Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W takim razie pewnie się odezwę.

A jest Pan przekonany co do tego że moc 11kW wystarczy do mojego domu przy tym metrażu i dociepleniu z zasobnikiem?

W tych okolicach 2 lata temu temperatura zimaą dochodziła nawet do -30 st

Gdybym nie był to bym polecił większy, przy okazji więcej bym zarobił hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W takim razie pewnie się odezwę.

A jest Pan przekonany co do tego że moc 11kW wystarczy do mojego domu przy tym metrażu i dociepleniu z zasobnikiem?

W tych okolicach 2 lata temu temperatura zimaą dochodziła nawet do -30 st

Jestem zdania że za bardzo się nie namęczy nawet jak jeszcze rozbudujesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był to bym polecił większy, przy okazji więcej bym zarobił hehe

 

Byłem dziś obejżeć ten kociołek u Pana klienta. Bardzo zadowolony.

Podobno kupił od Pana też groszek. Widziałem że leżało coś w niebieskich workach.

Co to był za opał? Nie znam się za bardzo ale popiół wygladał całkiem przyzwoicie. Chyba trosze był niedopalony.

Ale mówił że jednak szufladę musi co 2 dni oprózniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś obejżeć ten kociołek u Pana klienta. Bardzo zadowolony.

Podobno kupił od Pana też groszek. Widziałem że leżało coś w niebieskich workach.

Co to był za opał? Nie znam się za bardzo ale popiół wygladał całkiem przyzwoicie. Chyba trosze był niedopalony.

Ale mówił że jednak szufladę musi co 2 dni oprózniać.

Jak niedopalony to i więcej popiołu, ja wybieram co zasyp czyli cały zasobnik się spali to i zasypanie i wybieranie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szufladą szału niema ale jak dla mnie to dość. Nigdy nie latam zaglądać, jak się skończy zasobnik to zasypuję i wynoszę wtedy popiół.

Ma początku też latałem czy nie jest pełno ale szybko mi przeszło, po co się ma brudzić dwa razy jak mogę raz :)

 

Pewnie że jak obsypie się wyżej nic się nie dzieje ,tak dookoła palnika nawet to i tak działa przecież .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz doprowadzic skretke lub podlaczyc wifi, ale w tym przypadku potrzebowalbys wyslac jakos sygnal bezprzewodowo. Potrzebny bylby drugi router w kotlowni w ktory wpialbys piec. Router w kotlowni z funkcja wireless bridge, laczylby sie bezprzewodowo z glownym routerem (ktory tez musialby miec taka funkcje).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli skretka latwiejsza, bo akurat robie instalacje i w calym domu gniazkA robie i tak.

 

a jezeli chodzi o czujniki temp to sa one dodwane do zestawu? jakie to są i gdzie sie je umieszcza?

Jeden na zewnątrz od strony północnej a drugi w pomieszczeniu gdzie chcesz odczytywać temp komfortową,jak będziesz miał podłogówkę to trzeci w pomieszczeniu gdzie jej jest najwięcej na wysokości ok 120cm od podłogi.Potrzebujesz jedynie zakupić kabel na miarę dwu żyłowy 0,25kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli skretka latwiejsza, bo akurat robie instalacje i w calym domu gniazkA robie i tak.

 

a jezeli chodzi o czujniki temp to sa one dodwane do zestawu? jakie to są i gdzie sie je umieszcza?

 

Akurat ten kociołek z Twojego regionu korzysta z 3czujników....

https://esterownik.pl/remote/2501

 

ten od podłogówki jak kojarzę miał być tylko do podglądu temp. na piętrze lub parterze....

tj. jeden jest na dole domu a drugi na górze, bo właściciel chyba za granica pracuje i chciał miec lepszy podgląd na całość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...