pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam jest jeszcze inna przeszkoda palnik musi byc wypoziomowany na wszystkie strony w piecu ja mam 2 przekładnie jedna przenosi dragania i koronka sie mi samoczynnie cofała do tyłu bo nie miałem wypoziomowanego podajnika w piecu chodzi o cały palnik a drugi reduktor nie przenosił drgan-wirnik silnika był lepiej wuważony - i palnik chodził do czasu wytarcia otworu w kolanie co slimak sie kreci w nim i drobny wegiel -pył skutecznie zacierał sie -tylko w tamtych czasach nie było eko groszku klasyfikowanego tak jest teraz np retopal workowany bo wegiel nie może miec żadnych smieci-drzewa kamieni - także ja nie polecam tego wynalazku pomimo wielu udoskonalen ja na dzien dzisiejszy zrobiłbym taki naped koronki tak jak ma podajnik seko pozdr

No ja mam wypoziomowany na maxa ale pewnie podtoczenie opuściło delikatnie zęby korony nad te nieszczęsne otwory w kolanie i wyglądające nimi węgielki przyhaczały tą koronkę .

Chciałem to ustrojstwo zużyć ale się opiera i nie działa jak należy :)

To widziałem seko ma napęd drugim wałkiem jak betoniarka tylko że ten wałek przechodzi przez zasyp -kosz nie blokuje to węgla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawię raz, to podaje przez cały czas tak samo, aż dogrzeje do zadanej. Czyli w podtrzymaniu trochę tylko podaje i dmucha żeby nie wygasło i to ustawia producent sterownika na stałe ? teraz mam przerwę wentylatora w podtrzymaniu na 11min

alarm temperatury mam na 3h

CWU grawitacyjnie - CWU i pompę CWU wyłączone od odpalenia mam tylko nastawione na ogrzewanie domu .

Nie mam na sterowniku czegoś takiego -praca wentylatora w podtrzymaniu - a w instrukcji jest taka pozycja masz tak samo ?

Czas przerwy w podtrzymaniu ustawiasz Ty - czyli co ile w podtrzymaniu zadziała podanie i wentylator. Długość tego podania i nadmuchu w ST 37 niestety jest stała, nie regulujesz jej. Widziałem oprócz mojego jeszcze kilka takich sterowników, żaden nie miał możliwości regulacji pracy dmuchawy w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przerwy w podtrzymaniu ustawiasz Ty - czyli co ile w podtrzymaniu zadziała podanie i wentylator. Długość tego podania i nadmuchu w ST 37 niestety jest stała, nie regulujesz jej. Widziałem oprócz mojego jeszcze kilka takich sterowników, żaden nie miał możliwości regulacji pracy dmuchawy w podtrzymaniu.

 

Ok .Dzięki uspokoiłeś mnie ,jeszcze mam 2 pytania

-na wyświetlaczu nad napisem temp.zadana wyświetlało mi wczoraj 50*Cc co oznacza to małe "c" dzisiaj już tego nie widzę .

Masz dość chude nastawy, dla bezpieczeństwa ustaw alarm temperatury na jakieś 2 godziny, inaczej przy większym wahnięciu zapotrzebowania na ciepło np. w nocy może Ci wywalić alarm

 

Co to znaczy chude nastawy ? a jakie są lepsze grube :)

Czy to na temperatury +10 do -2 może .

Czy chodzi o dmuchawę siłę nadmuchu .

Może zaproponujesz na większe mrozy jakieś nastawy ?

