Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie ma już takiej firmy elgomax albo strona zlikwidowana ,a kotło-instal jest i

znalazłem u nich ten palnik :

http://allegro.pl/piec-piece-kociol-kotly-z-podajnikiem-19kw-160m2-i3098916240.html

Myślałem że coś nowego taki dość zgrabny

palnik, ale zobaczyłem ruszt wodny .:)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

,,,, Myślałem że coś nowego taki dość zgrabny

palnik, ale zobaczyłem ruszt wodny .:)

 

Zobacz lepiej jaki zgrabny jest u nich kocioł EKONOMIC PLUS.

 

 

A z tego powodu, że jestem zaziębiony, to pozwoliłem sobie przedzwonić.

 

I tak.

-Z powierzchni ogrzewanej mojego domu 155m2 zrobiło się 200m2 bo taki obrys ma mój budynek. Wyszedł kocioł o mocy 25kW

- Ruszt wodny jest raczej w gospodarstwie domowym niezbędny.

- Gwarancja 5 lat ale tylko na kocioł , pozostałe podzespoły mają swoje gwarancje i producent kotła nie zamierza z tego tytułu nabywcy kotła nic pomóc.

- Producent kotła nie gwarantuje poprawnej pracy kotła przy złej instalacji i przy złej jakości opału.

- A instalator zdaniem mojej rozmówczyni, także nie da mi gwarancji na poprawną pracę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to pewien minister powiedział....." Polska to dziki kraj...."

i to niestety jest prawda....... mówię niestety gdyż przyszło mi w tym kraju żyć. Kradzież intelektualna jest na porządku dziennym .

 

Czy moderator może mi łaskawie napisać dlaczego moją odpowiedź na to wyciął, a ten wpis wisi nadal ?

 

Czy kogoś tą odpowiedzią uraziłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to stary wyrób elgomaxu.

Z Zawijanem była o to jakaś chyba nawet sądowa przepychanka, bo wcześniej głowica była napowietrzona jak brucer...

Nie było z elgomaxem nigdy żadnej sprawy sądowej, ani innej. Producent uczciwie skontaktował się ze mną i po konsultacji wykonał palnik nie naruszający zastrzeżeń patentowych.

Proszę Cię, abyś trochę ostrożniej wyrażał tego typu opinie o innych firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew naszym wyobrażeniom, węgiel wcale nie jest tam zbyt popularny. Jeszcze do niedawna mieli prąd i gaz niemal darmowy. Miesieczne rachunki za ogrzewanie glinianej nieocieplonej chatki jakieś 50-70m2 wynosiły w przeliczeniu ok 10zł, prąd ok 5zł. Tona węgla ok 200-300zł.

 

Jak u nas wybudują II Japonię, to prąd będzie jeszcze tańszy.........

A ten zaprezentowany kociołek z klapkami i zapadkami, to wymaga zmiany przepisów w prawie polskim, i trzeba mieć w kotłowni ściany dźwiękochłonne....... normalnie pracuje jak traktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, A ten zaprezentowany kociołek z klapkami i zapadkami, to wymaga zmiany przepisów w prawie polskim, i trzeba mieć w kotłowni ściany dźwiękochłonne....... normalnie pracuje jak traktor.

 

Jorgo stałeś się markotny.

Ja jestem ciekaw jak będzie wyglądał Twój kocioł i podajnik, za powiedzmy 50 lat.

 

 

Ja także jestem markotny, bo mnie grypa dopadła.

 

Więc z nudów wykonałem dziś 11 telefonów do producentów kotłów jako potencjalny nabywca kotła z podajnikiem automatycznym.

 

Wyboru dokonywałem przy pomocy znanego serwisu aukcyjnego. Wybierałem tylko tych producentów kotłów, którzy mieli w ofercie kotły z podajnikiem automatycznym i można było się z nimi skontaktować na telefon stacjonarny.

 

Pytania zadawałem proste. Odpowiedzi były baaaa...rdzo różne. Nie będę tego opisywał bo po prostu szkoda czasu.

Możecie sami sobie to sprawdzić, dzwoniąc.

 

Moim zdaniem rzetelnie, do mnie jako przyszłego klienta zachowali się przedstawiciele następujących firm kotlarskich

 

1 - Kotły Leszka z Dziadowa Kłoda koło Sycowa

2 - Firma STALKOT z Pleszewa

 

ps.

Proszę pytać się zawsze i szczególnie zwracać uwagę na warunki gwarancji, ale te na piśmie, nie te obiecanki przez telefon.

 

ps2.

