Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ogniwo eko kupiłem w dobrej cenie 6500 :) teraz też bym dokonał tego wyboru.
Czy to znaczy, że starszy jest lepszy od nowego ? Trochę czytałem o Ogniwo, wygląda na to że są problemy z uszczelnianiem.

O nowszych nic takiego nie piszą.

Przeglądałem ofertę jednego z kolegów, kotłów z tym dobrym sterownikiem jest kilka. Nie będzie łatwo wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jakoś za tobą nie przepadam... tłumaczyc nie musisz... No cóż nie życzę Ci tego, żebyś coś kupił (nawet niekoniecznie przez FM) ale np w necie, stracił kilka-kilkanaście tysiecy zł a pozniej nie pisał przypadkiem na form' 'a dlaczego nie ostrzegaliście''

 

również bez...

Też bym się wkurzył i smarował gdzie się da aby inni też nie wtopili swojej kasy. Takie smarowanie ma tą dobrą stronę że oszukaństwo jest piętnowane i dany delikwent albo zachowa się jak człowiek i poprawia to co spieprzył, zaczyna robić porządne wyroby lub nic nie robi a internet mu załatwia coraz mniejszy zbyt i kasę.

Jestem za aby praktyki oszukaństwa pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę obsługiwał.

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodzi o Zębiec jako firmę a nie o kocioł ładowany łopatą.

Jego ma już 12 lat, czyli można uznać że jest trwały ?

 

to jak Ty to może niech Tobie decyzję pozostawi???

chyba że będzie do ciebie przychodził i go obsługiwał skoro tak jest związany.

kocioł ma spełniać Twoje oczekiwania a nie jego. patrz na to pod kątem swoich upodobań.

jak z kobietą.

nie słuchaj wszystkich dookoła tylko sam sprawdź dotknij przymierz się do zasypu czyszczenia i całej tej zabawy. jak możesz to podjedź zobaczyć jak działa na żywo Twój faworyt. wtedy będziesz naprawdę zadowolony a to wybór jak zadbasz nawet na 10lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzymaj , zwłaszcza na forach :)
I tak i nie.

Może nie w tym konkretnym przypadku ale już mi się zdarzyło , że klient miał kupić mniejszą jednostkę wg mojej oceny a kupił większą.Teraz sobie włosy z głowy wyrywa i prosi o pomoc.Zgodnie zresztą z moją zasadą,kupiłeś u mnie to ją otrzymasz.Co jednak w takim przypadku? Zrobił po swojemu przecież a ja mam nie spać razem z nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.

Może nie w tym konkretnym przypadku ale już mi się zdarzyło , że klient miał kupić mniejszą jednostkę wg mojej oceny a kupił większą.Teraz sobie włosy z głowy wyrywa i prosi o pomoc.Zgodnie zresztą z moją zasadą,kupiłeś u mnie to ją otrzymasz.Co jednak w takim przypadku? Zrobił po swojemu przecież a ja mam nie spać razem z nim?

 

Niew ten deseń uderzałem. klient był zdecydowany na konkretny zakup, Pozostała kwestia parametru..... a to inna sprawa Bardziej mam na mysli sytuacje gdzie wchodzi "zielony" a tu stadko chetnych do zaoferowania mu jedynego słusznego produktu. I nie piję konkretnie akurat do tego forum , co by nie było niejasności. Mówię ogólnie o lobbowaniu trollowaniu itd itp - zawsze uważam że swój rozum trzeba mieć :) , ale to taki offtop z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie, każda sroka swój ogon chwali :)

Darase ma ten starszy i sobie chwali, ja uważam że nowy jest lepszy, choćby ze względu na palnik jeśli chodzi o Ogniwo.

 

A dla mnie optymalne rozwiązanie, to stary wymiennik + Burner s. Mam porównanie, bo w domu mam stary model a u teścia nowy. Mogę powiedzieć, ze nowszy wymiennik wymaga częstszego czyszczenia. Zaznaczam ze to tylko moje odczucie bo jeśli chodzi o sprawność to pewnie nowy ma realnie większa

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały pionowe wymiennika się zatykają ?

 

Po spaleniu jakiej ilości węgla ?

 

Powiem tak dokładnie nie mierzyłem, ale 2 razy się przytkał po około 20 dniach. Na oko spalił około 400- 450 kg retopalu.. Trochę pomogło zwiększenie ilości powietrza do spalania ale i tak trzeba na to uważać. Nie dokładnie sam kanał się zapchał tylko wlot do niego. Efekt jednak ten sam. Powiem szczerze ze na początku myślałem ze to wina opalu, ale ja u siebie tez nim pale i u mnie brak takich efektów. Pomimo ze u mnie trzeba wybierać z boku ten pyl z kanałów, to ja wole stary wymiennik, bo mogę to robić rzadziej bez obaw ze coś się zatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...