Teraz mam

podawanie 8sek/przerwa 1,20m/15min podtrzymanie

temperatura na zewnątrz (+2/+4)

Żeby podnieść moc na większe mrozy muszę ,skracać przerwę podawania ,wydłużać podawanie i zwiększyć siłę nadmuchu dmuchawy na 3-4 bieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss, nie mam pojęcia co to za małe " c ". Może wyświetlacz na moment zaświrował, naprawdę nie wiem. Chude nastawy - no masz proporcję podanie - przerwa 1 do 10. Dmuchasz dość delikatnie i przy dość mocno przesłoniętym wiatraku. Jak wystarcza - to super, ale nie sądzę, żeby wystarczało przy większych mrozach. Trudno mi doradzać Ci jakieś nastawy, nie wiem czym palisz ani jakiej mocy masz kociołek. Swoją drogą - jak długo dochodzi Ci do zadanej i jak długo potem stoi w podtrzymaniu przy tych nastawach?Żeby podnosić moc, najlepiej zdecydować się na manewry albo długością podawania, albo przerwy i dmuchawę dobierać według obserwacji. Raczej unikaj zmiany kilku parametrów jednocześnie. Np. przerwę skrócić o 10%, podawania nie ruszać i do tego dmuchawę dostroić.Ten ster ma skok na dmuchawie po 10% mocy, rzadko daje się ustawić od razu dobrze, zazwyczaj będzie tak, że np. po takiej zmianie przerwy przy nadmuchu 2 już będzie przerzucał a przy 3 albo jeszcze troszkę przerzucał, albo już ciut się zapadał, wtedy znowu przerwą tylko już małymi kroczkami po 1 - 2 sekundy aż do zadowalającego efektu. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss, nie mam pojęcia co to za małe " c ". Może wyświetlacz na moment zaświrował, naprawdę nie wiem. Chude nastawy - no masz proporcję podanie - przerwa 1 do 10. Dmuchasz dość delikatnie i przy dość mocno przesłoniętym wiatraku. Jak wystarcza - to super, ale nie sądzę, żeby wystarczało przy większych mrozach. Trudno mi doradzać Ci jakieś nastawy, nie wiem czym palisz ani jakiej mocy masz kociołek. Swoją drogą - jak długo dochodzi Ci do zadanej i jak długo potem stoi w podtrzymaniu przy tych nastawach?Żeby podnosić moc, najlepiej zdecydować się na manewry albo długością podawania, albo przerwy i dmuchawę dobierać według obserwacji. Raczej unikaj zmiany kilku parametrów jednocześnie. Np. przerwę skrócić o 10%, podawania nie ruszać i do tego dmuchawę dostroić.Ten ster ma skok na dmuchawie po 10% mocy, rzadko daje się ustawić od razu dobrze, zazwyczaj będzie tak, że np. po takiej zmianie przerwy przy nadmuchu 2 już będzie przerzucał a przy 3 albo jeszcze troszkę przerzucał, albo już ciut się zapadał, wtedy znowu przerwą tylko już małymi kroczkami po 1 - 2 sekundy aż do zadowalającego efektu. Pozdrawiam - Jacek

 

Dzięki ,ale właśnie doczytałem że jest coś co nazywa się serwisówka do sterownika st-37 i wszedłem tam czytam :

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:wPv2ij37pMEJ:www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/serwis/instrukcje_obslugi/sterowniki/serwisowka_do_wszystkich_sterownikow.pdf+instrukcji+serwisowa+st-37&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEESik-fGIdylO7bf17jBrFpcpVkhtk-Vk1PBjalOtSX5boAxfu9ahlmRWoIK-4TV8SU-l_PULuEm2OG5zmmCVfOzbcepQ0qLE_OIQvvqPkuMMuTcW6dzQkkbtXToZulbaO0y7vZr2&sig=AHIEtbSLfZoXXY2L6MzGHdzdOHVgR-MHEA

http://img62.imageshack.us/img62/6692/st37.png

I oczywiście okazało się ze mam na odwrót :( na noc :no: będę ruszał bo chcę pospać ;)

Zmieniłem na chwilę to na 2 ledwo mieli teraz wentylator :confused:

Kociołek 37KW pancerpol 50KW ekogroszek niby rusek ale wydaje się jakiś miękki.dochodzi 10-15 minut stoi 8-10 minut

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animus

nastawy podtrzymania ustawiasz w menu serwisowym

wchodzisz w nie w sposób nastęujący:

wyłączasz sterownik

naciskasz przycisk "wyjście" i trzymając go włączasz sterownik.

trzymasz aż do momentu kiedy usłyszysz sygnał dźwiękowy a na wyświetlaczu pojawi sie napis menu serwisowe.

tam poruszasz się identycznie jak po menu "normalnym"

możesz ustawić wszystkie parametry od czasu nadmuchu w pdtrzymaniu poprzez jego opóźnienie w stosunku do podawania i wybór programu wentylatora.

