Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja się nie obrażam, napisałem tylko w dość jasny sposób o co chodzi.

Co do regulacji, podpowiadał Pawelo, mówił Berdnard, dał znać Trociu...

Moim zdaniem główny problem to złe dane wyjściowe i sterownik głupieje.

 

Soft tworzony był natomiast przez Mikom dla Tatarka.

Można różnych rzeczy próbować, ale jak się chce iśc po granicy, to moja sugestia albo wysłac stera z prośba o wgranie v.5.12, gdzie alarmu nie było, był tylko taki związany ze spadkiem temp. poniżej wygaszenia albo wybrać soft v.5.21 lub v.5.16, gdzie alarm, który Cie denerwuje można wyłączyć, co równa się tylko z alarmem temp. wygaszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie to nie tak, Włodek pisze oprogramowania do innych sterowników a skąd ma wiedzieć jaki pomysł mają twórcy oprogramowań sterowników firmy Tatarek ?

Oni mają pewnie inne pomysły na swój Pid.

 

Jednym słwoem: PID pidowi nie równy....tak jak z wędlinami: krakowska zrobiona ze słoniny, ale krakowska - sry za porównanie, ale taki bajzel w kraju niestety....w zasadzie chyba w każdej dziedzinie można by wykazać takie przypadki :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie obrażam, napisałem tylko w dość jasny sposób o co chodzi.

Co do regulacji, podpowiadał Pawelo, mówił Berdnard, dał znać Trociu...

Moim zdaniem główny problem to złe dane wyjściowe i sterownik głupieje.

 

Soft tworzony był natomiast przez Mikom dla Tatarka.

Można różnych rzeczy próbować, ale jak się chce iśc po granicy, to moja sugestia albo wysłac stera z prośba o wgranie v.5.12, gdzie alarmu nie było, był tylko taki związany ze spadkiem temp. poniżej wygaszenia albo wybrać soft v.5.21 lub v.5.16, gdzie alarm, który Cie denerwuje można wyłączyć, co równa się tylko z alarmem temp. wygaszenia.

 

OK - co do obrazy może źle wyczułem, ale jeszcze o problemie. Jeszcze raz napiszę że wyłączanie dopiero zwróciło moją uwagę ale nie to dla mnie najważniejsze. Opał jaki mam muszę spalić i przy tych ustawieniach spala się nawet b. dobrze nie patrząc na te . Miałem kilka innych ustawień i te są najlepsze. Obserwuje, wyciągam wnioski. Ostatnie obserwacje: na panelu wyświetla 39,5+, przy zadanej 40, obciążenie 15/16 i poprawka 15P. Za chwile mamy 40 i wchodzi w podtrzymanie na 5 cykli po 3 min i poprawka 16P. Temp spada o 0.5 st.i obciążenie16/16 a poprawka spada na 15P. I teraz moje pytania - czemu sterownik utrzymuje tak dużą moc skoro wyświetla 39.5+, wie w jakim tempie rośnie temp.i za kilkanaście sek. odstawia w podtrzymanie. Po podtrzymaniu startuje z pełną mocą i sytuacja się powtarza.I ta sytuacja oczywiście nie wyłącza kotła. Ale zrobiłem też i inne doświadczenie, zapaliłem na ruszcie awaryjnym i tu są właśnie cyrki. Sterownik zmniejsza poprawkę / bo szybko osiąga zadaną temp./ i doczekałem się kiedy przy zadanej 40 st. wyświetla 36.5 a obciążenie 4/16 i poprawka -5P. Dalej nie czekałem, bo już wiem że po pewnym czasie przy poprawce -7P będzie taka rozbieżność w temp. że kocioł się wyłączy. To pokazuje że nie ubogie nastawy są przyczyną wyłączania.. Sterownik ładnie pracuje po zresetowaniu jak nie wybierze kierunku -P. Twierdzę że jest to do poprawienia, ale nie wiem z kim będzie chciał rozmawiać autor softu i myślę że są mądrzejsi ode mnie co powinni mu to zasygnalizować. Jeśli tego nie poprawi to inny producent na tym skorzysta. Więcej nie nudzę - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam piec na ekogroszek z podajnikiem, który krótko mówiąc nie działa(prawidłowo). Problem polega na tym, ze po dłuższym paleniu dmuchawa jakby nie dawała rady przebić się przez ekogroszek i go rozpalać i powstaje górka z żarem i nie do końca spalonym ekogroszkiem a płomień jest mały. Sprawdzałem różne groszki i wszędzie tak samo, piec czyściłem itp., nawet Pan z serwisu nie wiedział o co chodzi.

 

Piec z firmy admar (niestety nie wiem jaki dokładny model)

sterownik Argon 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego stim02, ten kocioł masz na gwarancji?Jak masz wystarczający ciąg kominowy, sprawdzałeś różne eko i różne nastawy, a gość z serwisu był i na swoim opale ( oni zazwyczaj przywożą ze sobą worek czy dwa węgla i na swoim robią próby) nie umiał go ustawić prawidłowo - to reklamuj. Niech zabierają paździerza w kibiny, jak się w nim nie da palić. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kontakt z poprzednim właścicielem masz? Jeżeli tak, dowiedz się czy mu ten piec działał prawidłowo, skąd brał węgiel i jakie miał nastawy

 

odpada. Co do nastawień to i tak używałem różnych i nic, działa przez jakis czas a później sie zapycha wszystko, dmuchawa na najwyższym biegu a płomień i tak mały i temperatura 36 stopni na piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpada. Co do nastawień to i tak używałem różnych i nic, działa przez jakis czas a później sie zapycha wszystko, dmuchawa na najwyższym biegu a płomień i tak mały i temperatura 36 stopni na piecu

Zrób tak: wyczyść dokładnie piec - przez drzwiczki i przez wszystkie wyczystki. Wyczyść retortę - jak Ci się nie chce ślimaka zdejmować to łapą wyjmij z niej wszystko aż do dna, aż do ślimaka. parę razy podaj w trybie ręcznym paliwo po kilkanaście sekund i to co poda tez wyjmij z retorty. Jak to będzie czyste eko, wrzuć z powrotem do kosza. Sprawdź szczelność palnika - może rzeczywiście jak Piotrek pisze dmucha na zewnątrz palnika. Wyczyść kanał powietrzny pod retortą i od dmuchawy. Jak wszystko poczyścisz i ewentualnie pouszczelniasz, rozpal według nastaw, które do tej pory najlepiej Ci się sprawdzały. Jak problem pomimo tych działań powróci, zrób zdjęcia palnika i popiołu, napisz jakim węglem palisz i jakie masz nastawy i wrzuć to wszystko do któregoś wątku o ekogroszku. Na pewno ktoś Ci pomoże. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...