Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie,obiecałem,zawsze dotrzymuję słowa.

Jak mam zostać przy OEP+ to nie z tym palnikiem,mam się męczyć z czyszczeniem co zasyp i patrzeć jak spada niedopalony opał do popielnika?1,5k to i tak nie wiele,burnera sobie zostawię na pamiątkę ;)

Albo sprzedasz na alledrogo Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Albo sprzedasz na alledrogo sam palnik .;)

 

Przez miesiąc chciałem sprzedać na allegro swój OEP+25kW,plus nowe blachy,palnik 16kW,zawór 4D za 5k,nie było ofert kupna...to świadczy o zainteresowaniu tym "arcydziełem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez miesiąc chciałem sprzedać na allegro swój OEP+25kW,plus nowe blachy,palnik 16kW,zawór 4D za 5k,nie było ofert kupna...to świadczy o zainteresowaniu tym "arcydziełem" :)

 

Jak by moja przekładnia i reszta pasowała to bym go kupił od Ciebie. Minertu wiesz coś czy by się udało to dopasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,obiecałem,zawsze dotrzymuję słowa.

Jak mam zostać przy OEP+ to nie z tym palnikiem,mam się męczyć z czyszczeniem co zasyp i patrzeć jak spada niedopalony opał do popielnika?1,5k to i tak nie wiele,burnera sobie zostawię na pamiątkę ;)

Ja się cały czas zastanawiam czy u ciebie wina leży po stronie palnika.Uważam,że nie ale mogę się mylić.Bardziej stawiam na zmienne ciągi kominowe i cyrkulację powietrza.Jak to opanujesz to jeszcze będziesz zadowolony z tego co masz.Uwierz mi ,że tu głównie leży przyczyna.Dlaczego w dwu stanie spalisz tak jak chcesz? Ano dlatego,że w ustawieniach nie biorą udziału trendy temp spalin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cały czas zastanawiam czy u ciebie wina leży po stronie palnika.Uważam,że nie ale mogę się mylić.Bardziej stawiam na zmienne ciągi kominowe i cyrkulację powietrza.Jak to opanujesz to jeszcze będziesz zadowolony z tego co masz.Uwierz mi ,że tu głównie leży przyczyna.Dlaczego w dwu stanie spalisz tak jak chcesz? Ano dlatego,że w ustawieniach nie biorą udziału trendy temp spalin.

 

Nie będzie zadowolony...... a przyczyna tkwi gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ja się cały czas zastanawiam czy u ciebie wina leży po stronie palnika.Uważam,że nie ale mogę się mylić.Bardziej stawiam na zmienne ciągi kominowe i cyrkulację powietrza.Jak to opanujesz to jeszcze będziesz zadowolony z tego co masz.Uwierz mi ,że tu głównie leży przyczyna.Dlaczego w dwu stanie spalisz tak jak chcesz? Ano dlatego,że w ustawieniach nie biorą udziału trendy temp spalin.

Nikt nie jest nieomylny,wiem jedno bo widzę to codziennie,palnik spala paliwo na max 2/3 swojej powierzchni-tylko na dużych mocach 25kW grupowe, 1/4 manual jest trochę lepiej ale nigdy nie jest to tak jak być powinno.. A i tak nie dopala opału na pozostałej 1/3 powierzchni.Chcesz mi powiedzieć że tak ma być?Że to że opał się tli a nie spala nie ma wpływu na efektywne spalanie opału?

Popatrz jak kocioł pracował w dwustanie,Zwykle pracuje fajnie ok 1-2h,póki na palniku nie zrobi się syf ze zmielonego opału,potem się to wszystko skleja.Poki nie zrzuci skrzepu -trend spalin przy dojściu do temp zadanej się załamuje...

 

Ja się nie znam ale Ty powinieneś to zobaczyć...Mam podawać 1/4 ,nadmuch 46% bez względu na temp. zewnętrzną i opał jaki kupuję ?

Jak będziecie mieli chęć i czas proszę o wyjaśnienie...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś ten kocioł z opisu tu wynika że jakaś rewelacja .http://emoty.blox.pl/resource/zastanawia.gif

KAPID-15kW, 20kW, 25-27kW, 35kW, 45kW kocioł automatyczny

Wymiary czopucha fi-120 dla wszystkich mocy?

