Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Novy!
To gdzie dasz czujnik jak kupisz RBR-a? O ile go kupisz.

Jaki będziesz miał przyrost spalin?

Minertu chciałem tylko sprawdzić czy w spalaniu grupowym temp.spalin odgrywa aż tak dużą rolę,i okazało się że nie ;)

ja tam się nie znam ale wiem co widzę ;)

Jest mi to obojętne-tak naprawdę.Ma być czujnik spalin i jest ale bez niego też się pali,ba powiem więcej-spalił mniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pytanie czy 12kw na pewno wystarczy?, nie mam kominka więc nie mam czym dogrzać! Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Podaj linki do opisu palników o których napisałeś.

 

Tak 12 kW spokojnie wystarczy skoro u mnie przy użytkowej 150 m2 kocioł więcej niż 8 kW nie dawał nawet przy -25 st na zewnątrz i 21-22 st wewnątrz [CO i CWU zasobnik 120 litrów dla 3 osób ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu chciałem tylko sprawdzić czy w spalaniu grupowym temp.spalin odgrywa aż tak dużą rolę,i okazało się że nie ;)

ja tam się nie znam ale wiem co widzę ;)

Jest mi to obojętne-tak naprawdę.Ma być czujnik spalin i jest ale bez niego też się pali,ba powiem więcej-spalił mniej....

Odgrywa.

Czas dopalania trwa "od - do" i wychodzi na to,że przy tak wolnym wzroście jak i spadku temp spalin wybrał sobie max czas dopalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle z dala od Ogniwa,RBR Ekouniwersal 11kW mi się marzy ;) Myślę też o Twoim zakupie...z tym nowym palnikiem..

 

Czytam o Twoich „przygodach” z OE+25 od dłuższego czasu i już się nie mogę doczekać Twoich „och’ów i ach’ów” jak się posadzisz w RBR11, może w końcu trafisz z mocą. Narzekasz na OE+25, ale jak on ma poprawnie pracować skoro jest 3x za duży (patrząc na Twój obecny wybór) w stosunku do potrzeb. Myślę, że, aby obiektywnie porównać tych dwóch producentów powinieneś zafundować sobie przynajmniej RBR23, podejrzewam, że też miałbyś spory problem z tak dużym kotłem przy Twoim zapotrzebowaniu na ciepło. Podsumowując, obaj producenci mają b.d. kotły, a kocioł to po prostu trzeba „umić” dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Stary ;)

 

Mam Ogniwo eko 15kw, pracuje u mnie 3 sezon,wszystko cyka jak tralala :)

 

Mimo dużego palnika nie mam z nim żadnego problemu, piec pracuje w automacie, co wsypię to zje.

 

Sterownie, podgląd przez telefon i internet to dla mnie mistrzostwo :-)

 

Jestem zadowolony z pracy w/w kotła i sterownika eCoal.

 

W tym roku powinienem się zmieścić w 3t ekogroszku.

Dom 9.5m*11m *dwie kondygnacje plus dwie przybudówki+Cwu dla 5 osób.

 

Jestem kontent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejśc na stronę e-coala jest tam troszke tych kotów. Można obejrzeć jak każdy z nich pracuje. U mnie OE+ 25Kw grzane od 1.10.2013r. dom w trakcie wykańczania, bez drzwi wewnętrznych, temp 18-21 C. podłogówka, piec chodzi w automacie. Z 3 ton zostało jeszcze 100 kg kiepskiego ruska.

 

Ps. W jaki sposób mogę wrzucić film z telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj linki do opisu palników o których napisałeś.

 

Tak 12 kW spokojnie wystarczy skoro u mnie przy użytkowej 150 m2 kocioł więcej niż 8 kW nie dawał nawet przy -25 st na zewnątrz i 21-22 st wewnątrz [CO i CWU zasobnik 120 litrów dla 3 osób ].

 

Linki do palników, ogólnie mogę podać do kociołka który mnie interesował:

http://allegro.pl/piec-kociol-z-podajnikiem-12kw-stalkot-blacha-6-i3107236533.html

 

a 120l zbiornik nie jest ciut za mały, niektórzy piszą o buforze to może lepiej zastosować 300l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali '' Duże oszczędności opału

nawet do 20 % w

porównaniu do innych

sterowników dzięki

programowi sterującemu,

strefom czasowym, funkcji

dzień/noc, funkcji eko oraz

możliwości regulacji

pokojowej.''

 

Ha, ha ha ale kit.

 

Dają pompę której zadarmo bym nie chciał :)

 

Ciekawe czy taka wędka łapie klientów.

 

Który z tych palników jest żeliwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nowy Stary ;)

 

Mam Ogniwo eko 15kw,

Jestem kontent :)

Pewnie i u mnie tak by było gdybym nie doświadczał spalania na połowie palnika.Co ma tutaj do rzeczy moc kotła skoro płomień jest na połowie palnika?

Masz fotkę jak u ciebie wygląda spalanie,płomień na palniku przy "codziennej pracy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali '' Duże oszczędności opału

nawet do 20 % w

porównaniu do innych

sterowników dzięki

programowi sterującemu,

strefom czasowym, funkcji

dzień/noc, funkcji eko oraz

możliwości regulacji

pokojowej.''

 

Ha, ha ha ale kit.

 

Dają pompę której zadarmo bym nie chciał :)

 

Ciekawe czy taka wędka łapie klientów.

 

Który z tych palników jest żeliwny?

