Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Novy!
Podajnik - ślimak w palniku ma tam taki guz wypiętrzający on sporo węgla rozdrabnia.

Miałem okazje się o tym dowiedzieć.Chciałem ostatnio by to wycieli kolesie z serwisu ,ale nie rozebrali nawet retorty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.Pytanie tylko dlaczego nawet jak usypuje kopiec połowa opału to miał..Jest tylko kilkanaście grudek nie zmielonego opału

Już kiedyś pisałeś, że OE+ mieli w podajniku ekogroszek.....sprawdzałem u siebie i u mnie nie mieli..... czasami słyszę tylko jak chrupnie jakiś większy kawałek węgla, ale nie przerabia mi kawałków na miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Już kiedyś pisałeś, że OE+ mieli w podajniku ekogroszek.....sprawdzałem u siebie i u mnie nie mieli..... czasami słyszę tylko jak chrupnie jakiś większy kawałek węgla, ale nie przerabia mi kawałków na miał.

 

To nic nie znaczy a na pewno nie to że inni mogą mieć problemy,wystarczy tylko popatrzeć jak serwis Ogniwo je rozwiązuje albo raczej nie rozwiązuje...Twórcy palnika robią sobie żarty z tych dzięki którym mają co jeść.Taka powinna być reakcja na problemy kupujących?Dlaczego nikt nie ruszy tyłka i nie przyjedzie zobaczyć...?

Sprzedać łatwo a potem,wiatrak zepsuty,to my Panu wyślemy bo nie wiem kiedy tam do Pana przyjedziemy...itd

Tak wygląda serwis?

A ty się ciesz że te problemy Cię nie dotyczą i nie obrażaj innych,funkcjonujesz tylko dzięki Wikipedii,jak wyłączą neta to zginiesz marnie...A tych "zawistnych polaczków" wielu ci nie zapomni...

I racz nie odpisywać na moje posty ani ich nie cytować...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje się o tym dowiedzieć.Chciałem ostatnio by to wycieli kolesie z serwisu ,ale nie rozebrali nawet retorty..

 

Ja czegoś nie rozumiem....... każdy produkt podlega reklamacji. Jak się psuje, to reklamuję i mnie - jako nabywcy - nie interesuje jak serwis usuwa usterkę i nie narzucam w jaki sposób ma to robić...... mają usunąć usterkę i już. Przepisy określają co i jak..... już po drugiej naprawie możesz żądać zwrotu pieniędzy. Jak masz uszkodzony motoreduktor - jak twierdzisz - to reklamuj ( motoreduktor 2 lata gwarancji ) i po sprawie. No chyba że są inne okoliczności o których nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jest wygaszony,jutro będzie serwis.Jak naprawią i uda się rozpalić zrobię fotkę...Tym razem serwis zaczeka z 3 godziny palenia a nie jak ostatnim razem 20min po rozpaleniu już ich nie było...Pali się?No to ok! A po 2 godzinach ogień na 1/3 paleniska od strony podajnika...Reszta tylko tlące się resztki miału..

Możesz mieć jakiś feler który w trakcie rozgrzania lub dłuższej pracy palnika ,podajnika dopiero się ujawnia to tylko urządzenie.

 

Mam nadzieję że te perypetie wreszcie się zakończą jutro i dostrzeżesz jakieś zalety podczas palenia w kotle z podajnikiem , przesiadka z kotła gazowego na palenie węglem wiąże się z większą ilością obowiązków, ale patrząc w portfel może nabierzesz na to ochotę .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Piotrek42 ma rację, nie wygaszaj kotła. Najlepiej puść go w PID i niech chodzi do ich przyjazdu, muszą zobaczyć w trybie praca, bo później mogą się zawsze czegoś przyczepić. Oni czekają na twoje potknięcie. Wszystko co zostanie zdiagnozowane i niezdiagnozowane powinno być napisane w książce gwarancyjnej. Jak firma dba o swoich klientów to powinni wymienić ci cały podajnik z motoreduktorem, ewidentnie jest wadliwy (kruszenie paliwa).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kol Piotrek42 ma rację, nie wygaszaj kotła. Najlepiej puść go w PID i niech chodzi do ich przyjazdu, muszą zobaczyć w trybie praca, bo później mogą się zawsze czegoś przyczepić. Oni czekają na twoje potknięcie. Wszystko co zostanie zdiagnozowane i niezdiagnozowane powinno być napisane w książce gwarancyjnej. Jak firma dba o swoich klientów to powinni wymienić ci cały podajnik z motoreduktorem, ewidentnie jest wadliwy (kruszenie paliwa).

 

 

Pozdrawiam

 

Panowie tylko w nim już nie da się palić,osiąga temperaturę 40deg max nawet jak dokładam 1/2,strasznie dymi,mam obawy przed zostawieniem go na noc..Ja nie mieszkam w miejscu gdzie jest kocioł.Popatrzcie,ilość powtórzeń podajnika 288,zasyp wczoraj ok 11.00,dziś rano biegłem do firmy bo jak zobaczyłem prawie 250 na liczniku i temperaturę 36deg to myślałem że kocioł jest zasypany opałem,spiekami itd,Widzę dym czarny z komina,otwieram a szuflada popielnika pusta..troszkę popiołu i tyle.Podajnik pełen paliwa ,ubyło może 15kg max -chyba nawet nie.Chcieli by kocioł był wygaszony..

