Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i wiedzę też dla siebie - czym dzieli się więc na forum??

 

Problem wygląda tak:

Ty jestes inżynier i produkujesz Toyoty, a jakiś Iksiński w związku z tym,że jestes inżynier i robisz przy autach chce od ciebie zasad budowy i działania np. Chevroleta...

 

Soft do RT09pid opracował Grzegorz Idzikowski z Mikom i tam należy zatem pytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termiko, Pleszew, Defro ... głowa już boli proszę o pomoc. Powierzchnia 750m dwie hale jedna 250 druga 200 reszta socjale i mieszkalne. Piec w tej chwili ekogorszek Termiko 38KW zdecydowanie za mało. Hale ogrzewane wentylatorami, reszta grzejniki budynek słabo ocieplony. Czy mógłby ktoś doradzić jaki kocioł wiem, że cena nie jest najważniejsza nie chciałbym jednak wydawać worka pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termiko, Pleszew, Defro ... głowa już boli proszę o pomoc. Powierzchnia 750m dwie hale jedna 250 druga 200 reszta socjale i mieszkalne. Piec w tej chwili ekogorszek Termiko 38KW zdecydowanie za mało. Hale ogrzewane wentylatorami, reszta grzejniki budynek słabo ocieplony. Czy mógłby ktoś doradzić jaki kocioł wiem, że cena nie jest najważniejsza nie chciałbym jednak wydawać worka pieniędzy.

 

w Twoim przypadku równie ważna jak powierzchnia jest i kubatura, jak hale wysokie to i więcej potrzeba na każdy m2 powierzchni niż przy założeniach dla domu. dodatkowo jak kiepsko ocieplony to jeszcze dodatkowe "waty"

pytanie jakie moce wentylatorów oraz chociaż w przybliżeniu grzejników i jakie przy tym temperatury- jeśli komfortowe to można wziąć ich moc jako odnośnik a jeśli nadal mało to trzeba dodawać.

jak będziesz znał w przybliżeniu moc to można wtedy szukać konkretnych konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termiko, Pleszew, Defro ... głowa już boli proszę o pomoc. Powierzchnia 750m dwie hale jedna 250 druga 200 reszta socjale i mieszkalne. Piec w tej chwili ekogorszek Termiko 38KW zdecydowanie za mało. Hale ogrzewane wentylatorami, reszta grzejniki budynek słabo ocieplony. Czy mógłby ktoś doradzić jaki kocioł wiem, że cena nie jest najważniejsza nie chciałbym jednak wydawać worka pieniędzy.

 

Jak słabo docieplone i hale, zakładam,że okresowo bramy otwierane... policz sobie w/g strat ok.46,5W/m3 i policz do m3... wyjdzie Ci potrzebna moc...

Tak sobie ocieplone z ok.95r to pi razy oko 33,3W/m3 straty ciepła można brac do szacunku...

 

albo zlecic OZC i być pewnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termiko, Pleszew, Defro ... głowa już boli proszę o pomoc. Powierzchnia 750m dwie hale jedna 250 druga 200 reszta socjale i mieszkalne. Piec w tej chwili ekogorszek Termiko 38KW zdecydowanie za mało. Hale ogrzewane wentylatorami, reszta grzejniki budynek słabo ocieplony. Czy mógłby ktoś doradzić jaki kocioł wiem, że cena nie jest najważniejsza nie chciałbym jednak wydawać worka pieniędzy.

Widać że straty w tych halach duże także mogę ci zaproponować RBR-Ekouniwersal jakieś 70kW na sterowniku internetowym Bruli.

W razie czego pisz na priva albo dzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puz

jeśli nie wiesz przynajmniej w przybliżeniu ile ciepła musisz dostarczyć to równie dobrze można zaproponować kocioł 200KW

na pewno nie będzie za mały.

spróbuj przynnajmniej w przybliżony sposób określić ile musisz dostarczyć energii do ogrzania tej konstrukcji inaczej to możesz dać mi dowód i 50zł a powiem ci jak masz na imię i gdzie mieszkasz.

instalator zaproponował to na czym zarobi a nie to co jest ci potrzebne. policz chociaż z tego co podał Jarecki będziesz znał rząd wielkości- a co jak 100KW będzie za mało??? a może to będzie o 30% za dużo???

każesz nam zgadywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monter zaproponował dziś kocioł EKO-HURT KWM-SR 100KW dodam, że na wiosnę chcę do instalacji podłączyć jeszcze jeden budynek około 100m w tej chwili ogrzewany oddzielnie. Czy to dobry wybór?

 

To pozostałości po ekocentr, nie będe sie rozpisywał.. nie wiem czy należy do syna, czy to druga firma jednego z właścicieli, nie mam pojęcia. Ekocentr- swego czasu wielgaśna firma z nowoczesnym parkiem, ale...

Nie podejmuję sie komentarza. Ekocentr jakos przejął czy zarządza nim centrostal, czy dostał udziały, masło-maślane.

 

Podaj chociaz kubaturę w m3, to coś można wówczas w przybliżeniu zaproponować...

Dla pewności dla hal przyjąc 46,5W/m3 strata ciepła a dla pozostałej części 33,3W/m3 i coś nam wyjdzie w przybliżeniu

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wygląda tak:

Ty jestes inżynier i produkujesz Toyoty, a jakiś Iksiński w związku z tym,że jestes inżynier i robisz przy autach chce od ciebie zasad budowy i działania np. Chevroleta...

 

Soft do RT09pid opracował Grzegorz Idzikowski z Mikom i tam należy zatem pytać...

 

Nigdzie nie pytałem o budowę i zasady działania sterownika Tatarek, nigdzie nie pytałem jak się pisze soft do tego sterownika, ale pytałem dlaczego nie spełnia należytej roli w regulacji i podawałem swoje spostrzeżenia. I proszę się nie obrażać że spytałem Włodka, bo po to jest to forum, a za podane źródło softu dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...