Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Novy!
Bądź facetem . Przestań „mędzić” zrób to o czym piszesz i opisz nam jaki to jesteś szczęśliwy ze swoim nowym nabytkiem. Zdrowie psychiczne bezcenne.

Stało się,zawijan spuścił "psy wojny" ;)

Kotły OEP 25kW są wadliwe,czy wszystkie nie wiem? Zobaczymy prędzej niż myślisz...Reszta Twojej wypowiedzi Made in Zawijan,bez komentarza :)

 

I nie trzeba biegać ze spawarką aby czuć się jak to nazwałeś "prawdziwym facetem"...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Jak już Wszyscy zdążyli się przekonać nie ma idealnych, automatycznych, bezobsługowych kotłów. Dlaczego ten fakt jest pomijany ? Jedyne źródło opinii użytkowników to internet. Wszyscy producenci jedynie opisują swoje IDEALNE buble, większe lub mniejsze i zachwalają je pod niebiosa.

Jeśli jest ktoś kto dał się oszukać czytając foldery reklamowe, przeprowadzał "wywiad" wśród sprzedawców to oczywiste jest, że posiada przewymiarowany kocioł i w tym momencie zaczynają się problemy. Niezadowolona "owca" wraca do sprzedawcy/producenta IDEALNEGO bubla, a ten że instalacja skopana, że paliwo kiepskie i tak w ogóle cała wina to stronie owcy, i znanymi sobie sposobami zniechęcają owcę do dalszej walki o swoje. Tak wygląda to w wielkim skrócie.

A kol. Novy! jak najbardziej ma prawo do wygłaszania swoich opinii, ba nawet więcej powinieneś rozwiązać swój problem z producentem, tak aby to co jest upisane na jego stronie stało się rzeczywistością. Wszystkie wątpliwości związane z kotłem należy załatwić w okresie gwarancji i każdy kontakt z twojej strony powinien być sporządzony na piśmie, a nie jak to robią niektórzy przez telefon, bo wygodniej.

Zmiana kotła chyba nie jest najrozsądniejszym wyjściem z tej sytuacji, no chyba że zmienisz na zasypowy, ale ten jakiś taki nie modny. Ale ilość wizyt w kotłowni chyba mniejsza.

Na koniec mam prośbę do Was, nie krytykujcie za wyrażanie swoich opinii, każdy ma do tego prawo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, wczoraj kolega Novy udostępnił mi swój kociołek online.

Udało mi się już kilka kotłów tak ustawić i to z dobrym skutkiem, nie widząc palnika.

Wymaga to kilka godzin "lampienia" się non-stop w monitor ale można.

Ten kocioł zachowuje się bardzo dziwnie, to trzeba by jednak zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CooleR`ek To nie o to chodzi ! chodzi o to że Novy! zakupił kocioł (większość z forum zna tą historię) jako zamiennik kotła olejowego, na początku były ochy i achy jaki ten kocioł jest the best, jaki oszczędny jaki fajny itd.. pózniej że taki sterownik to koledzy zrobili by mu w 1 dzień, następnie że za dużo pali, pozniej że zle pali, dalej że zle sie czyści itd...wg. mnie Novy! jest nieszczęśliwy że kupił kocioł na ekogroszek, jaki by nie kupił jakiego producenta ,z jakim sterownikiem to i tak będzie zle, widziałem jak chłopaki na forum mu pomagali w ustawieniach... oni swoje a on- ustawił po 30 min stwierdzał że wie lepiej i dalej była taka zabawa,a na koniec pomagających objechał że się nie znają !!prosiłem kolegę o przedstawienie schematu instalacji- otrzymałem odpowiedz że ''po co bo inny kocioł chodził'' ale nie znamy warunków w jakich pracował inny kociol? moze był wysokotemperaturowy ,może miał inną amplitutę pracy czy inny zakres temperatur, ostanio byłem u znajomego, wymienił kocioł zgazowujący drewno na eko groszek i szok!! kocioł duzo pali, a dlaczego?? instalacja była zaprojektowana do ogrzewania wysokotemperaturowego (kocioł puszczał wodę na grzejniki dopiero jak miała 78st !!) i co sie okazało?? że grzejniki były po prostu za małe do ogrzewania niskotemperaturowego i była alternatywa albo wysoko pedzic kocioł (80-90st) albo zmienić grzejniki.. wiec jak widać nie tylko sam kocioł jest wazny ale również instalacja jaką posiadamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się,zawijan spuścił "psy wojny" ;)

