Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

,,,,Z listy wypadły też oba kotły żeliwne tak, że na placu boju pozostały jedynie kotły stalowe.. ,,,,

 

Ja bym nie wykreślał jeszcze z listy kotłów żeliwnych (z wymiennikami żeliwnymi).

 

Wydaje mi się, że po słowach rzuconych niedawno przez Zawijana (cytuje z pamięci) "żeliwo nie jest takie złe", oraz jego ostatnim artykule w "Magazynie Instalatora" o Wymiennikach w kotłach

 

http://instalator.pl/ABC/2012/pdf_10_2012/28.pdf

http://instalator.pl/ABC/2012/pdf_10_2012/29.pdf

 

Zawijan przygotowuje grunt pod nowy rozdział w dziedzinie kotłów małej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jarecki79 - nie bawię się w żadne podchody i nie jestem z tej "branży" - mój ulubiony sterownik bruli kupiłem w firmie ES ( przedzwoń i sobie sprawdź a następnie proszę o sprostowanie swojej wypowiedzi. ) - owszem testowałem sobie wcześniej zarówno bruliego i eCoala bo nie kupuję kota w worku. !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wykreślał jeszcze z listy kotłów żeliwnych (z wymiennikami żeliwnymi).

 

Wydaje mi się, że po słowach rzuconych niedawno przez Zawijana (cytuje z pamięci) "żeliwo nie jest takie złe", oraz jego ostatnim artykule w "Magazynie Instalatora" o Wymiennikach w kotłach

 

http://instalator.pl/ABC/2012/pdf_10_2012/28.pdf

http://instalator.pl/ABC/2012/pdf_10_2012/29.pdf

 

Zawijan przygotowuje grunt pod nowy rozdział w dziedzinie kotłów małej mocy.

 

To byłby przełom gdyby powstał żeliwny wymiennik kotła o mocy 10 kw z dedykowanym dla takiego właśnie kotła na ekogroszek odlewem żeliwnym z małą stratą kominową czyli z duża sprawnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss - to fakt ale Twój kocioł to w zasadzie limitowana seria i Ty masz jedyny egzemplarz :p

Ale wymiennik jest oryginalny i od niego zależy procentowo najwięcej .

Naprawdę jestem coraz bardziej zadowolony ze spalania ,spala mniej przez podajnik ,jak paliłam na ruszcie,i nawet jak paliłem wcześniej w starym kotle zasypowym.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruli i ecoala mają taką zaletę, że jest sterowanie przez internet, ktoś lubi, to wybierze i za to zapłaci. Spalanie grupowe mi sie podoba i chodzi dobrze.

Jak ktos nie potrzebuje, to jest kilka innych dobrych sterowań. Nazw nie wymieniam, bo po co, zaraz cała grupa wsparcia będzie udowadniać,że alternatywy nie ma.

 

Nie ma co się zaperzać - wymieniaj śmiało - przecież nie każdy musi "jeździć Bugatti" ;)

 

Usmiałem się też przy małej ekoenergii, nie korzystam od już prawie 2lat..... z tego małego palnika, bo duży stosuje do wiekszych jednostek m.in. z małym:

- początkowo goły slimak i były kłopoty z jego ukręcaniem (w wielu firmach, w mojej 3czy 4przypadki), teraz ślimak poprawiony, więc tutaj już wsio powinno byc ok.

- zmiany w palniku o których producent nie był informowany m.in. z braku otworów na środku palnika był okres gdzie było ich 6 i 8szt. a w ostatnim czasie 4szt. w innym miejscu... dalej uzbrajanie w różne przekładnie.... mi brakuje jeszcze jednej zmiany, więc póki się nie doczekam, to dziękuję.

Póki nie było alternatywy, to owszem tak... ale...

 

wolę palnik, który stosuję, od 2lat na tej samej przekładni, nie jestem zaskakiwany przez klientów,że się coś zmieniło i nie widzę zdziwienia przy którejs dostawie,że jest inna przekładnia.Jedyna zmiana, to na początku grudnia poprosilismy o zmianę silnika z 180W na 90W. Palnik, motoreduktor, dmuchawa jednego producenta, ranty dopalające, więc też przy trochę gorszym paliwie może się to dopalić a nie spadnie zaraz po opuszczeniu strefy spalania.

