Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Z blogerem markowsski przestałem rozmawiać, bo mnie notorycznie obrażał. Tyle.

Zawsze jest jakieś ale. Życzę sukcesów a tak naprawdę zmiany podejścia do klienta dzięki któremu Pan funkcjonuje,badaniami i teorią Pan się nie naje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Więc piszę jak było.

1.Moja wina-znaleziono jakiś przedmiot z tworzywa który uniemożliwiał częściowo dostęp opału.Resztki jakiejś chyba łopatki.Musiałem to wsypać z opalem z worka po ostatnim czyszczeniu zasobnika-to wyjaśnia zbyt małą ilość paliwa na palniku.

2.Następnie Panowie ręcznie dołożyli full paliwa na palnik,odpalili dmuchawę na 100%,rozgrzali kocioł aż na palniku był jedynie sam żar-widać to wszystko w historii na wykresie.Tak właśnie pokazali mi jak opał się pali na całym palniku,nie czekając tak jak prosiłem aby zobaczyli jak się pali za jakąś godzinę i nie w takim tempie z taką mocną dmuchawą...zapytałem dlaczego opał mi się nie pali na całej powierzchni palnika,odpowiedzieli że nie musi.Dlaczego ślimak mieli tak opał -tak ma być itd.Po czym spisali notatkę że kocioł jest sprawny i nie chcieli już rozmawiać tylko odjechali.Wizyta trwała max 1h.

Palnik pali się dalej tylko po prawej stronie od podajnika.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc,jak obraziłem przepraszam.Nie skomentuje nawet tego co zrobili Panowie serwisanci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc piszę jak było.

1.Moja wina-znaleziono jakiś przedmiot z tworzywa który uniemożliwiał częściowo dostęp opału.Resztki jakiejś chyba łopatki.Musiałem to wsypać z opalem z worka po ostatnim czyszczeniu zasobnika-to wyjaśnia zbyt małą ilość paliwa na palniku.

Dziękuję wszystkim za pomoc,jak obraziłem przepraszam.Nie skomentuje nawet tego co zrobili Panowie serwisanci.

Pozdrawiam

A zarzekałeś się jeszcze dzisiaj że nic tam nie ma że sprawdziłeś , :( serwisanci wydedukowali że ten przedmiot był przyczyną niedomagań i że wpuściłeś ich tylko w koszty dojazdu i usunięcia prozaicznej usterki .Więc się zwinęli i nie szukali już niczego więcej .Dobrze że nie obciążyli kosztami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomych musisz czyścic najpierw górę potem dół półki na całej jej szerokości , szczotka lepsza, bo łopatką tak nie zgarniesz tzn nie doczyścisz. Potem sadze trzeba zgarnąc po półkach zaczynając od najwyższej aż do komory spalania. W plomieniówce po prostu wkładasz spasowana szczotke i ciągniesz góra - dół.

 

Łopatką zgarniam ile trzeba, a szczotka kurzy - zwłaszcza przy jej ciągnięciu do siebie jest to bardzo przyjemne ;-)

 

Nagraj film jak czyścisz i wrzuć link to ja wrzucę do swojego.

 

Może też za bardzo się przykładasz z tym czyszczeniem a nie ma sensu przesadzać bo z moich pomiarów wynika, że dopiero przy grubej warstwie popiołu sprawność kotła maleje znacząco - dlatego też wiem, że u mnie wystarczy czyścić co 300 kg "Pieklorza", a nie jak to robiłem dotąd co 150 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc piszę jak było.

1.Moja wina-znaleziono jakiś przedmiot z tworzywa który uniemożliwiał częściowo dostęp opału.Resztki jakiejś chyba łopatki.Musiałem to wsypać z opalem z worka po ostatnim czyszczeniu zasobnika-to wyjaśnia zbyt małą ilość paliwa na palniku.

