Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak to wyglądało po 2 dniach palenia i doborze parametrów dmuchawy dla spalania grupowego

Na obecną chwilę wyjąłem deflektor ceramiczny.

 

Widzę że ledwie Ci się zmieścił palnik do tego kotła jakiej jest mocy ? ,popiół wydaje się ładny ,a jak sprawuje się teraz bez tej kopuły jest jakaś różnica ?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ledwie Ci się zmieścił palnik do tego kotła jakiej jest mocy ? ,popiół wydaje się ładny ,a jak sprawuje się teraz bez tej kopuły jest jakaś różnica ?
Sam palnik po obwodzie zew ma 200mm,na nim jest osadzona obręcz 300mm , która przytrzymuje popiół w celu jego dopalenia.

Palnik nie jest za duży tylko flansza mocująca go do kotła jest za daleko (o 4cm w moim przypadku).

Palnik brałem od producenta praktycznie ze spawalni, jeszcze ciepły i nie pomalowany z zewnątrz..

Nie znam jeszcze dolnego zakresu mocy ale spokojnie wyciągnie do 25kW.

 

Deflektor zdjąłem aby sprawdzić jak faktycznie wygląda dopalanie spalin poprzez jej mieszanie w komorze.

Nie jest podpięte dosuszanie paliwa w zbiorniku,zasypałem opał ,który leży od kwietnia 2012r w zsypie i obecnie jest wilgotny.

Wystarczyły niespełna 24h aby wymiennik pokrył się wilgotną sadzą.To pewnie też efekt pracy kotła na niskiej temp CO.

Następny zasyp będzie na przeschniętym opale bez dosuszania i deflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam palnik po obwodzie zew ma 200mm,na nim jest osadzona obręcz 300mm , która przytrzymuje popiół w celu jego dopalenia.

Palnik nie jest za duży tylko flansza mocująca go do kotła jest za daleko (o 4cm w moim przypadku).

Palnik brałem od producenta praktycznie ze spawalni, jeszcze ciepły i nie pomalowany z zewnątrz..

Nie znam jeszcze dolnego zakresu mocy ale spokojnie wyciągnie do 25kW.

 

Deflektor zdjąłem aby sprawdzić jak faktycznie wygląda dopalanie spalin poprzez jej mieszanie w komorze.

Nie jest podpięte dosuszanie paliwa w zbiorniku,zasypałem opał ,który leży od kwietnia 2012r w zsypie i obecnie jest wilgotny.

Wystarczyły niespełna 24h aby wymiennik pokrył się wilgotną sadzą.To pewnie też efekt pracy kotła na niskiej temp CO.

Następny zasyp będzie na przeschniętym opale bez dosuszania i deflektora.

Producent produkuje je w mocach 15 i 25 kW czy jeszcze większe i czy określa modulację mocy ?

A ta wilgotna sadza pojawiła się po wyjęciu tego deflektora ?

 

U mnie od rana zima śnieg wali garściami -8*C

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent produkuje je w mocach 15 i 25 kW czy jeszcze większe i czy określa modulację mocy ?

A ta wilgotna sadza pojawiła się po wyjęciu tego deflektora ?

Palniki są obecnie w 3 mocach.

15kW (DO 25Kw)

25kW (do 50kW)

50kW (do 75kW)

Dolnego zakresu na dzień dzisiejszy nie znam.

Przede mną jeszcze test na eCoalu .

Tak sadza pojawiła się po wyjęciu deflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z kolejnych nagród Nobla z pewnością przypadnie temu, kto skonstruuje kocioł z palnikiem automatycznym, ,,,,

 

 

,,,, Zapytacie pewnie, czy nie mógłbym zbadać tego sam i przedstawić dowody, ,,,,

 

Zawijan chyba miał wolną chwilę lub coś go bardzo zirytowało.

Dlatego znowu zagrzmiał donośnie.

 

 

,,,, Tutaj buszują mali producenci z tej reszty, dla których każdy sprzedany kocioł to sprawa życia lub śmierci (biznesowej). Ich rzeczywiście nie stać na wykonanie takich badań, bo – po pierwsze nie mają armat (pieniędzy)… U cioci na kolanach można co najwyżej zbadać, jakie ciocia ma podwiązki. I to te firmy toczą tutaj te nieustające dyskusje n/t przewymiarowania, systemów sterowania… Dyskusje z często zmienianymi argumentami. Dyskusje – niestety – bez rzeczowych argumentów techniczno-eksploatacyjnych, bo takowych nie mają.

 

To cofnijmy się wstecz, do roku 2008.

Ciekawe jak wtenczas Zawijan oceniał branże kotlarską?.

 

"Podstawowym problemem branży produkcji kotłów małej mocy jest jednakże aktualny stan techniki branży (niski po ziom specjalizacji, słabe wyposażenie maszynowe oraz przestarzałe technologie wytwarzania i konstrukcje kotłów), którego skutkiem są wysokie koszty wytwarzania oraz zróżnicowana jakość wyrobów." ,,,,

 

 

Jakie wnioski i sugestie wtenczas zasugerował?

