Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teraz już nic nie rozumiem,skoro algorytm pracuje na trendach czujnika spalin to jak to teraz jest u mnie?Spala mniej,wykresy spalin nie mają nic wspólnego z częstotliwością podawania paliwa....a tak być powinno.Ktoś wyjaśni? Link do sterownika https://esterownik.pl/remote/2479

 

Jak nie mają, jak mają:) przecież widać przyjrzyj sie dobrze... a swoją drogą gdzie ten czujnik wetknełeś ze masz tak spłaszczony wykres temp spalin?? zaraz pewnie będziesz marudził że kocioł wchodzi w podtrzymanie:) albo ze jak bedzie cieplej to szlag Ci trafi komin w tych temp spalin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponawiam pytanie o położenie czujnika spalin:

Mam pytanie do użytkowników Ogniwo,czy ktoś próbował przy np.spalaniu grupowym mierzyć temp.spalin ale nie tam gdzie zaleca producent?Np.na klapie wyczystki wymiennika spalin?

Jest bardziej stabilnie,może wpływa to na pracę algorytmu spalania grupowego?Nie zauważyłem przesypywania paliwa ale to dopiero 2 godziny...

 

Teraz już nic nie rozumiem,skoro algorytm pracuje na trendach czujnika spalin to jak to teraz jest u mnie?Spala mniej,wykresy spalin nie mają nic wspólnego z częstotliwością podawania paliwa....a tak być powinno.Ktoś wyjaśni? Link do sterownika https://esterownik.pl/remote/2479

Witam dej czujnik bliżej palnika -to zobaczysz jak to działa pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Witam dej czujnik bliżej palnika -to zobaczysz jak to działa pozdr

 

bernard tu już tutaj lepiej nic nie zapodawaj,znów jakaś firma skorzysta z Twoich pomysłów,już korzysta prawda?Jeśli nie sprzedam kotła to wrócimy do twojej propozycji,dzięki.

Póki co,jak bliżej palnika?Trzeba by wywiercić otwór w niewykorzystanej zaślepce na podajnik...lub w klapie wyczystki-tak aby przewód czujnika się nie stopił...

 

BTW-fajnie wskazują histogramy mocy,w tej opcji są naprawdę bardzoooo pomocne hi hi :)

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Proszę o powrót do tematu wątku :)

 

Zatem,do tematu.

Po 2 latach użytkowania kotła OEP 25kW firmy Ogniwo stanowczo odradzam zakup.

Czyszczenie kotła nie należy do najprzyjemniejszych,4 kwadratowe(sic!,o ile bardziej wygodne do czyszczenia byłyby kanały o przekroju okrągłym) kanały trzeba ostro traktować wyciorem praktycznie co zasyp,bez względu na opał i prowadzenie kotła.

W moim egzemplarzu płomień "króluje" ,od zakupu, jedynie na max 1/2 palnika a zdarza się że i na 1/3 palnika-bez względu na jakość opału i ustawienia kotła-ale serwis twierdzi że tak ma być ;)

Paliwo nawet suche lubi "zawisnąć" w podajniku,jak dla mnie konstrukcja połączenia podajnika z konstrukcją palnika powoduje taki stan rzeczy.

Brak możliwości podnoszenia i opuszczania rusztodeflektora.

Palenie na palenisku awaryjnym możliwe ale nie polecam :)

Kocioł hałasuje nieznacznie ale jest cichszy od np.kotłów Defro.

Największym oszustwem na informacyjnej stronie Ogniwa jest oferowanie możliwości palenia peletem.Palić samym peletem można ale ...nie można.. bo kocioł nie posiada strażaka i jest to niebezpieczne..:) Więc jak tu palić peletem?Mieszanie z eko to już nie pelet przecież...

Wygląd i wykończenie kotła pomijam-mało estetyczne ale to nie auto,do przyjęcia.

Makabryczny serwis,na blachy czekałem 1 rok.Problem płomienia na połowie palnika serwis zbagatelizował,ręcznie podciągając paliwo na palnik i modulując dmuchawą do 100% "udowodnił" 100% sprawność kotła.

