Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Zioma.....:wiggle: szpiegujesz znaczy :)

a nie możesz podłączyć steru do netu?

 

Witaj.Szpieguje i to jak.Czytam wnikliwie fory aby dopracować ustawienia sterownika pod palnik jaki posiadam.Jadę obecnie na dwustanie fabrycznym(WULKAN). Z netem to on niema nic wspólnego.Może w przyszłości bruli ale nie mam zielonego pojęcia jak by on działał z palnikiem podsuwowym (wieloślimak) o którym pisałem wcześniej.Obecnie opieram się na filozofii ustawień TIMONA dla brucera z st 37.Efekty już widać.Nie zanudzam po nocy bo ja na szychcie a inni mają wypoczywać. pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie jaj....byłem u niech w zeszłym(?? Jarecki kiedy ja byłem u Ciebie??:) )roku jak zwiedzałem Pleszew... kotły nie schodzą to i na forum trzeba je rozreklamować...nie stać ich na porzadne stery a co dopiero na porządny kociołek.... to powninno stać w marketach na dolnej półce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był kocioł BRUCER-P a tu jest forum klintów http://kotlydomino.pl/forum/viewforum.php?f=1&sid=3281ea20ec13584a03ec10d37a6592a4 którzy kupili takie kotły. Może faktycznie to jakiś przełom w konstrukcji kotłów - to powinien się wypowiedzieć jakiś użytkownik co i jak wygląda :)

Z linku nic nie wynika -umarłe miasto :)

Mi chodzi o ten sterownik ignis coś tam nie chcę go reklamować .Ktoś ma to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych dwóch postach tego wątku wymieniono w rankingu kotły:

 

---- R A K I N G ----

 

1. EKO-CENTR

2. CICHEWICZ

3. HEF

4. ZĘBIEC

5. OGNIWO

6. KRZACZEK

 

oraz żeliwniaki

 

7. MCI R-ECO

8. Kielar-Eco

 

Lista tego rankingu ewaluowała i na ostatnich stronach w czołówce rankingu wymieniano głównie:

 

1. RBR EKOUNIWERSAL

2. OGNIWO

3. SKAM-P

 

Jedynie OGNIWO utrzymało się od początku wątku na tych listach rankingu. Z listy wypadły też oba kotły żeliwne tak, że na placu boju pozostały jedynie kotły stalowe..

Zauważalna jest też zmiana, że najbardziej poszukiwane stały się kotły o małych mocach rzędu 10 kw no i wciąż popularne są piętnastki. Z palników wybijają się palniki tzw. II generacji ja bym tu wskazał na małą ekoenergię. No a ze sterowników wyróżniają się sterowniki ze zdalnym dostępem przez internet czyli eCoal i bruli.

 

 

Popełnione powyżej to moje osobiste zestawienie i nikt się nie musi z nim zgadzać.

Niektóre z tych kotłów zyskują już przydomki np. „buczący rbr „ ( oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu) a to świadczy o tym, że są popularne i budzą emocje.

 

Myślę miedz1 , że dyskusja teraz ruszy. ;)

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre z tych kotłów zyskują już przydomki np. „buczący rbr „ ( oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu) a to świadczy o tym, że są popularne i budzą emocje.

 

Myślę miedz1 , że dyskusja teraz ruszy. ;)

 

RBR jest popularny bo jest tutaj niezły lobbing na ten kociołek :) (pomijając jego zalety). Z wiadomych z resztą względów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jeden kociołek jest tu lobbowany tak samo jak ich składowe - a każdy przyszły użytkownik kotła musi się w tym odnaleźć i coś dla siebie kupić.

 

Nawiązując do rankingu i wskazując te trzy kotły specjalnie pominąłem ich wady - bo tu najlepiej powinni się wypowiedzieć ich użytkownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jeden kociołek jest tu lobbowany tak samo jak ich składowe - a każdy przyszły użytkownik kotła musi się w tym odnaleźć i coś dla siebie kupić.

 

Nawiązując do rankingu i wskazując te trzy kotły specjalnie pominąłem ich wady - bo tu najlepiej powinni się wypowiedzieć ich użytkownicy :)

 

To dopisz jeszcze mój kociołek bo oszczędna bestia jest ,gdyby nie ta retorta to nie było by się do czego przyczepić ,ale to nie wina producenta kotła tylko podajnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa jasne, (reszta zdania usunięta na prośbę czp01).

 

Bruli i ecoala mają taką zaletę, że jest sterowanie przez internet, ktoś lubi, to wybierze i za to zapłaci. Spalanie grupowe mi sie podoba i chodzi dobrze.

Jak ktos nie potrzebuje, to jest kilka innych dobrych sterowań. Nazw nie wymieniam, bo po co, zaraz cała grupa wsparcia będzie udowadniać,że alternatywy nie ma.

 

Usmiałem się też przy małej ekoenergii, nie korzystam od już prawie 2lat..... z tego małego palnika, bo duży stosuje do wiekszych jednostek m.in. z małym:

- początkowo goły slimak i były kłopoty z jego ukręcaniem (w wielu firmach, w mojej 3czy 4przypadki), teraz ślimak poprawiony, więc tutaj już wsio powinno byc ok.

- zmiany w palniku o których producent nie był informowany m.in. z braku otworów na środku palnika był okres gdzie było ich 6 i 8szt. a w ostatnim czasie 4szt. w innym miejscu... dalej uzbrajanie w różne przekładnie.... mi brakuje jeszcze jednej zmiany, więc póki się nie doczekam, to dziękuję.

Póki nie było alternatywy, to owszem tak... ale...

 

wolę palnik, który stosuję, od 2lat na tej samej przekładni, nie jestem zaskakiwany przez klientów,że się coś zmieniło i nie widzę zdziwienia przy którejs dostawie,że jest inna przekładnia.Jedyna zmiana, to na początku grudnia poprosilismy o zmianę silnika z 180W na 90W. Palnik, motoreduktor, dmuchawa jednego producenta, ranty dopalające, więc też przy trochę gorszym paliwie może się to dopalić a nie spadnie zaraz po opuszczeniu strefy spalania.

 

o innym palniku jak żeliwny tutaj wspomniec zresztą tez nie można, bo zaraz cała grupa silnego wsparcia się odzywa.

 

Od długiego czasu traci sens zabieranie głosu na tym wątku, bo został on sobie przywłaszczony.

 

Takie moje zdanie i dobrego dnia wszystkim zyczę.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...