Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę Was o radę w sprawie kotła CO. Planuję wymianę starego i wysłużonego kotła na piec z podajnikem. Mam stary dom około 160 m2 ocieplony styropianem potrzebuję waszych opinii o dobrych sprawdzonych kotłach. Szukając natrafiłem na dwie według mnie warte uwagi pozycje tj, SZTOKER 25 I SOKÓŁ SD DUO BIO co o nich sądzicie, czy jest na rynku coś godniejszego uwagi?! Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam nadzieję że sebsa się nie obrazi iż dopiszę coś w jego imieniu.

 

jeśli dobrze pamiętam to on ten zmniejszony palnik stosował już w większej wersji swojego kotła i stąd mogą byc mniejsze różnice w spalaniu.

myślę że znacząca zmiana byłaby gdyby porównać dużego brucera w dużym kotle i zmniejszonego w mniejszym modelu

sebsa

jeśli cos pokręciłem popraw lub zgań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o radę w sprawie kotła CO. Planuję wymianę starego i wysłużonego kotła na piec z podajnikem. Mam stary dom około 160 m2 ocieplony styropianem potrzebuję waszych opinii o dobrych sprawdzonych kotłach. Szukając natrafiłem na dwie według mnie warte uwagi pozycje tj, SZTOKER 25 I SOKÓŁ SD DUO BIO co o nich sądzicie, czy jest na rynku coś godniejszego uwagi?! Proszę o pomoc.

 

ja myślę że nie celujesz dobrze zwłaszcza w moc kotła

co do modeli nie będę się zbytnio wypowiadał może poza zganieniem tego nieszczęsnego rusztu wodnego

 

kocioł 15KW to wsystko czego Ci trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o radę w sprawie kotła CO. Planuję wymianę starego i wysłużonego kotła na piec z podajnikem. Mam stary dom około 160 m2 ocieplony styropianem potrzebuję waszych opinii o dobrych sprawdzonych kotłach. Szukając natrafiłem na dwie według mnie warte uwagi pozycje tj, SZTOKER 25 I SOKÓŁ SD DUO BIO co o nich sądzicie, czy jest na rynku coś godniejszego uwagi?! Proszę o pomoc.

A po co ci taki kolos 25kW.

Napisz ile tego styro na ścianach bo niektórzy uważają 5cm za bardzo dobre ocieplenie i czy dach ocieplony, jakie okna itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że sebsa się nie obrazi iż dopiszę coś w jego imieniu.

 

jeśli dobrze pamiętam to on ten zmniejszony palnik stosował już w większej wersji swojego kotła i stąd mogą byc mniejsze różnice w spalaniu.

myślę że znacząca zmiana byłaby gdyby porównać dużego brucera w dużym kotle i zmniejszonego w mniejszym modelu

sebsa

jeśli cos pokręciłem popraw lub zgań

 

Hej:). Ja się nie obrażam - nie mam na co. Masz rację gardziel zmniejszyłem w październiku. Kocioł zaś mi wymieniali w połowie grudnia. Pamiętam zdziwienie serwisantów kiedy wyjęli palnik z przerobiona dyszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o radę w sprawie kotła CO. Planuję wymianę starego i wysłużonego kotła na piec z podajnikem. Mam stary dom około 160 m2 ocieplony styropianem potrzebuję waszych opinii o dobrych sprawdzonych kotłach. Szukając natrafiłem na dwie według mnie warte uwagi pozycje tj, SZTOKER 25 I SOKÓŁ SD DUO BIO co o nich sądzicie, czy jest na rynku coś godniejszego uwagi?! Proszę o pomoc.
Tak dużym kotłem ogrzejesz przy okazji sąsiada.Celuj w mniejsze jednostki.Na 160m2 to gdzieś 10-12kW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:). Ja się nie obrażam - nie mam na co. Masz rację gardziel zmniejszyłem w październiku. Kocioł zaś mi wymieniali w połowie grudnia. Pamiętam zdziwienie serwisantów kiedy wyjęli palnik z przerobiona dyszą.

 

wolę uprzedzić ponieważ nie pamiętałem czy pisałeś o swoich przeróbkach wcześniej a nie każdy lubi jak się o jego "poczynaniach" pisze bez jego zgody.