Jest to mój pierwszy kocioł na ekogroszek,firmy Ogniwo- na pewno ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia to chyba najbardziej "uciążliwy jest mój kocioł ze swoimi żeberkami a tak to wygląda http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/index.html - to też go nikomu nie polecam ( o czym wielokrotnie pisałem) a zwłaszcza użytkownikom, którzy nie lubią kotła czyścić. Kocioł ma jednak 10 lat gwarancji na wymiennik żeliwny to pewnie jeszcze ze 6 lat będę go miał jak nie nastąpi szybciej jakaś mała rewolucja w dziedzinie ogrzewania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia to chyba najbardziej "uciążliwy jest mój http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/index.html

Dokumentacja przenia ale na zdjęciu http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/images/obraz_072.jpg widać ze nie wyczyściłeś dobrze górnego wymiennika a już składasz wszystko do kupy .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie każdy kocioł trzeba czyścić.

W zależności od opału jeden częściej drugi rzadziej.

Najbardziej zanieczyści się kocioł gdzie użytkownik pali mokrym opałem.

W komorze spalania panują całkiem inne warunki, wilgoć wychładza spalinę co powoduje jej niedopalenie i łatwiejsze osadzanie na ściankach wymiennika,szybciej zalepia kanały dymne,zawirowywacze,czopuch itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh -

Tak naprawdę aby wymiennik dobrze wyczyścić to przydałby się cały zestaw szczoteczek

 

To prawda płomiennice dookoła z tak skomplikowanym kształtem to tylko tym http://pl.oriflame.com/catalog-images/product/global/15905_1.png

Dobrze że masz czyste spalanie jakby się robiła smoła to dopiero byłby syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda płomiennice dookoła z tak skomplikowanym kształtem to tylko tym http://pl.oriflame.com/catalog-images/product/global/15905_1.png

Dobrze że masz czyste spalanie jakby się robiła smoła to dopiero byłby syf.

 

Nowy zamontuj strażaka i obserwuj co się stanie jak Ci zaleje woda gorące żeliwo....A swoja droga to problem u ciebie może być tylko z nadmuchem wiec złóż reklamacje na piśmie i tyle. Czujnik spalin zostaw bo jeszcze ster się niedługo okaże przereklamowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nowy zamontuj strażaka i obserwuj co się stanie jak Ci zaleje woda gorące żeliwo....A swoja droga to problem u ciebie może być tylko z nadmuchem wiec złóż reklamacje na piśmie i tyle. Czujnik spalin zostaw bo jeszcze ster się niedługo okaże przereklamowany.

2 lata się z nim męczyłem,są tacy co wiedzą że to nie nadmuch.Setki godzin w kotłowni,15-20 rodzajów opału,codzienne czyszczenia otworów nadmuchowych,spalania-manual,grupowe,auto i inne cuda ..aż wreszcie odezwali się inni użytkownicy tego kotła,teraz już wiem że 25kW jest wadliwym produktem...przynajmniej ta partia z której pochodzą kotły mój,tomalawroc i innych z forum...Fotki palnika podczas pracy wyglądają dokładnie tak jak u mnie.

Algorytm spalania grupowego nie ma nic wspólnego z trendami spalin,wczoraj było to widać na moich wykresach ;)Gdyby tak było to po takim umieszczeniu czujnika spalin i bardzo powolnym przyroście temp.spalin, kocioł zostałby zasypany opałem...

Ale to chyba od dawna nie jest tajemnicą,prawda?

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algorytm spalania grupowego nie ma nic wspólnego z trendami spalin,wczoraj było to widać na moich wykresach ;)Gdyby tak było to po takim umieszczeniu czujnika spalin i bardzo powolnym przyroście temp.spalin, kocioł zostałby zasypany opałem...

Ale to chyba od dawna nie jest tajemnicą,prawda?

Możesz to uzasadnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata się z nim męczyłem,są tacy co wiedzą że to nie nadmuch.Setki godzin w kotłowni,15-20 rodzajów opału,codzienne czyszczenia otworów nadmuchowych,spalania-manual,grupowe,auto i inne cuda ..aż wreszcie odezwali się inni użytkownicy tego kotła,teraz już wiem że 25kW jest wadliwym produktem...przynajmniej ta partia z której pochodzą kotły mój,tomalawroc i innych z forum...Fotki palnika podczas pracy wyglądają dokładnie tak jak u mnie.

