Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Moze i przesadzilem z tym 25Kw, to faktycznie bedzie trzeba jeszcze przeliczyc dokladniej, ale bardziej mi chodzilo o wybor marki peca, ale zauwazylem ze co region Polski to inna marka króluje, u nas gdzie nie spojrzec reklamy DEFRO

 

Patrz na ilość reklam to będziesz palił "Tanim opałem" który okazuje się jednym z najdroższych :yes: [ten sam węgiel w innych workach można kupić duuużo taniej].

 

Jak chcesz jeszcze 4 do wyboru to masz: RBR, Skam-p, Ogniwo, Witkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój palnik fajkowy 50 kW pracuje z taką podobną mocą 5-6KW i mam całkowite dopalanie .

 

Będę testował jeszcze niższe moce zobaczymy na ile zejdę .

 

Schodzić można tylko od pewnego momentu sprawność "spada na łeb" i zaczyna się grzanie "świeczką".

 

W moim fajkowym Pancerpol-u PPS 25, który ma nominalnie 25 kW zejście poniżej 7 kW nie ma sensu - chodzi oczywiście o moc ciągłą - potem im zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze tym kocioł częściej jest w stanie podtrzymania [postoju/nadzoru - różnie to zwą].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o defro duo uni? = ruszt wodny + palnik rynnowy?
A co cię tak zaciekawiło w tych kotłach? Czytałeś o nich? Wiesz jak się pali na rynnie? Czytałeś o problemach z rusztem wodnym, jak się to czyści i jak szybko się przepala? Jestem świerzy w paleniu w kotle, ale to co się już o tym naczytałem to mi to wystarczy.

Jaki sterownik sobie do tego zestawu załatwisz? Ile czasu poświęcisz na naukę ? Jak można będzie tobie pomagać na odległość jak nie daj boże będziesz miał kłopoty z przewymiarowaniem kotła, spiekami, zimnym powrotem?

Czytaj i słuchaj podpowiedzi, tu chcą ci pomóc a nie naciągnąć, w sklepie czy u instalatora liczy się tylko zysk a potem to już nie ich problem.

Przemyśl decyzję jeszcze raz i czytaj ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzić można tylko od pewnego momentu sprawność "spada na łeb" i zaczyna się grzanie "świeczką".

 

W moim fajkowym Pancerpol-u PPS 25, który ma nominalnie 25 kW zejście poniżej 7 kW nie ma sensu - chodzi oczywiście o moc ciągłą - potem im zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze tym kocioł częściej jest w stanie podtrzymania [postoju/nadzoru - różnie to zwą].

 

Wiem że musi być pewna granica ,której nie da się lub nie ma sensu przekraczać ,może już ją osiągnąłem .Będę jednak próbował .Największym błędem przy schodzeniu na niższą moc przy zmieszaniu ilości paliwa jest zmniejszanie obrotów dmuchawy ,co skutkuje spadkiem cienienia w palniku wtedy zaczyna się grzanie "świeczką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co cię tak zaciekawiło w tych kotłach? Czytałeś o nich? Wiesz jak się pali na rynnie? Czytałeś o problemach z rusztem wodnym, jak się to czyści i jak szybko się przepala? Jestem świerzy w paleniu w kotle, ale to co się już o tym naczytałem to mi to wystarczy.

Jaki sterownik sobie do tego zestawu załatwisz? Ile czasu poświęcisz na naukę ? Jak można będzie tobie pomagać na odległość jak nie daj boże będziesz miał kłopoty z przewymiarowaniem kotła, spiekami, zimnym powrotem?

Czytaj i słuchaj podpowiedzi, tu chcą ci pomóc a nie naciągnąć, w sklepie czy u instalatora liczy się tylko zysk a potem to już nie ich problem.

Przemyśl decyzję jeszcze raz i czytaj ze zrozumieniem.

 

Święte słowa......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o defro duo uni? = ruszt wodny + palnik rynnowy?

