Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czp ja swojej fajki jeszcze przez 5 lat nie rozbierałem, ograniczam się do opróżnienia komory powietrza dwa razy do roku i to nawet beż wygaszania :)

To się nazywa szczyt lenistwa hehe

 

To w takim razie proste, że w naszym rankingu kotłów musimy wskazać, że dobry kocioł musi mieć zwykłą fajkę karoka65 - 5 lat bez rozbierania i o to chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To w takim razie proste, że w naszym rankingu kotłów musimy wskazać, że dobry kocioł musi mieć zwykłą fajkę karoka65 - 5 lat bez rozbierania i o to chodzi ;)

 

dodaj mnie... 4 sezon.. tez jeszcze nie rozbierałem ,tak jak Karoka czyszczę tylko komorę powietrzna 2x do roku teraz jedynie podokrecałem silik i uzupełniłem olej w przekładni... a i zasobnik mi szlag trafił, stara blacha w zasobniku to 0,8!!!! teraz robi się wiekszy- 200kg z blachy 3mm !! oczwiscie pps25.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj mnie... 4 sezon.. tez jeszcze nie rozbierałem ,tak jak Karoka czyszczę tylko komorę powietrzna 2x do roku teraz jedynie podokrecałem silik i uzupełniłem olej w przekładni... a i zasobnik mi szlag trafił, stara blacha w zasobniku to 0,8!!!! teraz robi się wiekszy- 200kg z blachy 3mm !! oczwiscie pps25.....

 

To wliczając mnie to już trzech użytkowników zadowolonych ze zwykłej retorty PPS-25 - to może faktycznie jest to jedna z najlepszych retort na rynku i trzeba taką kupować i instalować i dać sobie spokój z innymi skoro te tak dobrze się sprawują hmmm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wliczając mnie to już trzech użytkowników zadowolonych ze zwykłej retorty PPS-25 - to może faktycznie jest to jedna z najlepszych retort na rynku i trzeba taką kupować i instalować i dać sobie spokój z innymi skoro te tak dobrze się sprawują hmmm ;)

 

Nie rób zamiesznia ,sam dobrze wiesz że na zwykłych retortach żeby uzyskiwać dobre rezultaty to trzeba mieć dobre eko, Ty mieszkasz na śląsku to masz,karoka ma swoj skład to wie co kupować,ja kkupuję od niego :) suspenser to maniak eko i kółeczko się zamyka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie proste, że w naszym rankingu kotłów musimy wskazać, że dobry kocioł musi mieć zwykłą fajkę karoka65 - 5 lat bez rozbierania i o to chodzi ;)

Też się piszę - Mam APPS 25 i tak czyszczę, jak koledze napisałem, a dysze drutem fi 4 przeszturcham i dobra. Tylko to czyszczenie to raczej po wygaszeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wliczając mnie to już trzech użytkowników zadowolonych ze zwykłej retorty PPS-25 - to może faktycznie jest to jedna z najlepszych retort na rynku i trzeba taką kupować i instalować i dać sobie spokój z innymi skoro te tak dobrze się sprawują hmmm ;)

 

Do dobrego groszku jest to bardzo dobry i sprawdzony palnik.

Wielu producentów Ci to potwierdzi, jak podzwonisz.

 

Sprawdzone od lat... a przy dużych jednostkach od 50 do 100kW nie ma problemu, nawet z lekko gorszym eko pójdzie.

 

Sa tez zwolennicy obrotówek, osobiście znam 2osoby, które wywaliły palniki żeliwne i poszły na obrotowe, bo lepiej spalają...

Nie będę pisał jaki typ obrotówki wolę, bo to mało ważne, natomiast pierwsza ochrone patentową na obrót zewn. ma Ardeo, od 2006r....

 

Z żeliwnymi to czas pokaże, co sa naprawde warte. Jeszcze za wcześnie, bo teoretycznie można by cos zacząć mówic o brucerach, tylko juz chyba nie ma o czym mówić... bo mamy kolejne wersje, więc licznik przy nowych wersjach startuje od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to do jakiejś duzej mocy?? 50? 100kw?

 

Nie wiem, ale pamiętam,że cos podobnego kilka lat temu było u jakiegos producenta z południa Polski, próbowałem to znależc pod koniec ubiegłego roku i juz nie było...

 

A coś a'la to wyżej produkowane jest przez dwóch wytwórców i gigant róznic nie ma....

Jakbym miał to wybrać, bo niby spali miał to 100razy wole fajkę, bo przynajmniej z wysoka sprawnością poradzi sobie z dobrym groszkiem i to od dołu mocy....

To cuś na to szans ni ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...