 

wracając do tematu różnic w spalaniu to może być właśnie przyczyna tych niewielkich różnic że już w dużym kotle miałeś mniejszą gardziel.

pewnie lepiej by było porównać spalanie z zeszłego sezonu na dużej "japie" z obecnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że zdecydowana większość producentów kotłów nie wie co to jest komora spalania (dopalania), lub nie przykłada do tego bardzo ważnego elementu kotła należytej wagi.

Ja mam wrażenie, że jednak wie.

Nie zapominaj jednak o tym, że producenci kotłów produkują je, aby mieć zysk, a Wy, czyli użytkownicy, tak z 90% wszystkich użytkowników, chcecie tylko kotłów z rusztem dodatkowym. Rozsądny producent nie będzie wytwarzał produktów niezbywalnych. Tak sobie, aby zaimponować światu, co to on nie potrafi. Tylko jednostki próbują wytwarzać produkty dla własnej satysfakcji i przeważnie krótko po takim czymś kończą niechlubnie swoje biznesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cofnijmy się wstecz, do roku 2008.

Ciekawe jak wtenczas Zawijan oceniał branże kotlarską?.

"Podstawowym problemem branży produkcji kotłów małej mocy jest jednakże aktualny stan techniki branży (niski po ziom specjalizacji, słabe wyposażenie maszynowe oraz przestarzałe technologie wytwarzania i konstrukcje kotłów), którego skutkiem są wysokie koszty wytwarzania oraz zróżnicowana jakość wyrobów." ,,,,

Jakie wnioski i sugestie wtenczas zasugerował?

"Przedstawione powyżej niekorzystne cechy charakteryzujące aktualny stan techniki branży determinują następujące kierunki jej rozwoju:

● Utworzenie innowacyjnego centrum badawczo -produkcyjnego dla branży kotłów wodnych małej mocy zasilanych paliwem stałym." ,,,,

No i co z tego wyszło?

 

Minęło kilka lat i niektóre firmy produkujące kotły, palniki, czy sterowniki, już padły, choć wydawało się, że takie coś jest w ich przypadku niemożliwe. Po nich pójdą inne, które nie będą chciały, czy potrafiły, unowocześnić swoich produktów i metod ich wytwarzania. Rozwoju technologicznego nie da się zatrzymać.

 

Palnika Brucer już nie ma na rynku (jego producent nie poradził sobie na tym rynku), ale jego myśl techniczna żyje w palnikach Ekoenergia i Burner-S, których nie byłoby, gdyby wcześniej nie powstał Brucer. A pojawiają się także nowe palniki oparte na podobnych zasadach działania. I na innych zasadach działania także.

 

Gdyby nie było Brucera - nie byłoby sterowników eCoal i Bruli. A gdyby nie było sterowników eCoal i Bruli - prawdopodobnie nie byłoby Pumy i Cobry w obecnych postaciach, które powstały w odpowiedzi na pojawienie się na rynku tamtych dwóch. A także nie byłoby prawdopodobnie innych sterowników, o których wiem mniej, bo ich twórcy nie są takimi chwalipiętami i po cichu przygotowują się do wejścia na rynek (niektórzy już nawet na nim są).

 

Kończą się czasy marketingu opartego na gadaniu. Teraz trzeba już pokazywać efekty działania swoich produktów. Użytkownicy są już o wiele lepiej wyedukowani (mam tę cichą satysfakcję, że także dzięki mnie) i nie dają się już łapać na byle plewy. Chociaż Ci, którzy uwierzyli apostołom „nowej fizyki”, że można zrobić coś z niczego, prawdopodobnie nadal będą w to wierzyć i nieustannie wymyślać ciągle nowe uzasadnienia na utwierdzenie się w tej wierze. Ich wiara, ich sprawa...

 

Wyraźnie widać to np. na sterownikach, których rozwój jest dobrą fotografią nowoczesnej filozofii technologicznej. Filozofia ta jest prosta. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że praca kotła z podtrzymaniem daje efekty w postaci obniżenia zużycia paliwa - należy im dać opcję takiej pracy w sterownikach. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że praca bez podtrzymania jest korzystniejsza - należy im dać taką opcję pracy w sterownikach. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że tylko praca z ciągłą modulacją mocy „to jest to” - należy im dać taką opcję pracy w sterownikach. Ci, którzy kupią takie sterowniki, za 2-3 lata będą doskonale wiedzieć, która z opcji jest dla nich najlepsza. Sami to sobie sprawdzą u siebie, bo te sterowniki dadzą im takie możliwości. I każdy z tych użytkowników wybierze opcję optymalną dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żegnam się z Wami, tym razem już definitywnie.

