Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sporo czytałem i taka moc powinna wystarczyć na 162m. Obecnie mam kocioł gazowy 19kW Termet.

Dom z lat 90, słabo ocieplony ale z nowymi oknami.

No gaz zapewne cię zjada :)

Jaką temp wew preferujesz.

Skoro tak zadecydowałeś a widzę,że dobra decyzja to polecam coś właśnie w okolicach 15-17kW.

RBR EKOUNIWERSAL 17kW - obecnie na topie

OGNIWO EKO 15kW

OGNIWO EKO PLUS 16kW

Tilgner EKR 15kW

oraz ciekawa alternatywa KOTSTAL EKO 17kW

wszystkie z internetowym sterownikiem eCoal.pl

Ciekawą konstrukcję mają kotły firmy GREŃ

Jak będziesz czymś zainteresowany to skrobnij na priwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduje że to jest moc do uzyskania jako takiej CWU z odpowiednim przepływem. Do ogrzania domu ta moc jest modulowana w dół.
Nie znam się na piecach gazowych,nie miałem z nimi nic wspólnego.

Pamiętam jeszcze z czasów jak pracowałem u naszych południowych sąsiadów.Zaproszony na kawę do kolegi słyszałem dziwne dudnienie dochodzące z piwnicy.To był piec gazowy.Nie schodziłem i nie wiem jaki to był piec.Wtedy mnie to nie interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że nie :)

 

21 - 22st w zupełności na wystarcza, tylko w łazience 24 - 26st.

 

OK.

Trafiłem przy okazji na stronę sterownika eCoal, fajna rzecz z tym sterowaniem z poza domu.

Przejrzyj ofertę , poczytaj DTR jak coś to pisz a dopowiem.

Tak jeżeli chodzi o sterownik i jego możliwości to jak dla mnie rewelacja co da się zauważyć po ofercie kotłów z tym sterowaniem.

W kotłach firmy GREŃ podoba mi się ich konstrukcja i sposób czyszczenia.

Co więcej firma ta posiada już certyfikaty na wszystkie kotły , które pozwalają im wejście na rynek całego świata.

Stosują sterownik ESTYMA oraz ekomax .Mi by się z bruli.pl podobał.Szkoda,że nie ma mniejszej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli 19kW gazowy był ok.

Ja docieplił bym jeszcze trochę strop bo to 10cm to raczej za mało.

 

W kotle gazowym też można ustawiać moc .W moim mieszkaniu kocioł gazowy na tabliczce ma 24kW a ustawiony jest na 17kW i w zupełności wystarcza .Jest takie urządzenie które podłącza się do kotła i przestawia moc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ofertę , poczytaj DTR jak coś to pisz a dopowiem.

Tak jeżeli chodzi o sterownik i jego możliwości to jak dla mnie rewelacja co da się zauważyć po ofercie kotłów z tym sterowaniem.

W kotłach firmy GREŃ podoba mi się ich konstrukcja i sposób czyszczenia.

Co więcej firma ta posiada już certyfikaty na wszystkie kotły , które pozwalają im wejście na rynek całego świata.

Stosują sterownik ESTYMA oraz ekomax .Mi by się z bruli.pl podobał.Szkoda,że nie ma mniejszej mocy.

 

Jak przechodziłem ze średniowiecza ( kocioł zasypowy bez żadnych dodatków tylko pompa co) do 21 wieku ( wiadomo co :) ) to widziałem i oglądałem osobiście tego Grenia, takiego owalnego, srebrego ze sterownikiem ecomax, nawet mi się podobał bo wykonany porządnie, solidnie i sterownik z fuzzy logic. Ale niestety pan w sklepie kompletnie nie był zainteresowany aby cokolwiek mi o nim powiedzieć, bo sie po prostu nie znal, a i odczucie takie moje, że na rynku jakoś mało chyba tych kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie jak policzyć przewidywane koszty ogrzewania ekogroszkiem/peletem dla domu o zapotrzebowanie rocznym około 15 000 kwh wraz z CWU ?

 

Wstaw dane do tabelki to samo się obliczy - link:

 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c&authkey=CPfu-_8B&authkey=CPfu-_8B#gid=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przechodziłem ze średniowiecza ( kocioł zasypowy bez żadnych dodatków tylko pompa co) do 21 wieku ( wiadomo co :) ) to widziałem i oglądałem osobiście tego Grenia, takiego owalnego, srebrego ze sterownikiem ecomax, nawet mi się podobał bo wykonany porządnie, solidnie i sterownik z fuzzy logic. Ale niestety pan w sklepie kompletnie nie był zainteresowany aby cokolwiek mi o nim powiedzieć, bo sie po prostu nie znal, a i odczucie takie moje, że na rynku jakoś mało chyba tych kotłów.
A cóż ci miał powiedzieć , ta firma skrupulatnie zachowuje swoje tajemni ce.Na polskim rynku są od dawna jednak bardziej znani są na rynku międzynarodowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał:

 

"Szukam kotła do 15kW, po

przeczytaniu wielu forów

skłaniam się ku Ogniwo Eko

albo Eko Plus.

Który z nich będzie lepszym

wyborem ?"

 

Eko Plus jest nowszym dziełem, ma nowy palnik Burner-S.

 

Sam użytkuję Ogniwo eko 15kw i nawet zbyt duży palnik mi nie przeszkadza. :)

W swoi Ogniwie mam większy kosz do ekogroszku 160kg, boczne wyczystki z których wybieram pył i sadzę raz w roku.

Sterownik ten sam eCoal wersja 0.3.1.4. (automat, spalanie grupowe i tryb ust. ręczne)

 

Ogniwo eko kupiłem w dobrej cenie 6500 :) teraz też bym dokonał tego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79 jaki teraz jest nr softu w ognik pid . Kiedyś kupiłem od Ciebie ognika z SL-28 później karoka go miał i zaktualizował do SL-42 i do tej pory tak w nim zostało. :)

 

Kojarzę, jesteś rodziną Karoki, kuzyn chyba.

Karoka jechał do Ciebie, jak mu się sterownik zepsuł.

 

W ostatnim tygodniu mając ognika w ręku widziałem numer softu sl.54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...