Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przypomnijmy historię :

 

1. Najpierw powstał eCoal. Miał - jeśli dobrze pamiętam - jedną

nastawę dot. procesu spalania - maksymalne obroty dmuchawy.

Reklamowany jako sterownik, który spala poprawnie każdy opał,

który da się spalić na retorcie

 

2. Następnie powstał Bruli - 2-stanowy, z wieloma nastawami. Po co,

skoro pkt 1 to ideał?

 

3. Następnie do eCoala dodano mnóstwo nastaw do procesu spalania.

Po co, skoro pkt 1 to ideał?

 

A wnioski ? Niech każdy wyciągnie sam...

 

Witam. Czy można by było prosić o zajęcie stanowiska w tej sprawie - bardzo proszę - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167140-Przej%C5%9Bcie-na-PID-ze-standardowego-sterownika&p=5723801&viewfull=1#post5723801 - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w kwesti zwykłego śmieciucha pytanie.

Mam w Planach na wiosnę budować budynek gospodarczo biurowy i chciałbym zrobić ogrzewanie elektryczne i wspomóc je kotłem na paliwa stałe.

Z racji faktu że handluje z NIBE dostałem bardzo fajną ofertę na ich kociołek.

A teraz pytanko..

Czy ktoś gdzieś go już widział zamontowanego???

 

optimax duze.jpg

 

i link:

http://www.biawar.com.pl/index.php/kotly/kotly-c.o.-weglowe/menu-id-494.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w kwesti zwykłego śmieciucha pytanie.

Mam w Planach na wiosnę budować budynek gospodarczo biurowy i chciałbym zrobić ogrzewanie elektryczne i wspomóc je kotłem na paliwa stałe.

Ciekawy kociołek z STB, wężownicą z szamotem przegarniacza chyba nie ma ,tylko czy nie będzie smolił przy paleniu z dmuchawą .

http://www.biawar.com.pl/index.php/download-document/401-optimax-ulotka-informacyjna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kombinuje..

Budynek nie duży 120m2, ściany będą z TH450 rekuperacja w całości, dach pianka 20cm.

ogrzewanie kocioł na prąd :) + coś na paliwa stałe w 90% drewno 10% produkty drewnopochodne - deski :)

W 50m2 podłogówka a w 60m2 podłogówka plus dwie drabinki i jedno volcano do dogrzania otwartej hali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz o jak najmiejszej mocy... komora ceramiczna ładnie wyglada w prospektach i na obrazkach,ale ma potężny minus wysoka temp wody na kotle!!! i właśnie mieszacz żeby nie pękła (,poczytaj czy mieszacz nie jest obowiazkowy?) takie kotły jadą praktycznie ze średnia temp wody 80-95st wiec mało nie jest, a tak wysoka temp w domku dobrze ocieplonym... hmm gdzie Ty to wykorzystasz?? generalnie dość duże straty i kiepsko wysterowany dom, kuzyn własnie na wiosnę sprzedał atmosa dlatego jestem w temacie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... jak policzysz np.oświetlenie mojego domu zimą (podbitka 30 punktów x 3 watt-6h dziennie) dodatkowo jak jest mróz to chodzi grzałka w oczku wodnym, (24h nawet nie wiem ile watt :) ) latem chodzi klima, podświetlenie ogrodu- 180watt x 4h,+lampa uv+ 2 pompki do oczka plus nawadnianie ogrodu... to wyjdzie więcej jak 5-10% powiększam po prostu efekt cieplarniany...

 

Jesteś wyjątkiem, ale potrafisz to sobie odliczyć, a latem nie grzejesz chyba domu, więc klimy, nawadniania i oświetlenia ogrodu nie musisz odliczać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz o jak najmiejszej mocy... komora ceramiczna ładnie wyglada w prospektach i na obrazkach,ale ma potężny minus wysoka temp wody na kotle!!! takie kotły jadą praktycznie ze średnia temp wody 80-95st .

W papierach ma Temperaturę spalin 120÷250°C i Maksymalna temperatura robocza °C 85 tu nie jest źle ale Minimalna temperatura powrotu (na wlocie kotła) °C 60 to już świadczy o wysokich temperaturach pracy , będzie grzał komin i okolicę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wyjątkiem, ale potrafisz to sobie odliczyć, a latem nie grzejesz chyba domu, więc klimy, nawadniania i oświetlenia ogrodu nie musisz odliczać ;)

 

No nie wiem, coraz więcej ludzi oświetla domki (podbitka) ludzie dbają tez o ogrody podświetlają je, mają oczka wodne (czyli praca pompek,napowietrzaczy,) a jak policzysz energię do sterownia kotłem?? sterownik,pompki,dmuchawa,silnik podajnika etc... takie rzeczy to są jednak w kotłowni i ta energia nie zostaje wykorzystana a kilka kw generuje... nie piszę juz o czymś takim jak oświetlenie na święta u mnie wychodzi 800watt/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ruszt wodny przeszkadza w prawidłowym procesie spalania i powoduje większe zabrudzenie wymiennika kotła.

 

Kocioł na ekogroszek powinien mieć wymiennik dostosowany jedynie do palenia eko wtedy jego sprawność może być większa.

 

W poglądzie tym mogę być odosobniony to należy go traktować jako "zdanie odrębne" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymkas30

Przeczytaj uważnie, co napisał ci czp01. Warto. Mam piec drugi sezon i na ruszcie awaryjnym paliłem raz i ......... mi przeszła ochota. Jeżeli będziesz palił drewnem to nie dość że szybko go zasyfisz to jeszcze przy wysokosprawnym piecu na ekogroszek możesz szybciej zarżnąć wymiennik takiego pieca. Najlepiej umówi sie z kimś, kto pokaże ci jak to wygląda w praktyce ewentualnie poszukaj tłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym drzewem to temat awaryjny, a przy okazji zawsze trochę papierów jest w domu do spalenia, ale co sądzis z o tych [piecach dwupaleniskowych - gra warta świeczki?

 

U siebie papiery spalam regularnie na górnym mocowaniu rusztu żeliwnego, dwie płyty siedzą sobie na stałe.

Drewnem palić nie planuję, ale papiery spalam często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można by było prosić o zajęcie stanowiska w tej sprawie - bardzo proszę - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167140-Przej%C5%9Bcie-na-PID-ze-standardowego-sterownika&p=5723801&viewfull=1#post5723801 - pozdrawiam.

 

Ale je nie mam nic wspólnego ze sterownikiem Tatarek 09 pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie papiery spalam regularnie na górnym mocowaniu rusztu żeliwnego, dwie płyty siedzą sobie na stałe.

Drewnem palić nie planuję, ale papiery spalam często.[/quote

Jeżeli to nic tajnego i nie leży w gestii wywiadu gospodarczego lub skarbowego to papier można posegregować. U mnie taką zbiórkę prowadzi przedszkole oraz kościół. Można pomóc dzieciakom lub misionarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...