Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A moj tak :D

1. RBR EKOUNIWERSAL

2. OGNIWO

3. TILGNER EKR

 

Wszystkie ze sterownikami ecoal.... ale coraz bardzie przyglądam sie kociołkowi kotstala... looknij http://kotly-dzialdowo.pl/website/?page_id=36 od 8kw, duży zasobnik... podjadę może w tym roku na targi to zobaczę na żywca -bo nie widziałem jeszcze..

Popatrzyłem i co?

Taki kociołek np 17kW sprawdziłeś na ile m2 jest podane?

Cytat : Powierzchnia użytkowa budynku (orientacyjnie) (m2) 60-150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A że tak napisane.. pewnie jeszcze strona z PRL-u :D to jest nowa inna konstrukcja, dopasowana pod palnik, zrobiona chyba pod gusty potencjalnych użytkowników (widziałeś szuflade na popiół?) looknij na alegro.. widać ze ktoś mądry nad tym myśli... Trzeba zobaczyć go na żywo , myślę Zbyszek że to wyrośnie na czarnego konia.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak napisane.. pewnie jeszcze strona z PRL-u :D to jest nowa inna konstrukcja, dopasowana pod palnik, zrobiona chyba pod gusty potencjalnych użytkowników (widziałeś szuflade na popiół?) looknij na alegro.. widać ze ktoś mądry nad tym myśli... Trzeba zobaczyć go na żywo , myślę Zbyszek że to wyrośnie na czarnego konia.....

Przy konstrukcji może trochę myślą, użytkownicy sprawdzą wykonanie :)

Co do sterownika to chyba to to jest coś wart :D

Tylko jak będą kupować dobierając sobie moc z tej tabeli to będą kląć a nie chwalić. Jak ja miałbym w swoim domu palić kotłem 34kW? Wszystkie psy z okolicy by się zlatywały aby go obsikać na moim podwórku :p

Pewnie producent tej tabelki jest jeszcze rodem z PRL-u lub ma w swoim domu starego śmieciucha na starej instalacji :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak napisane.. pewnie jeszcze strona z PRL-u :D to jest nowa inna konstrukcja, dopasowana pod palnik, zrobiona chyba pod gusty potencjalnych użytkowników (widziałeś szuflade na popiół?) looknij na alegro.. widać ze ktoś mądry nad tym myśli... Trzeba zobaczyć go na żywo , myślę Zbyszek że to wyrośnie na czarnego konia.....

 

 

Jak wprowadzą coś o mocy ~10kW i realnej sprawności przy mocy 4kW na poziomie 80-90% ... to będzie hit

 

popatrz z jaką mocą średnią pracują kociołki nawet w mrozy ... nawet u zbigmaz01 na 320m jest coś ponad 5kW ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wprowadzą coś o mocy ~10kW i realnej sprawności przy mocy 4kW na poziomie 80-90% ... to będzie hit

 

popatrz z jaką mocą średnią pracują kociołki nawet w mrozy ... nawet u zbigmaz01 na 320m jest coś ponad 5kW ...

 

Widzę u siebie :) srednia moc to ok 4 kw ale w mrozy dochodziła do 8kw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wprowadzą coś o mocy ~10kW i realnej sprawności przy mocy 4kW na poziomie 80-90% ... to będzie hit

 

popatrz z jaką mocą średnią pracują kociołki nawet w mrozy ... nawet u zbigmaz01 na 320m jest coś ponad 5kW ...

U mnie od północy dostaje joba bo zaiwania jak wariat. Wieje u mnie jak w pewnych rejonach i wywiewa co naprodukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie ja kocioł widziałem na oczy i rozmawiałem z szefostwem o pewnych zmianach.Podoba mi się duża szuflada popielnika o czym wspomniał Piotrek.Będzie jeszcze manualny system czyszczenia płomieniówek co ograniczy użytkownika do zaglądania z góry raz w roku (dla mnie na plus).Dojdzie jeszcze drobna kosmetyka ułatwiająca obsługę kotła.Jak dla mnie będzie to równy konkurent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj tak :D

1. RBR EKOUNIWERSAL

2. OGNIWO

3. TILGNER EKR

 

Wszystkie ze sterownikami ecoal.... ale coraz bardzie przyglądam sie kociołkowi kotstala... looknij http://kotly-dzialdowo.pl/website/?page_id=36 od 8kw, duży zasobnik... podjadę może w tym roku na targi to zobaczę na żywca -bo nie widziałem jeszcze..