Nie rozpatrywałem w ogóle produktów, tylko rzetelność udzielanej mi informacji

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle z dala od Ogniwa,RBR Ekouniwersal 11kW mi się marzy ;) Myślę też o Twoim zakupie...z tym nowym palnikiem..

 

Jak już wspomniałem kocioł będzie montowany jak pogoda dopisze w sobotę.

Będzie również możliwość zamówienia kotła z tym palnikiem ale to dopiero po testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie kupuj już kotła węglowego kup coś innego- gaz albo olej albo pc.....

 

Nie widzę problemu,moja kasa,mój wybór.Pomódl się razem ze mną by się sprzedał a udowodnię Ci że bez żadnych przeróbek instalacji nowym kotłem spokojnie i tanio ogrzeję obiekt :)

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Mam pytanie do użytkowników Ogniwo,czy ktoś próbował przy np.spalaniu grupowym mierzyć temp.spalin ale nie tam gdzie zaleca producent?Np.na klapie wyczystki wymiennika spalin?

Jest bardziej stabilnie,może wpływa to na pracę algorytmu spalania grupowego?Nie zauważyłem przesypywania paliwa ale to dopiero 2 godziny...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu,moja kasa,mój wybór.Pomódl się razem ze mną by się sprzedał a udowodnię Ci że bez żadnych przeróbek instalacji nowym kotłem spokojnie i tanio ogrzeję obiekt :)

 

Dziwie się tylko ze odpuszczasz jeśli już za coś zapłaciłeś. Ale tak jak mówisz, to Twoja kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję sie pod niektórymi postami zaczyna się robic na tym forum sieczkarnia coraz więcej firm wyczuła interes bycia na forum muratora a Ci którzy byli piewsi czują zagrożenie i swoją wojnę toczą na forum a cierpią zwykli uzytkownicy, własnie dostało mi się wdziale kominków zapytałem czemu tak drogo to mi nie dali żyć na całej stronie tematu.

 

A jeszcze rok temu było tak pięknie nikt się nikomu nie wtryniał na rbr potrafili pochwalić ogniwo nawet skam=p nie był taki całkiem do dupy ale teraz to jakaś masakra, chyba te wypowiedzi o tysicach sprzedawanych kotłów są lekko naciągane. A będzie jeszcze gorzej inflacja 1.3% coś tam przebąkują o możliwości deflacji co zreszta nie jest takie niemożliwe biorąc pod uwagę brak dostępu do kredytów, bezrobocie a ostatnio pierwszy raz od lat spadek oszczędności. Będziecie się tak żarli to się obudzicie z ręką w nocniku, nie piszę tego z satysfakcji ale z pewnych obaw.

 

A najbardziej wkuu..a mnie, kiedy wiem że w takich czasach płacimy za produkt produkowany w Polsce z pieczątką made in germany więcej niż niemcy i jeszcze nasi do tego przykładają rekę bo zamiast działać zespołowo i postawić się przeciwko tym praktykom wolą walcyć między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Dziwie się tylko ze odpuszczasz jeśli już za coś zapłaciłeś. Ale tak jak mówisz, to Twoja kasa.

Gdybyś miał do czynienia z serwisem Ogniwa,zrozumiałbyś.Mam obiekt który wynajmuje 3 różnym firmom,nie mam czasu ani chęci na walkę z wiatrakami.Użytkownicy chcą mieć ciepło a ja chcę zarabiać pieniądze.Taka moja prosta filozofia.I tyle.Ogniwo jest nie obliczalne,potrzebuje bardzo dobrego paliwa,częstego i uciążliwego czyszczenia -to jak dla mnie jest dyskwalifikacja pełna.Nie jestem fachowcem-ale jak dla mnie do tego wszystkiego mam wadliwy produkt.Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Ponawiam pytanie o położenie czujnika spalin:

Mam pytanie do użytkowników Ogniwo,czy ktoś próbował przy np.spalaniu grupowym mierzyć temp.spalin ale nie tam gdzie zaleca producent?Np.na klapie wyczystki wymiennika spalin?

Jest bardziej stabilnie,może wpływa to na pracę algorytmu spalania grupowego?Nie zauważyłem przesypywania paliwa ale to dopiero 2 godziny...

 

Teraz już nic nie rozumiem,skoro algorytm pracuje na trendach czujnika spalin to jak to teraz jest u mnie?Spala mniej,wykresy spalin nie mają nic wspólnego z częstotliwością podawania paliwa....a tak być powinno.Ktoś wyjaśni? Link do sterownika https://esterownik.pl/remote/2479

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...