Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Moze i przesadzilem z tym 25Kw, to faktycznie bedzie trzeba jeszcze przeliczyc dokladniej, ale bardziej mi chodzilo o wybor marki peca, ale zauwazylem ze co region Polski to inna marka króluje, u nas gdzie nie spojrzec reklamy DEFRO

 

jak nowy dom rób OZC

wtedy będziesz wiedział dokładnie

tylko nie rób na sztukę dla papierka a porządnie

na tym nie warto oszczędzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

animuss

 

i myślisz że da radę z sensowną sprawnością prowadzić go na mocy w okolicy 5KW???

mnie się wydaje że może miec kłopot ale jak pisze "wydaje"

 

Mój palnik fajkowy 50 kW pracuje z taką podobną mocą 5-6KW i mam całkowite dopalanie .

 

Będę testował jeszcze niższe moce zobaczymy na ile zejdę .

Przy takich palnikach trzeba dokładnie dobierać moc .

http://img441.imageshack.us/img441/2762/3026502354.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój palnik fajkowy 50 kW pracuje z taką podobną mocą 5-6KW i mam całkowite dopalanie .

 

Będę testował jeszcze niższe moce zobaczymy na ile zejdę .

 

"całkowite dopalanie" wcale nie oznacza "sensownej sprawności"

pozatym nie jesteś w stanie określić, czy aby napewno masz całkowite dopalanie i te mechaniczne w popiele i te chemiczne w postaci CO i HC.

w sprawności wążny jest parametr ktorego nie widać gołym okiem, czyli nadmiar tlenu, oraz ilość generowanych spalin, która jest daleko mniejsza od tej dla której został zaprojektowany wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"całkowite dopalanie" wcale nie oznacza "sensownej sprawności"

pozatym nie jesteś w stanie określić, czy aby napewno masz całkowite dopalanie i te mechaniczne w popiele i te chemiczne w postaci CO i HC.

w sprawności wążny jest parametr ktorego nie widać gołym okiem, czyli nadmiar tlenu, oraz ilość generowanych spalin, która jest daleko mniejsza od tej dla której został zaprojektowany wymiennik.

Nie mogę gołym okiem określić to prawda co wyrzuca mój komin ,zwłaszcza że stojąc na zewnątrz budynku nic nie da się zobaczyć ,mogę tylko określić sprawność też na oko po małym zużyciu węgla ,oraz obejrzeć osad wymiennika ,też na oko.Przydał by się ciepłomierz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy kocioł wg nowych przepisów może pracowac w instalacji ciśnieniowej przy odpowiednim jej zabezpieczeniu

niektórzy producenci jednak nie zmienili zapisów(nie wiem z jakich powodów) i nadal widnieją tam zwroty o dopuszczeniu do pracy tylko w instalacjach typu otwartego zgodnie z rozporzadzeniem...... czy cos w tym stylu.

chcesz o defro???

np komfort eko ma wymiennik z półkami poziomymi - wygodne czyszczenie

ruszt żeliwny sztabkowy

palnik zwykły- dobre rozwiązanie jeśł masz dostęp do eko dobrego jakościowo i o niskiej spiekalności

sterowanie zazwyczaj dwustanowe - jezt chyba możliwość dopłaty do sterownika z PID- nie wczytywałem się dokładnie

jeśli nie masz pojęcia o obsłudze kotła ze sterowaniem dwustanowym to możesz miec na początku kłopoty

 

mój szwagier ma taki model i nie narzeka ale on od zawsze pali w kotłach z dwustanowym sterowaniem i wie co zmieniać i jakie to niesie konsekwencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje że ważniejsze jest dobre dobranie pieca (KW0 niz jego marka

 

można tak powiedzieć

jeśli przewymiarujesz zbyt mocno kocioł to żeby nie wiem jaki był dobry to będziesz ponosił dodatkowe koszty

 

jakby chciał to matematycznie to po mojemu 70% to dobór mocy a 30% dobór modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tak powiedzieć

jeśli przewymiarujesz zbyt mocno kocioł to żeby nie wiem jaki był dobry to będziesz ponosił dodatkowe koszty

 

jakby chciał to matematycznie to po mojemu 70% to dobór mocy a 30% dobór modelu

 

Dzieki za wszystkie sugestie bo naprawde tyle tego jest na rynku i kazdy chwali cos innego, moze jest rankig jakich piecy nie kupowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy kocioł wg nowych przepisów może pracowac w instalacji ciśnieniowej przy odpowiednim jej zabezpieczeniu

niektórzy producenci jednak nie zmienili zapisów(nie wiem z jakich powodów) i nadal widnieją tam zwroty o dopuszczeniu do pracy tylko w instalacjach

Może pracować ale producenci jakby bronią się przed tym .Zwroty o dopuszczeniu do pracy tylko w instalacjach otwartych ,włącznie z utratą gwarancji przy montażu w układach zamkniętych mogą świadczyć o słabszej budowie wymiennika ,za mało sztywne grodzie,może blachy cieńsze,albo spawy słabsze ,nie prześwietlane ,większe ryzyko zwrotów gwarancyjnych ,czy napraw .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tak powiedzieć

jeśli przewymiarujesz zbyt mocno kocioł to żeby nie wiem jaki był dobry to będziesz ponosił dodatkowe koszty

 

jakby chciał to matematycznie to po mojemu 70% to dobór mocy a 30% dobór modelu

 

W kotłach z oddzieloną komorą spalania od wymiennika ,trudniej jest w przewymiarowanym kotle borykać się z tego tytułu konsekwencjami i ponosić większe straty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zawezicie moje pole poszukiwan i podacie 5 producemtow (oprócz wspominanego Defro) ktorym naprawde warto sie przyjzec

 

Przeczytaj ten wątek co chwila są tu jakieś rankingi najpopularniejszych kotłów ,w internecie też pełno ,wybierz sobie kila modeli i dopasuj do swojego zapotrzebowania ,spalanego paliwa ,obsługi ,sterownika itd... nie ma uniwersalnych opcji nie każdemu to samo odpowiada , jest tu też kilku sprzedawców kotłów może Ci coś zaproponują ,przeanalizujesz .Najważniejsze nie spieszyć się, to twoja forsa i ty będziesz "umawiał się na spotkania" ze swoim nowym kotłem jak często go będziesz odwiedzał . Na początku jak z nową kobietą a potem już szablon. :lol2:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...