2.Następnie Panowie ręcznie dołożyli full paliwa na palnik,odpalili dmuchawę na 100%,rozgrzali kocioł aż na palniku był jedynie sam żar-widać to wszystko w historii na wykresie.Tak właśnie pokazali mi jak opał się pali na całym palniku,nie czekając tak jak prosiłem aby zobaczyli jak się pali za jakąś godzinę i nie w takim tempie z taką mocną dmuchawą...zapytałem dlaczego opał mi się nie pali na całej powierzchni palnika,odpowiedzieli że nie musi.Dlaczego ślimak mieli tak opał -tak ma być itd.Po czym spisali notatkę że kocioł jest sprawny i nie chcieli już rozmawiać tylko odjechali.Wizyta trwała max 1h.

Palnik pali się dalej tylko po prawej stronie od podajnika.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc,jak obraziłem przepraszam.Nie skomentuje nawet tego co zrobili Panowie serwisanci.

Pozdrawiam

 

I wszystko jasne...... taka prozaiczna przyczyna, a ile problemów: brak podawania odpowiedniej dawki paliwa i jego mielenie jak w młynku, brak możliwości uzyskania przez sterownik odpowiednich praametrów.......zastanawiam się tylko skąd to opisywane przez ciebie dymienie...... pewno podkoloryzowałeś..?????....:p

A teraz widać jak na dwustanie kociołek ładnie pracuje .......

czy jesteś kontent????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatką zgarniam ile trzeba, a szczotka kurzy - zwłaszcza przy jej ciągnięciu do siebie jest to bardzo przyjemne ;-)

 

Nagraj film jak czyścisz i wrzuć link to ja wrzucę do swojego.

 

Może też za bardzo się przykładasz z tym czyszczeniem a nie ma sensu przesadzać bo z moich pomiarów wynika, że dopiero przy grubej warstwie popiołu sprawność kotła maleje znacząco - dlatego też wiem, że u mnie wystarczy czyścić co 300 kg "Pieklorza", a nie jak to robiłem dotąd co 150 kg.

No to często czyścisz swój kocioł bo ja dopiero po 600kg Chwałowice.Ogólnie 1 raz w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne...... taka prozaiczna przyczyna, a ile problemów: brak podawania odpowiedniej dawki paliwa i jego mielenie jak w młynku, brak możliwości uzyskania przez sterownik odpowiednich praametrów.......zastanawiam się tylko skąd to opisywane przez ciebie dymienie...... pewno podkoloryzowałeś..?????....:p

A teraz widać jak na dwustanie kociołek ładnie pracuje .......

czy jesteś kontent????

Nie chciałem zapeszać ,że tak jest ale to dawał do myślenia 1 pełny obrót w czasie ok 60s , to wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79....... co to za przypadek?? możesz zdradzić??

 

W sumie teraz mogę.

Był taki przypadek z ecoalem,że nie za każdy raz podawał.. OE+25kW

serwis ogniwo stwierdził,że to sterownik i faktycznie tak wyszło.

Wymienili płytę główną

 

Okazało się ze zabezpieczenie na płycie sterownika dla podajnika było za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Okazało się ze zabezpieczenie na płycie sterownika dla podajnika było za małe.

 

hehe juz sam nie wiesz co gdzie piszesz....sterownik puma miał dokladnie taką wadę ,znam 3 gosci u których padła puma, właśnie ze względu na zabezpieczenie bezpiecznika:) a do 3 gosci trafiła ... więc 100% wysłanych urządzeń była wadliwa:) ( nawiasem mówiąc jak użytkowałem pumę to też mi to padło) nikt nie mowi że sterownik nie może sie popsuc w końcu to część elektroniczna -więc ma prawo, nawiasem mowiąc ,bardzo nie podoba mi się serwis ogniwa, jak już byli mogli wszystko sprawdzić, wyjaśnić, ew przeszkolić.. nic mądrego nie napisali potwierdza się tylko, że serwis ogniwa ma bardzo niewykwalifikowanych pracowników!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.zapytałem dlaczego opał mi się nie pali na całej powierzchni palnika,odpowiedzieli że nie musi.Dlaczego ślimak mieli tak opał -tak ma być itd.