Algorytm spalania grupowego nie ma nic wspólnego z trendami spalin,wczoraj było to widać na moich wykresach ;)Gdyby tak było to po takim umieszczeniu czujnika spalin i bardzo powolnym przyroście temp.spalin, kocioł zostałby zasypany opałem...

Ale to chyba od dawna nie jest tajemnicą,prawda?

 

Może się mylę, ale spalanie grupowe jest oparte na podstawowym algorytmie coali a tam czujnik spalin ma spory wpływ na spa;anie. A poza tym jest oparty na zimnie trendu temperatury spalin ale nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Możesz to uzasadnić?

 

Umieściłem czujnik na klapie wyczystki,przykryłem watą.Przyrost spalin był bardzo wolny,(wolno rozgrzewa się szamot przymocowany do metalowej płyty wyczystki) tak wolny że temp.rosła ok 1deg na 5min a sterownik nie zasypał palnika paliwem..Miałem wrażenie bardziej interesował "go" przyrost temp.CO...Możesz sam to sprawdzić,dzisiaj zdemontuje czujnik spalin,zobaczymy ;)

Zerknij na wczorajsze moje wykresy..

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem czujnik na klapie wyczystki,przykryłem watą.Przyrost spalin był bardzo wolny,(wolno rozgrzewa się szamot przymocowany do metalowej płyty wyczystki) tak wolny że temp.rosła ok 1deg na 5min a sterownik nie zasypał palnika paliwem..Miałem wrażenie bardziej interesował "go" przyrost temp.CO...Możesz sam to sprawdzić,dzisiaj zdemontuje czujnik spalin,zobaczymy ;)

Zerknij na wczorajsze moje wykresy..

To gdzie dasz czujnik jak kupisz RBR-a? O ile go kupisz.

Jaki będziesz miał przyrost spalin?

Może się okazać,że wtedy najlepszym kotłem będzie jednak Ogniwo :) z czujnikiem temp spalin na pokrywie przykrytym watą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czytałem czytałem kilkaset stron, ale już nie wytrzymuje, albo się kłócicie, albo odbiegacie od tematu i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, bardzo proszę o opinie na temat takiego palnika:

Samoczyszczący: Rodzaj paliwa - eko-groszek, mieszanka eko-groszek+miał, pellet, owies

lub który lepszy?

RETORTOWY: Rodzaj paliwa - eko-groszek

Samoczyszczący: Rodzaj paliwa - eko-groszek, mieszanka eko-groszek+miał, pellet, owies(jak jest podaawany w takim palniku paliwo przez ślimak czy tłokowo czy jeszcze w jakis inny sposób???)

Kwadratowy EKO-PAL: eko-groszek, miał, pellet

Drugie pytanie to co sądzicie

Ekologiczny kocioł "LIDER" z automatycznym układem nawęglania Stalko Pleszew grubości blachy 6mm

Myślę o piecu 12kW, będe miał domek 150m2 całkowitej powierzchni, powierzchnia użytkowa 114 m2, wybudowany z betonu komórkowego 24 gęstość 500 ocieplony 18 cm wełny Rockwool, poddasze użytkowe, 25 cm wełny w dachu, rekuperator z GWC,komin systemowy z wkładem ceramicznym 20 cm średnicy 9metrowy, chce ogrzewać piecem z podajnikiem ponieważ na PC mnie już nie stać, prądem mnie nie stać ogrzewać, więc proszę mnie namawiać na te rzeczy bo już to przerabiałem tysiąc razy, i jeszcze jedno będę miał tradycyjne grzejniki stalowe dwupłytowe, pewnie będziecie mnie namawiać na podłogówkę, tez to przerabiałem myślałem, że będzie spoko, aż do momentu jak mojemu znajomemu pękła w zimie podłoga cała zerwana brak ogrzewania w domu i się wyleczyłem!

pytanie czy 12kw na pewno wystarczy?, nie mam kominka więc nie mam czym dogrzać! Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...