Że niby najemnicy kotłowi ?????????? :D:D:D:D:D:D:D. Niezła prywatna armia, biorąc pod uwagę liczbę ujawnionych kotłów. Gdyby to był ktoś poważny to mógłbym się obrazić, a tak ........... Ja swoją dolę poproszę w ekogroszku:lol2: z dostawą w mazowieckie :lol2:

:lol2::lol2::lol2::lol2:

I nie trzeba biegać ze spawarką aby czuć się jak to nazwałeś "prawdziwym facetem"...

Masz rację, nie trzeba wystarczy być poważnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia,

Z mojej praktyki w czyszczeniu wymiennika. W domu rodziców mam górniaka firmy Krzeczek z Puław, poziome pólki. W swoim domu OE+ 25kW z wymiennikiem pionowy, Piec jeden i drugi czyszczę raz w miesiącu i z moich doswiadczeń i porównań wynika że czyści sie tak samo Z tym że czyszczenie płomieniówek wyciorem jest wygodniejsze, gorzej jest z dostępem do nich (4xmotylki) i z wybieraniem popiołu. Od następnego sezony, spawarka i przerabiam to na dwa zawiasy i zamknięcie, w miejsce szuflady zaślepka. Wszystko to do ogarnięcia, jak sie chce.

 

Rozbawiłeś mnie z tym wygodniejszym czyszczeniem płomieniówek :lol2:

 

Nagraj film komórką i wrzuć linka - zobaczymy jak to super idzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak już Wszyscy zdążyli się przekonać nie ma idealnych, automatycznych, bezobsługowych kotłów. Dlaczego ten fakt jest pomijany ? Jedyne źródło opinii użytkowników to internet. Wszyscy producenci jedynie opisują swoje IDEALNE buble, większe lub mniejsze i zachwalają je pod niebiosa.

Jeśli jest ktoś kto dał się oszukać czytając foldery reklamowe, przeprowadzał "wywiad" wśród sprzedawców to oczywiste jest, że posiada przewymiarowany kocioł i w tym momencie zaczynają się problemy. Niezadowolona "owca" wraca do sprzedawcy/producenta IDEALNEGO bubla, a ten że instalacja skopana, że paliwo kiepskie i tak w ogóle cała wina to stronie owcy, i znanymi sobie sposobami zniechęcają owcę do dalszej walki o swoje. Tak wygląda to w wielkim skrócie.

A kol. Novy! jak najbardziej ma prawo do wygłaszania swoich opinii, ba nawet więcej powinieneś rozwiązać swój problem z producentem, tak aby to co jest upisane na jego stronie stało się rzeczywistością. Wszystkie wątpliwości związane z kotłem należy załatwić w okresie gwarancji i każdy kontakt z twojej strony powinien być sporządzony na piśmie, a nie jak to robią niektórzy przez telefon, bo wygodniej.

Zmiana kotła chyba nie jest najrozsądniejszym wyjściem z tej sytuacji, no chyba że zmienisz na zasypowy, ale ten jakiś taki nie modny. Ale ilość wizyt w kotłowni chyba mniejsza.

Na koniec mam prośbę do Was, nie krytykujcie za wyrażanie swoich opinii, każdy ma do tego prawo.

 

Pozdrawiam

 

Nie rozumiem o co Ci chodzi bo obaj sąsiedzi, którym poleciłem kotły są zadowoleni już od kilku lat.

