Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie gdyby ktoś ze znajomych był chętny to odsprzedam swojego "badziewiaczka".

Kilka lat temu wiedziałem o kotłach tyle co nic i producent zrobił mnie w jajo :)

Jest dużo za duży i chcę wstawić coś mniejszego.

Kocioł o mocy 19kW na zwykłej fajce, cały czas grzeje moją chałupę.

Można obejrzeć jak chodzi pod linkiem: https://esterownik.pl/remote/2489

Cena do dogadania, drogo nie będzie :)

Sterownik można wybrać: Ognik Plus Pid, Cobra Pid, Skorpion, Bruli.

Zapytania proszę na priva i najlepiej obejrzeć przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Producenci kotłów podają takie parametry, bo przyjmują że na zewnątrz będzie cały czas -20 st. i kocioł będzie startował od zera (czyli woda w obiegu około 25 st). Sprawdź w jakiej strefie klimatycznej mieszkasz i jaką masz średnią roczną temperaturę. Nawet jeśli takie mrozy utrzymają się kilka dni, to przecież kocioł tylko uzupełnia straty ciepła w budynku. Już nie buduje się durszlaków. Najlepiej poświęcić kilka stówek i zrobić porządne OZC. Tu na forum jest kilka osób, które rzetelnie pomogą, jest nawet osobny wątek na ten temat.

 

Bobasxx bardzo dziękuję za wyjaśnienie :). I przepraszam, że zadam kolejne pytanie - czy zainstalowanie kotła o większej mocy będzie sprawiało jakieś problemy w jego użytkowaniu? Jeśli tak, to jakie? Czy oprócz tego, że jego zakup będzie droższy to jego użytkowanie też będzie więcej kosztowało? Strasznie głupio się czuję zadając takie pytania, ale po prostu się nie znam :(.

Sprawdziłam strefę klimatyczną i średnią roczną temperaturę - odpowiednio III strefa i 7,6 stopnia.

Wiem kto wykonuje OZC :yes: - zapytam o cenę.

 

Wszystko zalerzy od palnika zamontowanego w kotle ,te kotły które mają palniki fajkowe mogą być przewymiarowane gorzej dla nich jak są za małe ,a te kotły które mają palniki prostokątne (...) To chyba do pelletu ,owsa , itd....przy węglu jak się spieki zrobią to się zablokuje . .

 

I tutaj jesteś w błędzie.Nie jest to fajka,nie robią się spieki.Popiół dużo lepszy jak na brucerze.Wczoraj go zamontowałem w swoim kotle.Łyka paliwo różne do granulacji 4cm,słomę , pellet,pestki,orzechy i co tam jeszcze da się spalić.Wczoraj go brałem ze spawalni jak był jeszcze ciepły Jak dla mnie rewelacja.Dodam tylko,że u mnie nie pracuje ze standardową dmuchawą ale na wyjaśnienia przyjdzie pora.

 

I znowu przestaję rozumieć, ale bardzo doceniam wiedzę :D. Przy budowaniu domu należałoby być fachowcem w każdej branży by móc porozmawiać na poziomie w poszczególnych wątkach :).

 

(...)

Mam pytanie,czy to źle,że powstał nowy palnik? Widziałem go w akcji i poczułem,że to jest to więc poprosiłem o zrobienie 1 egzemplarza.

A teraz testy.

 

Bardzo dobrze, że powstaje coś nowego. Z założenia zazwyczaj nowe ma być lepsze :D

Minertu ile trwają takie testy? :D

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianna ty sobie kup lepiej coś sprawdzonego, testują niech inni :)

Minertu to stary wyga, u niego będzie wszystko chodzić.

Na początku też siedziałem miesiącami przy kotle żeby go jakoś ujarzmić, teraz co nie podepnę to chodzi i spalę każdy węgiel, trochę lepiej lub trochę gorzej :)

 

:D :D :D

Ale to przecież kocioł dostępny na rynku, a nie tylko dla "wtajemniczonych" :lol2:

 

Dokładnie......

a powiedz julianna16, czemu uparłaś sie ( takie odnoszę wrażenie) na tego Grenia???

 

No nie wiem czy powinnam... się przyznać :D

 

Jestem kobietą i ... podoba mi się :lol2:

 

Tak na serio - opis i wygląd budzi moje zaufanie. Nie potrafię tego racjonalnie uzasadnić, bo jak wiecie nie znam się :no: Trafiłam na niego przypadkiem, poczytałam specyfikację i pomyślałam, że zapytam tych co się znają na rzeczy :). Nadal nie wiem na czym polega nowatorski system czyszczenia tego kotła. Minertu możesz coś o tym napisać?

