Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie niema się otwierać bo i po co. Ja tutaj dzisiaj pierwszy raz przeczytałem od ludzi którzy nie mają tych kotłów, na oczy ich nie widzieli że coś się zatyka.

Żaden klient mi tego nie zgłaszał ani na wątku o tym kotle jeszcze nikt nigdy nie wspominał.

Także nie wiem czym spowodowane jest takie przejęcie i poruszenie kilku dokładnie dwóch osób.

 

Ja chciałem rozmawiać o rusztach.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolego miejsca jest tam na dwa takie deflektory, nie widziałeś to nie pisz bzdur bo wszyscy RBR-owcy się będą z ciebie śmiać.

Nie niema się otwierać bo i po co. Ja tutaj dzisiaj pierwszy raz przeczytałem od ludzi którzy nie mają tych kotłów, na oczy ich nie widzieli że coś się zatyka.

Żaden klient mi tego nie zgłaszał ani na wątku o tym kotle jeszcze nikt nigdy nie wspominał.

Także nie wiem czym spowodowane jest takie przejęcie i poruszenie kilku dokładnie dwóch osób.

Ma specjalne zabezpieczenie nawet jak by co aby się nie otworzyła. Ale o tym w DTR-ce nie piszą i dlatego oni o tym nie wiedzą, bo dlaczego mają wiedzieć? :)

Jak by faktycznie byli zainteresowani to pytania były by w innej formie zadawane, nie jako zarzut a jako pytanie. Dlatego moje ostatnie odpowiedzi zostały napisane w takiej formie jak powyżej.

Teraz już u mnie czas na http://emotikona.pl/emotikony/pic/budzik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku to raczej jego nie kolegi myślenie a raczej efekt prania mózgu jakie przeszedł.

Proponuję koledze żeby również ściągnął DTR, bodajże na stronie 10 albo 11-ej jest pokazana droga spalin przy zamkniętej i otwartej kierownicy spalin skoro twój test go nie przekonał, uwidoczniony na wykresie.

 

Proponuję zamiast zwrotów „jego”, „kolegi”, „go” używać nicków. Inaczej nie wiadomo do kogo adresowana jest wypowiedź. Ewentualnie cytować post na który się odpowiada.

Jeżeli ten test miał udowodnić że po otwarciu klapki wzrośnie temperatura spalin to nie warto go było przeprowadzać. Oczywiste jest że po skróceniu drogi spalin tak się stanie.

Jeżeli miał udowodnić że klapka jest szczelna to niczego nie udowodnił. Przy niewielkiej nieszczelności gro spalin będzie leciało pionowym kanałem(w normalnych warunkach). Niewielka ilość spalin przedostająca się przez klapkę nie wpłynie znacząco na temperaturę w czopuchu. Pisałem o tym wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma specjalne zabezpieczenie nawet jak by co aby się nie otworzyła. Ale o tym w DTR-ce nie piszą i dlatego oni o tym nie wiedzą, bo dlaczego mają wiedzieć? :)

 

Z Twojej wcześniejszej wypowiedzi można było wywnioskować że spaliny przesączają się przez popiół do komina. Teraz piszesz że kocioł ma jakieś tajemnicze zabezpieczenie na wypadek niedrożności pionowego kanału o którym nawet DTRka nie wspomina. Nie prościej było napisać od razu na czym ono polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wcześniejszej wypowiedzi można było wywnioskować że spaliny przesączają się przez popiół do komina. Teraz piszesz że kocioł ma jakieś tajemnicze zabezpieczenie na wypadek niedrożności pionowego kanału o którym nawet DTRka nie wspomina. Nie prościej było napisać od razu na czym ono polega?
Nie interesowała mi kierownica spalin bo z nią kłopotów nie miałem. O tym zabezpieczeniu dopiero niedawno przeczytałem na forum, sam o tym nie wiedziałem. To zabezpieczenie pozwoli ją lekko uchylić ale nie otworzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus tak jak napisał zbyszek, ty nie pytasz, ty się z jakiegoś powodu czepiasz.

