Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może zamiast solarów przemyśl PPC do CWU - to dopiero komfort - fakt, że działa od +10 st na dworze, ale grzejąc CWU może chłodzić dom [wystarczy wpiąć ją do instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperatorem lub bez] - sam taką planuję zamontować w tym roku i grzać nie tylko CWU, ale także CO gdy będzie trzeba trochę dogrzać w okresach przejściowych [wiosna/jesień] - wtedy oczywiście nie korzystając z chłodzenia ;):

 

http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-hewalex-pcwu-3-8h-a3-i3116533492.html

 

Do takiej instalacji bufor 300 l jak najbardziej jest zalecany.

 

PPC dogrzewa w chłodniejsze dni prądem, a to powiększa koszt eksploatacji, w chłodne dni myślę że trochę mnie schłodzi GWC z rekuperatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Info wysłałem na priva.

Rynne sobie odpuść.

 

Stalkot produkuje kotły a Kom-Ster, firma syna właściciela Stalkotu produkuje sterowniki i palniki, czy same sterowniki a stalkot robi kotły i palniki...

jakoś tak. W każdym razie kupując zestaw otrzymasz od nich pomoc.

 

Nie znam tego sterownika Tigra, pewnie to coś nowego.

 

 

ps. mam solary próżniowe od chyba już 4lat, drugi raz bym nie założył. Wolałbym na lato powietrzną pompę ciepła. Połowa ceny i działa niezależnie od słońca. W rodzinie pracują 3szt. takiego Hewalexa i wszyscy happy.

 

Pani z informacji też mówiła mi, że samoczyszczący to tak sobie, że jak coś to ten kwadratowy o niebo lepszy, ale interesuje mnie jeszcze sam piec czy jest zrobiony porządnie, czy po jakimś czasie eksploatacji nie przecieka, ślimaki podobno trzeba po 3 latach zmieniać, jak czytałem ale to jest jakiś wielki koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto bogatemu zabroni?? żal Ci? mam takowe na dachu ( nie mam gazu) i uznałem że to bardzo dobre rozwiązanie, wody zużywam więcej jak średnia krajowa( jakieś 20m3-mc), kończe palić w kociołku ,solary grzeją wodę i gra, rachunków dużych nie mam za prąd,a palić latem w kotle mi się nie uśmiecha... każdemu wg potrzeb i cześć , tak jak Jorgo pisze...

 

hehe, bogaty to raczej nie jestem z kredytu jedziemy, jest go mało, więc pisałem że są w zamierzeniu jak starczy kaski, ale jestem na nie 100% zdecydowany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, i będziesz miał co spłacać do końca życia a za rok jak ci dupsko zmarznie porządnie to wstawisz kocioł na wungiel, mam już takich :)

O pompie to się myśli jak się działkę kupi.

Jak tu "pomki" wpadną ale będzie wojna hehe

 

Jak ma kasę do wyrzucenia na solary to może bogaty ,pompa ciepła da radę ogrzać budynek tylko najpierw trzeba wydać kupę kasy na zbudowanie takiego domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z informacji też mówiła mi, że samoczyszczący to tak sobie, że jak coś to ten kwadratowy o niebo lepszy, ale interesuje mnie jeszcze sam piec czy jest zrobiony porządnie, czy po jakimś czasie eksploatacji nie przecieka, ślimaki podobno trzeba po 3 latach zmieniać, jak czytałem ale to jest jakiś wielki koszt

 

A to ten jest kociołek co ma minimalną temperaturę powrotu 60*C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stera tęż się nikt nie wypowie czy przyjazny ten Tigra czy nie?!

Każdy staje się przyjazny jak potrafisz sobie go poprawnie ustawić, czyli potrafisz, chcesz, masz na to dużo czasu i cierpliwości do tego dołożyłbym trochę wiedzy i dużo doświadczenia którego brakuję nowym palaczom.

To wiem z praktyki a przed tobą dopiero to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty widzisz tu ekologię ?kocioł na ekogroszek to chyba z nazwy węgla to ekologia i kolektory wytworzenie ich i utylizacja oraz płynu pomyślałeś to nie jest ekologia kolektory w naszym klimacie to się nie zwracają ,jak ktoś mieszka w innym kraju, niech zakłada rurowe za wydaną kasę na solary możesz w II taryfie grzać CWU przez ten sam okres czasu co będą służyć solary zacznij samodzielnie myśleć ,masz strasznie namieszane w głowie przez reklamy :( Chcesz być ekologiczny to zapomnij o kotłach na paliwo stałe i solarach załóż pompę PC i na zimę i na lato .

 

Nie oglądam reklam, TV raczej też nie oglądam, myślę wydaje mi się samodzielnie, czytam, pytam i weryfikuje odpowiedzi nawet te czasem kąśliwe i złośliwe, Solary są ekologiczne jak by na to nie patrzeć, koszty utylizacji- przecież nie zużywają się po roku,Nawet w naszym klimacie dają rade szczególnie Heat pipe(rurowe), co do kotła można spalać bardzo mało przez odpowiednią termoizolację budynku i przez dobre sterowanie spalaniem pieca wtedy tez to jest poniekąd ekologiczne na miarę mojej kieszeni, co do PC już mówiłem musiałbym wybulić mnóstwo kasy i oprócz tego mieć awaryjnie kominek jakby co?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy staje się przyjazny jak potrafisz sobie go poprawnie ustawić, czyli potrafisz, chcesz, masz na to dużo czasu i cierpliwości do tego dołożyłbym trochę wiedzy i dużo doświadczenia którego brakuję nowym palaczom.

