Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To w takim razie proste, że w naszym rankingu kotłów musimy wskazać, że dobry kocioł musi mieć zwykłą fajkę karoka65 - 5 lat bez rozbierania i o to chodzi ;)

 

No to mnie też dodajcie do tego rankingu. 3 sezon, ciągle oryginalna fabryczna zawleczka. Retorty nie dotykałem, tylko wyczystka na dole 2 śruby dziesiątki dwa razy do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dodaj mnie... 4 sezon.. tez jeszcze nie rozbierałem ,tak jak Karoka czyszczę tylko komorę powietrzna 2x do roku teraz jedynie podokrecałem silik i uzupełniłem olej w przekładni... a i zasobnik mi szlag trafił, stara blacha w zasobniku to 0,8!!!! teraz robi się wiekszy- 200kg z blachy 3mm !! oczwiscie pps25.....

 

Nie pamiętam kiedy dokładnie uszczelniłem retortę w moim PPS 25, ale na pewno dawno i od tej pory nic nie ruszałem bo nie ma potrzeby, a paliłem już bardzo mokrym węglem [w 2 sezonie] przez co po pewnym czasie [w zeszłym roku] musiałem wymienić ślimaka [skorodował] a i zasobnik "dziurawieje" coraz bardziej [ale jeszcze jest szczelny] - latem pójdzie na tuning do szwagra - spawacza i powinien dać radę kolejne lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam kiedy dokładnie uszczelniłem retortę w moim PPS 25, ale na pewno dawno i od tej pory nic nie ruszałem bo nie ma potrzeby, a paliłem już bardzo mokrym węglem [w 2 sezonie] przez co po pewnym czasie [w zeszłym roku] musiałem wymienić ślimaka [skorodował] a i zasobnik "dziurawieje" coraz bardziej [ale jeszcze jest szczelny] - latem pójdzie na tuning do szwagra - spawacza i powinien dać radę kolejne lata.

 

Jak się pytałem co można zrobić żeby usprawnić palnik pancerpola to nikt nic nie napisał ,a to się jednak uszczelnia pod talerzem od spodu ,przy moim dużym obrotowym 50KW też mogę tak uszczelnić ,palę bez obrotu ,końcówka do obracania retortą wymontowana leży w kotłowni ,może lepiej wspawać blachę po obwodzie i nabić sznur do uszczelniania ,talerz by się na nim opierał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem szukam ale nic nie znalazłem.Może jakieś namiary.Co do kruszarki,to podajnik podaje równolegle dwoma kanałami.Coś jakby w przekroju U.Kruszyć to raczej nie kruszy.Tyle co retorta,zgrzytnie chrupnie i już.
Tak myślę że to nie jest dwa kanały równoległe a dwa ślimaki koło siebie o przeciwnych obrotach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę że to nie jest dwa kanały równoległe a dwa ślimaki koło siebie o przeciwnych obrotach.

 

Tak tak dwa ślimaki.Jeden klasyczny,kręci w prawo.Drugi kręci przeciwnie ale zwój jest odwrotny.Suma sumarum węgiel wypychany jest w tym samym kierunku na palnik.Węgiel podawany jest tylko w poziomie. Pole przekroju podwójnego kanału jest większe to i grubsze sorty swobodnie przechodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa ślimaki podające opał do jednego kanału-

mniejszy pracuje w zakresie mocy 15-38KW

większy w zakresie 38-50KW

do naszych czajników to się one raczej średnio nadają chyba

 

Raczej nie tak .Ja mam 25-ke a ślimaki są równe.Poważnie to czytam wasze post i próbuje informacje w nich zawarte dostosować do mojego pieca jak i sterownika .Próbowałem pogadać o takim palniku z innymi jego użytkownikami ale wyszła klapa.Kupując kocioł miałem do wyboru retortę standard,brucera i wieloślimak.Wybrałem to trzecie.Palnik trochę jak w tłoku ale podawanie jak retorta.To i o retorcie tylko czytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...