 

Przy zasypowym mniejsza ilość wizyt w kotłowni ??? chyba zapomniałeś czym różni się takowy od tych z podajnikami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam nagrać ? Jak wkładam wycior i przeciągam dwa razy z góry na dół a suchy popiół sam opada do popielnika ? To płomieniówki a nie "kanały pionowe". Z poziomyymi po wyczyszczeniu muszę jeszcze zgarnąć sadze od góry pomiędzy półkami aż do komory paleniskowej. Senser man jeden i drugi kocioł i wiem jak to wygląda w praktyce. Wcześniej miałem kociołem z kanałami pionowymi ale bez płomieniówek ale to zupełnie inna bajka. Jeżeli Cie to nadal rozbawi to mogę nagrać jedno i drugie czyszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie z tym wygodniejszym czyszczeniem płomieniówek :lol2:

 

Nagraj film komórką i wrzuć linka - zobaczymy jak to super idzie ...

 

zaintrygowala mnie ta wypowiedź

co jest trudnego w czyszczeniu płomieniówki okrągłym wyciorem?

może masz na myśli płomienice, które to czyści sie na zewnątrz, a nie wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaintrygowala mnie ta wypowiedź

co jest trudnego w czyszczeniu płomieniówki okrągłym wyciorem?

może masz na myśli płomienice, które to czyści sie na zewnątrz, a nie wewnątrz?

 

Widziałes ogniwo?? czyściłes ten kocioł? albo widziałeś jak sie czyści? nikt nie mowi że trudne,ale upierdliwe i brudzace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałes ogniwo?? czyściłes ten kocioł? albo widziałeś jak sie czyści? nikt nie mowi że trudne,ale upierdliwe i brudzace.

 

czemu takim tonem?

tzn jak nie widziałem i nie czyściłem, to co?

i czy ogniwo ma płomieniówki?

 

ja mówie na przykładzie swojego kotła w którym mam 2x6 poziomych płomieniówek, dostępnych po otwarciu górnych drziczek

całe ich czyszczenie to włożenie i wyjęcie wyciora, po czym podnoszę z boku wajhę i pył z górnego ciągu opada do popielnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu takim tonem?

tzn jak nie widziałem i nie czyściłem, to co?

i czy ogniwo ma płomieniówki?

 

ja mówie na przykładzie swojego kotła w którym mam 2x6 poziomych płomieniówek, dostępnych po otwarciu górnych drziczek

całe ich czyszczenie to włożenie i wyjęcie wyciora, po czym podnoszę z boku wajhę i pył z górnego ciągu opada do popielnika

 

jakim tonem? normalnym powiedziałem...masz peleciaka.. widziałes kostrzewę? ogniwo czysci się podobnie jak kostrzewę, ogniwo nie ma typowych płomieniówek a 4 ( o ile dobrze pamietam) kanały pionowe które czyści się do góry, musisz też wyjąć zawirowywacze co jest dość kłopotliwe i brudzace zobacz sobie na YT chłopaki kiedyś powrzucali filmiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogniwo czysci się podobnie jak kostrzewę, ogniwo nie ma typowych płomieniówek a 4 ( o ile dobrze pamietam) kanały pionowe które czyści się do góry, musisz też wyjąć zawirowywacze co jest dość kłopotliwe i brudzace zobacz sobie na YT chłopaki kiedyś powrzucali filmiki...

Wyjąśnijmy OE+ma 4 płomieniówki, OE bez + ma kanały pionowe. Piszemy o OE +. Zawirowacz za ucho podnosisz do góry nie wygciągając całkowicie z płomieniówki i puszczasz tak żeby sadza sama opadła przy uderzeniu. Potem do do czyszczenia wyciągasz, a po wyczyszczeniy wkładasz i tak kolejno następne 3 płomieniówki..

Edytowane przez Regut1
Doprecyzowałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaintrygowala mnie ta wypowiedź

co jest trudnego w czyszczeniu płomieniówki okrągłym wyciorem?

może masz na myśli płomienice, które to czyści sie na zewnątrz, a nie wewnątrz?

 

Jest trudniejsze niż zgarnięcie prętem z dospawaną prostokątną końcówką popiołu z poziomych półek na dół - czyściłem płomieniówki i czyszczę kanały poziome, więc mam porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...