Pozdrawiam

 

Wrócę jeszcze do serwisantów Ogniwa

 

Nieprawdą jest ze o ogień pali się tylko z jednej strony i to jest dobrze,Nieprawdą również jest, że slimak MOZE mielić eko groszek, wg mojej prywatnej opinii serwis idzie na łatwiznę albo po prostu nie chce im się robić..znalezli kawałek plastiku i uznali ze to powoduje złe działanie kotła !! wycieranie eko na mial wskazywałoby albo na zniszczenie ślimaka (on jest z żeliwa więc nie chce mi się wierzyć)albo na bład konstrukcyjny lub odlewniczy i przestawienie ogniw w palniku z których jest zbudowany o kilka mm niżej lub wyżej, palenie z jednej strony palnika świadczy o złej dystrybucji powietrza na palnik,(zle dobrane kanały powietrzne? zatkanie się kanałów? ?) z tego też powodu kocioł może ''kopcić'' ale tego nie dowiemy się jak nie będzie zdemontowany i sprawdzony palnik!! a panom serwisantom po prostu nie chciało się tego robić... podejrzewam ze za jakiś czas znowu sytuacja się powtórzy...nie będę komentował zachowania serwisantów bo normalnie szkoda słów..a pozniej opinia o złym kotle będzie szła...

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do serwisantów Ogniwa

 

Nieprawdą jest ze o ogień pali się tylko z jednej strony i to jest dobrze,Nieprawdą również jest, że slimak MOZE mielić eko groszek, wg mojej prywatnej opinii serwis idzie na łatwiznę albo po prostu nie chce im się robić..znalezli kawałek plastiku i uznali ze to powoduje złe działanie kotła !! wycieranie eko na mial wskazywałoby albo na zniszczenie ślimaka (on jest z żeliwa więc nie chce mi się wierzyć)albo na bład konstrukcyjny lub odlewniczy i przestawienie ogniw w palniku z których jest zbudowany o kilka mm niżej lub wyżej, palenie z jednej strony palnika świadczy o złej dystrybucji powietrza na palnik,(zle dobrane kanały powietrzne? zatkanie się kanałów? ?) z tego też powodu kocioł może ''kopcić'' ale tego nie dowiemy się jak nie będzie zdemontowany i sprawdzony palnik!! a panom serwisantom po prostu nie chciało się tego robić... podejrzewam ze za jakiś czas znowu sytuacja się powtórzy...nie będę komentował zachowania serwisantów bo normalnie szkoda słów..a pozniej opinia o złym kotle będzie szła...

 

Piotrek42

wyciągasz wnioski na podstawie faktów przedstawianych przez novego......... znasz tylko część prawdy jaką on przedstawił........dlatego ja byłbym ostrożny z formułowaniem tych wniosków - od razu zaznaczam, że nikogo nie bronie, bo nie mam w tym interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek42

wyciągasz wnioski na podstawie faktów przedstawianych przez novego......... znasz tylko część prawdy jaką on przedstawił........dlatego ja byłbym ostrożny z formułowaniem tych wniosków - od razu zaznaczam, że nikogo nie bronie, bo nie mam w tym interesu.

