Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.Do sprzedania Kocioł Ogniwo Eko Plus 25kW oczywiście ze sterownikiem eCoal,pracuje 2 sezon,zakup 2011r ,dodatkowo posiadam do tego kotła komplet nowych blach obudowy,palnik OEP 16kW (nowy ,żeliwny,oryginał-pasuje do tego kotła)-zawór 4D Honeywell(używany 1 miesiąc). Pozostało 2 lata gwarancji na wymiennik ciepła od firmy Ogniwo.Cena 4300pln,jedynie z osobistym wyniesieniem kotła z piwnicy gdzie przebywa ;)

 

Wywal palnik -podajnik z niego i zamontuj fajkowy będzie taniej a tak sprzedasz za pół ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Wywal palnik -podajnik z niego i zamontuj fajkowy będzie taniej a tak sprzedasz za pół ceny .

Trudno,jestem już mocno zdesperowany produktem,serwisem i obsługą firmy Ogniwo.Jak ktoś ma siłę psychiczną na walkę z nimi,ich produktem,posiada czas na czyszczenie tego kotła co zasyp-produkt jest dla niego.Ja już mam dosyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EG DUO MULTI bo o nim mowa.

Najmniejsza moc 15kW a nie 25kW.

Czyszczenie płomieniówek odbywa się z przodu kotła za pomocą czyszczaka.

Zresztą zapodaję DTR tego kotła do pobrania gdzie wszystko jest opisane.

Testy palnika jeszcze chwilę potrwają ze wzg na pogodę jaką mamy za oknem.

Na dzień dzisiejszy potwierdzam tylko to,że opał mam taki sam od początku sezonu i tak ładnego popiołu jeszcze z niego nie miałem jak na tym palniku.Moc tego palnika to 15kW,czyli tyle samo co mała ekoenergia.

Palnik powstał również z myślą o zastąpieniu BRUCERA.

Nie znam na dzień dzisiejszy ceny tego palnika ale wiem ,że będzie ogólnodostępny.

Na chwilę obecną robię pomiar czasowy do opróżnienia pełnego zasobnika aby wyliczyć ilość podanego węgla w czasie 1min.(oczywiście chodzi o granulację groszku średniego KWK CHWAŁOWICE).

Nie chcę zapeszać ale wg mnie firma ta stworzyła najlepszy obecnie palnik na rynku.

Aby było jasne,że to moja opinia wg mojej oceny tego co dzieje się na tym palniku.

 

Odnośnie powietrza wtórnego.

To nie jest powietrze wtórne lecz pierwotne.

Co do żywotności stali nierdzewnej to polecam ten artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Minertu napisze, że popiół wygląda bardzo przyzwoicie i wtenczas można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że badanie atestacyjne palnika zostało zakończone. Zakończone sukcesem.

W innym temacie informatyk ma zamiar badać skuteczność sterownika kotła, licznikiem do pomiaru energii elektrycznej.

Mając 2 różne kotły w tym samy obiekcie i instalacji ,metodą porównawczą ,zużycia opału ,oraz ilości popiołu ,na tym samym opale ,można dojść do lepszych wniosków niż czytając o sprawności kotła ,podanego przez producenta, badanego w nienaturalnych warunkach i sztucznie wytworzonym opale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobasxx bardzo dziękuję za wyjaśnienie :). I przepraszam, że zadam kolejne pytanie - czy zainstalowanie kotła o większej mocy będzie sprawiało jakieś problemy w jego użytkowaniu? Jeśli tak, to jakie? Czy oprócz tego, że jego zakup będzie droższy to jego użytkowanie też będzie więcej kosztowało? Strasznie głupio się czuję zadając takie pytania, ale po prostu się nie znam :(.

Sprawdziłam strefę klimatyczną i średnią roczną temperaturę - odpowiednio III strefa i 7,6 stopnia.

Wiem kto wykonuje OZC :yes: - zapytam o cenę.

 

To wszystko zależy od tego, jak bardzo za duży będzie kocioł. Dlatego OZC to podstawa. Mi też ktoś dwa lata temu doradził bierz większy, bo będzie zapas mocy (instalator, pewnie na większym więcej zarobił). Teraz kocioł głównie stoi w podtrzymaniu i produkuje sadze, trzeba go częściej czyścić, co przy wymienniku pionowym nie należy do przyjemności. Duży palnik - potrzebuje więcej na swoje potrzeby (żeby nie wygasł), zauważalne szczególnie latem. Podejrzewam, że mój kocioł jedzie ze średnią sprawnością pewnie coś około 30 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno,jestem już mocno zdesperowany produktem,serwisem i obsługą firmy Ogniwo.Jak ktoś ma siłę psychiczną na walkę z nimi,ich produktem,posiada czas na czyszczenie tego kotła co zasyp-produkt jest dla niego.Ja już mam dosyć..