 

"Przedstawione powyżej niekorzystne cechy charakteryzujące aktualny stan techniki branży determinują następujące kierunki jej rozwoju:

● Utworzenie innowacyjnego centrum badawczo -produkcyjnego dla branży kotłów wodnych małej mocy zasilanych paliwem stałym." ,,,,

 

 

Całość materiału jest dostępna na stronach "Magazynu Instalatora"

http://www.instalator.pl/archi/2008/mi10%28122%29/36.pdf

http://www.instalator.pl/archi/2008/mi10%28122%29/37.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palniki są obecnie w 3 mocach.

15kW (DO 25Kw)

25kW (do 50kW)

50kW (do 75kW)

Dolnego zakresu na dzień dzisiejszy nie znam.

Przede mną jeszcze test na eCoalu .

Tak sadza pojawiła się po wyjęciu deflektora.

Czy można wysnuć nieśmiały wniosek, że zbliżyłeś się do granicy modulacji mocy tego panika ,,a stosując na nim deflektor mogłeś jeszcze tą granice przekroczyć w dół dogrzewając komorę spalania?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych firm nie znajdziecie także tu, na forum. Im obecność tutaj nie jest potrzebna. Tutaj buszują mali producenci z tej reszty, dla których każdy sprzedany kocioł to sprawa życia lub śmierci (biznesowej). Ich rzeczywiście nie stać na wykonanie takich badań, bo – po pierwsze nie mają armat (pieniędzy)… U cioci na kolanach można co najwyżej zbadać, jakie ciocia ma podwiązki. I to te firmy toczą tutaj te nieustające dyskusje n/t przewymiarowania, systemów sterowania… Dyskusje z często zmienianymi argumentami. Dyskusje – niestety – bez rzeczowych argumentów techniczno-eksploatacyjnych, bo takowych nie mają.

 

Weźmy pod uwagę firmę Ogniwo, bardzo mocno reprezentowaną na tym

wątku. Czy dla niej każdy sprzedany kocioł to "być albo nie być"?

Jako jedyna ma wykonane tzw. badanie eksploatacyjne, cokolwiek to

znaczy (i cokolwiek to kosztuje... :))

 

Czy kotły tej firmy przewyższają jakością konkurencję (a szczególnie wyroby

tych 4 największych firm)? Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wysnuć nieśmiały wniosek, że zbliżyłeś się do granicy modulacji mocy tego panika ,,a stosując na nim deflektor mogłeś jeszcze tą granice przekroczyć w dół dogrzewając komorę spalania?
W kotle z podajnikiem ogólnie chodzi o stworzenie gorącej strefy w komorze spalania.

Czy się zbliżyłem? Do tego dążę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle z podajnikiem ogólnie chodzi o stworzenie gorącej strefy w komorze spalania. ,,,,

 

Ja może jeszcze dodam coś od siebie.

 

Mam wrażenie, że zdecydowana większość producentów kotłów nie wie co to jest komora spalania (dopalania), lub nie przykłada do tego bardzo ważnego elementu kotła należytej wagi.

 

Moje sądy opieram na informacjach producentów kotłów, zamieszczanych na swych stronach internetowych i folderach reklamowych.

Z reguły są tam opisy wszystkich elementów kotła, oprócz komory spalania.

Bryluje natomiast deflektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Weźmy pod uwagę firmę Ogniwo, bardzo mocno reprezentowaną na tym

wątku. Czy dla niej każdy sprzedany kocioł to "być albo nie być"?

Jako jedyna ma wykonane tzw. badanie eksploatacyjne, cokolwiek to

znaczy (i cokolwiek to kosztuje... :))

 

Czy kotły tej firmy przewyższają jakością konkurencję (a szczególnie wyroby

tych 4 największych firm)? Jak sądzicie?

Pełna komuna,w działaniu,kontakcie itd.Serwis z musu.Nigdy tam nie byłem ale na 100% pełna komuna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Ok gardziel zmniejszyłeś i pali się na całej powierzchni, ale czy objętość paliwa w palniku też się zmniejszyła, czy tylko powierzchnia gardzieli [efekt założenia lejka] ?

 

Widzę Minertu odpowiedział. A ja mam pytanie do Ciebie. Często polecasz kocioł SKAM. Jaki zaproponujesz tam palnik do mocy 25kW???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle z podajnikiem ogólnie chodzi o stworzenie gorącej strefy w komorze spalania.

Czy się zbliżyłem? Do tego dążę :)

 

Minertu, trzymam kciuki za Ciebie i Twój sukces.

 

Bo jak będziesz miał sukces, to będzie kolejny przykład, że można

zrobić coś, co działa lepiej od produktów profesjonalistów.

 

Jak Ci się uda, po prostu będę klaskać uszami... :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyła się objętość gardzieli dzięki czemu w takim samym czasie podawania zwiększyła się objętość spalanego paliwa na palniku.Dzięki temu został wyeliminowany nadmiar powietrza,dzięki temu mamy więcej spalin tak nam potrzebnych.Dzięki temu lepiej dopalamy paliwo.

 

Dzięki za dokładny opis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...