Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Różnica jest taka:

- Zawijan co 2-3post walił non stop linki do swojej strony reklamowej

- Włodek nie wkleił ani jednego linku do swojej strony czy do strony elektro-miz

 

Firmy rodzinne:

- na forum RBR i nick SYNA właściciela (nie widze, aby komuś to przeszkadzało), więc już widzimi z kim mamy do czynienia pod nickiem Piotr42...

- kolejny jego pkt. EkR, w biurze syn, córka, zięć....

- dalej firma rodzinna to także SAS

-firma rodzinna to także HEF

- firma rodzinna to także np. Lazar

- CHT Cichewicz - firma rodzinna

- także firmą rodzinną jest Sekom

- także firmą rodzinną są kotły Witkowskiego

- także firmą rodzinną są kotły Grobelnego, Simar

 

itd....

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adn 1 Nie mam bladego pojęcia wg mnie to nie ma co rozgryzać bo nie powiela się złych pomysłów

Adn 2 Nie rozśmieszaj mnie :) to raczej TY kopiujesz pomysły innych ( choćby spalanie grupowe) czy teraz ustawianie mocy wg mocy kotła (tylko patrzeć jak wprowadzisz sondę do pomiaru temp spalin i będziesz ludziom wpierać ze to przecież był TWOJ pomysł

Adn 3 jak to się mówiło? kto się xxxx urodził kanarkiem nie umrze.... nie moja wina że nie umiesz zrobić elementarnych zabezpieczeń swoich prac...jak dbasz tak masz....

Adn 4 a co mnie to obchodzi??? to jest forum wiec nikt przedstawiać się nie musi...

Adn 5 Co mnie to obchodzi ?że mimo największych twoich chęci twój towar jest niedoceniany przez firmy które produkują kotły,( przykład mało zastosowań Twoich sterowników przez ww firmy) a swoje żale wylewasz na forum wietrząc spiski i zmowy

 

I na koniec... najpierw trzeba coś stworzyć żeby można było ukraść...jak napisałem nie powiela się złych rzeczy ! pomysł...od pomysłu do jego realizacji droga jest baaaardzo daleka....Ciągle widzisz spiski, knowania, itd.... skad my to znamy??/

 

Szanowny Panie Włodek_PID

 

Proszę mi wybaczyć że tak z grubej "rury" ale rzygać mi się chce jak czytam te Pańskie obiecanki cacanki a inni wokół Pana skaczą.

Nie, wcale nie dążę do oczernienia Pana i nie zazdroszczę Panu tego że Pan chce, oraz próbuje rozwinąć produkt.

 

Zarzucam Panu wciskanie ciemnoty ludom.

A więc:

1. Jak Pan sobie wyobraża sterownik w pełni automatyczny który potrafi odczytać jedynie temp CO oraz CWU ?

To tak jakby jechać samochodem z zamkniętymi oczami ..:bash:

Inni już wspomnieli o zmianach opału, różnych instalacjach i innych duperelach. Jak Pan to chce zrealizować ?

 

Z innej beczki.

Mam oryginalną instrukcję dla Pumy która wyszła na rynek ... hmmm był to maj 20..., chyba 10.

Piszę tam jak WÓŁ że sterownik jest automatyczny.

Proszę mi tą automatykę pokazać, bo to kupiłem sterownik do którego i tak trzeba wsadzać palce, bo sam nie potrafi i nie będzie potrafił dobrać nastaw bez dodatkowych czujek typu ciepłomierza, sondy lub jakiś tam innych bajerów.

 

2. Co Pan opowiada że nowe Pańskie nowe oprogramowanie jest automatyczne ?

Panie Włodek, tak się składa że mam Cobrę i na Pańskie nieszczęście mam ją podłączoną kompa za pośrednictwem Damiana softu.

Widać że jakoś nie angażuje się w ten Pana wątek, pomimo że powinien znać doskonale ten produkt.

Dalej, powtarzam, dalej w tym sofcie po modbusie da się ręczne korygować nastawy.

Proszę sobie darować słowa że to zostało po starym sofcie - który i tak de facto nie jest skończony.

To co Pan zrobił to nic więcej jak tylko modulowanie całymi nastawami. Wniosek taki że nie jest to i chyba nie w tej wersji sprzętowej sterownik automatyczny.

 

Weż Pan się w garść, skończ Pan jedną "linię" softu a później można pomyśleć o czymś nowym.

Puma od roku leży odłogiem, z tego co mi wiadomo modbus jest w głębokim lesie.

Ale co ? Grunt że Włodek zapoczątkował trzecią lub czwartą genezę softu na Cobrę, a pierwsza na dobrą sprawę jeszcze nie skończona.