 

On zarasta tak szybko bo palnik nie może osiągnąć odpowiedniej temperatury czyli warunków do spalenia dopalenia substancji smolistych ,ze względu na przewymiarowanie całości ,chodzi na pół gwizdka i zaraz się wyłącza a w palniku się tylko tli opał .Mniejszy palnik miałby więcej pracy w tym kotle ,czy wierz że w mniejszych kotłach Ogniwa Eko Plus są te same palniki różnice są tylko ilością nacięć nadmuchowych w segmentach ,a żeby zmniejszyć moc palnika wystarczy zakleić silikonem dolny rząd otworów w palniku.Silikon wysokotemperaturowy kosztuje grosze w porównaniu ze stratą z jaką chcesz zbyć kocioł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
On zarasta tak szybko bo palnik nie może osiągnąć odpowiedniej temperatury czyli warunków do spalenia dopalenia substancji smolistych ,ze względu na przewymiarowanie całości ,chodzi na pół gwizdka i zaraz się wyłącza a w palniku się tylko tli opał .Mniejszy palnik miałby więcej pracy w tym kotle ,czy wierz że w mniejszych kotłach Ogniwa Eko Plus są te same palniki różnice są tylko ilością nacięć nadmuchowych w segmentach ,a żeby zmniejszyć moc palnika wystarczy zakleić silikonem dolny rząd otworów w palniku.Silikon wysokotemperaturowy kosztuje grosze w porównaniu ze stratą z jaką chcesz zbyć kocioł .

Kolego zaklejania otworów próbowałem już w ubiegłym roku,wiem jak jest z palnikami w Ogniwie bo kupiłem palnik 16kW i widzę jak się ma sprawa otworów.

Co do palenia w kotle to próbowałem już wszystkiego,ecoal,dwustan,grupowe-ciągłe spalanie i taki grupowy dwustan..Chciałbym spalać w miarę ekonomicznie,praca ciągła kotła to ogromne spalanie-mniej sadzy,ale tylko mniej. Dwustanowo,sporo sadzy ale spalanie poprzez czas odstawiania się wydłuża czasowo więc tak palę.

Dla mnie problemem tego palnika jest to że opał nie pali się na nim na całej jego powierzchni,nie ma takiego nadmuchu który pozwoli opałowi na palniku nie dymić ponieważ 2/3 palnika zwykle się tli a nie pali,pisałem o tym....

Chyba że zrobię tak jak zrobił serwis,tryb ręczny,zaciągam full opału na palnik i dmuchawa na 100%-i proszę jak się cacy spala !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna skoro trochę przetarłas szlaki dla laikowych bab, to zapytam i ja :lol2:

instalator pieca mi kocioł Heiztechnik Q EKO DUO 17kw automatyczny, dwupaleniskowy z rusztem wodnym ipodajnikiem,kocioł tradycyjny przeznaczony do spalania miału, węgla, grochu :) i drewna z automatyka i wentylatorem, cena 8000 zł (niestety na tą chwilę nie wiem czy ma namysli netto, oby nie ;))

i teraz pytanko drogo to czy nie? polecacie czy nie bardzo? kocioł będzie ogrzewał dom ok 130 m2 (podłogówka + ewentualna rezerwa grzejnikowa w sypialniach) i oczywiście wodę cały rok

 

licząc z zamkniętymi oczami dla Twojego domku 130m2x60W=7800W + zapas na CWU

a jak policzysz z otwartymi czyli jak radzi arturo72 to pewnie wyjdzie w okolicy lub poniżej 50W/m2 czyli 6,5KW + zapas na CWU

 

wydaj 500zł na OZC będziesz wiedziała jakiej mocy urządzenia potrzebujesz

potem pomyśl czy musi to być kocioł na eko

na końcu dopiero zachwycaj się kolorem wybranego "czajnika"

 

Ty zrobiłaś odwrotnie - znalazłas czajnik i nie wiesz czy będzie dobry

na pewno jest dużo za duży- policz dokładnie o ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zaklejania otworów próbowałem już w ubiegłym roku,wiem jak jest z palnikami w Ogniwie bo kupiłem palnik 16kW i widzę jak się ma sprawa otworów.

Co do palenia w kotle to próbowałem już wszystkiego,ecoal,dwustan,grupowe-ciągłe spalanie i taki grupowy dwustan..Chciałbym spalać w miarę ekonomicznie,praca ciągła kotła to ogromne spalanie-mniej sadzy,ale tylko mniej. Dwustanowo,sporo sadzy ale spalanie poprzez czas odstawiania się wydłuża czasowo więc tak palę.

Dla mnie problemem tego palnika jest to że opał nie pali się na nim na całej jego powierzchni,nie ma takiego nadmuchu który pozwoli opałowi na palniku nie dymić ponieważ 2/3 palnika zwykle się tli a nie pali,pisałem o tym....