 

Ale znam również "fachowosć'' serwisu ogniwa po zeszłorcznych targach w Sosnowcu mam o nich bardzo złe zdanie, wygadywali takie bzdury jak jeden gościu co jest zięciem właściciela firmy produkującej kotły ! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdą jest ze o ogień pali się tylko z jednej strony i to jest dobrze,Nieprawdą również jest, że slimak MOZE mielić eko groszek, wg mojej prywatnej opinii serwis idzie na łatwiznę albo po prostu nie chce im się robić..znalezli kawałek plastiku i uznali ze to powoduje złe działanie kotła !! wycieranie eko na mial wskazywałoby albo na zniszczenie ślimaka (on jest z żeliwa więc nie chce mi się wierzyć)albo na bład konstrukcyjny lub odlewniczy i przestawienie ogniw w palniku z których jest zbudowany o kilka mm niżej lub wyżej, palenie z jednej strony palnika świadczy o złej dystrybucji powietrza na palnik,(zle dobrane kanały powietrzne? zatkanie się kanałów? ?) z tego też powodu kocioł może ''kopcić'' ale tego nie dowiemy się jak nie będzie zdemontowany i sprawdzony palnik!! a panom serwisantom po prostu nie chciało się tego robić... podejrzewam ze za jakiś czas znowu sytuacja się powtórzy...nie będę komentował zachowania serwisantów bo normalnie szkoda słów..a pozniej opinia o złym kotle będzie szła...

To że mieli bardziej iż inne podajniki to prawda ale przecież dla procesu spalania w palniku jest lepiej że to robi .Co do kopcenia lub palenia z jednej strony to już bardziej skomplikowana sprawa ,mogą być różnice w średnicach otworów z winy producenta w trakcie produkcji lub montażu ,przesunięcie członów ,zalepione częściowo otwory spowodowane niechlujnością pracownika ,może być przewymiarowany kocioł ,może być wtedy ustawiona zbyt mała moc i ciśnienie w palniku spadnie i dymi ,ale może być znowu prozaiczna sprawa zapchania kanałów od spodu, lub zarośnięcia zapchania otworów powietrza i obsługujący kocioł musi sam wyczyścić go od środka i przepchać otwory.

Kotły z podajnikami są dla Mężczyznhttp://emoty.blox.pl/resource/emoto_cfaniak.gif znających się trochę na mechanice ,inni mają z nimi ciągłe problemy przynajmniej przez pierwszy rok a nawet kilka lat muszą płacić za naukę zanim się nie nauczą obsługi i nie wyuczą w sobie pewnych nawyków, jeżeli sami tego nie będą robić, to muszą kogoś zatrudnić, przynajmniej do usuwania sadzy ,czyszczenia i konserwacji, tych czynności spoczywających na każdym użytkowniku takiego kotła .

Taki kocioł potrafi powalić swojego użytkownika na kolana i ubrudzić

mu ręce aż po łokcie . http://emoty.blox.pl/resource/pompki.gif

Gwarancja przecież szybko się kończy i zostajemy tylko my w kotłowni ,czyli ty i kocioł http://emoty.blox.pl/resource/torch.gif

Wina leży też po stronie producentów i sprzedawców, czyli ta otoczka cały marketing z tym związany ,przejaskrawianie bezobsługowości takich urządzeń prowadzi do wyciągnięcia mylnych wniosków przez przyszłego użytkownika ,po montażu i rozruchu przez pierwsze kilka dni towarzyszą ludziom emocje i zabawa ,jednak szybko dochodzi do zderzenia się z rzeczywistością ,http://emoty.blox.pl/resource/th_escapejar2.gifczyli ze sporą ilością obowiązków podczas eksploatacji takiego kotła , http://emoty.blox.pl/resource/nosze.gifjednak nie ma co porównywać takiej obsługi, z obsługą kotłów zasypowych na paliwa stałe ,jest tu dużo miej obowiązków ,a przecież kotłów zasypowych jest dużo więcej w ciągłej eksploatacji w naszym kraju .http://emoty.blox.pl/resource/smilie_flagge11.gif

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawiamy się na kotłem na ekogroszek ale jednocześnie z możliwością palenia węglem lub drewnem czyli tzw. DUO czy możecie jakiś polecić??? I pytanie podobno drugi ruszt na paliwo stałe jest tylko opcją awaryjną, czy tak rzeczywiście jest, czy są może takie kotły w których identycznie można korzystać z tych dwóch opcji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...