 

co do parametrów

moja propozycja to ustawienia w okolicy 5sek podawania na 35sek przerwy i doasowanie nadmuchu- nie wiem jakiej masz wydajności dmuchawę więc nie podam konkretnego biegu.

jeśli w podtrzymaniu jest poniżej godziny to ja bym ustawił tylko podanie węgla po około 70% tego czasu a nadmuch sobie darował bo i tak się podniesie a bez wiatru żar nie będzie schodził za nisko

 

 

p.s.

podejrzewałem złe nastawy dmuchawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa rodzaje przysłał Pancerpol pytali o podajnik jaki jest przez telefon i przysłali to po co 2 rodzaje twardości ,długością się nie różnią bo do zabieraka koronki przychodzi taka sama śruba ale dłuższa mam 2 sztuki .

Do palnika obrotowego powinny być używane zawleczki o twardości 8.8.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Animuss, to przestaw sobie dmuchawę na właściwą wg. serwisówki i następnie ustaw jej od nowa bieg do dotychczasowych nastaw podawania i przerwy, pewnie koło 4 - 5 biegu Ci wyjdzie. Jak stoi w podtrzymaniu około 10 minut, to nie ma potrzeby przedmuchiwać, masz przerwę podtrzymania 15 minut i OK - przedmuch nie zadziała. Ruski węgiel jest miękki i bardzo podatny na wpływ warunków atmosferycznych, luzem nie należy go trzymać pod chmurką. Parę razy zaświeci na niego słońce, parę razy spadnie deszcz i będzie się rozsypywał na miał, w rękach go skruszysz. No sporawy masz ten piecyk, ale i metraż chyba też niemały. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animus

co do parametrów

moja propozycja to ustawienia w okolicy 5sek podawania na 35sek przerwy i doasowanie nadmuchu- nie wiem jakiej masz wydajności dmuchawę więc nie podam konkretnego biegu.

jeśli w podtrzymaniu jest poniżej godziny to ja bym ustawił tylko podanie węgla po około 70% tego czasu a nadmuch sobie darował bo i tak się podniesie a bez wiatru żar nie będzie schodził za nisko

Pierwsza doba poszła gładko nic się nie wydarzyło idę zaraz przeprogramować dmuchawę .

Do palnika obrotowego powinny być używane zawleczki o twardości 8.8.

pozdr.

To po kiego mi dali mi te bardziej miękkie ktoś się zamotał ?

Witam. Animuss, to przestaw sobie dmuchawę na właściwą wg. serwisówki i następnie ustaw jej od nowa bieg do dotychczasowych nastaw podawania i przerwy, pewnie koło 4 - 5 biegu Ci wyjdzie. Jak stoi w podtrzymaniu około 10 minut, to nie ma potrzeby przedmuchiwać, masz przerwę podtrzymania 15 minut i OK - przedmuch nie zadziała. Ruski węgiel jest miękki i bardzo podatny na wpływ warunków atmosferycznych, luzem nie należy go trzymać pod chmurką. Parę razy zaświeci na niego słońce, parę razy spadnie deszcz i będzie się rozsypywał na miał, w rękach go skruszysz. No sporawy masz ten piecyk, ale i metraż chyba też niemały. Pozdrawiam - Jacek

Tak teraz dmuchawa na pewno 3-4 bieg zobaczę nie chcę gmerać w serwisowych na razie skoryguję tylko dmuchawę .