To wiem z praktyki a przed tobą dopiero to wszystko.

 

Hehehe swego czasu w 2000 roku miałem kurs palacza, bo byłem kotłowniczym w szkole podstawowej w mojej wiosce, ale tamte piece do inna bajka, brak stera tylko dorzucanie i wybieranie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z informacji też mówiła mi,t

Ty jak będziesz słuchał pań z informacji i producentów co to jak mówią będziesz w zimie w trampkach chodził.

Jeszcze kilka lat temu wiedziałem o kotłach pewnie mniej od ciebie i posłuchałem producenta co mi nawciskał do łba.

Męczę się z tym do dzisiaj tylko poświęciłem temu cudu techniki chyba wystarczająco dużo czasu i jakoś udało mi się go ujarzmić.

Myślisz że sprzedawałbym kocioł w takim wieku dla kaprysu ? trochę to za droga rzecz żeby zaspokajać kaprysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z informacji też mówiła mi, że samoczyszczący to tak sobie, że jak coś to ten kwadratowy o niebo lepszy, ale interesuje mnie jeszcze sam piec czy jest zrobiony porządnie, czy po jakimś czasie eksploatacji nie przecieka, ślimaki podobno trzeba po 3 latach zmieniać, jak czytałem ale to jest jakiś wielki koszt

 

Ślimak wymienisz po 3latach, jak będziesz mokrym palił... jak opał suchy to może po 5latach.

Nie mniej te żeliwne, jak sie nie dba tez dłużej nie pociągną jak pokazuje praktyka.... więc wniosek krótki- trzeba dbać.

 

PC powietrzna tylko do CWU to ok.5tysięcy zł jak kojarzę a jak masz swój zasobnik, to sama PC Hewalexa kosztowała deko powyżej 3tysi... moim zdaniem lepsze jak solar.

 

Jak mówiłem, nie znam tego sterownika Tigra, moge powiedzieć,że Bruli przez neta jest prosty w obsłudze i banalnie prosta jest tez Cobra S, sterowań na rynku jednak więcej, tutaj trafiasz na producenta, który sterowniki i palniki produkuje, więc zapewne wszystko będzie wyjściowo juz dobrze skonfigurowane. Jakby co, to założysz wątek ze swoim kotłem i Ci wspólnie w kilka osób pomożemy temat ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak wymienisz po 3latach, jak będziesz mokrym palił... jak opał suchy to może po 5latach.

Nie mniej te żeliwne, jak sie nie dba tez dłużej nie pociągną jak pokazuje praktyka.... więc wniosek krótki- trzeba dbać.

 

PC powietrzna tylko do CWU to ok.5tysięcy zł jak kojarzę a jak masz swój zasobnik, to sama PC Hewalexa kosztowała deko powyżej 3tysi... moim zdaniem lepsze jak solar.

 

Jak mówiłem, nie znam tego sterownika Tigra, moge powiedzieć,że Bruli przez neta jest prosty w obsłudze i banalnie prosta jest tez Cobra S, sterowań na rynku jednak więcej, tutaj trafiasz na producenta, który sterowniki i palniki produkuje, więc zapewne wszystko będzie wyjściowo juz dobrze skonfigurowane. Jakby co, to założysz wątek ze swoim kotłem i Ci wspólnie w kilka osób pomożemy temat ogarnąć.

 

Fajnie dzięki wielkie za rzetelne info i pomoc, a powiedz mi jeszcze jak z ta powietrzną jak wzrastają koszty na prądzie jak jest dajmy na to 15 stopni na polku, albo raptem 18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dzięki wielkie za rzetelne info i pomoc, a powiedz mi jeszcze jak z ta powietrzną jak wzrastają koszty na prądzie jak jest dajmy na to 15 stopni na polku, albo raptem 18?

 

Ja mam solar, w rodzinie natomiast pompy są tylko do cwu, nie grzeją domu.

mają ustawione strefy w których wodę dogrzewają i tyle. Wszyscy są zadowoleni. PC najwyższy COP ma właśnie latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solary są ekologiczne jak by na to nie patrzeć, koszty utylizacji- przecież nie zużywają się po roku,Nawet w naszym klimacie dają rade szczególnie Heat pipe(rurowe)
Nie wiem gdzie mieszkasz ale w moim klimacie nawet w nazwie z pipą taka dźwięczna nazwa marketingowa ;) nie dają rady ,w skrócie jak mogą produkować to nie potrzeba tyle ,jak nie mogą trzeba się posiłkować innym źródłem ciepła ,W tym temacie nie można uogólniać najważniejsze są okresy nasłonecznienia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam solar, w rodzinie natomiast pompy są tylko do cwu, nie grzeją domu.

mają ustawione strefy w których wodę dogrzewają i tyle. Wszyscy są zadowoleni. PC najwyższy COP ma właśnie latem

 

hehe, wiem że nie ogrzeją domu, mowię zamiast tego solara jak się to przekłada od wiosny do lata. Nikogo znajomego nie mam, który by to miał,żeby podpytać jak mu to wodę grzeje w relacji do kosztów prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten kociołek?

http://kotly-wozny.pl/kwm-sgr.pdf

 

Zakład produkcyjny:

ul. Broniszewice 15, 63-304 Czermin

Biuro:

ul. Armii Poznań 7, 63-300 Pleszew

Taki adres więc to chyba nie to samo, chociaż nie wiem przeczytam ta instrukcję.

link do interesującego mnie kociołka, tylko że ster w nim to tigra nie lider jak w opisie

http://allegro.pl/piec-kociol-z-podajnikiem-12kw-stalkot-blacha-6-i3085600847.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...