I jak wspomniał na początku tego wątku pracuje SAM

 

Karygodne oraz żałosne.

Zaczynam żałować że zakupiłem ten sterownik, trzeba było kupić u konkurencji, tam nie obiecują gruszek na wierzbie, kupujesz i masz.

 

P.S.

Miłego weekendu i pracy nad softem oraz nad ustawianiem nastaw początkowych dla testerów :lol2: :D

 

Jeśli poszukasz na eSterownik niejakiego zawijana_2, zobaczysz

zdumiewające podobieństwo stylu wypowiedzi.

 

Facet NiePrzesadzaj ma

  • mój sterowniik
  • mój najnowszy soft testowy
  • najnowszy soft na PC do komunikacji z Cobrą
  • i wie, że mozna zmienić nastawy tym softem...

Ja tego nie wiedziałem!!!! Zapomniałem o tym...

Oczywiście wszystko zablokowałem.

 

Facet próbował rozwalać wątek, ale jak mu napisałem, kim

jest, zniknął.

 

A teraz kilka Twoich wypowiedzi :

 

Piotrek - skoro moje sterowniki są takie złe, po co je

podglądać? Jak pisałeś - od 2 lat...

Nie szkoda czasu?

 

 

Od 2 lat to ja wiem:) a ze nie zabezpieczyłes swojego towaru to chyba o Tobie najlepiej nie świadczy...wszystkie firmy w koło się śmiały:) porównaj sobie, działanie innych sterów (zwłaszcza tych małych firm co teraz twój koleżka reklamuje ;) zobacz na algorytmy i będziesz w domu... z reszta duże firmy też pewnie patrzyły -tylko sie nie przyznają :) że nie podejrzysz??? no trudno ...oni dbają o SWOJE interesy i towar zabezpieczyli:)

 

Obawiam się,że zupełnie nie panujesz nad tym, co piszesz.

Jak powiedziałby prezydent Chirac :

"tracisz okazję, by siedzieć cicho..."

Edytowane przez Wlodek_PID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatnego profilu nie wykupie więcej, czuje się oszukany przez admina z nickiem ELFIR, który sugerował wykupienie płatnego profilu, wówczas ataki personalne, wyzwiska, obelgi i kłamstwa będą inaczej rozpatrywane - tak twierdzono.

 

Otóż jak się okazało zamiast lepiej- było jeszcze gorzej.

 

Dlatego póki na forum jest naganiacz incognito wymyślający świeższe kłamstwa i obelgi, który nie przebiera w środkach - to ja więcej płatnego profilu nie wykupię.

Inna możliwość jest taka,że owa osoba przestanie sobie robić wycieczki osobiste w moją stronę, doda sobie np. do ignorowanych - wówczas być może jeszcze się na płatny profil zdecyduję.

 

Tymczasem ostatnią wysokopłatną reklamą w wydawnictwie MURATOR było:

murator2013 tekst.jpg

murator2013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do Zawijana:

 

p.Jacku, no litości, były dyrektor ICHPW, nadal wysokiej rangi pracownik instytutu, który rok do roku ma milionowe dotacje na działanie.... nie ma kilku groszy na płatny profil?

Przecież IChPW te kilka groszy może zapłacić, czy też Ogniwo, które Pan reklamuje, czy też firma Elektro-System, która Pan także wielokrotnie w linkach reklamuje.

 

Skoro się wkleja linki do swojej strony i producenta sterownika i robi biznes, to te parę groszy można płacić

Korona z głowy nie spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Firmy rodzinne:

- na forum RBR i nick SYNA właściciela (nie widze, aby komuś to przeszkadzało), więc już widzimi z kim mamy do czynienia pod nickiem Piotr42...

- kolejny jego pkt. EkR, w biurze syn, córka, zięć....

- dalej firma rodzinna to także SAS

-firma rodzinna to także HEF

- firma rodzinna to także np. Lazar

- CHT Cichewicz - firma rodzinna

- także firmą rodzinną jest Sekom

- także firmą rodzinną są kotły Witkowskiego

- także firmą rodzinną są kotły Grobelnego, Simar

 

itd....

 

Jarecki jak zwykle jesteś nieprecyzyjny a może tylko niedoinformowany.

 

 

Nie wiem jak inne firmy rodzinne, ale firma HEF (już takiej niema) ma tyle wspólnego z rodzinną firmą co ja z kotlarstwem.