Od strony drzwiczek robi mi się taka większa narośl z żużlu przez noc tak to wygląda :

http://img14.imageshack.us/img14/368/p1130683.jpg

po zwaleniu

http://img17.imageshack.us/img17/1585/p1130684g.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/2773/p1130685.jpg

a tak wygląda z fleszem ,czy to spieki czy żużel ? wygląda na wypalone

http://img28.imageshack.us/img28/6027/p1130686w.jpg

Przez noc nie wzięło za dużo węgla ale jest ciepło i będzie jeszcze tak przez pewien czas dlatego teraz zrobiłem rozruch .

Czyli rusek powinien wytrzymać na tej zawleczce czy wymienić na 8.8.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda, że popiół Ci się żużluje, może ten rusek trochę Retopalem np. uszlachetniony. Jak wypalone i samo spada do popielnika, to nie przejmuj się tym. Jak producent palnika podaje twardość zawleczki 8,8, to taką daj. Rusek jest miękki, ale kamyczki które pewnie w nim znajdziesz już nie tak bardzo - chociaż nie tak twarde, żeby zrobiły Ci szkodę. Z czasów, które podawałeś w poprzednich postach wychodzi, że powinien Ci wziąc jakies 18 - 20 kg/doba - na takiego smoka ruskiem opalanego baaaaardzo przyzwoity wynik. Nie szukałbym zmian, dopiero jak solidniej przymrozi. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazało się ze po przestawieniu serwisówki dmuchawa chodziła najprawdopodobniej na 6 biegu (wydumałem na słuch)

dałem na razie na 5 bieg ,teraz dmuchawa bardzo wolno wchodzi na obroty .

taki popielnik :

http://img594.imageshack.us/img594/2498/p1130688w.jpg

tego ruska podajnik nieźle mieli dlatego wygląda tak jak bym palił miałem

http://img594.imageshack.us/img594/5856/p1130689h.jpg

ogień bez flesza na 5 biegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda, że popiół Ci się żużluje, może ten rusek trochę Retopalem np. uszlachetniony. Jak wypalone i samo spada do popielnika, to nie przejmuj się tym. Jak producent palnika podaje twardość zawleczki 8,8, to taką daj. Rusek jest miękki, ale kamyczki które pewnie w nim znajdziesz już nie tak bardzo - chociaż nie tak twarde, żeby zrobiły Ci szkodę. Z czasów, które podawałeś w poprzednich postach wychodzi, że powinien Ci wziąc jakies 18 - 20 kg/doba - na takiego smoka ruskiem opalanego baaaaardzo przyzwoity wynik. Nie szukałbym zmian, dopiero jak solidniej przymrozi. Pozdrawiam - Jacek

Tak zdarzają się twardsze kawałki węgla czecha chyba nie ma bo kolor czarny a nie siwy .

Muszę jeszcze dograć teraz ten nadmuch do kopczyka .Pojadę na 5 biegu i spróbuje potem jeszcze niżej .

W instrukcji doczytałem że ma być 5.8 a stosowanie innych klinów grozi utratą gwarancji (której już nie ma ) oraz uszkodzeniem motoreduktora albo silnika .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animus

jeśli dmuchawa wolno wchodzi na obroty to w menu serwisowym jest coś takiego jak bieg rozdmuchu jeśli dobrze pamiętam

jak jest na 1 to wentylator startuje od zera i się rozkręca do danego biegu, jak jest na 10 to startuje od razu z zaprogramowanymi obrotami.

sprawdź może tam jest przestawione.

jeśli tak spieka po zmianie programu dmuchawy to ja bym dał 3 maksymalnie 4 bieg i dopracował klapką,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon ma rację - rozbieg dmuchawy ustaw tak, żeby startowała z całej mocy. Ona po 2 - 3 sekundach obniży obroty do ustawionych, a start ze 100% pozwoli uniknąć buczenia przy rozruchu i otworzy klapkę od razu po starcie. Taki wolny rozbieg jak opisujesz czasami skutkuje tym, że klapka pozostaje dłuższą chwilę zamknięta, aż wiatrak się rozpędzi. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdarzają się twardsze kawałki węgla czecha chyba nie ma bo kolor czarny a nie siwy .

