Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli mogę dwa słowa.Jeśli możesz zobaczyć "na żywo" kocioł Ogniwo jaki chcesz zakupić to poproś obsługę sklepu by pokazała Ci jak ten kocioł się czyści(a czyści się bardzo często,co zasyp;) -ale jak naprawdę się go czyści,nie tylko opróżnia szufladę.Niech dadzą Ci wycior i spróbuj wyczyścić kanały dymne,pomysl przy tym że są czyste,bez sadzy.Jest na YT film jak koły Ogniwo się czyści. Defro ma otwierane drzwiczki do wyczystki kominowej,kupujesz odkurzacz do kominków i zrobisz to w białych rękawiczkach...

 

otóż to... byłam u kolegi "na praktyce" :) pokazywał mi czyszczenie.... jak dla mnie tragedia. Biorąc pod uwagę, że : pracuję długo, wychowuje 3 dzieci i częściej jestem słomianą wdową niż mężatką - mam wiele pracy i nie wiem czy dałabym sobie z tym wszystkim radę. Proszę powiedzcie, że nie wszystkie piece tak się czyści, poświęcając im tyle czasu no i wyglądając nieciekawie.

no i szybko się obyło bez kija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

otóż to... byłam u kolegi "na praktyce" :) pokazywał mi czyszczenie.... jak dla mnie tragedia. Biorąc pod uwagę, że : pracuję długo, wychowuje 3 dzieci i częściej jestem słomianą wdową niż mężatką - mam wiele pracy i nie wiem czy dałabym sobie z tym wszystkim radę. Proszę powiedzcie, że nie wszystkie piece tak się czyści, poświęcając im tyle czasu no i wyglądając nieciekawie.

no i szybko się obyło bez kija :)

 

Nie wierzę ze nie znajdzie się w okolicy jakiś facet co by Ci raz na tydzień-dwa coś tam przeczyścił .Sam nie czyszczę kotła przychodzi "browarnik" i za 4-pak czyści wymiennik .

Są też kotły z automatycznym czyszczeniem wymiennika .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to... byłam u kolegi "na praktyce" :) pokazywał mi czyszczenie.... jak dla mnie tragedia. Biorąc pod uwagę, że : pracuję długo, wychowuje 3 dzieci i częściej jestem słomianą wdową niż mężatką - mam wiele pracy i nie wiem czy dałabym sobie z tym wszystkim radę. Proszę powiedzcie, że nie wszystkie piece tak się czyści, poświęcając im tyle czasu no i wyglądając nieciekawie.

no i szybko się obyło bez kija :)

 

Od dawna pisze o tym, że kotły z wymiennikiem poziomym czyści się łatwiej i szybciej - kiedyś nawet film wrzuciłem a inny kolega wrzucił swój z czyszczenia pionowo-kanałowego i każdy mógł porównać.

 

Z czołówki mojego rankingu łatwo czyści się RBR oraz Skam-P Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to... byłam u kolegi "na praktyce" :) pokazywał mi czyszczenie.... jak dla mnie tragedia. Biorąc pod uwagę, że : pracuję długo, wychowuje 3 dzieci i częściej jestem słomianą wdową niż mężatką - mam wiele pracy i nie wiem czy dałabym sobie z tym wszystkim radę. Proszę powiedzcie, że nie wszystkie piece tak się czyści, poświęcając im tyle czasu no i wyglądając nieciekawie.

no i szybko się obyło bez kija :)

Jeżeli sposób czyszczenia ci nie odpowiada to przejrzyj kotły z rankingu SUSPENSERA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
otóż to... byłam u kolegi "na praktyce" :) pokazywał mi czyszczenie.... jak dla mnie tragedia. Biorąc pod uwagę, że : pracuję długo, wychowuje 3 dzieci i częściej jestem słomianą wdową niż mężatką - mam wiele pracy i nie wiem czy dałabym sobie z tym wszystkim radę. Proszę powiedzcie, że nie wszystkie piece tak się czyści, poświęcając im tyle czasu no i wyglądając nieciekawie.

no i szybko się obyło bez kija :)

Ja nie miałem możliwości w mojej lokalizacji na zobaczenie "czyszczenia live"-teraz robię wszystko by sprzedać kocioł-co nie jest łatwe.Nie chciałbym robić antyreklamy firmie Ogniwo-ale i taka czynność jak czyszczenie może zniechęcać do zakupu.Choćby wysokość kotłowni rzędu 2m jest już sporym utrudnieniem w czyszczeniu tego kotła(25kW)-co by nie powiedzieć dyskwalifikuje go zupełnie...Nie da się go zwyczajnie beZ gimnastykowania-wyczyścić.Posłuchałbym Suspensera.