 

Obecna nazwa firmy to HEF - stal Sp. z o.o. ma łudzono podobną nazwę do firmy rodzinnej, nieżyjącego już założyciela firmy HEF Pana Henryka Foryty (podobno jako pierwszy wprowadził na polski rynek palenisko retortowe).

HEF - stal korzysta także z majątku Pana Henryka, oraz certyfikatów wydanych na jego córkę, która przez pewien okres figurowała jako właścicielka zakładu.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatnego profilu nie wykupie więcej, czuje się oszukany przez admina z nickiem ELFIR, który sugerował wykupienie płatnego profilu, wówczas ataki personalne, wyzwiska, obelgi i kłamstwa będą inaczej rozpatrywane - tak twierdzono.

 

Może dlatego, że nie jestem adminem a moderatorem? I nie zgłaszasz '"obelg" do moderacji?

Może dlatego, że przez ponad pół roku miałam przerwę w uprawieniach moderatora?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które to posty ci tak przeszkadzały?? o tym że elektromiz niepotrzebnie wydaje kasę?? Nie martw sie, mam screna mogę do nich go wysłać a w sumie to i wyślę ,ciekawe co powiedza :)Zartujesz?? że niby o co mam prośić?? mi na liczbie postów nie zależy...w przeciwieństwie do ciebie czy osób z które mają biznes z muratora...

No ja tutaj się zastanawiam dlaczego tak się dzieje ,że posty znikają od tak sobie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sorki

 

Odpisze bardzo wyraźnie.

Nie widzę w tym nic złego, aby za chwile nie zrobiło się z tego dorabianie jakiejś filozofii

 

Specjalnie wcześniej podałem więcej firm, bo w tej branży w ogromnej większości mamy do czynienia z przedsiębiorstwami o charakterze rodzinnym

 

Napiszę też wyraźnie dalej.

Nie zgadzam się ze wszystkimi opiniami Włodka, szanuję go za jego pracę, ale zwyczajnie i po ludzku nie ze wszystkim się zgadzam.

 

Moje podejście jest takie,że do wyboru jest iles tam sterowań, po to, aby ktoś sobie dobrał jak chce ale tez po to, abym sam nie zapędził się w ślepy zaułek.

Takie samo mam podejście do palnika.

 

Uważałem i uważam,że Bruli ze spalaniem grupowym to dobry produkt, raz jeszcze publicznie gratuluję E-S oraz Zawijanowi, jeżeli swoją cegiełkę w tym temacie dołożył.

Przy obsłudze przez neta jest moim zdaniem ale także zdaniem moich użytkowników prosty...

Ostatnio odpalony egzemplarz:

https://esterownik.pl/remote/2501

 

Dziękuje i na dzisiaj więcej się nie wypowiadam, bo się znowu zaczyna kwas robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, to wstawię taki zagramaniczny palnik ze sterownikiem mechanicznym :

To wygląda na miałowca ;)

 

Nie wygląda na miałowca tylko jest to palnik do spalania antracytu.

 

Możecie się głośno śmiać z archaicznej konstrukcji mechanizmu podawania i regulacji paliwa oraz powietrza.

Ten film nie pierwszej młodości, pokazuje urządzenie, które także swoje lata już ma. Ale to działa i to jest najważniejsze.

 

Mam znajomego,który odkupił od pewnej firmy nieduże maszyny.

Urządzenia te powstały w okresie między wojennym (prawdopodobnie po roku 1917) i doskonale pamiętają okres prosperity wujka Adolfa.

W okresie PRL pracowały w systemie czterobrygadowym, czyli non-stop z przerwami na coroczne remonty i drobne awarie.

 

Oryginalne silniki trójfazowe, duże gabarytowo o nieco mniejszej sprawności pracują do dziś. Korpus maszyn oryginalny, jedynie oprzyrządowanie maszyn jest zmienione bo okres wojenny i zimnowojenny mamy już za sobą (mam nadzieje, że nieodwracalnie).

 

Najciekawsze jest to, że najczęściej w tych maszynach ulegają awarii nowe urządzenia peryferyjne instalacji elektrycznej i sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z czym się konkretnie nie zgadzasz? Bo nie wiem, o co chodzi...

 

Naprawdę nie chcę jakiejś dziwnej przepychanki, w skrócie, bo pisałem to już na Twoim wątku:

 

- nie zgadzam się, że sterownik konkurencyjny ma "20nastaw", wybór mocy plus do tego siła nadmuchu i podanie zakresu mocy

np. 8kW-12kW i do tego dane wartości wentyla. To już kwestia producenta kotła, czy to dobierze czy zostawi do zabawy użytkownikowi....

Ciutkę więcej jest do ustawienia podtrzymania, ale tego często nie trzeba tykać. Podobnie jak Twojego parametru min.moc kotła. To tyle odnośnie spalania.