Senior Member ADMINISTRATOR FORUM poprosił mnie, abym wykupił Płatny Profil, bo - według niego - prowadzę na forum działalność reklamową.

Ponieważ jestem osobą absolutnie fizyczną i nie mam firmy, w której koszty mógłbym wrzucić takie kupno - rezygnuję z obecności na forum. Tu już się więcej ode mnie nie nauczycie.

 

Żegnam, wspominając dość mile te ponad 3-letnie kontakty z Wami. Choć nie ze wszystkimi, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żegnam się z Wami, tym razem już definitywnie.

Senior Member ADMINISTRATOR FORUM poprosił mnie, abym wykupił Płatny Profil, bo - według niego - prowadzę na forum działalność reklamową.

Ponieważ jestem osobą absolutnie fizyczną i nie mam firmy, w której koszty mógłbym wrzucić takie kupno - rezygnuję z obecności na forum. Tu już się więcej ode mnie nie nauczycie.

 

Żegnam, wspominając dość mile te ponad 3-letnie kontakty z Wami. Choć nie ze wszystkimi, oczywiście.

 

dobrze że są inne fora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żegnam się z Wami, tym razem już definitywnie.

Senior Member ADMINISTRATOR FORUM poprosił mnie, abym wykupił Płatny Profil, bo - według niego - prowadzę na forum działalność reklamową.

Ponieważ jestem osobą absolutnie fizyczną i nie mam firmy, w której koszty mógłbym wrzucić takie kupno - rezygnuję z obecności na forum. Tu już się więcej ode mnie nie nauczycie.

Żegnam, wspominając dość mile te ponad 3-letnie kontakty z Wami. Choć nie ze wszystkimi, oczywiście.

Może firma kotlarska z którą współpracujesz wykupiła by dla Ciebie - płatny profil .

Uczą się wszyscy przez całe życie , nawet Ci co tu nie piszą tylko czytają forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"producenci kotłów produkują je, aby mieć zysk" "myśl techniczna żyje w palnikach Burner-S"

 

Co do palnika -podajnika Burner-S to jest dopiero majstersztyk ,oczywiście rozpatrując to wyłącznie w sensie zysku dla firmy ,wypuszczając na rynek jeden produkt pokrywający całą moc dla wszystkich kotłów ,koszty produkcji, formy te same,części zamienne, wszystko to samo ,wystarczy kilka dodatkowych nacięć na palniku i już jest palnik z inną mocą do następnego kotła ,ewidentnie taki palnik jest robiony wyłącznie z chęci większego zysku dla Firmy kotlarskiej a jak sprawdzi się w eksploatacji przyszłość pokarze.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żegnam się z Wami, tym razem już definitywnie.

Senior Member ADMINISTRATOR FORUM poprosił mnie, abym wykupił Płatny Profil, bo - według niego - prowadzę na forum działalność reklamową.

Ponieważ jestem osobą absolutnie fizyczną i nie mam firmy, w której koszty mógłbym wrzucić takie kupno - rezygnuję z obecności na forum. Tu już się więcej ode mnie nie nauczycie.

 

Żegnam, wspominając dość mile te ponad 3-letnie kontakty z Wami. Choć nie ze wszystkimi, oczywiście.

 

Z tego, co pamiętam, żegnasz to forum po raz trzeci.

Może Ogniwo lub E-S wykupi Ci płatny profil?

 

Na koniec taka myśl:

 

Mam wrażenie, że gdybyś chciał się uczyć, a nie tylko nauczać,

Twoje sukcesy byłyby bez porównania większe...

 

A uczyć się trzeba od każdego. Ważne jednak, by przy tym zachować

jakieś zasady - co szczególnie dedykuję niektórym Twoim współpracownikom....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było Brucera - nie byłoby sterowników eCoal i Bruli. A gdyby nie było sterowników eCoal i Bruli - prawdopodobnie nie byłoby Pumy i Cobry w obecnych postaciach, które powstały w odpowiedzi na pojawienie się na rynku tamtych dwóch. A także nie byłoby prawdopodobnie innych sterowników, o których wiem mniej, bo ich twórcy nie są takimi chwalipiętami i po cichu przygotowują się do wejścia na rynek (niektórzy już nawet na nim są).

 

Puma i Cobra powstały w wyniku naturalnego rozwoju technologii.

