Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie da się przypomnieć bo zostały wykasowane, a ja otrzymałem bana:) za napisanie na forum kilka słów prawdy: o producencie ,sposobie sprzedaży na FM i jakości kotła...dobrze że na stosie mnie chociaż nie spalili :lol2:

 

To opisz swoje doświadczenia. Jestem ciekaw Twoich doświadczeń z tym kociołkiem.

 

Może w końcu zabierze ktoś głos i uzasadni miejsce tego pieca w pierwszej trójce a nawet jako numer 1!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Skampa z wylotem spalin do tyłu i widziałem ten grill. Na pewno polepsza to jego sprawność ale nie szadze ze dużo.

 

 

Jak tak stałem wkurzony przy tym piecu doszedłem do wniosku ze powinien posiadać jeszcze min jedną półkę a najlepiej 2 półki powinny być dłuższe o co najmniej 5 cm da żeby zawęzić przejście spalin.

 

Ale to wszytko to tylko moje przemyślenia ale to powinno być potwierdzone obliczeniami i testami.

 

A nie jak to się odbywa w tej magicznej firmie gdzie stwierdzili ze dla nich to nie problem gdzie będzie czopuch. Tak teraz to wiem dla nich nie problem ale to ze wywalili choćby grilla to już obniżyło jego sprawność to zapomnieli wspomnieć.

 

Musze poszukać DTR ciekaw jestem co napisali ale jak w DTR jes gril to będę reklamował jako towar niezgodny. Ciekaw jestem jak to uzasadnią.

 

Wiem,że to tylko półśrodki,ale spróbuj przysłonić (zawęzić) przejście spalin np.cegłami szamotowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o temperaturę spalin przy paleniu na ruszcie awaryjny bo wtedy to trzeba wyjąć czujnik tem. spalin. Pisząc o 300 C chodziło i o prace na ekogroszku. A farba złuszczyła się na froncie nad drzwiczkami podczas palenia na ruszcie drewnem.

 

Widzisz pojecie zadowalająca jakość wykonania dla mnie nie wystarcza. Zwłaszcza jak przyjrzę się wszytkom detalom SPAWOM a mam w obróbce metali doświadczenie to dla mnie jest kiepska. Nie tego spodziewałem sie po piecu który królował w rankingu. Zastanawiam się jak to się stało ze własnie znalazł się tak wysoko.

 

A jeżeli chodzi o konstrukcie komory spalania to własnie ona jest powodem tak wysokiej tem. spalin. Mam podgląd na sterownik online i ustawiałem wszelkie możliwości w najnowszym oprogramowaniu nawet pojawiła się zakładka w której można ustawiając max tem spalin ( wiem wiem uprzedzam odpowiedzi działa to w trybie ręcznym......) Ale i tak to nie pomaga w przypadku tego pieca i tem spalin nadal jest wysoka i ciepło puszcza w komin.

 

I przemilczałbym wszelkie niedociągnięcia gdybym nie puszczał tyle ciepła w komin

 

Jesteś tu pierwszą osobą, która ma tak wysoką temp. spalin - może masz ustawiony za mocny nadmuch [czyli moc kotła] - teraz podobno w eCoalu jest możliwość korygowania mocy nadmuchu [rok temu pisałeś, że 300 st osiągał przy 100% mocy dmuchawy] ?

 

Jaki węgiel spalasz obecnie ?

 

Co zmieniłeś, że dzisiaj temp. spalin nie przekraczała 200 st ?

 

Co zrobiłeś 15.01.2013 że wykres temp. spalin to przestały być "piki" do 300 st a zaczęły być większe obszary o temp. do 240-260 st C ?

 

Masz bardzo dużo "szpilek" na wykresie temp. spalin - tak jakbyś miał ustawioną bardzo dużą moc [nadmuch] a kocioł zamiast pracować w miarę równo "rwał z kopyta i hamował na przemian" - porównaj wykres z moim - link: https://esterownik.pl/remote/449

 

Farbę faktycznie mogłeś opalić zbyt wysoką temperaturą bo takiego problemu też nikt nie zgłaszał [a jeden z sąsiadów któremu poleciłem taki kocioł hajcuje w nim czym popadnie].

