Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bez sarkazmu proszę,jak dobrze pamiętam jesteś jednym z tych co reklamują Ogniwo jak się da,jakie to cudo itd.A teraz masz 19deg w domu bo gdybyś chciał 21deg to nie wyrobisz na opał co? ;)

 

Panie Aptekarzu...... mam 19 deg tam gdzie chce!!! a jak wystawię czujnik za okno to w mieszkaniu będę miał -3 deg? :D jakie te polaczki zawistne...szkoda mu że mam zimno :lol2:

wolność Tomku w swoim domku.

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - i nie narzekam potem a także nie oczekuję że kupię czarny piach, a resztę załatwi kocioł, bo ma super palnik i sobie poradzi. Kupię samochód z dieslem , wleje jakiegoś badziewia o nazwie "ropa" po 3,50 i sie zdziwię jak trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych za wtryski, ( przykładów można by mnożyć setki w nieskończoność).

Są pewne granice których nie można przekraczać, ale natura ludzka wiadomo jaka jest: każdy - ja także - je przekracza.

Twój cytat służy mi tylko za odniesienie się do tematu, Boże broń nie traktuj tego jako osobistą wycieczkę wobec Twojej osoby.

Życie mnie nauczyło, że jak się chce przechytrzyć i głupio zaoszczędzić, to sie suma summarum tylko traci..... no kurde nie ma innej możliwości.

 

Ja to Jorgus rozumie ,ale nie powiesz mi chyba ze palenie retopalem to przekroczenie jakiejś magicznej granicy dla oe+ ? Palnik w tym kotle jest przystosowany, żeby nie napisać przeznaczony do spalania miału.Na to co się stało u teścia może miało wpływ wiele innych czynników ,co nie oznacza ze nie może się to przydarzyć komuś innemu (nowemu użytkownikowi) i dlatego o tym napisałem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to Jorgus rozumie ,ale nie powiesz mi chyba ze palenie retopalem to przekroczenie jakiejś magicznej granicy dla oe+ ? Palnik w tym kotle jest przystosowany, żeby nie napisać przeznaczony do spalania miału.Na to co się stało u teścia może miało wpływ wiele innych czynników ,co nie oznacza ze nie może się to przydarzyć komuś innemu (nowemu użytkownikowi) dlatego o tym napisałem. Pozdrawiam.

 

jack 18..... potwierdzam, że Retopal to żadne wyzwanie, sam nim paliłem w ubiegłym ( moim pierwszym sezonie z OE+ ) w automacie i dawał radę. Tylko że tych Retopali jest kilka co najmniej rodzajów, oszukują na tym opale a ludziska potem myślą: "no tak....opał kupiłem porządny a ciulowo się spala, no to kocioł do d.... musi być.".

W ubiegłym sezonie, kolega palił w Defro i klął na czym świat stoi. W rozmowie sie okazało, że kupił "okazyjnie" 2 czy 3 tony super ekogroszku po 600 zł. - no i potem męczył się i zazdrosnymi oczyma patrzył, jak ja w pracy pokazałem mu ecoala w internecie, że nic nie muszę ustawić itp. W tym roku kupił ekogroszek po coś koło 800 stówek i zadowolony jest.

Dla wszystkich którzy zaczynają przygodę z paleniem ekogroszkiem powiem tak: są pewne granice których nie wolno przekraczać, dotyczy to także ekogroszku. Nie ma nic za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że przerywam tak namiętną wymianę zdań :D, ale nie chcę nowego wątku zakładać.

Pytanko moje skierowane do fachowców z dziedziny usprawniania kotłów.

Teść ma kocioł GREN 25kW ze sterownikiem GECO.

http://www.multipino.pl/offer323100.html

Piec ma już z 8 lat na bank, i tyle samo czasu teść siedzi w kotłowni... poza piciem piwka to żadna przyjemność.

W związku z tym, że przetarła się rura od podajnika w której chodzi ślimak padła sugestia czy:

- nie zmienić na palnik ekoenergii ze sterownikiem pumą, lub brucera z brulim lub ecoalem. = wersja najdroższa

- nie zmieniać palnika *(greń ma swój fajkowy podobny do pancerpola) tylko naprawić a tylko zmienić sterownik, i teraz pytanie o sterownik, czy np bruli da radę działać poprawnie na tym wynalazku)= wersja satysfakcjonująca.

 

Piec nie jest wspaniały, choć go cały czas produkują od 9 lat bez zmian. Ale spalanie minimum 40kg/dobę na superkalorycznym węglu domu o powierzchni 300 m2 to trochę przesada. Poza tym nie daje sobie rady ze spiekami = są olbrzymie i potrafią zrzucić deflektor nad paleniskiem.

Jeśli nie bruli to może jakiś inny sterownik z PIDem. Proszę o radę. Wymiana całego pieca nie wchodzi w grę... ale pewnie byłaby to najlepsza opcja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego co się tu działo powyżej nie mam zamiaru komentować .

 

Przepraszam, że przerywam tak namiętną wymianę zdań :D, ale nie chcę nowego wątku zakładać.

Pytanko moje skierowane do fachowców z dziedziny usprawniania kotłów.

Teść ma kocioł GREN 25kW ze sterownikiem GECO.

http://www.multipino.pl/offer323100.html

Piec ma już z 8 lat na bank, i tyle samo czasu teść siedzi w kotłowni... poza piciem piwka to żadna przyjemność.