Oczywiście wkrótce powstaną następne...

 

Jako odpowiedź na próbę stworzenia automatycznego sterownika

powstał algorytm serii S. Jedyny na rynku, który działa bez

możliwości zmiany nastaw procesu spalania - jak się wydaje, nigdzie

nie ma takiego produktu.

 

Algorytm działa bez czujnika spalin. Kosztowało mnie to dużo wysiłku,

ale nie chciałem być posądzany o kopiowanie pomysłów (albo ciągany

po sądach o naruszenie ochrony patentowej).

 

To prawda, Twoja reklama eCoala bardzo się przyczyniła do stworzenia

rzeczy niemożliwej do zrobienia. A ja po prostu uwielbiam robić rzeczy

niemożliwe...

 

Wyraźnie widać to np. na sterownikach, których rozwój jest dobrą fotografią nowoczesnej filozofii technologicznej. Filozofia ta jest prosta. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że praca kotła z podtrzymaniem daje efekty w postaci obniżenia zużycia paliwa - należy im dać opcję takiej pracy w sterownikach. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że praca bez podtrzymania jest korzystniejsza - należy im dać taką opcję pracy w sterownikach. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że tylko praca z ciągłą modulacją mocy „to jest to” - należy im dać taką opcję pracy w sterownikach. Ci, którzy kupią takie sterowniki, za 2-3 lata będą doskonale wiedzieć, która z opcji jest dla nich najlepsza. Sami to sobie sprawdzą u siebie, bo te sterowniki dadzą im takie możliwości. I każdy z tych użytkowników wybierze opcję optymalną dla siebie.

 

Nie zgadzam się. Przyszłość należy do sterowników automatycznych - to było

oczywiste od zawsze. Problem polegał na tym, że nikt nie potrafił takiego

sterownika stworzyć.

 

A dokładnie - nikt nie potrafił takiego sterownika stworzyć do lutego 2013.

Edytowane przez Wlodek_PID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żegnam się z Wami, tym razem już definitywnie.

Senior Member ADMINISTRATOR FORUM poprosił mnie, abym wykupił Płatny Profil, bo - według niego - prowadzę na forum działalność reklamową.

 

 

To forum tworzą ludzie, którzy w większości BEZINTERESOWNIE pomagają, doradzają i z którymi można wymienić poglądy. Takich osób jest coraz mniej, na tym forum. Klimat robi się marketingowo-reklamowy do czego dążą mocodawcy administracji, Mnie trzymają tu tylko ludzie, z którymi warto rozmawiać. Jeżeli ich zabraknie zostanie tylko bełkot. Dla bełkotu szkoda czasu dlatego też powolutku będę się przenosił w inne miejsce. Troszkę lat tu spędziłem,

 

Ps. Tak na marginesie uwaga pisana niezależnie od postu zwaijana. Jak czytam inny wątek to dochodzę do wniosku że jak zwykle po głowie dostaną ludzie uczciwi, Ci którzy jasno deklarują to co robią i dlaczego. Szkoda że w ten sposób się ich utrąca, bo ich wiedza i posty są wartością tego forum Dotąd to właśnie wyróżniało i przyciągało ludzi, bo reklamy i marketingu jest masa wokół. Zostanie tylko nazwa, zobaczymy czy wystarczy. Cała reszta "tzw. cichodajek" nadal będzie robiła swoje i żaden admin z tym nie wygra.

Edytowane przez Regut1
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Większość pisze o ogniu na 1/3 do połowy paleniska..

 

Zawijan już nie napisze-chyba nigdy nie miał zamiaru,dlaczego tak jest ...Pytam o to mniej lub bardziej grzecznie od 2lat. Nie potrzebuję jego teorii bo nie zamierzam tracić czasu na rzeczy których wiedzieć nie muszę.Pewnie,można kontynuować mit o Polaku co wie wszystko.Mógłbym miec pretensje do siebie że nie znam teorii gdybym zakupił kocioł bez sterownika z trybem auto.

Ja chciałem się jedynie dowiedzieć dlaczego opał na palniku spala się tylko w części od strony podajnika,dlaczego po drugiej stronie "króluje" zmielony opał w postaci miału i dym zamiast płomienia.I tylko tyle...Nikt nie poprosił o foto,nikt nie słuchał pytań(nie tylko moich)-pytania zostały zasypane teorią która jak pisałem jest mi zbędna a i tak tego o co pytałem nie tłumaczy...