Mam spróbować rozpalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spróbować rozpalić?

 

Pewnie.. chociaz rano odpal... kilka h przed serwisem... kiedyś widziałem taką akcję... (inny kocioł i palnik) rozpalił gość kociołek, przez kilka h wszystko było OK, pozniej zaczeło mielić eko na miał i klinować podajnik, okazało się że slimak był bardzo syty i jak trzymało się nisko żar, to nagrzewał się slimak , po nagrzaniu powiększał nieznacznie swoją objętość i klinował podawanie eko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Pewnie.. chociaz rano odpal... kilka h przed serwisem... kiedyś widziałem taką akcję... (inny kocioł i palnik) rozpalił gość kociołek, przez kilka h wszystko było OK, pozniej zaczeło mielić eko na miał i klinować podajnik, okazało się że slimak był bardzo syty i jak trzymało się nisko żar, to nagrzewał się slimak , po nagrzaniu powiększał nieznacznie swoją objętość i klinował podawanie eko..

Ok tak zrobię,tym bardziej że i tak zbyt mocno się nie nagrzeje przed ich przyjazdem,o ile przyjadą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcieli by był wygaszony to ja bym zostawił wygaszony........

 

Taa i zrobia akcje ze kociołek jest dobry... ja to bym to jeszcze pofotografował przed przyjazdem serwisu i kilka godzin po wyjezdzie serwisu !! jak mają zrobić to niech zrobią, i tak jak mowie, na piśmie albo kocioł wadliwy, albo instalacja do bani ew palacz do d.. nic im sie niestanie jak sobie wygasza kocioł... przesypią go eko i sam zgaśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Mam jeszcze pytanie,teraz układ CO zamknięty jest już zimny (mam nadzieję że nie na długo ;) ) Jak wygląda różnica w ciśnieniu w instalacji "na zimno" bez pompy i z pompą ?pomijam fakt iż rozgrzana zwiększa ciśnienie ale na zimno z pompą i bez?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Taa i zrobia akcje ze kociołek jest dobry... ja to bym to jeszcze pofotografował przed przyjazdem serwisu i kilka godzin po wyjezdzie serwisu !! jak mają zrobić to niech zrobią, i tak jak mowie, na piśmie albo kocioł wadliwy, albo instalacja do bani ew palacz do d.. nic im sie niestanie jak sobie wygasza kocioł... przesypią go eko i sam zgaśnie...

Dobra spróbuję rozpalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie odpuszczaj. Reklamuj do skutku. Wszystko na piśmie!

Strasznie jestem ciekaw, co tam jest z tym kotłem. Czy czym innym?

Proszę zerknąć,widać kiedy rozpaliłem ,teraz leci auto https://esterownik.pl/remote/2479

Palnik jest już pusty,rozpaliłem peletem,5min później bez podawania w trybie ręcznym jest tak jak widać,na palniku nic,dym itd....

Od roku Pan i Pana "sfora" jest na zabij na hasło "bad Ogniwo,Burner-S" a ja po ludzku pytam,dlaczego za 9k moich ciężko zapracowanych pln-ów nie mogę ogrzać małego obiektu.Ciężko to zrozumieć?Łatwiej się nabijać,jak mówię że nie podaje to tak jest,mieli opał(każdy) po kilku minutach pracy,czego Pan jeszcze oczekuje?Dziwie się bo wyglądacie na rozsądnych ludzi,może jestem złym "palaczem" ale nawet na automacie jest źle?

Robię wam antyreklamę nie za błędy w moim kotle ale za to że nie chcecie ich rozwiązać,niech Pan będzie pewien zadbam by każdy kto przymierza się do tego i tylko tego kotła -go nie kupił.Skwarki na necie tak jak i Pańska sfora będą klikać na nie dla tego produktu za parę złotych.Jak Pan tak może to każdy.

a czym Pan się "naje" z takim podejściem typu:"czytajcie forum"-liczbą wejść na forum.Prędzej czy później łebscy kolesie z e-s od ecoala dadzą pstyczkka w nos,są młodzi ,wiedzą że na "rynek" trzeba zasłużyć..I co wtedy?Kto ma czas na wklejanie koron czy jak ten bajer się zwie?klient kupuje produkt i ma być cacy.Tematy z przerabianiem,spawarką zakupu za 9k itd.. to jakaś pełna schiza...

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Niestety. Sterownik nie jest udostępniony.

Naprawię błąd.Wuala prosze Pana.Jestem on line.

 

Jest 303 na podajniku,a paliwa nie ubywa....Zasypałem wczoraj o 11-tej, 100kg- hmmm...a na 450 jest zasyp..Połowa -rozumiem,miał i tego nie spalę a reszta ?Nie ma reszty po nikt jej tam nie podał.Kopiec rośnie i zapada się i tak non stop,każdy opał to samo.Zjeb..em juz paru dostawców,wódę im muszę zakupić bo opał się pali u sąsiadów ok...

Dlaczego nie myślicie o problemach z waszymi produktami że to może być wina produktu?Tylko zawsze kupującego?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jesteś w błędzie bo co do tego ma różnica w palniku czy żeliwny czy stalowy?

Nie oczekuję byś cały wieczór poświęcił memu śmiesznemu problemowi ale za 1 rok śmiechów może ocenisz pracę mego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...