W związku z tym, że przetarła się rura od podajnika w której chodzi ślimak padła sugestia czy:

- nie zmienić na palnik ekoenergii ze sterownikiem pumą, lub brucera z brulim lub ecoalem. = wersja najdroższa

- nie zmieniać palnika *(greń ma swój fajkowy podobny do pancerpola) tylko naprawić a tylko zmienić sterownik, i teraz pytanie o sterownik, czy np bruli da radę działać poprawnie na tym wynalazku)= wersja satysfakcjonująca.

 

Piec nie jest wspaniały, choć go cały czas produkują od 9 lat bez zmian. Ale spalanie minimum 40kg/dobę na superkalorycznym węglu domu o powierzchni 300 m2 to trochę przesada. Poza tym nie daje sobie rady ze spiekami = są olbrzymie i potrafią zrzucić deflektor nad paleniskiem.

Jeśli nie bruli to może jakiś inny sterownik z PIDem. Proszę o radę. Wymiana całego pieca nie wchodzi w grę... ale pewnie byłaby to najlepsza opcja :D

Ja bym proponował nie zmieniać palnika , tylko naprawić podajnik ,a zmienić sterownik na bruli ,

A dlaczego tak uparliście się na PIDa

Mam pancerpola z obrotową retortą co prawda obrotówka nie zadziałała rwało mi kliny ale odłączyłem napęd obrotu i jadę jak na stałym palniku ,spalanie jest bardzo małe teraz waha się w obrębie 15kg /24h i mam zwykłego techa st-37 i nie siedzę w kotłowni bo tam nie ma co robić .

Dodam jeszcze że zakup w tej chwili bruliego trzeba przemyśleć ,ma wejść nowy sterownik bruli może warto poczekać .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę to co napisał kolega animuss. Nie opłaca się inwestować w takiego starego kloca :)

Kupisz nowy palnik, to około 2 tysie, sterownik Bruli około 900pln bo eCoala i tak nie dostaniesz i masz już prawie 3 koła papieru to znowu prawie połowa nowego kotła a nie wiesz po takiej inwestycji ile jeszcze wytrzyma wymiennik.

Kolega johny34 reanimował teraz przed sezonem stary kocioł u swoich rodziców, podobna naprawa jak u ciebie ( dziurawa rura i slimak do wymiany )

Nie chcę strzelić ale jak dobrze pamiętam to coś około 500pln dał za bebechy, dokupić sterownik który w razie czego zostanie ci do nowego kotła za jakiś czas.

Możesz następny kocioł kupić bez stera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że przerywam tak namiętną wymianę zdań :D, ale nie chcę nowego wątku zakładać.

Pytanko moje skierowane do fachowców z dziedziny usprawniania kotłów.

Teść ma kocioł GREN 25kW ze sterownikiem GECO.

http://www.multipino.pl/offer323100.html

Piec ma już z 8 lat na bank, i tyle samo czasu teść siedzi w kotłowni... poza piciem piwka to żadna przyjemność.

W związku z tym, że przetarła się rura od podajnika w której chodzi ślimak padła sugestia czy:

- nie zmienić na palnik ekoenergii ze sterownikiem pumą, lub brucera z brulim lub ecoalem. = wersja najdroższa

- nie zmieniać palnika *(greń ma swój fajkowy podobny do pancerpola) tylko naprawić a tylko zmienić sterownik, i teraz pytanie o sterownik, czy np bruli da radę działać poprawnie na tym wynalazku)= wersja satysfakcjonująca.

 

Piec nie jest wspaniały, choć go cały czas produkują od 9 lat bez zmian. Ale spalanie minimum 40kg/dobę na superkalorycznym węglu domu o powierzchni 300 m2 to trochę przesada. Poza tym nie daje sobie rady ze spiekami = są olbrzymie i potrafią zrzucić deflektor nad paleniskiem.

Jeśli nie bruli to może jakiś inny sterownik z PIDem. Proszę o radę. Wymiana całego pieca nie wchodzi w grę... ale pewnie byłaby to najlepsza opcja :D

 

Zgadzam się z animuss i karoka napraw podajnik i daj dziadkowi spełnić się do końca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakich problemach z tym kotłem czytałeś?

 

Właśnie..o jakich, i co ważniejsze...od kogo ???

że kanały pionowe? że czyszczenie, że szuflada...... ??? Ballstop taki problem to nie problem. Ale to Ty wydajesz kasę i potem użytkujesz kociołek.

A niezadowoleni będą zawsze....... najczęściej to ....a nie chce mi się wypisywać co i jak bo każdy doskonale wie.

Jak się poczyta posty i po różnych forach popatrzy, to widać kto rzeczowo i adekwatnie stosuje krytykę, a kto niezadowolony będzie zawsze - bo taka już jego natura.

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowy, przejrzałem troche temat i malo piszecie o kotłach Defro czyżby nie warto sie nimi interesowac? (mam zamiar kupic Defro Duo 25KW)

Powierzchnia ogrz. ok 200 m2 , suporeks styro 12 cm

 

do nowego domu 200M@ chcesz kocioł o mocy 25KW

powodzenia zyczę

nawet jeśli to nie nowy dom to i tak dużo za dużo będzie

słabo temat przegladałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moze i przesadzilem z tym 25Kw, to faktycznie bedzie trzeba jeszcze przeliczyc dokladniej, ale bardziej mi chodzilo o wybor marki peca, ale zauwazylem ze co region Polski to inna marka króluje, u nas gdzie nie spojrzec reklamy DEFRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...