 

kocioł osiąga rewelacyjne parametry sprawnościowe ,spiralny obieg spalin opatentowany UKŁAD KANAŁÓW W KSZTAŁCIE ŚLIMAKA Zużycie paliwa około 50% mniejsze

Palnik umożliwia dokładne spalanie paliwa węglowego

http://www.kapid.pl/kapid27.html

 

Zużycie paliwa mniejsze o 50% od "tradycyjnych konstrukcji" - tj. od czego ?

 

Skoro mój kocioł ma zimą >70% sprawności pomimo sporego przewymiarowania to o ile więcej to cudo może osiągnąć [10% ?].

 

Ciekawe jak czyści się ten spiralny obieg spalin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik ;) Kazimierz Juliusz,ponad 1k tona,Osadkowski skład.

 

Nie szkoda pieniędzy skoro w Bykowie masz dużo tańszy i lepszy węgiel z Wesołej ?

 

Może podjedź, weź 2-3 worki na próbę i zobacz jak będzie się palił ?

 

Masz też do wyboru na tym samym składzie rosyjski - też bardzo dobry węgiel z minimalną spiekalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie szkoda pieniędzy skoro w Bykowie masz dużo tańszy i lepszy węgiel z Wesołej ?

 

Może podjedź, weź 2-3 worki na próbę i zobacz jak będzie się palił ?

 

Masz też do wyboru na tym samym składzie rosyjski - też bardzo dobry węgiel z minimalną spiekalnością.

 

Znam tego kolesia,brałem czecha od niego,jego szwagier handluje tym samym co on w Oleśnicy ;)

SUSPENSER- to nie jest opał z Wesołej,może inaczej to nie jest sam opał z Wesołej,jest zmieszany ;)

BTW,z Wesołej nie ma ekogroszku,zadzwoń zapytaj,mają owszem ale orzech..i ten mix jest chyba z tego...Czekam już na próbkę,ma mi dostarczyć ;)

Ja zamówiłem tonę Wesołej z Resovera,zapłaciłem prawie 1,1k za tonę z akcyzą...to co dostałem to nie jest opał..

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak czyści się ten spiralny obieg spalin ?

 

Witam mały rzemieślnik za Żywcem produkował takie kotły z zwykłym palnikiem fajkowym własnej kontrukcji w 90 latach widziałem na oczy jak są zbudowane a także praca pieca w jego domu i jak sie je czysci pare sekund -możesz wyczyscic piec w białej koszuli z BINDRYM-jest to wymiennik rurowy a w nich są ala ślimaki tylko lepiej dopracowane -spasowane jak w eg greń -prawda że mało palą pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś ten kocioł z opisu tu wynika że jakaś rewelacja .http://emoty.blox.pl/resource/zastanawia.gif

KAPID-15kW, 20kW, 25-27kW, 35kW, 45kW kocioł automatyczny

Wymiary czopucha fi-120 dla wszystkich mocy?

 

Cena też nie odstrasza . Spala miał , mieszanki miału z groszkiem , ekogroszek

http://img.bazarek.pl/290455/16439/2664099/14929903345057440e80fa6.jpg

http://www.konincity.pl/rozne/sprzedam/konin-kociol-co--kapid-27kw--absolutna-nowosc.htm#

kocioł osiąga rewelacyjne parametry sprawnościowe ,spiralny obieg spalin opatentowany UKŁAD KANAŁÓW W KSZTAŁCIE ŚLIMAKA Zużycie paliwa około 50% mniejsze

Palnik umożliwia dokładne spalanie paliwa węglowego

http://www.kapid.pl/kapid27.html

 

Na innych fotkach w necie widać, że to normalny kocioł ( zewnętrznie) zabudowany blachami. Jak dla mnie to taka zabudowa jest in minus, bo pewno dojście utrudnione. Byle jakaś pierdoła i serwis trzeba będzie wzywać........... i pewno o to komuś chodzi. ;)

A kocioł to kocioł: zabrudzi się, niektórym się zadymi :cool:..... no i to przecież nie antyczna komoda... sam w piwnicy stoi. Żeby chociaż od góry był równy, to by można jakieś akwarium albo stare tv postawić , a tak.....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...