Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Many

Zdradź trochę szczegółów na temat tego palnika. Jareckiego rozumiem ale Ty chyba możesz ;)

 

Many ma od kilku sezonów Skam-P Premium

Miał go z dużą ekoenergią, rozmawialiśmy, chciał palnik zmniejszyć, bo u niego zapotrzebowanie mniejsze.

 

Odpowiedziałem, jakie elementy z dużej ekoenergii mogą zostac przełozone a co trzeba z odlewów od małej ekoenergii kupić.

Dostał napowietrzona głowicę w/g wzoru ardeo, wzoru, który próbowałem u siebie w domu

... w stosunku do mojego wykonania miał jeszcze jedną mała poprawkę.

 

Po montażu już u siebie ja dokonałem jeszcze małej przeróbki, gdy zrobiło się chłodniej.

 

Tak to w skrócie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Many ma od kilku sezonów Skam-P Premium

Miał go z dużą ekoenergią, rozmawialiśmy, chciał palnik zmniejszyć, bo u niego zapotrzebowanie mniejsze.

 

Odpowiedziałem, jakie elementy z dużej ekoenergii mogą zostac przełozone a co trzeba z odlewów od małej ekoenergii kupić.

Dostał napowietrzona głowicę w/g wzoru ardeo, wzoru, który próbowałem u siebie w domu

... w stosunku do mojego wykonania miał jeszcze jedną mała poprawkę.

 

Po montażu już u siebie ja dokonałem jeszcze małej przeróbki, gdy zrobiło się chłodniej.

 

Tak to w skrócie wyglądało.

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz poradnik Timona - jak wybrac kocioł http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/

 

eCoal ma automatyczną funkcję adaptacyjnego spalania której nie ma bruli a poza tym oba sterowniki maja spalanie grupowe i spalanie dwustanowe i wszystkie programatory itd.. Jak będziesz chciał korzystać bardziej z automatu i nie chcesz się za bardzo znać na procesie spalania to bierz eCoala. :)

 

Albo inaczej jak chcesz aby sterownik rządził Tobą i kotłem to bierz eCoala a jak Ty chcesz nimi rządzić to bierz bruliego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej modyfikacji lista rankingowa wygląda tak :)

 

 

1. RBR EKOUNIWERSAL

2. OGNIWO

3. SKAM-P

4. GIGAR

5. RECO ex aequo KIELAR- ECO

 

 

Ostatnie pozycje dopisałem po zwróceniu mi uwagi przez użytkowników kotłów. Gigar ma solidną budowę i spala oszczędnie, a wymienione na 5 miejscu kotły na bazie żeliwnego wymiennika produkcji Fonderie SIME z Włoch maja się całkiem dobrze i mają wytrzymać ze 30 lat a to jest dłużej niż przyszłe jednostki ECAT.

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo eko jest kotłem godnym polecenia, pracuje u mnie 3 sezon wraz ze sterownikiem eCoal tworzy świetny tandem.

 

Żeliwny palnik, duża pojemność zasobnika(160kg), mała ilość wody w kotle, świetny odbiór ciepła z tem. spalin i sterownik eCoal plasują ten piec w czołówce rankingu.

 

Oki.

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj tak :D

1. RBR EKOUNIWERSAL

2. OGNIWO

3. TILGNER EKR

 

Wszystkie ze sterownikami ecoal.... ale coraz bardzie przyglądam sie kociołkowi kotstala... looknij http://kotly-dzialdowo.pl/website/?page_id=36 od 8kw, duży zasobnik... podjadę może w tym roku na targi to zobaczę na żywca -bo nie widziałem jeszcze..

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...