Z jakich nieciekawych sytuacji chcesz mi pomóc wybrnąć.

Przeczytaj jeszcze raz to co ze mnie zacytowałeś.

Dobranoc.

Karoka ale czasami nawet na takie pytania można odpowiedzieć, widocznie nie wszyscy to zrozumieją, nie wszyscy potrafią przyjąć wiadomości i je przemyśleć. Robią to tylko po to by zaistnieć i pokazać z kim się ma do czynienia. Skończyłem już się spierać, piszę tylko to co można wyczytać czy w DRT-ce lub na forum, ale taka postawa niekiedy może człowieka wk...ić. Już z tym skończyłem. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są auta ciężarowe i osobowe, różnią się konstrukcją.

Mnie interesowała zasadność montażu w takim miejscu i sposób działania w kotle,korzyści i wady wynikające z takiego rozwiązania z możliwością montażu w innym kotle ,a nie konkretna marka , teraz już nie mam ochoty .

 

widocznie nie wszyscy to zrozumieją, nie wszyscy potrafią przyjąć wiadomości i je przemyśleć. Robią to tylko po to by zaistnieć i pokazać z kim się ma do czynienia.

Pozdrawiam

To że włączyłem się do rozmowy nie oznaczało że działam w jakimś celu i jeszcze z kimś jak sugerujecie .

Chciałem namówić Zbigmaza01 do zrobienia pewnego eksperymentu z rusztem żeliwnym ,który robię w moim kotle ,ale nie ma on tam zbytnio miejsca i nie za bardzo miał ochotę rozmawiać tylko cwaniakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuje zakupic piec z podajnikiem 16-19kW. Na co zwrócic uwage przy zakupie? Zastanawiam sie nas Skam P-Premium, Ogniwo, RBR - akie sa wady i zalety? Moze wybrać jakiś inny? Generalnie planuje palić ekogroszkiem. Jaki wybrać sterownik eCoal czy Bruli (jaka jest różnica)?

 

Piotrek pozwolę sobie doradzić ci RBR 17KW - mam taki i bardzo sobie chwalę. Łatwy w czyszczeniu, małe gabaryty, super sterownik ecoal - ogrzewam 200 m2 i zasobnik (zasobnik mam od 23kw- wchodzi jakieś 150kg) wystarcza zimą na około 7 dni - rodzina 4 osobowa w tym oczywiście CWU). Każdy chwali swoje, ale jak tu chwalić coś czego się nie ma? :) Myślę , że każdy z piecyków z pierwszej 3-ki w rankingu cię usatysfakcjonuje :)

Ja przez rok czytałem, czytałem i mam RBR, ale wybór należy do ciebie - powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Nadszedł moment wyboru pieca. po przeczytaniu kilkuset stron naszego forum nadal nie wiem na który piec się zdecydować. Najpoważniej zastanawiam się nad 2 piecami:

http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

Przypomnę że buduje domek jedno poziomowy o powierzchni grzewczej ok 100m2. Dom postawiony z porothermu 25 cm plus 12 cm styropianu. Fundament solidnie ocieplony. Na posadzce 10 cm styro, jeśli chodzi o strop to jest 25 cm waty. Ogrzewanie w większości grzejnikami, podłogówka tylko w łazience i na korytarzu. Łącznie ok 25m2.

Może ktoś z was używa któregoś z tych pieców, lub używa innego o podobnych parametrach i śmiało może mi go polecić.

Interesuje mnie raczej piec ze sterownikiem Bluri lub eCoal.

Bardzo proszę o pomoc ponieważ jak mi się wydaje to chyba najważniejsza decyzja w całej inwestycji.

Z góry bardzo Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli??

Co prawda przy tych kotłach nie ma dużo roboty niemniej jednak jest to węgiel.

Przy tak małym domku można było pomyśleć o jakiejś pompie ciepła, gazie jak jest blisko czy nawet prądzie.

Jeśli pytasz o kociołek to chyba już przemyślałeś sprawę :)

Podesłałem ci info na priva gdybyś był zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...