Większość "psioczenia" na ten palnik odbywa się na priv,ludzie wiedzą że nikt im nie pomoże.Serwis wyczynia to co wyczynia,ogranicza się do "napalenia byle jak" by pokazać że kocioł jest na 100% sprawny.

Gdyby Pan miał choć trochę dobrej woli i sprawdził to co piszą inni i zadbał by ktoś z Ogniwa to zweryfikował -zagwarantowałby Pan prestiż swej osobie i firmie która "wkłada" Pański produkt do własnych konstrukcji.Nigdy nie dziwiło Pana że ludzie tacy jak sebsa,verb,i wielu innych jeszcze rok czy dwa temu nie uwierzyliby w to co robią teraz,po co komu "majsterkowanie" i przeróbki 100% sprawnego palnika,nie zawsze powodem jest przewymiarowanie..Coś musiało skłonić tych ludzi do takich przeróbek,świadczą o tym błagalne posty moje ale i użytkowników takich jak: verb(skasowane,pozostały tylko w cytatach innych użytkowników),sebsa.

Nie zdziwiło to Pana?Dostaję na priv propozycje przeróbki mego palnika,jest ich kilka...To świadczy o tym że nie pracuje on do końca tak jak powinien,wiedzą o tym też Panowie z serwisu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan już nie napisze-chyba nigdy nie miał zamiaru,dlaczego tak jest ...Pytam o to mniej lub bardziej grzecznie od 2lat. Nie potrzebuję jego teorii bo nie zamierzam tracić czasu na rzeczy których wiedzieć nie muszę.Pewnie,można kontynuować mit o Polaku co wie wszystko.Mógłbym miec pretensje do siebie że nie znam teorii gdybym zakupił kocioł bez sterownika z trybem auto.

Ja chciałem się jedynie dowiedzieć dlaczego opał na palniku spala się tylko w części od strony podajnika,dlaczego po drugiej stronie "króluje" zmielony opał w postaci miału i dym zamiast płomienia.I tylko tyle...Nikt nie poprosił o foto,nikt nie słuchał pytań(nie tylko moich)-pytania zostały zasypane teorią która jak pisałem jest mi zbędna a i tak tego o co pytałem nie tłumaczy...

Większość "psioczenia" na ten palnik odbywa się na priv,ludzie wiedzą że nikt im nie pomoże.Serwis wyczynia to co wyczynia,ogranicza się do "napalenia byle jak" by pokazać że kocioł jest na 100% sprawny.

Gdyby Pan miał choć trochę dobrej woli i sprawdził to co piszą inni i zadbał by ktoś z Ogniwa to zweryfikował -zagwarantowałby Pan prestiż swej osobie i firmie która "wkłada" Pański produkt do własnych konstrukcji.Nigdy nie dziwiło Pana że ludzie tacy jak sebsa,verb,i wielu innych jeszcze rok czy dwa temu nie uwierzyliby w to co robią teraz,po co komu "majsterkowanie" i przeróbki 100% sprawnego palnika,nie zawsze powodem jest przewymiarowanie..Coś musiało skłonić tych ludzi do takich przeróbek,świadczą o tym błagalne posty moje ale i użytkowników takich jak: verb(skasowane,pozostały tylko w cytatach innych użytkowników),sebsa.

Nie zdziwiło to Pana?Dostaję na priv propozycje przeróbki mego palnika,jest ich kilka...To świadczy o tym że nie pracuje on do końca tak jak powinien,wiedzą o tym też Panowie z serwisu..

 

Współczuje temu kto dokona tych przeróbek u ciebie.... Minie kolejny sezon - to sie przekonamy, no chyba że znowu zmienisz nicka na np. novy 2 albo stary1 ;)

Ja nie jestem fachowcem, mam kocioł na ekogroszek 2 sezon, ale ponieważ mam OE+ i u mnie nic nie mieli ani nie pali połową palnika, to nie bardzo jakoś wierze w to co tu wypisujesz . Uważam, że postępowanie twoje ( straszenie youtubem, pisanie po forach, grożenie ujawnieniem korespondencji mailowej ) itp bzdety są naznaczone chęcią zemsty, bo wydumałeś sobie że cie skrzywdzili źli ludzie i ich psy gończe. Widąć po treści twoich postów jaka dawka złości w nich drzemie. Dlatego ten kto dokona u ciebie przeróbek będzie za rok potraktowany adekwatnie do zawijana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...