Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja z moją czujką nie miałem problemów choć leży obok pieca na wysokości 1,5 metra (teraz po przeczytaniu posta radamsa przełożę ją wyżej) - mam podobną do takiej:

http://allegro.pl/czujnik-detektor-czadu-czujka-co-tlenku-wegla-i1278131817.html

 

Po co Ci kabel - lepiej kup czujkę bateryjną, gdy bateria się zaczyna kończyć zacznie pikać i domagać się jej wymiany.

 

Kabel już mam położony do centralki alarmowej więc pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to właśnie wykorzystanie tego kabla. Poza tym, plusem tego kabla jest to, że centralka wysyła sms/dzwoni gdy coś się dzieje. A to ważne gdy nie ma mnie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiliśmy Skam-P Premium 17KW ze sterownikiem Puma, czas oczekiwania ok 2-3 tygodnie. Dziękujemy wszystkim za porady, na pewno zdamy relację jak się sprawuje po uruchomieniu. Możecie jeszcze napisać gdzie zaopatrujecie się w ekogroszek. Jesteśmy laikami w tym temacie, a nie chcemy kupić jakiegoś badziewia.

 

No i kiszka. Czekamy na piec z niecierpliwością, ma dojechać w poniedziałek lub wtorek, a dzisiaj dowiadujemy się, że nie mają już sterowników Puma. Co proponujecie w zamian??? Nie ukrywam, że troszkę się wkurzyliśmy, jak zamawialiśmy to sterownik był, a teraz nagle go nie ma??? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGDA - oj oj Magda o tej porze to już się pali a nie czeka, niech Ci przywiozą piec a sterownik na drugą zimę hi,hi ;) za takie opóźnienie targuj się, mi firma fuego za jeden dzień zwłoki opuścili 50zł, policz ile dni razy 50zł i masz zapłatę za nerwy. A tak z drugiej strony piec się kupuje w lecie a nie w sezonie grzewczym. Wiem weź piec z zastępczym sterownikiem a pumę Ci później dowiozą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGDA - oj oj Magda o tej porze to już się pali a nie czeka, niech Ci przywiozą piec a sterownik na drugą zimę hi,hi ;) za takie opóźnienie targuj się, mi firma fuego za jeden dzień zwłoki opuścili 50zł, policz ile dni razy 50zł i masz zapłatę za nerwy. A tak z drugiej strony piec się kupuje w lecie a nie w sezonie grzewczym. Wiem weź piec z zastępczym sterownikiem a pumę Ci później dowiozą.

 

Mam ten sam problem. Zamówiłem piec z PUMĄ i dowiedziałem się po pewnym czasie od wpłacenia zaliczki, że PUMY nie dostanę na czas :(

Pytałem o rozwiązanie w zakresie zastępczego sterownika, ale nie wchodziło ono w grę bo nikt potem nie przyjmie używanego sterownika... Pozostaje tylko czekać na PUMĘ lub brać inny PID. Ja raczej poczekam, bo i tak nie mam jeszcze założonej instalacji CO, więc nie muszę mieć kotła od zaraz. Jest to jednak, moim zdaniem nie fair jeśli chodzi o stronę Klienta który nie dostaje tego co zamawia...

 

darse gdybym w lato wiedział tyle o kotłach co teraz po lekturze forum to kupiłbym piec wtedy, ale pewnie bez PUMY która dopiero wchodziła :D w sumie teraz niby jest ale jej nie ma :D

 

Co jest przyczyną takich problemów z produkcją sterownika, skoro jest na niego popyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z PUMĄ niestety zawalił producent. W sierpniu obiecywał,że do końca wrzesnia nowa partia będzie dostępna. Miliśmy wykupione w zapasie więcej sztuk, ale w końcu się skończyły.

Z plastiku nie ulepimy. Producent non stop zmienia termin, teraz mówi,że na 100% za 2tygodnie a njachętniej bym ich rozszarpał.

 

Tutaj numer do Elektro-Miz : 62 742 76 28

 

Sam proponuje zmianę na Ognika PID-II jak ma byc prosty model w obsłudze lub na RT09pid, jeżeli chcemy korzystać ze stref czasowych, można do niego dorzucić panel domowy RT09zs.