Oglądałem te kotły,jak uda mi się sprzedać Ogniwo(nawet za pół ceny),wybór padnie na jeden z nich ;)

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przed dokonaniem wyboru kotła warto co nieco dowiedzieć się jak wybierać kocioł. Źródeł takiej wiedzy jest sporo.

Na przykład http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/wybor-kotla/

Takich poradników jest sporo,tak jak i "extra instalatorów",projektantów i "uczciwych sprzedawców kotłów".Bez urazy ale w tym kraju uzyskanie wiarygodnych informacji graniczy z cudem.Szybciej uzyska się takie info tankując bak paliwa do pełna i rekonesans nie po sklepach tylko po miejscach gdzie taki kotły pracują i są użytkowane.Jak wygląda spalanie w takim kotle,jak się go czyści,jak wygląda kotłownia po roku użytkowania i pomieszczenia przyległe(niestety wielu zdecydowało się na projekt domu bez piwnicy gdzie kotłownia jest na tym samym poziomie co pomieszczenia mieszkalne-za to powinno się zabierać uprawnienia projektanta) a wreszcie i to jest naj -co i jak ten kocioł ogrzewa.Wyliczenia na kalkulatorach on line to taka sama praktyka,Pan się nie obraża,jak to że opowiada Pan o kotle którego jest Pan współtwórcą,a nie użytkuje go Pan na co dzień.(dlaczego?)...Wiem ,wiem w laboratorium ;)-ale to inna bajka.

Wreszcie jaki ten sprzęt ma serwis,jak często ulega awariom i jaka jest jego żywotność-tu może być problem,niestety.

Ludzie na forach piszą rożne rzeczy,żyją z tego bo sprzedają kotły itd...Wielu się męczy ze swoim zakupem ale jak się wydało 8-9k i więcej to jak za własne pieniądze płakać-i tak inni kupują ten "super produkt"-bo przecież wszyscy on line są happy!Sprzedawcy tacy jak Ogniwo piszą o możliwości zmniejszania palnika a tego nie robią za to doradzają tak jak doradzili mnie kocioł 25kW na 160m2,i tyle.Teraz tylko czekam aż ktoś to zabierze z mojej piwnicy,im szybciej tym lepiej...

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej uzyska się takie info tankując bak paliwa do pełna i rekonesans nie po sklepach tylko po miejscach gdzie taki kotły pracują i są użytkowane.Jak wygląda spalanie w takim kotle,jak się go czyści,jak wygląda kotłownia po roku użytkowania i pomieszczenia przyległe(niestety wielu zdecydowało się na projekt domu bez piwnicy gdzie kotłownia jest na tym samym poziomie co pomieszczenia mieszkalne-za to powinno się zabierać uprawnienia projektanta) a wreszcie i to jest naj -co i jak ten kocioł ogrzewa.

Właśnie to wszystkim proponuję, przyjedź zobacz, jeden, drugi czy trzeci.

Przyjeżdżają ludzie i po 200km. Jeśli jest bardzo daleko to szukam gdzieś w starszych zamówieniach żebu skontaktować klienta z jakimś użytkownikiem od niego najwięcej można się dowiedzieć i jest to wg. mnie najbardziej wiarygodne źródło.

Powiem że jeszcze nie zdarzyło mi się ani razu żeby ktoś z użytkowników odmówił takich oględzin i chwili rozmowy za co bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Właśnie to wszystkim proponuję, przyjedź zobacz, jeden, drugi czy trzeci.