Nie upieram się przy nim :no: Chcę tylko poznać Waszą obiektywną opinię. Mój instalator - jak wspomniałam - bardzo mocno naciska na Metalteres, ale to my będziemy użytkować kocioł.

Nie pracuję w tej firmie, nie sprzedaję kotłów, właściciel nie jest moim mężem, bratem, dziadkiem, tatą, itp. ;).

 

Wracając do mojego żartu - nieżartu... :) Wiem, że pisząc to w tym wątku narażam się na śmieszność (tyle tu fachowych dyskusji), ale ... w sporej liczbie przypadków ludzie nie znają się na kotłach i dlatego czasami wybierają coś pod wpływem "dobrego wrażenia". Nawet jeśli gdzieś tam mają świadomość magii reklamy i prospektów :yes:

Dlatego chyba dobrze, że dba się nie tylko o parametry, ale też o wygląd kotłów :) (?) Miło mieć nie tylko dobry i sprawny, ale też i "ładny" sprzęt.

Niektóre z kotłów dosłownie odstraszają wyglądem :(.

 

Wiem, że zaraz będziecie mieli skojarzenie z babą, co w samochodach dostrzega głównie kolor ;), ale to przecież głównie mężczyźni "podrasowują" swoje samochody. Wiadomo, że silnik ważny, ale jeśli dodatkowo jest w "eleganckiej skorupie" to od razu jakby lepiej :D

 

Korzystając z okazji, że jestem przy głosie :). Bardzo dziękuję za wszystkie prywatne wiadomości z życzliwą ofertą pomocy. Bardzo to doceniam :yes: Przepraszam, że na nie nie odpisuję, ale przyszłam po poradę "publicznie" i mam nadzieję, że część osób tu zaglądających też chciałoby uzyskać odpowiedzi na moje "niefachowe" pytania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna skoro trochę przetarłas szlaki dla laikowych bab, to zapytam i ja :lol2:

instalator pieca mi kocioł Heiztechnik Q EKO DUO 17kw automatyczny, dwupaleniskowy z rusztem wodnym ipodajnikiem,kocioł tradycyjny przeznaczony do spalania miału, węgla, grochu :) i drewna z automatyka i wentylatorem, cena 8000 zł (niestety na tą chwilę nie wiem czy ma namysli netto, oby nie ;))

i teraz pytanko drogo to czy nie? polecacie czy nie bardzo? kocioł będzie ogrzewał dom ok 130 m2 (podłogówka + ewentualna rezerwa grzejnikowa w sypialniach) i oczywiście wodę cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

Ale to przecież kocioł dostępny na rynku, a nie tylko dla "wtajemniczonych" :lol2:

 

 

 

No nie wiem czy powinnam... się przyznać :D

 

Jestem kobietą i ... podoba mi się :lol2:

 

Tak na serio - opis i wygląd budzi moje zaufanie. Nie potrafię tego racjonalnie uzasadnić, bo jak wiecie nie znam się :no: Trafiłam na niego przypadkiem, poczytałam specyfikację i pomyślałam, że zapytam tych co się znają na rzeczy :). Nadal nie wiem na czym polega nowatorski system czyszczenia tego kotła. Minertu możesz coś o tym napisać?

Nie upieram się przy nim :no: Chcę tylko poznać Waszą obiektywną opinię. Mój instalator - jak wspomniałam - bardzo mocno naciska na Metalteres, ale to my będziemy użytkować kocioł.

Nie pracuję w tej firmie, nie sprzedaję kotłów, właściciel nie jest moim mężem, bratem, dziadkiem, tatą, itp. ;).

 

Wracając do mojego żartu - nieżartu... :) Wiem, że pisząc to w tym wątku narażam się na śmieszność (tyle tu fachowych dyskusji), ale ... w sporej liczbie przypadków ludzie nie znają się na kotłach i dlatego czasami wybierają coś pod wpływem "dobrego wrażenia". Nawet jeśli gdzieś tam mają świadomość magii reklamy i prospektów :yes:

Dlatego chyba dobrze, że dba się nie tylko o parametry, ale też o wygląd kotłów :) (?) Miło mieć nie tylko dobry i sprawny, ale też i "ładny" sprzęt.

