Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co prawda przy tych kotłach nie ma dużo roboty niemniej jednak jest to węgiel.

Przy tak małym domku można było pomyśleć o jakiejś pompie ciepła, gazie jak jest blisko czy nawet prądzie.

Jeśli pytasz o kociołek to chyba już przemyślałeś sprawę :)

Podesłałem ci info na priva gdybyś był zainteresowany.

 

Do gazu nie jestem przekonany, o pompie nigdy nie myślałem, a prądu nie biorę pod uwagę. Docelowo będzie jeszcze 40 m2 poddasza ale to w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ma specjalne zabezpieczenie nawet jak by co aby się nie otworzyła. Ale o tym w DTR-ce nie piszą i dlatego oni o tym nie wiedzą, bo dlaczego mają wiedzieć? :)

 

"Nie interesowała mi kierownica spalin bo z nią kłopotów nie miałem. O tym zabezpieczeniu dopiero niedawno przeczytałem na forum, sam o tym nie wiedziałem. To zabezpieczenie pozwoli ją lekko uchylić ale nie otworzyć."

 

Czyli w razie konieczności kierownica spalin się uchyli, ale nie otworzy całkowicie - nie lepiej było od razu tak napisać zamiast tej całej dyskusji ?

 

No chyba, że sam o tym nie wiedziałeś o tym jeszcze 2 dni temu - jeśli tak to się na coś dysputa przydała ;)

 

Dla mnie ta kwestia jest wyjaśniona, eksperyment przeprowadzony i nie widzę powodu, żeby się nad tym nadal rozwodzić.

 

Generalnie jest ok choć wg prawa Murphy'ego "układ zabezpieczający zniszczy układy zabezpieczane" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tyle miejsca to czemu producent założył go aż tak wysoko ?[/QUO

 

Według mnie to dobrze, że deflektor założony jest wysoko. Last Rico na forum ekonomiczne spalanie węgla przedstawił przykład świeczki z blachą. Jak blacha jest blisko nad płomieniem to jest pokryta sadzą, w pewnym oddaleniu jest prawie czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Do gazu nie jestem przekonany, o pompie nigdy nie myślałem, a prądu nie biorę pod uwagę. Docelowo będzie jeszcze 40 m2 poddasza ale to w przyszłości.

Prądu nie rozważaj,bo z tak kiepskim ociepleniem będziesz płakał,zresztą z każdym medium grzewczym tak będzie ;)

Prąd jest jedynie dla ludzi jarzących o co biega w temacie budowy domu ;)

Kotła na ekogroszek nie znajdziesz o takiej mocy pracującego z dobrą wydajnością,chyba,że z buforem.

Do gazu też nie jestem przekonany i wolałem...prąd ;)

Pompa ciepła jest jak..."związek partnerski" w Sejmie,dla jednych rewelka dla innych nie zgodna z konstytucją ;)

Pozostaje pellet,namiastka bezobsługowego grzania :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tyle miejsca to czemu producent założył go aż tak wysoko ?

Według mnie to dobrze, że deflektor założony jest wysoko. Last Rico na forum ekonomiczne spalanie węgla przedstawił przykład świeczki z blachą. Jak blacha jest blisko nad płomieniem to jest pokryta sadzą, w pewnym oddaleniu jest prawie czysta.

 

Tak czytałem, tam chodziło o odpowiednią przestrzeń dla płonącego płomienia .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturek pompiarze cię pogonili to znowu przylazłeś tutaj nawracać.

Widać już nikt cię tu nie lubi, nawet swoi mają cię już dość.

Musiałem się odezwać jak zobaczyłem,że do takiego domu proponujesz prąd.

Nawet ja bym tego nie zaproponował ale udowodniłeś,ze nie masz pojęcia o doborze źródła ciepła i przyszłych rachunkach w nowym domu.

Pozostań ze swoim doborem kotłów "na oko" ale skoncentruj się jednak na starych domach,tam zbytniej krzywdy inwestorom nie wyrządzisz.

W tym akurat domu kocioł pow.8kW bez bufora będzie złym wyborem,narażającym inwestora na przykre doświadczenia ze spalaniem i ustawieniem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturku znowu się nie popisałeś bo już ci pisałem że nie masz o tym zielonego pojęcia.

Takie kociołki chodzą już od 3,6kW.

Znowu chcesz być najmądrzejszy, pisałem ci że sam się krzywdzisz.

Idź z kolegą Pyxisem pogadaj bo z Liwko wojnę dawno toczysz, z resztą szybciej będzie może z kim jeszcze nie.

Idź wyśpij się może ci się poprawi, bo widać mocno zmęczony już jesteś

Dobrej Nocki życzę i obfitych łowów na klienta, tylko niby taki bystry jesteś a ciągle wątki mylisz.

Ech ta nasza inteligencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa jeszcze jedno jak policzyłeś te 8kW może czegoś się nauczę od fachmana teoretyka.

To twoje liczydło jakoś w jedną stronę liczy, jak twoja oferta to pewnie wyszłoby około 3,5 do 4 ale jak kocioł to już 8.

Wejdź na esterownik na jakich średnich mocach pracują pracują kotły w większych domach jak kolegi.

Na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

To twoje liczydło jakoś w jedną stronę liczy, jak twoja oferta to pewnie wyszłoby około 3,5 do 4 ale jak kocioł to już 8.

Powód jest prosty,sprawność źródła ciepła...

Takie kociołki chodzą już od 3,6kW.

Z tego co widzę,kolega Kaszpir ma problem z "chodzeniem" kotła w małych mocach i ma "tylko" 12kW.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo

a co ma sprawność do zapotrzebowania na ciepło??

 

Chodzi o rozwiązania danej instalacji, ognik jest prostym jak cep sterownikiem, który w domyśle miał obsłużyć prosty układ grzewczy z pompą c.o. i ładującą cwu.

Nikt do niego nie planował współpracy z osobnym modułem pogodowym innego producenta czy bardziej złożoną instalacją.

Jak się non stop zmieniają warunki pracy, to on się nigdy nie dostosuje, bo nie wie do czego ma się ułożyć, jak się bez przerwy zmienia przepływ wody i jej temperatury.

 

Moim zdaniem na tamtej konkretnej instalacji prawdopodobnie lepiej sprawdziłby się Bruli czy Iryd, ale czy chodziły by idealnie, tego też nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek chodzi mi o to,że ognik jest golusienki.

0 stref czasowych na c.o.

0 stref czasowych na cwu

 

minimalna ilość jakichkolwiek funkcji, każdy inny sterownik ma juz chociaż wyświetlacz 2x 16znaków i jakies strefy czasowe a jak są strefy, to juz moim zdaniem jest bardziej złożony.....

 

Ocenimy, jak zrobisz i będzie można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...