Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie da się hełmu na lewą strone założyć

nie ma przwciwwskazań aby wykonać dłuższe podłączenie byle nie narobić kolan. u mnie wyjście z kotła jest na wysoości 100cm a dziura w kominie na 180cm- kolanem w górę reszta pod kątem po prostej- 4 sezony śmiga i zero problemów

on chce swój kocioł bo na nim zarobi więcej niż tylko za podłączenie.szuka każdej wymówki żeby z ciebie kasę ciągnąć

płacisz - wymagasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam pytanie i baaardzo proszę o konkretną odpowiedź:

chciałabym kocioł ogniwo eko plus 16 - monter, który robi u nas całą instalację od początku twierdzi, że "się nie da", ale on jest sprzedawcą defro i tylko je poleca, pytanie więc czy rzeczywiście się nie da - chodzi o górny a nie z tyłu wylot spalin czy jak to się zwie - dziurę w kominie mam dość wysoko ok.180 cm bo tak zaplanował sam a ja wtedy nie protestowałam bo za mało czytałam... niestety

 

Otwór w kominie lepiej gdy jest za wysoko niż za nisko.

 

Faktycznie Ogniwo Eko Plus nie ma wyjścia górnego, ale masz do wyboru RBR Ekouniwersal i Skam-P Premium, które takie wyjście mają a są zdecydowanie lepsze od Defro wg mnie.

 

Instalator ma spore pieniądze z każdego sprzedanego kotła, dlatego walczy o Defro bo to "jego" kasa [w sumie Twoja, ale on uważa, że jemu się należy].

 

Jeśli chcesz kocioł z eCOAL-em to bierz RBR i każ go właściwie zainstalować - w końcu instalator pracuje dla Ciebie i za Twoje pieniądze a nie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pukul...... wszystko się da..... tylko trzeba chcieć.

Jak masz duże pomieszczenie ( a mniemam że masz bo defro to wielkie krówsko ) to można dać kolano na wyjściu z czopucha w górę rurą i wejście do komina znowu kolankiem.... tylko kolanka skosem do góry i odpowiedni przekrój i będzie git...... albo pozostaje inny kociołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

bardzo mi pomogliście. napaliłam się na to ogniwo... a jak kobieta się napali to bez kija nie podchodź :)

Jeśli mogę dwa słowa.Jeśli możesz zobaczyć "na żywo" kocioł Ogniwo jaki chcesz zakupić to poproś obsługę sklepu by pokazała Ci jak ten kocioł się czyści(a czyści się bardzo często,co zasyp;) -ale jak naprawdę się go czyści,nie tylko opróżnia szufladę.Niech dadzą Ci wycior i spróbuj wyczyścić kanały dymne,pomysl przy tym że są czyste,bez sadzy.Jest na YT film jak koły Ogniwo się czyści. Defro ma otwierane drzwiczki do wyczystki kominowej,kupujesz odkurzacz do kominków i zrobisz to w białych rękawiczkach...

Co do montera który sprzedaje Defro to przynajmniej jest szczery i tego nie ukrywa-w przeciwieństwie co do niektórych naganiaczy z forum ;)

Pozdrawiam,świat bez kotłów Ogniwo jest ładniejszy,prosty...uwierz,proszę ;)

 

Na koniec link do tego co z kotłami Ogniwo się dzieje po krótkim czasie,jedynie 4 sezon http://esterownik.pl/forum/posty,897/korozja-w-komorze-spalania.Przeczytaj sobie myśląc o tym jak panowie zawijan-owie(współtwórcy tego kotła i palnika) z poważnego tematu korozji i rozwarstwiania się blachy kotła -robią sobie zabawę z kolesi który o tym pisze...Czytaj i myśl jak przedstawienie ma się do samej rzeczy.

A w wolnych chwilach polecam poczytać na tym samym forum jak ci panowie i spółka robią w balona kolesia i tłumaczą mu że jego kocioł dużo spala bo...ma rozszczelnione drzwiczki do kotła..Jest tam wiele fajnych i śmiesznych historii(śmiesznych dla tych co czytają i rozumieją przedstawienie),warto poczytać.. ;)

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dwa słowa.Jeśli możesz zobaczyć "na żywo" kocioł Ogniwo jaki chcesz zakupić to poproś obsługę sklepu by pokazała Ci jak ten kocioł się czyści(a czyści się bardzo często,co zasyp;) -ale jak naprawdę się go czyści,nie tylko opróżnia szufladę.Niech dadzą Ci wycior i spróbuj wyczyścić kanały dymne,pomysl przy tym że są czyste,bez sadzy.Jest na YT film jak koły Ogniwo się czyści. Defro ma otwierane drzwiczki do wyczystki kominowej,kupujesz odkurzacz do kominków i zrobisz to w białych rękawiczkach...

Co do montera który sprzedaje Defro to przynajmniej jest szczery i tego nie ukrywa-w przeciwieństwie co do niektórych naganiaczy z forum ;)

Pozdrawiam,świat bez kotłów Ogniwo jest ładniejszy,prosty...uwierz,proszę ;)

 

Na koniec link do tego co z kotłami Ogniwo się dzieje po krótkim czasie,jedynie 4 sezon http://esterownik.pl/forum/posty,897/korozja-w-komorze-spalania.Przeczytaj sobie myśląc o tym jak panowie zawijan-owie(współtwórcy tego kotła i palnika) z poważnego tematu korozji i rozwarstwiania się blachy kotła -robią sobie zabawę z kolesi który o tym pisze...Czytaj i myśl jak przedstawienie ma się do samej rzeczy.