 

Dobrze, że o tym piszesz i ani się waż strzelać focha bo jesteś tu potrzebny ;) - dzięki Tobie wiemy, że jest inny bardzo dobry [może nawet lepszy] palnik poza małą Ekoenergią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żeliwnego Klimosza 35KW, rok produkcji 2010. Do tej pory żadnych problemów, śmiga 24h/dobę przez 12 miesięcy w roku. Jedyne co, to wymieniłem fabryczny 2-stanowy sterownik, który strasznie mnie wkurzał, na coś nowocześniejszego z obsługą PID. Zawleczka ciągle oryginalna fabryczna. W zeszłym sezonie wydawało mi się, że coś nie tak z tym kotłem, bo opał zawieszał się w zasobniku, ale okazało się, że to była wina eko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skoro kij w mrowisku już tkwi, to pozwolę sobie zapytać: Jarecki, co myślisz o palnikach firmy Ewmar Ness? APPS, APPM i rynnie? Nie wiem, czy to oni je produkują, czy tylko uzbrajają w motoreduktory, ale oferta wydaje się kompletna i sensowna. 7 lat bezawaryjnie eksploatuję APPS 25kW, obecnie zamierzam kupić samą głowicę palnika rynnowego ( jednak można kupić samą głowicę wraz z kanałem powietrznym, koszt około 500PLN z blachą przyłączeniową ) i jak tylko temperatura zewnętrzna pozwoli na wygaszenie kotła robię przeróbkę. Mam już wymiary i wstępny projekt zmian. Chcę wiedzieć, jak to będzie działać zanim kupie kocioł z palnikiem rynnowym do ogrzewania firmy, więc koszt 5 stówek + dniówka roboty za taką wiedzę nie wydaje się zawyżony. Próbowałem już poruszyć temat rynny na forum, jednak zostałem zakrzyczany. Może teraz ktoś już użytkujący rynnę pokusi się o jakąś wypowiedź. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01, ja nie wywiad gospodarczy i nie będę dzownił, dostałeś, popróbowałeś i dopiero kupłeś. Ok przyjąłem do wiadomości.

 

Co do Bruli wiele razy pisałem,że uważam, że jest dobry, ale też nie uważam,że każdy chce i musi miec internet.

 

O innych nie pisze, bo będzie burza. Zyzolek może napisac co używa i inni użytkownicy, Timon wiele razy tez swoje zdanie wyraził.

 

A mała eko pieklorza dobrze spali do ok. 25-30kg/24 a póxniej to koks i dupa, wiem, bo na sobie testowałem.

To jest palnik do kotła 10-12kW, do 17kW tylko przy retopalu czy jarecie czy jarecie plus, bo wątpię, czy ekoret dobrze spali, aby osiągnąc i utrzymac 16-17kW/24h

 

Aby nie byc goło-słownym było ok. z pieklorzem, gdy;

spal niedzpon.JPG

 

a po przekroczeniu:

spal ponwt.JPG

zaczynała być kicha a jak już osiągałem 38-39kg/24h w duże mrozy to zmieniłem opał, bo nic nie szło juz utargać z pieklorza, aby się nie irytować.

Zmieniłem tez wówczas palnik na większy, bo sie przestraszyłem, jak będe musiał ciągnąć 17-20kW, to nidyrydy w mrozy ok.20st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po słowach rzuconych niedawno przez Zawijana (cytuje z pamięci) "żeliwo nie jest takie złe", oraz jego ostatnim artykule w "Magazynie Instalatora"...

Zawijan przygotowuje grunt pod nowy rozdział w dziedzinie kotłów małej mocy.

 

Nic nie przygotowuje. Ten tekst http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/5-budowa-kotla/pionowe-czy-poziome/zeliwne-czy-stalowe/ "wisi" na naszym blogu już od czerwca 2009r.

Od zawsze byłem i będę zwolennikiem kotłów żeliwnych. Jedyna wadą istniejących wymienników żeliwnych jest trudne czyszczenie, a istniejących automatycznych kotłów żeliwnych - komora spalania bezpośrednio pod rusztem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przygotowuje. Ten tekst http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/5-budowa-kotla/pionowe-czy-poziome/zeliwne-czy-stalowe/ "wisi" na naszym blogu już od czerwca 2009r.

 

To, że "wisi" to wiem, bo bardzo często powtórnie czytam Wasz blog.

 

Ja tylko kojarzyłem fakty. Widocznie teraz źle zinterpretowałem (z fusów wywróżyłem) powtórne pojawienie się cyklu artykułów na temat wymienników w kotłach na łamach "Magazynu Instalatora"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser moje zdanie o palnikach znasz, byłeś u nas w zakładzie w okresie, gdzie mogłes coś zobaczyć, choc pełenego składu jeszcze nie było.

Widziałeś jak sie zakłada i izoluje drzwiczki, widziałes palniki i różnice między nimi.

 

Widziałeś pracującą małą ekoener. w kotle, widziałes na jakich akurat sterach to chodziło.

