Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Taka komunikacja jak dla mnie trwa za długo.Nie jesteś sam a to jest problematyczne,ja sprawy załatwiam szybko tym bardziej,ze za chwilę do pracy zmykam.

 

Co do 1 pełnego obrotu to jest to 58s ( przynajmniej tak jest w brucerze ) Czy w czasie kiedy pracował podajnik zauważyłeś czy ślimak się kręcił.Jak w tym czasie wyglądało palenisko.Jeżeli wg tego co opisałeś ślimak nakręcił minuty pracy a paliwa nie ubywało to albo tak jak pisałem coś ze sprzęgłem albo zwyczajnie ślimak sobie tunel w opale wydrążył i nie podał paliwa albo podał go bardzo mało.

 

Popatrz na wykres w auto,może coś Ci powie...

Tak działa piękny algorytm.....

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie bo co do tego ma różnica w palniku czy żeliwny czy stalowy?

No co ?szukam kruszarki do groszku na ekogroszek właśnie znalazłem .

 

Żeliwny ślimak różni się od stalowego jest jak Flip i Flap w górnej strefie nie ma to znaczenia bo w podajniku żeliwnym jest luka nad ślimakiem i węgielki sobie jadą w całości ,w dolnej strefie jest jednak gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie ekoal !! zakładka spalanie !! i dmuchawa na +2 +3
Nie w jego przypadku.Nie jestem w tej kotłowni ale zapewne czapkę by mi z głowy wywiało gdybym stanął obok kratki wentylacyjnej.Im wyżej pójdzie z dmuchawą tym niższe będzie miał spaliny i tak to może sobie grzać co chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w jego przypadku.Nie jestem w tej kotłowni ale zapewne czapkę by mi z głowy wywiało gdybym stanął obok kratki wentylacyjnej.Im wyżej pójdzie z dmuchawą tym niższe będzie miał spaliny i tak to może sobie grzać co chce.

 

ma regulator ciągu... podniósłbym dmuchawe na 2-3 ( kopci na czarno więc mało powietrza), i zwiekszył podawanie do 7-8 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
ma regulator ciągu... podniósłbym dmuchawe na 2-3 ( kopci na czarno więc mało powietrza), i zwiekszył podawanie do 7-8 ..

I jest...Ale ja nie mam paliwa na palniku,,,,,Powietrzem mam napalić,,,,

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przy takich ustawieniach musiałbyś mieć duży dom i mało ocieplony albo wcale,

A jednak psioczenie nie było do końca Waszym ..jak to nazwać...a z resztą.

Dobranoc..

Palę 1/2 manual,tak tylko się ogrzejemy.Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypoziomuj sobie "czaszkę"...Raczej i nie pisz już tutaj dziś,zaraz,potem,jutro,nigdy....

Poproszę...

 

Nie ty będziesz decydował gdzie i co mam pisać ( pi....)

Masz problem z podajnikiem, napędem, podawaniem paliwa i ch...wie czym jeszcze ( na pewno ze sobą - to widać ) .

Na marginesie, na jakimś forum już ktoś kiedyś opisywał coś podobnego i pra przyczyna tego to niewypoziomowanie kotła, klinowanie ślimaka i takie tam różne duperele.

Ale ty jesteś najmądrzejszy i pokrzywdzony przez Ogniwo, ludzi, sfory psów tych ludzi....... i tylko ty masz problem.

Taki jesteś mądry, a nie potrafisz sobie poradzić z prostą reklamacją........ widać tę twoją mądrość...widać doskonale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam przykład firmy miejscowej ,która zajmuje się wywózką śmieci z naszej gminy.

Nowy kocioł OE25kW i przeróbka instalacji,kotłownia w dobudówce, ten sam przypadek co u kol NOVY, wypalone do ślimaka a temp CO nie osiągnięta.

Założenie drzwi i zmiana opału na KWK CHWAŁOWICE ,zajmuję się serwisem i sam dzwonię do moich klientów w okolicy czy jest wszystko ok.Jak twierdził kupił b.dobry opał ,który w szybkim tempie wyleciał przez komin .Bez płomienia nie ogrzejesz.Jak wypalisz nisko opał to masz nadmiar powietrza,spalina idzie w dół i niby się pali ale temp na kotle nie osiągniesz.Ręcznie spalisz wszystko z dobrym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Pisałem niejednokrotnie że podczas ostatniej wizyty serwis nie stwierdził żadnej usterki. Zawijan jako twórca palnika zrzucił (nie tylko w moim przypadku) winę na palacza-czyli na mnie.Wystarczyło tak jak minertu czy karoka65 zapytać o kilka szczegółów dotyczących obrotów przekładni i wszystko byłoby jasne.Ale na to potrzeba dobrej woli.

Wiesz ile czasu czekałem na wymianę skorodowanych blach obudowy kotła bo takie były od zakupu?Jeden długi rok!

Wiesz ile czasu spędziłem w kotłowni przez te 2lata od zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...