Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Ręcznie spalisz wszystko z dobrym skutkiem.

Dobrze wiesz że wentylacja w kotłowni jest nieodzowna.Przewody kominów wentylacyjnych 14x14,standard.Temp w kotłowni tak jak teraz 19deg,jak chłodniej 17-18deg.Wentylacja pracuje poprawnie,jedna kratka nadmuchuje powietrze,druga wyciąga.Inaczej być nie może.Gdyby było tak jak napisałeś,czym bym nie palił,przy podawaniu 1/2 opał by się przesypał...no może gdyby nadmuch działał na 100% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nigdy wcześniej nie rozmawiałem n/t kotła i palnika z blogerem Nowy!.

Dopiero teraz.

 

Pisałeś,tylko pod nickiem markowsski-dobrze o tym wiesz.Zrobiłeś ze mnie głupca więc nie było szans aby ktokolwiek pod tamtym nickiem ,pomógł mi zdiagnozować problem...

To ten sam kocioł...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem niejednokrotnie że podczas ostatniej wizyty serwis nie stwierdził żadnej usterki. Zawijan jako twórca palnika zrzucił (nie tylko w moim przypadku) winę na palacza-czyli na mnie.Wystarczyło tak jak minertu czy karoka65 zapytać o kilka szczegółów dotyczących obrotów przekładni i wszystko byłoby jasne.Ale na to potrzeba dobrej woli.

Wiesz ile czasu czekałem na wymianę skorodowanych blach obudowy kotła bo takie były od zakupu?Jeden długi rok!

Wiesz ile czasu spędziłem w kotłowni przez te 2lata od zakupu?

Sprawa jest prosta.Jeżeli ślimak pracuje normalnie od rozpalenia,i pali się normalnie przez czas jakiś to z palnikiem i kotłem jest wszystko ok.Po upływie większego czasu paliwo zaczyna ci bardziej wypalać bo coś ci wychładza spaliny,sterownik szuka mocy i zaczyna bardziej dmuchać a później więcej podawać.Dlatego Twoje stwierdzenie ,że nie podaje węgla.On podaje ale tak nisko,że tego nie widzisz.Zastanów się nad analizą trendów wzrostu i spadku temp spalin!!!

Zastanów się dlaczego im bardziej dmucha u ciebie spaliny lecą w dół?

To jest to co piszę od dłuższego czasu.Ciągi kominowe u ciebie na tyle się zmieniają,że ster nie może się ustabilizować.Jak myślisz,dlaczego w eCoalu nie wolno podczas jego pracy otwierać drzwiczek kotła? Ano dla tego,że doprowadzasz do kotła nadmiar powietrza,rozrzedzasz go ,zakłócasz jego pracę co sterownik odbiera jako spadek mocy.Czy to nie nadmiar powietrza wypala ci na pracy eCoala opał tak nisko,ze nawet nie widzisz czy jest podawany węgiel?Dlaczego w obecnej chwili kocioł dochodzi do temp zadanej? Z równomiernym podawaniem i stałą siłą nadmuchu ?

Nie twierdzę,że jest wszystko ok ale mam inne podejrzenie.Dmuchasz łagodniej i nie wydmuchujesz spalin do wiatru.

Masz zajebisty ciąg i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Minertu napisałem że sprawdzałem bez rozpalenia jak podaje retorta.Nie jest w stanie przesypać opału po 5 minutach pracy,opał piętrzy się i opada i jest coraz bardziej zemlony..Mam regulator ciągu kominowego Darco ustawiony na podciśnienie 10(producent kotła zaleca 20) to gdzie ten ciąg?;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Zapomniałem dodać,że obecne 40% dmuchawy to na moje oko tak jak byś w normalnych warunkach ustawił dobre 50%.

Jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić.

 

Szkoda że tak daleko mieszkasz.Jakie to normalne warunki ?Brak dopływu powietrza do kotłowni?Próbowałem i tego..Jak ma ustawić dmuchawę w automacie by udowodnić Ci że się mylisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu napisałem że sprawdzałem bez rozpalenia jak podaje retorta.Nie jest w stanie przesypać opału po 5 minutach pracy,opał piętrzy się i opada i jest coraz bardziej zemlony..Mam regulator ciągu kominowego Darco ustawiony na podciśnienie 10(producent kotła zaleca 20) to gdzie ten ciąg?;)

 

A nie wpakował Ci się jakiś kamień czy nie na sklejało się szajsu od wilgoci i się zaklinowało w poprzek rury podajnika w tej przestrzeni nad ślimakiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A nie wpakował Ci się jakiś kamień czy nie na sklejało się szajsu od wilgoci i się zaklinowało w poprzek rury podajnika w tej przestrzeni nad ślimakiem ?

