Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

NO nie chce być chyba pierwszy na forum i za chwile Wam tu płakać hehehe, może ktoś się jeszcze odezwie co do zbiornika to będę miał solary na dachu, wiem że to nie ekonomiczna w sumie inwestycja, ale jak mi styknie kasy z budowy to zafunduje sobie trochę komfortu.

 

Mariontg kto Ciebie tak nakręcił na te "super ustrojstwa" ,te palniki no i te solary-srary na dachu gdzie ten komfort ? .Może chcesz zaszpanować we wsi :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariontg kto Ciebie tak nakręcił na te "super ustrojstwa" ,te palniki no i te solary-srary na dachu gdzie ten komfort ? .Może chcesz zaszpanować we wsi :bash:

 

Sam się nakręciłem,ogólnie jestem po Ekologu, wiem że inwestycja będzie się zwracać latami, ale przynajmniej w słoneczne dni nie będę musiał palić w kotłowni no chyba że peto! Co do kredytów z dopłatami olewam to poskładam sam klamoty do kupy bez ich łaski, a wyjdzie mnie liczę 7 tysięcy, na wsi nie chcę szpanować nawet nie mam sąsiadów, żeby komuś imponować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się nakręciłem,ogólnie jestem po Ekologu, wiem że inwestycja będzie się zwracać latami, ale przynajmniej w słoneczne dni nie będę musiał palić w kotłowni no chyba że peto! Co do kredytów z dopłatami olewam to poskładam sam klamoty do kupy bez ich łaski, a wyjdzie mnie liczę 7 tysięcy, na wsi nie chcę szpanować nawet nie mam sąsiadów, żeby komuś imponować,

 

Jeśli masz środki na solary to zakładaj je i sie nie przejmuj....... najlepiej rurowe..... i masz ciepła wodę jak słonko grzeje. Na początku marca solarki nagrzewały mi 220 l cwu do 45 deg.....taak że spoko. Co one nagrzeją kocioł już nie musi. :) Tylko nie kupuj chinczyka z allegro, tylko w technologii U rurki i z lustrami od dołu. do nich zbiornik 250-300 litrów i masz spokój z paleniem latem w kotle. A te wszystkie głosy: kiedy to sie zwróci???? są bez sensu...... wszystko co człowiek kupuje to raczej generatory kosztów., nie musi się zwracać, ma służyć i umilać życie. Ja zamontowałem solary w tym samym czasie jak zmieniałem kocioł i jestem zadowolony.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariontg kto Ciebie tak nakręcił na te "super ustrojstwa" ,te palniki no i te solary-srary na dachu gdzie ten komfort ? .Może chcesz zaszpanować we wsi :bash:

 

 

A kto bogatemu zabroni?? żal Ci? mam takowe na dachu ( nie mam gazu) i uznałem że to bardzo dobre rozwiązanie, wody zużywam więcej jak średnia krajowa( jakieś 20m3-mc), kończe palić w kociołku ,solary grzeją wodę i gra, rachunków dużych nie mam za prąd,a palić latem w kotle mi się nie uśmiecha... każdemu wg potrzeb i cześć , tak jak Jorgo pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO nie chce być chyba pierwszy na forum i za chwile Wam tu płakać hehehe, co do stera to dają teraz Tigra i dodatkowy panel sterujący do domu w gratisie, może ktoś się jeszcze odezwie może akurat ma taki kociołek, co do zbiornika to będę miał solary na dachu, wiem że to nie ekonomiczna w sumie inwestycja, ale jak mi styknie kasy z budowy to zafunduje sobie trochę komfortu.