Przyjeżdżają ludzie i po 200km. Jeśli jest bardzo daleko to szukam gdzieś w starszych zamówieniach żebu skontaktować klienta z jakimś użytkownikiem od niego najwięcej można się dowiedzieć i jest to wg. mnie najbardziej wiarygodne źródło.

Powiem że jeszcze nie zdarzyło mi się ani razu żeby ktoś z użytkowników odmówił takich oględzin i chwili rozmowy za co bardzo dziękuję.

 

Pogratulować,na moim terenie nie jest to możliwe,tzn sprzedawcy nie proponują takich rozwiązań,gdybym mógł kiedykolwiek zobaczyć jak pracuje OEP+25kW -jak przebiega spalanie na jego palniku-i to że na 1/3 nie pali się opał tylko tli i dymi bez względu na opał i ustawioną moc kotła-nigdy nawet nie miałbym dylematu zakupu tego kotła.Taka jest moja opinia i to co napisałem powyżej a propos wyboru(nie doboru) kotła.Nigdy nie byłem sprzedawcą kotłów ale gdybym to kiedyś robił to tylko w ten sposób.Poradniki ala zawijan itd to fajna sprawa na długie zimowe wieczory ale sorry nie na start.Fachowa pomoc w doborze mocy kotła(nie w firmie w której zakupem kotła jesteśmy zainteresowani bo ci zawsze maja dla nas dobrze dobrany kocioł) i dobrze obejrzany pracujący przynajmniej jeden sezon "staff" czyli kocioł -to podstawa zakupu albo i nie.....Nie kazdy musi się znać na obsłudze kotła (od tego jest sterownik) ale każdy potencjalny nabywca powinien wiedzieć jak się go czyści,jak się w nim rozpala -i prozaicznie czy jest to łatwe czy nie.Czy mając kotłownie wewnątrz budynku mamy szansę utrzymać ją w czystości czy nie. Tak jak w przypadku czyszczenia wymienników pionowych.Marne szanse na czystość w kotłowni.A w przypadku wymienników poziomych będzie to możliwe-czyli otwarcie furtki i odkurzaczyk do popiołu i białe rękawiczki ;)

Nie każdy ma ochotę na zabawę wyciorem co kilka dni i umorusanie,jest XXI wiek ;)

Pozdrawiam

 

P.S.Panie zawijanie tylko proszę tym razem bez:

Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.

;)

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..don't let slip the dogs of war....

Może ja mogę coś napisać ? jestem obserwatorem nie zrzeszonym w żadnym klubie. :yes:

OEP+25kW -jak przebiega spalanie na jego palniku-i to że na 1/3 nie pali się opał tylko tli i dymi bez względu na opał i ustawioną moc kotła

Przez to że nie masz w kotle pełnego procesu spalania to te wymienniki szybciej zarastają i częściej musisz jeszcze czyścić .Przy pełnym spalaniu przy pionowym wymienniku narostu jest bardzo mało to nawet 2 tygodnie to za często na czyszczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nie chodzi o to żeby sobie radzić :)

Nie wszyscy sobie widać radzą i nie o to tu chodzi.

Ktoś kolegę w maliny wpuścił z doborem mocy i jak potwierdzasz również stąd te problemy.

Nie bronię tu firmy bo nie sprzedaję ich kotłów, bardziej należałaby się duża bura temu kto namówił Novego na taki duży kocioł, sam chyba na to nie wpadł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby wysokość kotłowni rzędu 2m jest już sporym utrudnieniem w czyszczeniu tego kotła(25kW)-co by nie powiedzieć dyskwalifikuje go zupełnie...Nie da się go zwyczajnie beZ gimnastykowania-wyczyścić

 

Totalna bzdura..... zgodnie z przepisami, wysokość pomieszczenia kotłowni od 2002 roku powinna wynosić 2,2 m - jak ktoś ma klitkę dla kur, to do kogo pretensje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy dodam że gdybyś wziął 16-kę przysparzałaby ci dużo mniej kłopotów a i czyszczenie byłoby dużo rzadziej.

 

Jakby wziął 16 na swoje 160 m kw. ( ja mam 16 na 150 m. kw.) to by chwalił jak ja......a tak to narzeka.

Ale przed zakupem zrobiłem porządny rekonesans, nie kupowałem w ciemno. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...