Niektóre z kotłów dosłownie odstraszają wyglądem :(.

 

Wiem, że zaraz będziecie mieli skojarzenie z babą, co w samochodach dostrzega głównie kolor ;), ale to przecież głównie mężczyźni "podrasowują" swoje samochody. Wiadomo, że silnik ważny, ale jeśli dodatkowo jest w "eleganckiej skorupie" to od razu jakby lepiej :D

 

Korzystając z okazji, że jestem przy głosie :). Bardzo dziękuję za wszystkie prywatne wiadomości z życzliwą ofertą pomocy. Bardzo to doceniam :yes: Przepraszam, że na nie nie odpisuję, ale przyszłam po poradę "publicznie" i mam nadzieję, że część osób tu zaglądających też chciałoby uzyskać odpowiedzi na moje "niefachowe" pytania :).

W skrócie odpowiem.

Nowatorski system to nic innego jak jedna wajcha z przodu kotła,którą obracając prawo-lewo wprowadzamy w ruch czyszczaki znajdujące się w płomieniówkach.Raz do roku czyścimy kocioł z pyłu,który znajduje się nad wymiennikiem.

Teraz co do kotła to każdy kupuje co chce jak go stać to jego kasa.

Kotła jednak na plecach się nie nosi ,on ma grzać i być jak najmniej bezobsługowy.Zarazem ma spełniać w miarę nasze oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna skoro trochę przetarłas szlaki dla laikowych bab, to zapytam i ja :lol2:

instalator pieca mi kocioł Heiztechnik Q EKO DUO 17kw automatyczny, dwupaleniskowy z rusztem wodnym ipodajnikiem,kocioł tradycyjny przeznaczony do spalania miału, węgla, grochu :) i drewna z automatyka i wentylatorem, cena 8000 zł (niestety na tą chwilę nie wiem czy ma namysli netto, oby nie ;))

i teraz pytanko drogo to czy nie? polecacie czy nie bardzo? kocioł będzie ogrzewał dom ok 130 m2 (podłogówka + ewentualna rezerwa grzejnikowa w sypialniach) i oczywiście wodę cały rok

Ja to tam jestem zdania że jak coś jest do wszystkiego to jest do ........

Ruszt wodny to od razu sobie lepiej odpuść, dzisiaj nawet miałem telefon od jakiegoś gościa który chciał kupić eko groszek, wypytałem co i jak i okazało się że kocioł z takim rusztem, co 3 dni wiadro sadzy, odradziłem zmianę węgla, doradziłem zmianę kotła jak nie chce tej sadzy :)

Z resztą poczytaj trochę o tym.

Na 130m to też z tą mocą mocna przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
instalator pieca mi kocioł Heiztechnik Q EKO DUO 17kw automatyczny...kocioł będzie ogrzewał dom ok 130 m2 (podłogówka + ewentualna rezerwa grzejnikowa w sypialniach) i oczywiście wodę cały rok

Poszukaj o 10kW mniejszego kotła ale przede wszystkim policz lub zleć komuś obliczenie obciążenia cieplnego domu bo może się okazać,że musisz instalować bufor ciepła dla akumulowania nadwyżki mocy z kotła,żeby większość ciepła nie uleciała kominem.

Jakie masz ocieplenie,jakie okna,jaką wentylację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o kotle ale o palniku.

A z doświadczenia ci powiem i życzę żebyś nie musiał go często podziwiać :)

 

Ja pytałam ile będą trwały testy Minertu :). Bym mogła spokojnie skorzystać z jego zweryfikowanych obserwacji dotyczących palnika, a dla mnie kotła :).

Dziękuję za życzenia :). Nie to bym biegała często do kotłowni, ale jak już tam zajrzę to chcę się i ucieszyć (ze sprawności i obsługi), i mieć przyjemność estetyczną :).

 

W skrócie odpowiem.

Nowatorski system to nic innego jak jedna wajcha z przodu kotła,którą obracając prawo-lewo wprowadzamy w ruch czyszczaki znajdujące się w płomieniówkach.Raz do roku czyścimy kocioł z pyłu,który znajduje się nad wymiennikiem.

 

Dziękuję za odpowiedź :).

Czy mam rozumieć, że to nic nadzwyczajnego czy jednak pożytecznego?

 

Teraz co do kotła to każdy kupuje co chce jak go stać to jego kasa.