Wiesz jakie mam zdanie.

 

Moim zdaniem nie ma tutaj na tym wątku miejsca na rozmowy o innych palnikach a guru wyjątkowo pilnuje, aby kręciło się wszystko wokół jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Widziałeś pracującą małą ekoener. w kotle, widziałes na jakich akurat sterach to chodziło.

Wiesz jakie mam zdanie. ,,,,

 

Według mnie to "zdanie masz zmienne".

I powiem szczerze, że nie wiem od czego ono zależy. Być może od pogody.

 

 

Dziś napisałeś:

,,,,A mała eko pieklorza dobrze spali do ok. 25-30kg/24 a póxniej to koks i dupa, wiem, bo na sobie testowałem. ,,,,

 

 

A 195 dni temu pisałeś:

Małe Ekoenergie są w chwili obecnej w zasadzie po czwartej poprawce producenta. ,,,,

 

,,,, Obecną wersję można już śmiało polecić, każdy producent ma oprócz tego własne chwyty na ten palnik, my delikatnie jeszcze modyfikujemy dysze powietrza antyspalinowego (to kwestia naszego doświadczenia i sprawdzenia tego palnika w OTGiS Łódź, skorzystaliśmy z podpowiedzi tego instytutu przy jego poprawce) ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, małą ekoenergię po poprawkach (zmianie ślimaka, zmniejszeniu ilości dysz) mozna polecić - do kotła do 12kW, ostatecznie do 17kW i pisałem,że miałem ten palnik w labo, to tez znajdziesz....

 

jest jednak palnik lepszy a ja od dawna pisałem,że korzystam z innego (co możez psrawdzić pytając wszystkich moich klientów z wątku Skam-P Premium, którzy decydowali się na kotły do 17kW mocy w ciągu tego i ostatniego sezonu, pierwszy palnik innego typu miał kolega Andrew), więc Twoje zdanie mnie nie interesuje. Wyciągane błędne wnioski także

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach wyjaśnienia i zrozumienia:

1. Polecić mogę małą ekoenergię, bo zmieniono odlew ślimaka z takiego, gdzie był problem z:

pękniety slimor.jpg

Na grubszy odlew ślimaka w strefie spalania, czyli taki:

nowy ślimak ekoen.jpg

 

2 Zmieniono liczbę otworów powietrza w poowie palnika z sita na nieco mniejszą ilość

 

3. Ja czekam i pisałem o tym na swoim wątku na jeszcze dwie poprawki odlewu. Uwagi po testach w otgis zgłaszałem, cierpliwie czekam.

 

4. Na chwile obecną póki jest palnik moim zdaniem lepiej spalający, to taki stosuję, jak po poprawkach, jeżeli się na nie zdecyduje producent mała eko będzie chodził równie dobrze lub lepiej, to wrócę do jej stosowania przy swoich kotłach dla mniejszych mocy

 

5. U siebie w domu wstawiłem mały palnik, bo chciałem jeszcze sprawdzić sugestie zmian z otgis napowietrzyłem to w/g wzoru ardeo, po lekkiej poprawce taki model palnika ma kolega Many, zanim się zdecydował pytałem go jednak o ilości spalanego paliwa i informowałem co i jak.

Testy robiłem u siebie ze względu na moich wcześniejszych klientów, jak zechcą po sezonie poprawić sobie pracą małej ekoenergii, będzie u nas możliwa przeróbka palnika.

 

Zdawałem sobie jednak sprawę z tego,że ten mały palnik mojego domu może nie ogrzać, bo mam spory i stary dom, w roku ubiegłym podczas mrozów -20 i ciut większych spalałem w kotle całodobowym 100-110kg opału.... łudziłem się,że może palnik da radę, bo latem małą część okien wymieniono na nowe.

 

Wiekszy mróz to zweryfikował, zdążyłem jeszcze wykonać dodatkowe napowietrzenie w stosunku do wzoru z ardeo oraz tego co wyszło do Many, ale pomogło tylko nieznacznie.

 

Dla pielorza było nieciekawie przy takim spalaniu:

spalanie większy mróz.JPGspalanie większy mróz2.JPG

 

(Jak zatem ktoś ma małę eko i pali pieklorzem, to dla takiego spalania radzę przeskoczyć na Kazimierza Juliusza czy Retopal.)

 

Zamieniłem więc palnik na większy, odpowiedni do moich potrzeb i domu.

Wcześniej zdążyłem wykonać poprawki w małej eko, którymi będę mógł zadowolić swoich klientów, jeżeli po sezonie wyrażą na to chęć czy ochotę.

 

Tyle tytułem wyjaśnienia, dziękuję i miłego dnia

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...