 

W swoim kotle także mam 3 półki i spaliny do 300 st dochodzą tylko przy paleniu kartonów w trybie ręcznym, na ekogroszku jest to zwykle 130-170 st, jakiś czas temu dołożyłem zawirowywacze które trochę obniżyły pierwotne temperatury.

Kocił mam ponad 2 krotnie przewymiarowany i pomimo to osiągam ponad 70% sprawność [pomimo braku deflektora] przy ujemnych temperaturach na zewnątrz.

 

Niedługo planuję sprawdzić czy mają one faktyczny wpływ na sprawność kotła [gdy skończę obecne testy].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skampie z górnym wylotem spalin nie ma żadnego grila.

 

Nie no, bez jaj...tydzień temu zamówiłem ten kociołek, bo mogłem go mieć w wersji "uniwersalnej", przystosowanej do montażu zasobnika węgla z obu stron (do wyboru na miejscu montażu, w kotłowni) oraz z czopuchem u góry. Mam do ustawienia w kotłowni oprócz ekogroszkowca jeszcze olejaka i taki kocioł jak wyżej daje mi pełną dowolność w ustawieniu. No ale o tym, że grilla nie ma przy opcji górnego czopucha w DTR nic nie jest napisane!

 

Jak na razie jestem lekko wnerwiony...Ciekawe, jakiej jeszcze zmiany konstrukcyjnej można by się spodziewać i producent o tym nie raczy informować? Na szczęście jeszcze za ten kocioł nie zapłaciłem!

 

A żeby było w temacie: jakie znacie kotły spełniające niżej wymienione warunki:

- moc 10-12 kW

- palnik II generacji

- czopuch u góry

- sprawność kotła udokumentowana badaniami

- poziomy wymiennik

- możliwość zamocowania podajnika z lewej lub prawej strony, do wyboru na miejscu instalacji

 

- bez rusztu wodnego

 

Szukam kotła 2,5 miesiąca i poza SKAMP-em nic nie udało mi się znaleźć!

Edytowane przez jszbp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez jaj...tydzień temu zamówiłem ten kociołek, bo mogłem go mieć w wersji "uniwersalnej", przystosowanej do montażu zasobnika węgla z obu stron (do wyboru na miejscu montażu, w kotłowni) oraz z czopuchem u góry. Mam do ustawienia w kotłowni oprócz ekogroszkowca jeszcze olejaka i taki kocioł jak wyżej daje mi pełną dowolność w ustawieniu. No ale o tym, że grilla nie ma przy opcji górnego czopucha w DTR nic nie jest napisane!

 

Jak na razie jestem lekko wnerwiony...Ciekawe, jakiej jeszcze zmiany konstrukcyjnej można by się spodziewać i producent o tym nie raczy informować? Na szczęście jeszcze za ten kocioł nie zapłaciłem!

 

A żeby było w temacie: jakie znacie kotły spełniające niżej wymienione warunki:

- moc 10-12 kW

- palnik II generacji

- czopuch u góry

- sprawność kotła udokumentowana badaniami

- poziomy wymiennik

- możliwość zamocowania podajnika z lewej lub prawej strony, do wyboru na miejscu instalacji

 

- bez rusztu wodnego

 

Szukam kotła 2,5 miesiąca i poza SKAMP-em nic nie udało mi się znaleźć!

 

Coś słabo szukałeś......

http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

 

Teraz każdy szanujący się producent ma w swojej ofercie taki "mały" kociołek

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały pionowe wymiennika się zatykają ?

 

Po spaleniu jakiej ilości węgla ?

 

Przepraszam, ale gdy sie pali słabej jakości paliwem i kisi kocioł to tak jest.

Ja we wrześniu ( częściowo ) i październiku byłem poza domem 1,5 miesiąca, żonka tylko wsypywała eko i wyrzucała popiół - nie czyściła pieca. Nic sie nie zatkało, pomimo że na na tych pierwszych dwóch kanałach było duuuużo sadzy.

Praca mojej pompy co jest ciągła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest bułeczka ze jak nie spodoba ci się jej wygląd to ja oddasz. Kocioł przywiózł kurier po 6 tygodniach oczekiwania a w kotłowni tylko było pieca brak zwłaszcza ze zima była za pasem..