Kotła jednak na plecach się nie nosi ,on ma grzać i być jak najmniej bezobsługowy.Zarazem ma spełniać w miarę nasze oczekiwania.

 

Zgadzam się, bo trudno przeczyć takiej tezie :). Chciałabym się jednak upewnić by nie wyciągać pochopnych wniosków - czy chcesz powiedzieć, że nie warto tyle płacić za kocioł?

 

 

 

julianna skoro trochę przetarłas szlaki dla laikowych bab, to zapytam i ja :lol2:

 

Od razu mi lepiej :D

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałam ile będą trwały testy Minertu :). Bym mogła spokojnie skorzystać z jego zweryfikowanych obserwacji dotyczących palnika, a dla mnie kotła :). ,,,,

 

Kolega Minertu napisze, że popiół wygląda bardzo przyzwoicie i wtenczas można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że badanie atestacyjne palnika zostało zakończone. Zakończone sukcesem.

 

W innym temacie informatyk ma zamiar badać skuteczność sterownika kotła, licznikiem do pomiaru energii elektrycznej.

 

 

ps.

Słońce dziś z rana ładnie grzeje, to widocznie u mnie pewną część ciała trochę przegrzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Witam.Do sprzedania Kocioł Ogniwo Eko Plus 25kW oczywiście ze sterownikiem eCoal,pracuje 2 sezon,zakup 2011r ,dodatkowo posiadam do tego kotła komplet nowych blach obudowy,palnik OEP 16kW (nowy ,żeliwny,oryginał-pasuje do tego kotła)-zawór 4D Honeywell(używany 1 miesiąc). Pozostało 2 lata gwarancji na wymiennik ciepła od firmy Ogniwo.Cena 4300pln,jedynie z osobistym wyniesieniem kotła z piwnicy gdzie przebywa ;) Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

Ale to przecież kocioł dostępny na rynku, a nie tylko dla "wtajemniczonych" :lol2:

 

 

 

No nie wiem czy powinnam... się przyznać :D

 

Jestem kobietą i ... podoba mi się :lol2:.

 

Wiesz że nie wszystko złoto co się świeci. :yes:

 

Mój instalator - jak wspomniałam - bardzo mocno naciska na Metalteres, ale to my będziemy użytkować kocioł.

 

Ale najmniejsza moc tego kotła to 25 kW - mocno przewymiarowany będzie i będą problemy przez to.

 

Dlatego chyba dobrze, że dba się nie tylko o parametry, ale też o wygląd kotłów (?) Miło mieć nie tylko dobry i sprawny, ale też i "ładny" sprzęt.

Niektóre z kotłów dosłownie odstraszają wyglądem .

Wygląd to drugorzędna sprawa.

 

Generalnie, w tej od kilku stron toczącej się dyskusji podzielam pogląd karoka65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Do sprzedania Kocioł Ogniwo Eko Plus 25kW oczywiście ze sterownikiem eCoal,pracuje 2 sezon,zakup 2011r ,dodatkowo posiadam do tego kotła komplet nowych blach obudowy,palnik OEP 16kW (nowy ,żeliwny,oryginał-pasuje do tego kotła)-zawór 4D Honeywell(używany 1 miesiąc). Pozostało 2 lata gwarancji na wymiennik ciepła od firmy Ogniwo.Cena 4300pln,jedynie z osobistym wyniesieniem kotła z piwnicy gdzie przebywa ;)

 

Ja bym kupił, ale do mojego nowego domku za duża moc.

A jaki kupujesz?

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna skoro trochę przetarłas szlaki dla laikowych bab, to zapytam i ja :lol2:

instalator pieca mi kocioł Heiztechnik Q EKO DUO 17kw automatyczny, dwupaleniskowy z rusztem wodnym ipodajnikiem,kocioł tradycyjny przeznaczony do spalania miału, węgla, grochu :) i drewna z automatyka i wentylatorem, cena 8000 zł (niestety na tą chwilę nie wiem czy ma namysli netto, oby nie ;))

i teraz pytanko drogo to czy nie? polecacie czy nie bardzo? kocioł będzie ogrzewał dom ok 130 m2 (podłogówka + ewentualna rezerwa grzejnikowa w sypialniach) i oczywiście wodę cały rok

 

1. za duża moc,

2. nie szukaj wśród kotłów z rusztem wodnym,

3. co do ceny http://www.ceneo.pl/2699331

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...