 

Pompy tez nie chcę bo mam upatrzone albo WILO Yonos PICO 25/1-6 klasa A lub Grundfos alfa2 w tej samej klasie energetycznej, co do palnika też nie wiem który jest żeliwny zresztą zadzwonię tam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali '' Duże oszczędności opału

nawet do 20 % w

porównaniu do innych

sterowników dzięki

programowi sterującemu,

strefom czasowym, funkcji

dzień/noc, funkcji eko oraz

możliwości regulacji

pokojowej.''

 

Ha, ha ha ale kit.

 

Dają pompę której zadarmo bym nie chciał :)

 

Ciekawe czy taka wędka łapie klientów.

 

Który z tych palników jest żeliwny?

Zadzwoniłem, panik jest żeliwny ale ślimak stalowy, żeby nie uszkadzał motoreduktora czy jakoś tak, nie znam się za bardzo, dlatego pytam na forum, teraz zamiast pompy można dodatkowo jako gratis panel dodatkowy do sterownika, tak że badziewiastej pompki nie trzeba brać, Pani poleca kwadratowy palnik Eko-Pal co sądzicie miał ktoś styczność z tym palnikiem i z tym sterownikiem Tigra i ogólnie z tą firmą z Pleszewa? Bardzo proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata się z nim męczyłem,są tacy co wiedzą że to nie nadmuch.Setki godzin w kotłowni,15-20 rodzajów opału,codzienne czyszczenia otworów nadmuchowych,spalania-manual,grupowe,auto i inne cuda ..aż wreszcie odezwali się inni użytkownicy tego kotła,teraz już wiem że 25kW jest wadliwym produktem...przynajmniej ta partia z której pochodzą kotły mój,tomalawroc i innych z forum...Fotki palnika podczas pracy wyglądają dokładnie tak jak u mnie.

Algorytm spalania grupowego nie ma nic wspólnego z trendami spalin,wczoraj było to widać na moich wykresach ;)Gdyby tak było to po takim umieszczeniu czujnika spalin i bardzo powolnym przyroście temp.spalin, kocioł zostałby zasypany opałem...

Ale to chyba od dawna nie jest tajemnicą,prawda?

 

Pewno czop1 znowu zwróci uwagę, że nie na temat, ale te wszystkie perypetie novego można zawrzeć takim powiedzeniem mojej (śp.) Babci....: czemuś głupi - boś biedny....a czemuś biedny - boś głupi. A te negatywne komentarze na pewnym serwisie aukcyjnym ;) tylko mnie w tym stwierdzeniu umacniają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki do palników, ogólnie mogę podać do kociołka który mnie interesował:

http://allegro.pl/piec-kociol-z-podajnikiem-12kw-stalkot-blacha-6-i3107236533.html

 

a 120l zbiornik nie jest ciut za mały, niektórzy piszą o buforze to może lepiej zastosować 300l?

 

Najlepiej wygląda ten palnik kwadratowy, ale nie wiem jak działa bo się z nim nie spotkałem w praktyce.

 

Sterownik Lider "posiadający niesamowite funkcje" - hehe dobre - wolałbym jednak Bruli z dobrze działającymi najważniejszymi funkcjami ;)

 

Pamiętaj, że z kotłem wiążesz się na dobre parę lat, ja osobiście wolałbym wybrać któryś ze sprawdzonych i polecanych niż być pierwszym na forum, który taki ma, ale to Twój wybór.

 

120 litrów grzane do 50 st wystarcza spokojnie na dużą wannę, więc jeśli nie planujesz wanny podwójnej lub wyjątkowo dużego zużycia CWU weź 140 litrów [jest niewiele droższy].

 

300 litrowe bufory to do pomp ciepła lub solarów się daje, lub ma taki forumowicz, który kotłem 17 kW ogrzewa dom o powierzchni 320 m2 - przy tak dużym domu to się przydaje, ale u Ciebie przy tak małej powierzchni nie ma to sensu wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wygląda ten palnik kwadratowy, ale nie wiem jak działa bo się z nim nie spotkałem w praktyce.

 

Sterownik Lider "posiadający niesamowite funkcje" - hehe dobre - wolałbym jednak Bruli z dobrze działającymi najważniejszymi funkcjami ;)

 

Pamiętaj, że z kotłem wiążesz się na dobre parę lat, ja osobiście wolałbym wybrać któryś ze sprawdzonych i polecanych niż być pierwszym na forum, który taki ma, ale to Twój wybór.

 

120 litrów grzane do 50 st wystarcza spokojnie na dużą wannę, więc jeśli nie planujesz wanny podwójnej lub wyjątkowo dużego zużycia CWU weź 140 litrów [jest niewiele droższy].

 

300 litrowe bufory to do pomp ciepła lub solarów się daje, lub ma taki forumowicz, który kotłem 17 kW ogrzewa dom o powierzchni 320 m2 - przy tak dużym domu to się przydaje, ale u Ciebie przy tak małej powierzchni nie ma to sensu wg mnie.

 

NO nie chce być chyba pierwszy na forum i za chwile Wam tu płakać hehehe, co do stera to dają teraz Tigra i dodatkowy panel sterujący do domu w gratisie, może ktoś się jeszcze odezwie może akurat ma taki kociołek, co do zbiornika to będę miał solary na dachu, wiem że to nie ekonomiczna w sumie inwestycja, ale jak mi styknie kasy z budowy to zafunduje sobie trochę komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...