Może być i tak,serwis to zdiagnozuje,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak daleko mieszkasz.Jakie to normalne warunki ?Brak dopływu powietrza do kotłowni?Próbowałem i tego..Jak ma ustawić dmuchawę w automacie by udowodnić Ci że się mylisz...
Zawsze mogę się mylić.Popatrz jak nie wiele trzeba aby wyciągnąć pochopne wnioski.Wszystko wskazuje na to co opisałem a tu ciach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
To powinieneś sprawdzić wybierając kosz zasypowy do pusta.Tego serwis w ramach gwarancji nie robi.Może coś blokuje opad opału i ślimak nie wciąga go tyle co powinien?

Od tego zacząłem,gdyby tam coś było to opał by nie trafiał na retortę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe,popatrz 5 min temu włączyłem ecoal auto,korekta -6.
Tak ,obserwuję choć jestem po nocce i powinienem spać także to doceń bo siedzę nad Twoim problemem :)

Jak nie będzie to dla ciebie problemem to zostaw go tak na 2h.

O której przyjeżdża serwis ogniwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Tak ,obserwuję choć jestem po nocce i powinienem spać także to doceń bo siedzę nad Twoim problemem :)

Jak nie będzie to dla ciebie problemem to zostaw go tak na 2h.

O której przyjeżdża serwis ogniwa?

Dzięki,sam jestem ciekaw jaki będzie finał..

Czekam na telefon,są niedaleko na naprawie.I jeszcze jedno,ostatnio jak siedziałem sporo w kotłowni to zauważyłem że sterownik się rozłącza tak jakby nagle brakowało prądu,zmieniłem zasilanie na inne gniazdo i to samo.Nie dzieje się tak regularnie ale jednak,na tym samym zasilaniu pompa pracuje be przerw...Z podawaniem też tak jest,raz więcej raz mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz że wentylacja w kotłowni jest nieodzowna.Przewody kominów wentylacyjnych 14x14,standard.Temp w kotłowni tak jak teraz 19deg,jak chłodniej 17-18deg.Wentylacja pracuje poprawnie,jedna kratka nadmuchuje powietrze,druga wyciąga.Inaczej być nie może.Gdyby było tak jak napisałeś,czym bym nie palił,przy podawaniu 1/2 opał by się przesypał...no może gdyby nadmuch działał na 100% mocy.

 

Z tą wentylacją to chyba nie tak do koońca jest :)

 

Jak deweloper budował mi dom to kazałem mu zrobić dziurę w ścianie do kotłowni aby była kratka która by wciągała powietrze do kotłowni z zewnątrz domu. Deweloper był zdzwiony , bo w pozostałych domach żadnych kratek nie robił , a przecież kotłownia sąsiadowała z garażem a drzwi pomiedzy garażem a kotłownia miały szparę chyba z 2-4 cm więc wiało przez nią :)

Miałem dziurę w kotłowni , w zimę wiało niesamowicie i wychładzało kotłownię ...

W zimę zatkałem kratkę i ... nic nie zaobserwałem niepokojącego. Jedynie co to w kotłowni mam rozszczelnione okno tak jak w garażu.

W kotłowni mam czujnik czadu.

 

Nie widzę żadnej różnicy w spalaniu a w kotłowni zrobiło sie dużo cieplej ...

Kratka wyciągowa oczywiscie w kotłowni jest ...

 

Pytanko czy w przypadku nowoczesnych piecy gdzie opał podawany jest ciągle i to w małych ilościach potrzeba aż tyle powietrza , bo chyba jednak nie ...

 

U mnie spokojnie starcza rozczelnione okno w kotłowni i w garażu + nieszczelności garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jarecki79 jestem z dzieckiem w domu i klikam jedną ręką :) zaraz poczytam.Tak czy siak Panowie bardzo dziękuję za chęć pomocy.Jestem z tych co brzydzą się kłamstwem.Bez wzgledu na to co stwierdzi serwis powiem Wam co było przyczyną takiej pracy kotła...nawet jeśli to moje zaniedbania choć zrobiłem wszystko co mogłem,czyszczenie,kominiarze,kilka różnych próbek opału itd...Chyba że rozwiązania nie będzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...