Chyba że zrobię tak jak zrobił serwis,tryb ręczny,zaciągam full opału na palnik i dmuchawa na 100%-i proszę jak się cacy spala !

Jżeli musisz ustawiać dmuchawa na 100% i wtedy dobrze spala to nadal masz za dużo otwartych otworów w palniku , czyli masz palnik 16kW zrób z niego 10 kW spadnie trochę szybkość przepływu spalin w wymienniku ale będą bardziej czyste i nie będą tak szybko izolować-obrastać wymiennika .Możesz tez dokupić do kotła sam palnik i podajnik na pellety i tu już będzie większa wygoda .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno,jestem już mocno zdesperowany produktem,serwisem i obsługą firmy Ogniwo.Jak ktoś ma siłę psychiczną na walkę z nimi,ich produktem,posiada czas na czyszczenie tego kotła co zasyp-produkt jest dla niego.Ja już mam dosyć..

 

Tak.....czyli Ci wszyscy co mają Ogniwo to beznadziejne brudasy upaprane w sadzy ze szczotka ręku ....... weź ty sobie wróć do palenia olejem jak mówił Vld.

Czy kupisz kocioł tego czy innego producenta zawsze będziesz mamrotał i narzekał, bo taki już - bez urazy - niestety jesteś. Kupiłeś przewymiarowany kocioł i do kogo te pretensje?

p.s.

porozmawiaj z użytkownikiem sebsa.....on miał ponara 38 kW a potem zmienił na 25 kW.... pękł mu spaw...ale jakoś sie dogadał . nie znam szczegółów, ale wniosek z tego że można.

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra nie ściemniaj tylko wrzuć linki do filmików jak to szybko i wygodnie czyści się kanały pionowe ;-)

 

Tu masz link z filmikiem, który znalazłem na temat budowy kotła. Nie znalazłem filmiku obrazujacego samo czyszczenie.. Co do nagrywania to dotąd nigdy tego nie praktykowałem nawet przy przyjemniejszych czynnościach:lol2:. Także jakoś specjalnie nie mam motywacji żeby robić to przy czyszczeniu kotła :D

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w tym celu ktoś wrzucił go na youtube. Nie znalazłem nic innego, jeżeli znajdziesz coś bez "napisu" to chętnie zamienie. Nie jestem przywiązany do napisu.

Nie da się ukryć .

Znalazłem za to inny film o takim tytule - Jak odpowiednio dobrać kocioł grzewczy ? czyli jakiej mocy :D.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt wodny to od razu sobie lepiej odpuść, dzisiaj nawet miałem telefon od jakiegoś gościa który chciał kupić eko groszek, wypytałem co i jak i okazało się że kocioł z takim rusztem, co 3 dni wiadro sadzy, odradziłem zmianę węgla, doradziłem zmianę kotła jak nie chce tej sadzy :)

.

 

Mam pytanie,co jest złego w tym, że kocioł ma ruszt wodny?

może ktos króciutko to uzasadnić?

Pytam bo sam mam kocioł z takim rusztem ( KMB-RP PLUS 19kW Witkowski) i wydaje mi sie że to jest raczej jego plus a tu czytam , że ruszt wodny to samo zło???

Mój ruszt swoją powierzchnią zwiększa sprawność kotła ,żeliwny raczej tego nie robi więc o co kaman?

dodam że sadzy u mnie praktycznie nie ma ,jest tylko taki pył który zgarniam z półek przy okazji zasypu grochu czyli co jakie 6-7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć .

Znalazłem za to inny film o takim tytule - Jak odpowiednio dobrać kocioł grzewczy ? czyli jakiej mocy :D.

Nie wiem jak to sie ma do kotłów na gaz, ale publikując to w dziale kotłów na ekogorszek trzeba opatrzyć jakimś komentarzem :lol2:, bo ktoś może nieźle sobie dobrać a lokalny instalator tylko go w tym utwierdzi :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie ....bez przesady, wywalić 11 koła za kocioł, z niesprawdzoną konstrukcją,niesprawdzonym palnikiem, niesprawdzonym sterowaniem, z wymaganą temp powrotu = 46 st, a wszystko to w imię czego?? ładnej błyszczącej blachy, czy wyglądu retro w stylu starej pralki frani.... bez przesady... za ta cenę to można kupić prawie 2 porządne kotły... oczywiscie mam na myśli kociołek EG DUO MULTI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja co mi wiadomo jest już na rynku od kilkunastu lat.

Cenę robi jakość materiałów z jakich jest wykonany cały kocioł.

Sterowania nie znam dokładnie bo nie miałem ku temu okazji.

 

Jak ktoś ma wymagania takie aby był i palnik i ruszt bez wyjmowania i ktoś chce na nim palić w czasie pracy automatu

to ta opcja jest o wiele lepsza od kotła ze stałym rusztem wodnym.Jak ktoś wie jakiego kotła potrzebuje to ma taki wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...