Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

po pierwsze wydaje mi się że opał typu węgiel i i drewno to puki co najtańsze nośniki energii (chociaż pracochłonne) a poza tym jak już pisałem nie chciałbym być uzależniony od jednego nośnika

 

Tak się składa że mam taki kocioł ale to niestety prototyp nie ma w sprzedaży ,jeżeli coś spalam na ruszcie to tylko dzień 2 przed czyszczeniem żeby nie zasyfić wymienników bo wtedy tracę podczas spalania ekogroszku na sprawności kotła .Wszystko oprócz drewna wytwarza dużo popiołu ,który się sypie z rusztu awaryjnego w palnik i zaburza pracę kotła .

 

chcesz pooglądać to w stopkę kliknij .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

po pierwsze wydaje mi się że opał typu węgiel i i drewno to puki co najtańsze nośniki energii (chociaż pracochłonne) a poza tym jak już pisałem nie chciałbym być uzależniony od jednego nośnika

 

To kup kocioł z podajnikiem +rusztem awaryjnym i masz co chcesz.

Ps.Do tego dobry sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wydaje mi się że opał typu węgiel i i drewno to puki co najtańsze nośniki energii (chociaż pracochłonne) a poza tym jak już pisałem nie chciałbym być uzależniony od jednego nośnika

Jeszcze jedno.Jeżeli tak podchodzisz do tematu,to kocioł zasypowy,miałowy,byłby jeszcze tańszy w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drewna to kocioł z wkładem ceramicznym dopalasz wtedy gaz drzewny , na ruszcie awaryjnym to stare gazety i zużyty papier toaletowy :)

 

tylko chciałbym znaleźć złoty środek pomiędzy: drewno = ekonomia oraz ekogroszek = wygoda :( jest wogóle taka opcja

 

i tak jak pisałem marzec-listopad drewno reszta ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju.Nie kupuje się kotła z podajnikiem,żeby podajnik był jako opcja.Szkoda kasy.Możesz kupić śmiecucha i palić w nim drewnem i ekogroszkiem.To ma już sens.Ale kupić piec na eko i palić w nim drewnem a podajnik wykorzystywać jako dodatek? Wybacz ale ja tego nie rozumię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego o taki kocioł pytałem na początku ;) a Panowie polecacie jakiś konkretny model kotła (który się u kogoś sprawdza) i sterownika ???

Do długotrwałego palenia drewnem nie polecę ci żadnego kotła z podajnikiem.

Tak jak pisałem kup lepiej śmieciuszka i lepiej na tym wyjdziesz.

Drewno drewnem ale jak na nim jeszcze dzisiaj skowronek śpiewał a jutro ma być w piecu to też ładnie się kociołek zaklei a o kominie już nie wspomnę.

Czasami to co pozornie jest tanio może wyjść drogo.

Palniki II-ej generacji spalają wszystko od miału do granulacji 32,5mm teoretycznie, praktycznie nawet do 40 także nie jesteś uwiązany do jednego paliwa.

Drewno do takiego piecyka a dodatkowo jak jest wilgotne raczej bym sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chciałbym znaleźć złoty środek pomiędzy: drewno = ekonomia oraz ekogroszek = wygoda :( jest wogóle taka opcja

 

Spalanie drewna w kotle z podajnikiem to nieporozumienie ,drewno ma za wysoki płomień w trakcie prawidłowego spalania .

Drwno -ekonomia + ekogroszek = wygoda to raczej w kotle dolnego spalania wyłożonego szamotem można uzyskać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chciałbym znaleźć złoty środek pomiędzy: drewno = ekonomia oraz ekogroszek = wygoda :( jest wogóle taka opcja

 

i tak jak pisałem marzec-listopad drewno reszta ekogroszek

Powiem ci tak, takich przypadków ( klientów ) miałem już wielu, temat ciągle powraca ten sam a w praktyce wygląda to tak że jak zaczną palić w automacie i zobaczą jak to wygląda to nikomu nie chce się dupczyć z rusztem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepiej śmieciucha a jak będą bardziej sprzyjające warunki to powiększę kotłownię i dokupię sobie piecyk z podajnikiem;)

Może odwrotnie, taniej ci to wyjdzie wydając teraz więcej.

Jak dalej będziesz napalony na drewno to sobie wtedy dokupisz śmieciuszka ale to Twoja decyzja i kasiora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...