 

Chyba,że dowieźć produkt bez sterownika i jeszcze poczekac te 2tygodnie na PUMĘ,

Naciskamy na nich i być może cos się uda wyrwać w przyszłym tygodniu, ale to takie "patykiem po wodzie". Wolę powiedzieć 2tygodnie.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekacie na kocioł z tym sterownikiem tez jestem zainteresowany takim zestawem,jest ktos na forum co moze napsac jak taki zestaw sie sprawuje chodzi mi dosłownie o Pume a nie jakis inny pid .

 

PUMĘ na normalnym obiekcie (tj. juz zamieszkanym, z drzwiami, meblami a nie w obiekcie wygrzewanym w trakcie budowy) ma użytkownik z innego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie o Pida wynika z uciążliwości ciągłego dogląnia pieca w poprzednim sezonie grzewczym.

 

Jak jedno urządzenie ma obsłużyć zawór mieszający, dodatkowa pompe pchającą wodę w kran to opcja jest Expert PID z firmy Elster i swobodnie taki można kupić nawet od producenta sterowania. Warto sprecyzowac, czy dmuchawa, pompa, podajnik, dmuchawa maja mieć krótkie kabelki z gniazdami komputerowymi.

 

Jak nie sterujesz z poziomu tego sterownika kotła zaworem mieszającym to można na dzień dzisiejszy kupić Ognika PID-II lub RT09pid.

 

Jeszcze inna kombinacja to zakup Ognika PID lub RT09pid a do sterowania zaworem i obsługi kolejnej pompy za zaworem i nastawy temp. już za tym zaworem nabyć sterownik zaworu mieszającego RT-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy kazdy sterownik mozna do Tilgnera zamontować ?

 

Mój plan jest prosty. Zasypać , potem długo nic , wybrac popiół , i co jakiś czas (lepiej dłuzszy ten czas ) wyczyścić piec.

 

Tutaj masz cytat użytkownika Ognika PID z innego wątku:

GELO32

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!/page96

 

"W zeszłym roku nie miałem założonego zaworu trójdrożnego ,przy takich temperaturach jak teraz miałem na piecu ustawioną temp.40 stopni i spalał mi worek 25kg na dobę.Dwa miesiące temu założyłem zawór ,temp.na piecu 52 stopnie a na grzejniki ok 30-35 stopni i pali mi worek 25kg na dwa dni.Żadnych innych ustawień nie zmieniałem. W domu temp.cały czas taka sama ok 23 stopnie.Sterownik mam Ognik -PID,w zasadzie ustawiam tylko temp na piecu resztą zajmuje się elektronika.Więc z mojego doświadczenia na pewno lepiej ustawić wyższą temp. na kotle i obniżyć zaworem. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Zamówiłem piec z PUMĄ i dowiedziałem się po pewnym czasie od wpłacenia zaliczki, że PUMY nie dostanę na czas :(

Pytałem o rozwiązanie w zakresie zastępczego sterownika, ale nie wchodziło ono w grę bo nikt potem nie przyjmie używanego sterownika... Pozostaje tylko czekać na PUMĘ lub brać inny PID. Ja raczej poczekam, bo i tak nie mam jeszcze założonej instalacji CO, więc nie muszę mieć kotła od zaraz. Jest to jednak, moim zdaniem nie fair jeśli chodzi o stronę Klienta który nie dostaje tego co zamawia...

 

darse gdybym w lato wiedział tyle o kotłach co teraz po lekturze forum to kupiłbym piec wtedy, ale pewnie bez PUMY która dopiero wchodziła :D w sumie teraz niby jest ale jej nie ma :D

 

Co jest przyczyną takich problemów z produkcją sterownika, skoro jest na niego popyt?

 

Przyczyna był brak dostepnych kolorowych wyświetlaczy i części zaawansowanych podzespołów, nie można było dokończyć montażu.

Tak mówi producent, jak może Pan jeszcze poczekac na PUMĘ, to nie będzie problemu. Doślemy pocztą.

Powtarzam, zawalił producent, tutaj numer, można na bierząco pytac o dostępność : 62 74 276 28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedno urządzenie ma obsłużyć zawór mieszający, dodatkowa pompe pchającą wodę w kran to opcja jest Expert PID z firmy Elster i swobodnie taki można kupić nawet od producenta sterowania. Warto sprecyzowac, czy dmuchawa, pompa, podajnik, dmuchawa maja mieć krótkie kabelki z gniazdami komputerowymi.