 

A jakiej kolego mocy potrzebujesz? Rynna to bardzo skuteczny palnik. Wożę opał do kilku użytkowników, niezadowolonych ze swoich kotłów brak. A co do marki - 8-my rok u mnie robi Defro Eko z fajkową retortą, w tym roku zanotowałem 1-szą awarię - padł sterownik ST 37. Tym niemniej zainteresowanym rynną radzę raczej zwrócić uwagę na Klimosza - palnik lepiej niż w Defro robi i nie ma rusztu wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym błędem przy schodzeniu na niższą moc przy zmieszaniu ilości paliwa jest zmniejszanie obrotów dmuchawy ,co skutkuje spadkiem cienienia w palniku wtedy zaczyna się grzanie "świeczką".

 

Nie zrozumieliśmy się - pisząc o świeczce chodziło mi o malutki płomyczek na środku palnika [lub krawędzi od strony kosza - patrz palniki z wielkimi "japami"] bo wtedy tylko część powietrza bierze udział w spalaniu, a reszta obmywa popiół i niepotrzebnie wychładza spaliny.

 

Poniżej pewnych obrotów faktycznie jest zbyt małe i niestabilne ciśnienie powietrza w palniku, zależy to także od ziarnistości węgla bo np. przy dość drobnym Pieklorzu z 2011 nadmuch u mnie był na poziomie 27% dla minimalnej mocy, a przy Wesołej daję 25% [mniej się nie da] i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się - pisząc o świeczce chodziło mi o malutki płomyczek na środku palnika [lub krawędzi od strony kosza - patrz palniki z wielkimi "japami"] bo wtedy tylko część powietrza bierze udział w spalaniu, a reszta obmywa popiół i niepotrzebnie wychładza spaliny.

.

To jest problem ale mam zamiar na wiosnę zakleić pewną część gliną ,żeby łatwo można było potem to oczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zwykłą retortę to tak się czyści i uszczelnia http://czp.pl/kociol/nastawy/retorta/czyszczenie/index.html może pomóc :)

 

 

Uszczelniłem i wyczyściłem palnik wg. twoich rad i pomogło :) Teraz piec osiąga mi zadaną temperaturę i ogień jest porządny. Rozpalałem resztką ekogroszku z Czech i było ok, teraz pali mi się z polskiej kopalni (nie wiem póki co z jakiej ) i ma to do siebie, że jak się rozżarzy to się skleja :/ Jakieś porady co do nastawy przy takim "klejącym się groszku" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniłem i wyczyściłem palnik wg. twoich rad i pomogło :) Teraz piec osiąga mi zadaną temperaturę i ogień jest porządny. Rozpalałem resztką ekogroszku z Czech i było ok, teraz pali mi się z polskiej kopalni (nie wiem póki co z jakiej ) i ma to do siebie, że jak się rozżarzy to się skleja :/ Jakieś porady co do nastawy przy takim "klejącym się groszku" ?

 

Spieka się, więc skróć cykl podawanie/przerwa - u mnie przy PPS25 [Palnik Pancerpol, fajkowy, 25 kW] to np. 3/45s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam ustawione 16s podawania i 30 s przerwy

w podtrzymaniu stoi około 15 minut a dogrzewa do zadanej temperatury 8 minut, dmuchawa max 12 bieg, w palniku groszek układa się głownie na środku a tam, gdzie są otwory od dmuchawy to leży już taki przepalony opał

 

Co tak ostro podajesz nawet nie 1:2 przestaw na 8s podawania i 15 s przerwy to to samo co masz ,może za mocno dmuchasz w komin ?,szybko dochodzi do zadanej ,kup tego czecha i domieszaj z tym węglem to może nie będzie się tak spiekał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła: Zębiec KP.

W sumie nie pomogliście mi w wyborze, ale i tak dziękuję za możliwość obserwowania potyczek:)

 

Zębiec to solidne konstrukcje.........

Czy czytałeś dokumentację DTR? Zalecają min. 60 deg na zasilaniu w celu wykluczenia korozji niskotemperaturowej...... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie i baaardzo proszę o konkretną odpowiedź:

chciałabym kocioł ogniwo eko plus 16 - monter, który robi u nas całą instalację od początku twierdzi, że "się nie da", ale on jest sprzedawcą defro i tylko je poleca, pytanie więc czy rzeczywiście się nie da - chodzi o górny a nie z tyłu wylot spalin czy jak to się zwie - dziurę w kominie mam dość wysoko ok.180 cm bo tak zaplanował sam a ja wtedy nie protestowałam bo za mało czytałam... niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...