Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Andrzej & Grażyna jak już chcesz koniecznie palić na ruszcie awaryjnym bardzo dużo to kup sobie kocioł taki jak mój bo ma wielką komorę tzw. awaryjnego spalania http://czp.pl/kociol/komora_kielara/ możesz w niej palić węglem, koksem drewnem, papierem.

 

Ogólnie kotła jednak nie polecam - żeby było jasno :)

 

można jaśniej czemu nie polecasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę.Myślałem o miarkowniku,takim na łańcuszku.

 

Na łańcuszku też może być MCI.;) Powiedz że chodziło Tobie o mechaniczny ze zbiorniczkiem wkręcany w kocioł. MCI jest miarkownikiem podłączanym pod sterownik zamiast dmuchawy.

 

Może i taniej,ale stały dostęp do ciepłej wody...Bezcenny.

 

Uważasz że ktoś jak pali drewnem to nie ma stałego dostępu do wody ciepłej? Grubo się mylisz. Powiem nawet że nie masz dostępu do tak ciepłej wody jak palący węglem lub drewnem na podkowie.:)

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na łańcuszku też może być MCI.;) Powiedz że chodziło Tobie o mechaniczny ze zbiorniczkiem wkręcany w kocioł. MCI jest miarkownikiem podłączanym pod sterownik zamiast dmuchawy.

 

Właśnie tak.Tylko myślałem o paleniu z dmuchawą.Ale wtedy nie potrzebny byłby miarkownik.Masz rację.Myliłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie napisał że spalając opał na ruszcie awaryjnym czy jakimś tam nie ogrzejemy domu ,po prostu spalając coś dodatkowo w porównaniu ze spalaniem tego paliwa w wyspecjalizowanym kotle marnujemy opał .

 

Na twoim miejscu kupił bym taniego śmieciucha i drugi kocioł z podajnikiem .

 

nie mam możliwości wstawić do kotłowni dwóch pieców, a poza tym szkoda kasy, która niewiadomo kiedy się zwróci ;) poprostu rozpusta w biały dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam możliwości wstawić do kotłowni dwóch pieców, a poza tym szkoda kasy, która niewiadomo kiedy się zwróci ;) poprostu rozpusta w biały dzień

 

A możesz napisać,dlaczego chcesz koniecznie palić na ruszcie? Masz stały dostęp do taniego drewna,masz dużo drewna czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać,dlaczego chcesz koniecznie palić na ruszcie? Masz stały dostęp do taniego drewna,masz dużo drewna czy jeszcze coś innego?

 

po pierwsze wydaje mi się że opał typu węgiel i i drewno to puki co najtańsze nośniki energii (chociaż pracochłonne) a poza tym jak już pisałem nie chciałbym być uzależniony od jednego nośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...