 

Jak nie sterujesz z poziomu tego sterownika kotła zaworem mieszającym to można na dzień dzisiejszy kupić Ognika PID-II lub RT09pid.

 

Jeszcze inna kombinacja to zakup Ognika PID lub RT09pid a do sterowania zaworem i obsługi kolejnej pompy za zaworem i nastawy temp. już za tym zaworem nabyć sterownik zaworu mieszającego RT-12

 

Obecnie do menueta mam podpiete pompy CO i CWU oraz dodatkowo zawór trójdożny

Rozumiem że wspomniany Ognik PID II zastąpi w pełni Menueta i dodatkowo zaoszczędzi czas spędzony w kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi tylko o to, czy ten zawór mieszający jest sterowany menuetem i ewentualnie jeżeli tak jest, to czy do tego wykorzystuje Pan czujnik pogodowy czy tylko funkcje sterownika do zaworu. Czy w związku z sytuacją sterowania zaworem przez menuet ma Pan też kolejną pompę za tym zaworem, gdyż jest to jakis osobny układ grzewczy na który chce Pan puszczać inną temp?

 

 

Jak nie zależy Panu na elektrycznym sterowaniu zaworem przez sterownik kotła, to Ognik pid w pełni wystarcza. Zawór przy kotle węglowym ruszy Pan ręcznie 2-3razy w sezonie. Tak jak ten użytkownik GELO32.

 

Jak sterowanie zaworem jest dla Pana wielce istotne, to albo wybór Experta z modułem obsługi zaworu mieszającego albo zostać przy Ogniku PID, ale dokupić moduł sterujący zaworem mieszającym firmy TATAREK o symbolu RT-12, polecam w tym celu ściągnąć instrukcję ze strony producenta i sprawdzić czy takie sterowanie zaworem odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel już mam położony do centralki alarmowej więc pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to właśnie wykorzystanie tego kabla. Poza tym, plusem tego kabla jest to, że centralka wysyła sms/dzwoni gdy coś się dzieje. A to ważne gdy nie ma mnie w domu.

 

Teraz wszystko jasne, jakbym miał taką opcję to też bym z niej nie zrezygnował ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z PUMĄ niestety zawalił producent. W sierpniu obiecywał,że do końca wrzesnia nowa partia będzie dostępna. Miliśmy wykupione w zapasie więcej sztuk, ale w końcu się skończyły.

Z plastiku nie ulepimy. Producent non stop zmienia termin, teraz mówi,że na 100% za 2tygodnie a njachętniej bym ich rozszarpał.

 

Tutaj numer do Elektro-Miz : 62 742 76 28

 

Sam proponuje zmianę na Ognika PID-II jak ma byc prosty model w obsłudze lub na RT09pid, jeżeli chcemy korzystać ze stref czasowych, można do niego dorzucić panel domowy RT09zs.

 

Chyba,że dowieźć produkt bez sterownika i jeszcze poczekac te 2tygodnie na PUMĘ,

Naciskamy na nich i być może cos się uda wyrwać w przyszłym tygodniu, ale to takie "patykiem po wodzie". Wolę powiedzieć 2tygodnie.

 

Nie rozumiem tylko dlaczego przy zamówieniu lub w trakcie jego realizacji nie otrzymałam informacji o problemach z dostępnością sterownika. Zamówienie złożone prawie trzy tygodnie temu, a jak piec ma przyjechać to nagle brak sterownika. O takich rzeczach chyba powinno informować się na bieżąco. W naszym przypadku nie wchodzi w rachubę odkładanie montażu o kolejne 2 tygodnie, w związku z czym otrzymamy produkt o który nam nie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze 'aroganckie' podejście niektórych firm do klienta budzi moją szczególna niechęć.

 

Czy to było takie aroganckie podejście to nie wiem. Przecież Jarecki dokładnie napisał, że jego firma nie odpowiada za opóźnienia. To jest raczej problem między producentem kotłów a producentem sterowników. Odpowiednia umowa pomiędzy nimi powinna zabezpieczać przed tego typu wypadkami.

Inna sprawa, że choć nie z własnej winy to producent kotłów cierpi na całym incydencie jeśli chodzi o poziom zadowolenia klientów i tu na tym polu mógłby dokonywać jakiejś rekompensaty względem nich - zakładając, że otrzyma rekompensatę od producenta sterowników (np. dzięki zapisowi w umowie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...