 

Stwierdziłem jedno że to właśnie komora spalania jest za to odpowiedzialna. Oczywiście jak piec pracuje z małą mocą to temperatura spalin jest niższa ale czasami musi popracować z większa mocą i wtedy wszystko goni w komin pogniewasz są bardzo małe opory a wentylator wdmuchuje dużo powietrza a 3 przeszkody szybko ominie. Tak wiec to jest normalne ze przy takiej komorze spalania zawsze spaliny będą miały wysoka tem.

 

Może zabierz głos ktoś kto umieścił ten kocił tak wysoko w rankingu? Może uzasadni ten wybór??

 

A z Jareckim79 rozmawiałeś? - on powinien głos zabrać w tym temacie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jak wcześniej mówiłem sobota-niedziela dla rodziny.

Wycieczki osobowe przemilczę.

 

Mozna było napisac obiektywnie,że ranking jest subiektywna wizją osoby wpisującej dany post.

 

Co do 3kanałów, wszystkie wymienione przez inna osobę kotły mają uwaga 3kanały, to podaje, aby nieco wybielić ranking

 

Nie wymieniam nazw, bo nie o to chodzi, napiszemy o drobnych sprawach

Przy jednym z nich, gdy chcemy w/g DTR korzystać z rusztu musimy z tych 3kanałów skasowac kompletnie 1kanał a spaliny trafiają w końcówke 2-giego i 3cim wpadają do komina. Optymistycznie zatem zostaje 1,5kanału dymnego przy ruszcie awaryjnym. Dlaczego? Bo pewnie wszyscy mają rację,że w automacie ruszt jest niepotrzebny, ale trzeba go zrobić, bo sie o to kupujący pytają

 

Kolejny z tamtego rankingu przy tylnym wyjściu ma sito z rur na górze, ale w wersji z czopuchem górnym także nie może go być i jest płaski kanał, gdyż tylko tak jest to technologicznie możliwe.

 

Co do uwag:

Przypuszczam, że u Pana należałoby jednak wybrac numer większy kocioł 35kW z większym wymiennikiem i dłuższą drogą spalin.

W modelu 25kw jest palniik o mocy znamionowej 35kW i jak trzeba, to idzie mocniej....

- aktualne wykonanie z gornym zamiast dorabiania zawirowaczy ma tzw poprzeczne opłomki w przedostatnim kanale.

Dla starszych wersji można pokusić się o takie zawirowacze, ich wykonanie opisywał m.in. suspenser czy timon

- jak jest mowa o starszym wykonaniu 25kW, to były tam wówczas pojedyncze ruszta. Można je ułożyć kompletnie wszystkie, zmienia to także rozkład temperatur

 

Czy wykonanie kosza w malowaniu proszkowym jest lepsze na wilgotny opał - jeszcze nie wiem, wnioski będą wyciągane na koniec marca.

Pilotażowo od ubiegłego roku wyjechało kilkanaście sztuk malowanych koszy proszkowo, uwagi będa zebrane w marcu i jeżeli potwierdzi się,że jest to lepsze zabezpieczenie, to wówczas od kwietnia będzie to seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukałeś......

http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

 

Teraz każdy szanujący się producent ma w swojej ofercie taki "mały" kociołek

 

No nie, kolego, szukałem dobrze:

- Ogniwo ma wymiennik pionowy

- RBR może być wykonany tylko albo lewy, albo prawy - ze względu na mechanizm czyszczenia wymiennika (tak mi się wydaje, ale też sprzedawca mnie w tym utwierdził)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tu pierwszą osobą, która ma tak wysoką temp. spalin - może masz ustawiony za mocny nadmuch [czyli moc kotła] - teraz podobno w eCoalu jest możliwość korygowania mocy nadmuchu [rok temu pisałeś, że 300 st osiągał przy 100% mocy dmuchawy] ?

 

Jaki węgiel spalasz obecnie ?

 

Co zmieniłeś, że dzisiaj temp. spalin nie przekraczała 200 st ?

 

Co zrobiłeś 15.01.2013 że wykres temp. spalin to przestały być "piki" do 300 st a zaczęły być większe obszary o temp. do 240-260 st C ?