 

Kanały pionowe mnie nie przekonują, a od 8 kW to sporo skoro Skam pracuje od 3,6 do 15 kW - link:

 

http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

 

Chyba, że faktycznie zrobią w Działdowie "manualny system czyszczenia płomieniówek co ograniczy użytkownika do zaglądania z góry raz w roku" wtedy pionowe będą ok, ale moc dla większości nowych domów i tak za duża ... do tego gdy widzę, że palnik Brucer, który ma moc nominalną 40 kW ma pracować w zakresie 8-17 kW - powodzenia i cierpliwości życzę przyszłym użytkownikom w jego ustawianiu.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały pionowe mnie nie przekonują, a od 8 kW to sporo skoro Skam pracuje od 3,6 do 15 kW - link:

 

http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

 

Chyba, że faktycznie zrobią w Działdowie "manualny system czyszczenia płomieniówek co ograniczy użytkownika do zaglądania z góry raz w roku" wtedy pionowe będą ok, ale moc dla większości nowych domów i tak za duża ...

Tak tylko ty podajesz przykład 12kW, przy 17kW już nie jest to 3,6kW im większa moc to i minimum rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego plasujesz SKAM-P wyżej niż RBR i OGNIWO? Właśnie się przymierzam do kupna któregoś z nich i Twoja opinia byłaby mi pomocna. Oczywiście odpowiedź może być na PW :p

 

Pytanie co prawda nie do mnie ale myślę że też mogę odpowiedzieć.

W RBR nie podoba mi się:

1. Brak rusztu dostępnego w czasie pracy automatu. Argumentu że można spalać papiery na retorcie nie przyjmuję bo to jest możliwe w każdym kotle retortowym. I chyba każdy przyzna że wygodniej to zrobić na ruszcie. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby ktoś kto ma do spalenia większą ilość kartonów lub desek kawałkował to na drobne i wrzucał cierpliwie na palnik.

2. Wlot spalin do wymiennika poniżej poziomu palnika. Jeżeli ktoś zmieni węgiel na taki który ma dużo większą zawartość popiołu to może się mocno zdziwić jeśli spaliny zamiast lecieć do komina wydostaną się do kotłowni (o ile wcześniej nie przeniesie się na tamten świat).

3. Mam wątpliwości co do skuteczności czyszczenia tylnego pionowego kanału wymiennika. W dodatku trudno ten zabieg ocenić wizualnie.

 

Co do wyboru pomiędzy Ogniwem, a Skam-P to w moim przypadku zadecydowały przede wszystkim wymiary kotłowni. Dla mnie istotne były jak najmniejsze wymiary w poziomie. W Skam-P mogłem wybrać wylot spalin do góry i dogodne umiejscowienie króćców zasilających i powrotu.

Ponadto myślę że czyszczenie kanałów poziomych wymiennika jest szybsze i wygodniejsze niż pionowych (aczkolwiek przyznaję że nigdy nie czyściłem kotła z pionowymi kanałami).

 

Osobiście uważam też że kotły z wymiennikiem z poziomymi kanałami mają większą żywotność. Eksploatowałem taki kocioł zasypowy dolnego spalania przez prawie 30 lat (wymieniłem go tylko dlatego że robię kapitalny remont domu i chciałem mieć coś bardziej bezobsługowego). Czemu tak jest? Kotły z reguły mają króciec powrotu umiejscowiony na dole tylnej ścianki. W przypadku kotła z pionowymi kanałami zimna woda z powrotu trafia w miejsce gdzie spaliny są już dosyć mocno schłodzone. Akurat w tym miejscu najczęściej dochodzi do rozszczelnienia wymiennika. Ale to jest moja prywatna teoria bo nigdzie na forum nie znalazłem jej potwierdzenia.

 

Plusem kotłów RBR i Ogniwo jest niewątpliwie możliwość zakupu wraz ze sterownikiem eCoal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz poradnik Timona - jak wybrac kocioł http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/

 

eCoal ma automatyczną funkcję adaptacyjnego spalania której nie ma bruli a poza tym oba sterowniki maja spalanie grupowe i spalanie dwustanowe i wszystkie programatory itd.. Jak będziesz chciał korzystać bardziej z automatu i nie chcesz się za bardzo znać na procesie spalania to bierz eCoala. :)

 

Albo inaczej jak chcesz aby sterownik rządził Tobą i kotłem to bierz eCoala a jak Ty chcesz nimi rządzić to bierz bruliego ;)

 

Piszesz ze eCoal ma funkcje adaptacyjnego spalania a reszta to samo co bruli. To czemu stawiasz na Bruli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ty podajesz przykład 12kW, przy 17kW już nie jest to 3,6kW im większa moc to i minimum rośnie.

 

Doradzam forumowiczowi, któremu 12 kW w zupełności wystarczy to po co mam mu 17 kW proponować.

 

Poza tym ten z Działdowa ma palnik Brucer o mocy nominalnej 40 kW, który na małej mocy musi źle pracować ["japa" za wielka i pali się połowa palnika a na reszcie są spieki itp.].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...