Muszę jeszcze dograć teraz ten nadmuch do kopczyka .Pojadę na 5 biegu i spróbuje potem jeszcze niżej .

W instrukcji doczytałem że ma być 5.8 a stosowanie innych klinów grozi utratą gwarancji (której już nie ma ) oraz uszkodzeniem motoreduktora albo silnika .

Poniżej masz cytata z instrukcji Galmeta, odnoszący się do zawleczki. Galmet stosuje obrotowe palniki Pancerpola.

 

"w podajniku z obrotową retortą- śruba M5 klasy 8,8 L= 80 – ponieważ jest 2x większe

przełożenie przekładni – wał ślimaka obraca się 2x wolniej niż w podajniku ze stała retortą"

Edytowane przez miedz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animus

jeśli dmuchawa wolno wchodzi na obroty to w menu serwisowym jest coś takiego jak bieg rozdmuchu jeśli dobrze pamiętam

jak jest na 1 to wentylator startuje od zera i się rozkręca do danego biegu, jak jest na 10 to startuje od razu z zaprogramowanymi obrotami.

sprawdź może tam jest przestawione.

jeśli tak spieka po zmianie programu dmuchawy to ja bym dał 3 maksymalnie 4 bieg i dopracował klapką,

 

Tak jest taka opcja bieg rozdmuchu w serwisówce zejdę na dół zobaczę .

Spieki te to po nocy w popielniku teraz zobaczymy dopiero .

Timon ma rację - rozbieg dmuchawy ustaw tak, żeby startowała z całej mocy. Ona po 2 - 3 sekundach obniży obroty do ustawionych, a start ze 100% pozwoli uniknąć buczenia przy rozruchu i otworzy klapkę od razu po starcie. Taki wolny rozbieg jak opisujesz czasami skutkuje tym, że klapka pozostaje dłuższą chwilę zamknięta, aż wiatrak się rozpędzi. Pozdrawiam - Jacek

nie mam klapki przy dmuchawie tylko przysłonę przesuwaną ręcznie .Możesz zobaczyć w serwisówce jak masz ustawiony ten -Bieg rozdmuchu -

 

 

Poniżej masz cytata z instrukcji Galmeta, odnoszący się do zawleczki. Galmet stosuje obrotowe palniki Pancerpola.

 

"w podajniku z obrotową retortą- śruba M5 klasy 8,8 L= 80 – ponieważ jest 2x większe

przełożenie przekładni – wał ślimaka obraca się 2x wolniej niż w podajniku ze stała retortą"

 

I bądź tu mądry u mnie pisze tak zaraz wstawię zdjątko :

http://img805.imageshack.us/img805/6073/p1130691.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Animuss, u mnie dmuchawa startuje zawsze na 100% mocy, potem po 2 - 3 sekundach schodzi do mocy ustawionej. To działa tylko przy wychodzeniu z podtrzymania i przedmuchach, czyli tylko wtedy kiedy wiatrak startuje z postoju. Jak bieg rozdmuchu dasz na 10, to tak będziesz miał. To się przydaje, bo po jakimś czasie na dmuchawie osadza się kurz i pył i wtedy ma ciężko wystartować z postoju na małych mocach, potrafi buczeć i się męczyć przez pierwsze sekundy pracy. A tak jak dasz rozdmuch na 10 to startnie sobie bezproblemowo i prawie od razu wejdzie na ustawione obroty. Ty racjonalizator jesteś, to przemyśl sobie może samodzielne wykonanie jakiejś klapki do kanału powietrznego, to tez pomaga stabilizować kocioł i ciut obniża zużycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...