 

Może zamiast solarów przemyśl PPC do CWU - to dopiero komfort - fakt, że działa od +10 st na dworze, ale grzejąc CWU może chłodzić dom [wystarczy wpiąć ją do instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperatorem lub bez] - sam taką planuję zamontować w tym roku i grzać nie tylko CWU, ale także CO gdy będzie trzeba trochę dogrzać w okresach przejściowych [wiosna/jesień] - wtedy oczywiście nie korzystając z chłodzenia ;):

 

http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-hewalex-pcwu-3-8h-a3-i3116533492.html

 

Do takiej instalacji bufor 300 l jak najbardziej jest zalecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się nakręciłem,ogólnie jestem po Ekologu, wiem że inwestycja będzie się zwracać latami, ale przynajmniej w słoneczne dni nie będę musiał palić w kotłowni no chyba że peto! Co do kredytów z dopłatami olewam to poskładam sam klamoty do kupy bez ich łaski, a wyjdzie mnie liczę 7 tysięcy, na wsi nie chcę szpanować nawet nie mam sąsiadów, żeby komuś imponować,

Gdzie ty widzisz tu ekologię ?kocioł na ekogroszek to chyba z nazwy węgla to ekologia i kolektory wytworzenie ich i utylizacja oraz płynu pomyślałeś to nie jest ekologia kolektory w naszym klimacie to się nie zwracają ,jak ktoś mieszka w innym kraju, niech zakłada rurowe za wydaną kasę na solary możesz w II taryfie grzać CWU przez ten sam okres czasu co będą służyć solary zacznij samodzielnie myśleć ,masz strasznie namieszane w głowie przez reklamy :( Chcesz być ekologiczny to zapomnij o kotłach na paliwo stałe i solarach załóż pompę PC i na zimę i na lato .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz być ekologiczny to zapomnij o kotłach na paliwo stałe i solarach załóż pompę PC i na zimę i na lato .

Taa, i będziesz miał co spłacać do końca życia a za rok jak ci dupsko zmarznie porządnie to wstawisz kocioł na wungiel, mam już takich :)

O pompie to się myśli jak się działkę kupi.

Jak tu "pomki" wpadną ale będzie wojna hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odbiegamy zresztą trochę od tematu, czyli co albo eCoal z dedykowanym kotłem albo nic, bo z resztą kotłów szkoda zachodu?!

 

Jak dość szybko zdążyłeś się zorientować taka od jakiegoś czasu na tym wątku panuje religia.

Możesz jeszcze wybrac z Brulim czy tez innym sterownikiem, ale nazw innych sterowników wymieniać tutaj nie możesz, bo polecą gromy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dość szybko zdążyłeś się zorientować taka od jakiegoś czasu na tym wątku panuje religia.

Możesz jeszcze wybrac z Brulim czy tez innym sterownikiem, ale nazw innych sterowników wymieniać tutaj nie możesz, bo polecą gromy....

 

No właśnie widzę, a tytuł wątku ranking kotłów, a nikt mi na pytanie nie chce odpowiedzieć co do kotła STALKOT, nie wierzę że żaden użytkownik się z nimi nie spotkał jak podobno od 20 lat są na rynku?Co do stera tęż się nikt nie wypowie czy przyjazny ten Tigra czy nie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, i będziesz miał co spłacać do końca życia a za rok jak ci dupsko zmarznie porządnie to wstawisz kocioł na wungiel, mam już takich :)

O pompie to się myśli jak się działkę kupi.

Jak tu "pomki" wpadną ale będzie wojna hehe

O Pompie Ciepła to ja tez myślałem ale koszty mnie przeraziły i to że musiał bym dodatkowo robić kominek z DGP, bo wiem że sama pompa niekiedy nie wyrabia, a więc koszty rosną nie bagatelnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę, a tytuł wątku ranking kotłów, a nikt mi na pytanie nie chce odpowiedzieć co do kotła STALKOT, nie wierzę że żaden użytkownik się z nimi nie spotkał jak podobno od 20 lat są na rynku?Co do stera tęż się nikt nie wypowie czy przyjazny ten Tigra czy nie?!

 

Info wysłałem na priva.

Rynne sobie odpuść.

 

Stalkot produkuje kotły a Kom-Ster, firma syna właściciela Stalkotu produkuje sterowniki i palniki, czy same sterowniki a stalkot robi kotły i palniki...

jakoś tak. W każdym razie kupując zestaw otrzymasz od nich pomoc.

 

Nie znam tego sterownika Tigra, pewnie to coś nowego.

 

 

ps. mam solary próżniowe od chyba już 4lat, drugi raz bym nie założył. Wolałbym na lato powietrzną pompę ciepła. Połowa ceny i działa niezależnie od słońca. W rodzinie pracują 3szt. takiego Hewalexa i wszyscy happy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...