 

Masz bardzo dużo "szpilek" na wykresie temp. spalin - tak jakbyś miał ustawioną bardzo dużą moc [nadmuch] a kocioł zamiast pracować w miarę równo "rwał z kopyta i hamował na przemian" - porównaj wykres z moim - link: https://esterownik.pl/remote/449

 

Farbę faktycznie mogłeś opalić zbyt wysoką temperaturą bo takiego problemu też nikt nie zgłaszał [a jeden z sąsiadów któremu poleciłem taki kocioł hajcuje w nim czym popadnie].

 

W swoim kotle także mam 3 półki i spaliny do 300 st dochodzą tylko przy paleniu kartonów w trybie ręcznym, na ekogroszku jest to zwykle 130-170 st, jakiś czas temu dołożyłem zawirowywacze które trochę obniżyły pierwotne temperatury.

Kocił mam ponad 2 krotnie przewymiarowany i pomimo to osiągam ponad 70% sprawność [pomimo braku deflektora] przy ujemnych temperaturach na zewnątrz.

 

Niedługo planuję sprawdzić czy mają one faktyczny wpływ na sprawność kotła [gdy skończę obecne testy].

 

 

Witaj SUPENSER o ile dobrze se przypominał to Ty również byłeś twórcą tego magicznego rankingu:-)

 

Odnośnie twoich sugestii to się zgadza ze przy większej mocy dmuchawy rośnie temperatura spalin ale żeby przy 60% osiąga 300 C to tylko świadczy ze komora spalin nie odbiera wystarczającej ilości ciepła ale jak może odbierać to na takiej prostej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale gdy sie pali słabej jakości paliwem i kisi kocioł to tak jest.

Ja we wrześniu ( częściowo ) i październiku byłem poza domem 1,5 miesiąca, żonka tylko wsypywała eko i wyrzucała popiół - nie czyściła pieca. Nic sie nie zatkało, pomimo że na na tych pierwszych dwóch kanałach było duuuużo sadzy.

Praca mojej pompy co jest ciągła.

 

Nikt nic nie kisił , Ty kupujesz kocioł który spokojnie radzi sobie z gorszym opałem (miałem węglowym } a później sypiesz tam eko po 1000zl za tone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jak wcześniej mówiłem sobota-niedziela dla rodziny.

Wycieczki osobowe przemilczę.

 

Mozna było napisac obiektywnie,że ranking jest subiektywna wizją osoby wpisującej dany post.

 

Co do 3kanałów, wszystkie wymienione przez inna osobę kotły mają uwaga 3kanały, to podaje, aby nieco wybielić ranking

 

Nie wymieniam nazw, bo nie o to chodzi, napiszemy o drobnych sprawach

Przy jednym z nich, gdy chcemy w/g DTR korzystać z rusztu musimy z tych 3kanałów skasowac kompletnie 1kanał a spaliny trafiają w końcówke 2-giego i 3cim wpadają do komina. Optymistycznie zatem zostaje 1,5kanału dymnego przy ruszcie awaryjnym. Dlaczego? Bo pewnie wszyscy mają rację,że w automacie ruszt jest niepotrzebny, ale trzeba go zrobić, bo sie o to kupujący pytają

 

Kolejny z tamtego rankingu przy tylnym wyjściu ma sito z rur na górze, ale w wersji z czopuchem górnym także nie może go być i jest płaski kanał, gdyż tylko tak jest to technologicznie możliwe.

 

Co do uwag:

Przypuszczam, że u Pana należałoby jednak wybrac numer większy kocioł 35kW z większym wymiennikiem i dłuższą drogą spalin.

W modelu 25kw jest palniik o mocy znamionowej 35kW i jak trzeba, to idzie mocniej....

- aktualne wykonanie z gornym zamiast dorabiania zawirowaczy ma tzw poprzeczne opłomki w przedostatnim kanale.

Dla starszych wersji można pokusić się o takie zawirowacze, ich wykonanie opisywał m.in. suspenser czy timon

- jak jest mowa o starszym wykonaniu 25kW, to były tam wówczas pojedyncze ruszta. Można je ułożyć kompletnie wszystkie, zmienia to także rozkład temperatur

 

Czy wykonanie kosza w malowaniu proszkowym jest lepsze na wilgotny opał - jeszcze nie wiem, wnioski będą wyciągane na koniec marca.