 

Reszta to zabawy z dodatkami, z których można, ale nie trzeba korzystać.

U Ciebie tez można się bawić w strefy czy to dobowe czy tygodniowe, czy załączyć termostat pokojowy, mimo,że fizycznie go nie ma i dobrac sobie przerywaną prace pompy itd. itp. generalnie można, ale nie trzeba.

 

- jak mówiłem na jednej instalacji, palniku obiekcie lepiej sprawdzi się raz jeden sterownik raz drugi a raz jeszcze inny

 

 

Natomiast bardzo doceniam ostanie wersje S i ich prostotę obsługi, za to wielki plus.

To z pewnością spory ukłon w stronę użytkowników szukających łatwej i przyjaznej obsługi.

 

Grunt, że jest wybór, każdy może dobrać, co mu bardziej odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na miałowca tylko jest to palnik do spalania antracytu.

Możecie się głośno śmiać z archaicznej konstrukcji mechanizmu podawania i regulacji paliwa oraz powietrza.

Ten film nie pierwszej młodości, pokazuje urządzenie, które także swoje lata już ma. Ale to działa i to jest najważniejsze.

 

Mam znajomego,który odkupił od pewnej firmy nieduże maszyny.

Urządzenia te powstały w okresie między wojennym (prawdopodobnie po roku 1917) i doskonale pamiętają okres prosperity wujka Adolfa.

W okresie PRL pracowały w systemie czterobrygadowym, czyli non-stop z przerwami na coroczne remonty i drobne awarie.

 

Oryginalne silniki trójfazowe, duże gabarytowo o nieco mniejszej sprawności pracują do dziś. Korpus maszyn oryginalny, jedynie oprzyrządowanie maszyn jest zmienione bo okres wojenny i zimnowojenny mamy już za sobą (mam nadzieje, że nieodwracalnie).

 

Najciekawsze jest to, że najczęściej w tych maszynach ulegają awarii nowe urządzenia peryferyjne instalacji elektrycznej i sterowania.

Myślisz że to antracyt zdziwiło mnie to że taki długi i cienki ten podajnik i myślałem ze do miału .

Tu jest retortowy :

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Tu jest retortowy : ,,,,

 

Zobacz sobie trzecie video tego autora.

Jest tam ukazany w szczegółach sposób napowietrzania paleniska (nieruchomy) i sposób obrotu tarczy na obwodzie paleniska.

 

Podobny sposób napowietrzania pokazał ostatnio Minertu, tam jeszcze dochodziły te "fikuśne wieżyczki" z otworami do napowietrzania bocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie trzecie video tego autora.

Jest tam ukazany w szczegółach sposób napowietrzania paleniska (nieruchomy) i sposób obrotu tarczy na obwodzie paleniska.

 

Podobny sposób napowietrzania pokazał ostatnio Minertu, tam jeszcze dochodziły te "fikuśne wieżyczki" z otworami do napowietrzania bocznego.

Mówisz o tym :

Ma podział jak tort ale nie do końca obrót już pełny ,ale ma super popiołek z tego ustrojstwa .

tu widać wszystko dokładnie w środku ale palnik sito .

Oni dorabiają do tych już wysłużonych urządzeń nowe kotły czy ten podajnik cały jest nowy?

 

Zainteresowało mnie to bo ten podajnik można wykorzystać bez kosza-zasobnika obnizyło by to koszty produkcji kotła w dodatku

nie trzeba dźwigać węgla do góry i sypać w skrzynkę można mieć go na

pryzmie i wsadzić w niego tylko bezczelnie żmijkę a węgiel sam wlezie do kotła .

Wszystko na jednym urządzeniu-silniku i może być zrobiony silos-bunkier jak do pelletu raz wsypany węgiel pobierał by podajnik przez całą zimę .;)

To może być mały przełom w obsłudze kotła sprowadzający się tylko do wywalania popiołu .

Tanio oszczędnie żadnych dodatkowych silników mało prądu bajerów czujników krańcowych itd,

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Wszystko na jednym urządzeniu-silniku i może być zrobiony silos-bunkier jak do pelletu .;)

Ja bym Ci radził od razu w kopalni taki podajnik zainstalować;).

Pamiętaj o oporach w rurze podającej opał.

 

 

A dla miłośników historii oraz użytkowników kotłów ceniących sobie wygodę

 

 

Mam gdzieś opis patentowy tego palnika do antracytu, bodajże z roku 1920.

Na innym forum napisałem kiedyś "Wirtuozeria Inżynierska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...