Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
wczoraj na dwustanie nawet ładnie szedł i dogrzewał....

 

Teraz idzie 1/2 a i tak bez szans na temp zadaną...Było coraz gorzej....To co ma dać 1/1 a jak to ma się do spalania?Jak sterownik podaje paliwo w automacie?Wszystko jest ok?

Tak ciężko dostrzec problem?

Gdzie czas przerwy,podawania-to lipa?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz idzie 1/2 a i tak bez szans na temp zadaną...Było coraz gorzej....To co ma dać 1/1 a jak to ma się do spalania?Jak sterownik podaje paliwo w automacie?Wszystko jest ok?

Tak ciężko dostrzec problem?

Gdzie czas przerwy,podawania-to lipa?

 

 

hehe przy tych ustawieniach to powinienes mieć albo z 500st na spalinach albo z worek eko w popielniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję byś cały wieczór poświęcił memu śmiesznemu problemowi ale za 1 rok śmiechów może ocenisz pracę mego kotła?
Czy ja pisałem do Ciebie?

Ewidentnie widać ,że coś jest z układem podawania skoro na grupowym szedł normalnie jak dostał odpowiednią dawkę paliwa przy niskim nadmuchu.Stawiam na uszkodzone sprzęgło pomiędzy silnikiem a przekładnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czy ja pisałem do Ciebie?

Ewidentnie widać ,że coś jest z układem podawania skoro na grupowym szedł normalnie jak dostał odpowiednią dawkę paliwa przy niskim nadmuchu.Stawiam na uszkodzone sprzęgło pomiędzy silnikiem a przekładnią.

To sorrki,nie wieczór niezadowolonych.

Podaje 1/2 normalnie przy moim motoreduktorze palnik byłby zasypany opałem,nawet kiepskim....Żaden nadmuch tego nie spaliłby...A tak wracam do łask,tylko spróbuj palić inaczej,polegniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy

Ja bym jednak pozostawił wygaszony kocioł na przyjazd serwisu, bo zapewne serwisanci będą chcieli rozebrać palnik, a żeliwo jednak trochę stygnie. Ja mam inny kocioł ale też mnie taka operacja czeka, bo ostatnio bardzo często zawleczkę zrywa

 

Chciałem jedynie pokazać problem,podawanie 1/2 no może w mrozy syberyjskie,nie da się ustawić nic na tym kotle.Czytałem porady wszelakie,co z tego jak masz kopiec a za 10min juz nie i żaden nadmuch nie poradzi.Dziś zrobiłem wsio dla tego kotła,kominiarze,czyszczenie itd...Zobaczymy co powie serwis.Zrobię fotki rozebranej retorty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jedynie pokazać problem,podawanie 1/2 no może w mrozy syberyjskie,nie da się ustawić nic na tym kotle.Czytałem porady wszelakie,co z tego jak masz kopiec a za 10min juz nie i żaden nadmuch nie poradzi.Dziś zrobiłem wsio dla tego kotła,kominiarze,czyszczenie itd...Zobaczymy co powie serwis.Zrobię fotki rozebranej retorty....
Kotła nie wygaszaj bo to ,że paliwa nie dostaje to nie wina ślimaka ale przekładni włącznie z silnikiem.A to ,że mieli węgiel to raczej wina spasowania segmentów palnika,jeden wyżej jeden niżej i już mamy młynek.Na Twoim miejscu jednak żądał bym wymiany całego palnika bo nie powinien groszku w miał obracać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kotła nie wygaszaj bo to ,że paliwa nie dostaje to nie wina ślimaka ale przekładni włącznie z silnikiem.A to ,że mieli węgiel to raczej wina spasowania segmentów palnika,jeden wyżej jeden niżej i już mamy młynek.Na Twoim miejscu jednak żądał bym wymiany całego palnika bo nie powinien groszku w miał obracać.

Dzięki,tego się trzymam,póki co 1/1 ogrzewam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Szkoda,że nie zrobiłeś jeszcze jednego.Zaznacz położenie ślimaka najlepiej zawleczki i puść podajnik w trybie ręcznym.Ile czasu mu zajmie wykonanie 1 pełnego obrotu.

Ok ;) Około 60sekund..

Teraz retorta jest pełna,nie przesypana ale 1/1 to sporo ??Nie mieli opału,jak dam 1/3 albo 1/4 zmieli opał -już próbowałem..

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ciągła praca i jeden obrót,interesuje mnie ten czas.

Ciągła praca czyli punkt 1 i czekamy aż zawleczka się obróci?

W ciągłej pracy manual zawleczka dotarła do punktu wyjścia w 60 sek...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na priv,nie używam gg..
Taka komunikacja jak dla mnie trwa za długo.Nie jesteś sam a to jest problematyczne,ja sprawy załatwiam szybko tym bardziej,ze za chwilę do pracy zmykam.

 

Co do 1 pełnego obrotu to jest to 58s ( przynajmniej tak jest w brucerze ) Czy w czasie kiedy pracował podajnik zauważyłeś czy ślimak się kręcił.Jak w tym czasie wyglądało palenisko.Jeżeli wg tego co opisałeś ślimak nakręcił minuty pracy a paliwa nie ubywało to albo tak jak pisałem coś ze sprzęgłem albo zwyczajnie ślimak sobie tunel w opale wydrążył i nie podał paliwa albo podał go bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...