A w wolnych chwilach polecam poczytać na tym samym forum jak ci panowie i spółka robią w balona kolesia i tłumaczą mu że jego kocioł dużo spala bo...ma rozszczelnione drzwiczki do kotła..Jest tam wiele fajnych i śmiesznych historii(śmiesznych dla tych co czytają i rozumieją przedstawienie),warto poczytać.. ;)

 

Ot i dotarł pan tutaj?........

przypadek opisywany powyżej znany wszystkim i na szczęście odosobniony - nie znaczy że chciałbym by mnie się takowy przydarzył. Takie przykłady można by wskazać w przypadku każdego producenta. Ogniwo daje 4 lata gwarancji na wymiennik, więc nie rozumiem o co kaman. ?? Pozostałe kwestie pozostawiam bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ot i dotarł pan tutaj?........

BTW,dziwie się że ktokolwiek po tym co napisałeś o "zawistnych polaczkach" chce jeszcze cię mieć na swoich stronach, choć w takich czasach mało kto wie co to patriotyzm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dwa słowa.Jeśli możesz zobaczyć "na żywo" kocioł Ogniwo jaki chcesz zakupić to poproś obsługę sklepu by pokazała Ci jak ten kocioł się czyści(a czyści się bardzo często,co zasyp;) -ale jak naprawdę się go czyści,nie tylko opróżnia szufladę.Niech dadzą Ci wycior i spróbuj wyczyścić kanały dymne,pomysl przy tym że są czyste,bez sadzy.Jest na YT film jak koły Ogniwo się czyści. Defro ma otwierane drzwiczki do wyczystki kominowej,kupujesz odkurzacz do kominków i zrobisz to w białych rękawiczkach...

Co do montera który sprzedaje Defro to przynajmniej jest szczery i tego nie ukrywa-w przeciwieństwie co do niektórych naganiaczy z forum ;)

Pozdrawiam,świat bez kotłów Ogniwo jest ładniejszy,prosty...uwierz,proszę ;)

 

Na koniec link do tego co z kotłami Ogniwo się dzieje po krótkim czasie,jedynie 4 sezon http://esterownik.pl/forum/posty,897/korozja-w-komorze-spalania.Przeczytaj sobie myśląc o tym jak panowie zawijan-owie(współtwórcy tego kotła i palnika) z poważnego tematu korozji i rozwarstwiania się blachy kotła -robią sobie zabawę z kolesi który o tym pisze...Czytaj i myśl jak przedstawienie ma się do samej rzeczy.

A w wolnych chwilach polecam poczytać na tym samym forum jak ci panowie i spółka robią w balona kolesia i tłumaczą mu że jego kocioł dużo spala bo...ma rozszczelnione drzwiczki do kotła..Jest tam wiele fajnych i śmiesznych historii(śmiesznych dla tych co czytają i rozumieją przedstawienie),warto poczytać.. ;)

 

Najbardziej w balona to ty tu robisz wszystkich. Albo sprzedajesz leki, albo kotły defro. Jest jeszcze trzecia możliwość - jesteś forumowym trollem. Nie wykluczam kombinacji tych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz, że się jak zwykle czepiam - ale mogliby się wysilić i dać ten rok więcej gwarancji na wymiennik. Moim zdaniem żadna łaska ze strony SMO.

 

Sebsa.....a właśnie że nie napiszę :-) !!!

Mogliby i dać 6 i więcej.....zawsze to dla nas użytkowników z korzyścią...... ale jak to wygląda na tle konkurencji?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebsa.....a właśnie że nie napiszę :-) !!!

Mogliby i dać 6 i więcej.....zawsze to dla nas użytkowników z korzyścią...... ale jak to wygląda na tle konkurencji?????

 

Doświadczeń wielkich nie mam - bo to mój pierwszy piec a także także takowymi nie handluję;). Ale... Mój Ponar - dają na niego 5 lat gwarancji bez żadnych kruczkówi. W tym przypadku bardzo wskazanie i sprawdzone - bo już 3 krotnie wymieniali mi piec;);););). Sitko bywa bardziej szczelne....

5 lat też dają Termo-Tech, Klimosz, RBR. Hef i pewnie inni. Ale np Galmet, SAS, CHT, Zębiec dają gwarancję 5 lat pod pewnymi obwarowaniami...

Także bywa z tym różnie. Lepiej rzeczywiście by ta gwarancja była wydłużona. Tym bardziej, że co jakiś czas pojawia się osoba pisząca o ognisku korozji w piecu Ogniwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co jakiś czas pojawia się osoba pisząca o ognisku korozji w piecu Ogniwa

 

Pierwsze kotły OGNIWO EKO (jeszcze bez PLUS) zostały sprzedane w roku 2008 w ilości 150 sztuk. Kończą w tej chwili swój piąty sezon pracy. Jeszcze żaden sie n ie rozkraczył.

W roku 2009 sprzedano ich 650. Poczekajmy. Zobaczymy za dwa lata, jakie będą informacje o nich.

 

P.S.

Osobiście monitoruję kocioł OGNIWO EKO 35kW, który poleciłem znajomemu mieszkającemu niedaleko mnie. Jestem u niego częstym gościem. Ten kocioł rozpoczął pracę w sezonie 2009/10 (czyli pracuje 4-ty sezon).

I jeszcze taka ciekawostka. Pracuje cały ten czas na sterowniku eCoal.pl w wersji 1.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...