Pilotażowo od ubiegłego roku wyjechało kilkanaście sztuk malowanych koszy proszkowo, uwagi będa zebrane w marcu i jeżeli potwierdzi się,że jest to lepsze zabezpieczenie, to wówczas od kwietnia będzie to seryjne.

 

 

Witaj Jarecki jak czytam to co napisałeś to szlak mnie trafia. Sam piszesz ze szuflad jest za mało ale klienci pytają o ruszt to rezygnujecie z półki byle się sprzedał. Ale że obniży to sprawność to nikt nie informował.

 

Swoja drogą jestem czy dla każdej konstrukcji obliczacie sprawność ??? Jeżeli tak to poproszę obliczenia do mojego kociołka!!!!!!!!!!

 

Ciekawe spostrzeżenie ze mam za mały kociołek?? teraz ogrzewam 200m2 i to ma byc za mały kociołek??

 

Zamiast wygłaszać takie dziwne teorie lepiej zaproponuj jakieś rozwiązanie!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie było już zaproponowane:

- zawirowacze

- ułożenie kompletu rusztów dla pracy z automatem.

 

60%nadmuchu jest sporo za dużo, to tylko dana w sterowniku. Nie ma potrzeby w normalnych warunkach, aby dmuchać mocniej jak 48%przy tym sterowniku.

Proszę spróbować przejść na spalanie grupowe i zadać np. min-max 12kW z dmuchawą na 37% lub dobrać ręcznie podawanie 5sekund i pauza ok. 35-40sekund z nadmuchem między 32-38%

 

Powtarzam,że wszystkie wymieniane kotły maja 3przewały wodne w różnych rozmieszczeniach. Nie jest to zatem za mało.

 

Chodzi o straty cieplne budynku, ozc.

 

Tutaj jest więcej kotłów i można zobaczyć jakie generują temp. spalin:

https://esterownik.pl/remote/2095

https://esterownik.pl/remote/1889

https://esterownik.pl/remote/1651

https://esterownik.pl/remote/1888

https://esterownik.pl/remote/2135

https://esterownik.pl/remote/2209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie kisił , Ty kupujesz kocioł który spokojnie radzi sobie z gorszym opałem (miałem węglowym } a później sypiesz tam eko po 1000zl za tone?

 

Tak - i nie narzekam potem a także nie oczekuję że kupię czarny piach, a resztę załatwi kocioł, bo ma super palnik i sobie poradzi. Kupię samochód z dieslem , wleje jakiegoś badziewia o nazwie "ropa" po 3,50 i sie zdziwię jak trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych za wtryski, ( przykładów można by mnożyć setki w nieskończoność).

Są pewne granice których nie można przekraczać, ale natura ludzka wiadomo jaka jest: każdy - ja także - je przekracza.

Twój cytat służy mi tylko za odniesienie się do tematu, Boże broń nie traktuj tego jako osobistą wycieczkę wobec Twojej osoby.

Życie mnie nauczyło, że jak się chce przechytrzyć i głupio zaoszczędzić, to sie suma summarum tylko traci..... no kurde nie ma innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, kolego, szukałem dobrze:

- Ogniwo ma wymiennik pionowy

- RBR może być wykonany tylko albo lewy, albo prawy - ze względu na mechanizm czyszczenia wymiennika (tak mi się wydaje, ale też sprzedawca mnie w tym utwierdził)

 

No to przepraszam - jakoś umknęło mi. Tak w ogóle, to zadzwoń bezpośrednio do producenta RBR i zarzuć temat - sprzedawcy to z całym szacunkiem ale nieraz wiedzą mniej niż zagorzały Forumowicz, taka niestety smutna prawda.

W sumie RBR chyba byłby najbardziej odpowiedni, tylko ma chyba wodny ruszt niestety - dobrze kojarze?

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam - jakoś umknęło mi. Tak w ogóle, to zadzwoń bezpośrednio do producenta RBR i zarzuć temat - sprzedawcy to z całym szacunkiem ale nieraz wiedzą mniej niż zagorzały Forumowicz, taka niestety smutna prawda.

W sumie RBR chyba byłby najbardziej odpowiedni, tylko ma chyba wodny ruszt niestety - dobrze kojarze?

 

Nie ma rusztu wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...