Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziekuje-zaraz poszukam :-)) Czemu ten kociolek z Bruli nie ma zadnych wykresow i danych?-czyżby byl teraz w spoczynku?:o

To masz mój: https://esterownik.pl/remote/2489

są wykresy i statystyki, normalnie te kotły pracują na eCoalu ale z mój na razie pracuje na Bruli.

Jarecki chyba ma w stopce linki do Skam-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Suspenser, ja myślałem,że Ty chcesz deflektor na nim powiesić.....

przedłuż nóżki, dygnij gdzieś 20-22cm nad palnik, dokręć pod niego delektor, albo spróbuj na tych rusztach położyć na środku cegły, najlepiej szamotowe...

Generalnie jednak, to pierwszy płomień powinien walić na deflektor, aby tych rusztów nie wygiąć....

 

Animuss, powieś na nim deflektor, tuz przy rusztach, tak, aby pierwszy płomień walił w deflektor, wówczas rusztom raczej nic nie będzie.....

 

W necie jest kilka deflektorów żeliwnych z gwintem w środku, więc dobrać tylko odpowiednią śrubę lub hak....

 

Mam deflektora zeliwniaka i się nie przydaje leży wywalony w kotłowni ,jak ktoś chce wieszać deflektor to lepszy ceramiczny

http://termo-tech.pl/deflektor-do-kotła-eko-tech mi najlepiej odpowiada sam ruszt żeliwny bez deflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje-zaraz poszukam :-)) Czemu ten kociolek z Bruli nie ma zadnych wykresow i danych?-czyżby byl teraz w spoczynku?:o

 

Minęła 24:00 więc rysuje się nowa doba.

Cofnij o 1dzień na wykresach...

https://esterownik.pl/sterownik/2209

 

Ok.2-3tygodnie temu rozmawiałem z tym użytkownikiem, to pisał, że stosuje miał węglowy i jak nie pomyliłem osób to wygaszał też na dzień....

 

Co do okresów sprzedaży.. z tego, co wiem kilku wiekszych producentów stoi od ponad miesiąca, w tym jeden tutaj wymieniany....

inny bojlery gratis prawie dodaje, tj. za złotówkę..... część innych stopowała już z początkami grudnia....

 

Ja nie mam jeszcze stanów magazynowych, cały czas do przodu, co mnie cieszy :)

Mniej roboty jest od połowy kwietnia do połowy lipca, ale to też okres, gdzie wybiera się urlopy, problem zaczyna się robić pod koniec lipca, bo część pracowników wybiera urlopy do polowy września a wówczas, to już nie wiadomo, gdzie palec wcisnąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm chciałem zauważyć,że od wczoraj jest dużo cieplej, więc kotły zaczęły pracować z mniejszymi mocami, czyli sprawności spadły.

U mnie wczoraj spadło spalanie o 6kg w porównaniu przed 2dniami z 43 do 36kg...

 

 

więc porównanie SVER bardziej miarodajne będzie za 2dni... pod warunkiem, że się pogoda nie zmieni.

Czy coś Suspenser źle piszę?

 

 

Nie wspominając też o tym,że test od strzała a bruli pracuje cały sezon u kolegi i pewnie też 2-3wcześniejsze softy oglądał

 

U mnie pogoda znacząco zmieniła się dzisiaj, więc niestety testu porównawczego nie będzie bo wynik byłby nie miarodajny i na pewno na niekorzyść Brulego którego wczoraj podłączyłem.

 

Niestety teraz niedokładności pomiaru są większe od różnic w wynikach, więc póki się temperatury w miarę nie ustalą nie ma sensu nic porównywać.

 

Na razie zobaczę jakie będę miał wyniki z i bez rusztodeflektora ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, ja myślałem,że Ty chcesz deflektor na nim powiesić.....

przedłuż nóżki, dygnij gdzieś 20-22cm nad palnik, dokręć pod niego delektor, albo spróbuj na tych rusztach położyć na środku cegły, najlepiej szamotowe...

Generalnie jednak, to pierwszy płomień powinien walić na deflektor, aby tych rusztów nie wygiąć....

 

Animuss, powieś na nim deflektor, tuz przy rusztach, tak, aby pierwszy płomień walił w deflektor, wówczas rusztom raczej nic nie będzie.....

 

W necie jest kilka deflektorów żeliwnych z gwintem w środku, więc dobrać tylko odpowiednią śrubę lub hak....

 

Zobaczymy - na razie dam sam rusztodeflektor a jeśli kilka rusztów pęknie wtedy kupię deflektor ceramiczny i powieszę na 2 szt żeberek które ocaleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy - na razie dam sam rusztodeflektor a jeśli kilka rusztów pęknie wtedy kupię deflektor ceramiczny i powieszę na 2 szt żeberek które ocaleją.

Od razu ci powiem,że ceramiczny jest lepszy od żeliwnego pod względem efektywności dopalania.

Na ruszcie przez ok 3-4dni będzie dobrze ale później zacznie się zatykać a najgorzej jak jest opał wilgotny.Żeliwo ma strukturę chropowatą i łatwiej się te części lotne osadzają.Już przez to przechodziłem :)

Teraz mam deflektor własnego pomysłu ceramiczny i jest ok

2013-03-30 20.56.47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu ci powiem,że ceramiczny jest lepszy od żeliwnego pod względem efektywności dopalania.

Na ruszcie przez ok 3-4dni będzie dobrze ale później zacznie się zatykać a najgorzej jak jest opał wilgotny.Żeliwo ma strukturę chropowatą i łatwiej się te części lotne osadzają.Już przez to przechodziłem :)

Teraz mam deflektor własnego pomysłu ceramiczny i jest ok

[ATTACH=CONFIG]182066[/ATTACH]

 

Ok dzięki za info - jeśli się zawiodę to założę cegły klinkierowe i będzie deflektor ceramiczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu czyli ty caly czas udoskonalasz RBR-ra;) Słuchajcie jeszcze jedno pytanie: Czy są oprócz EG DUO Multi inne kotly w ktorych mozna palic i z automatu i na ruszcie recznym jednoczesnie? Chodzi mi o sytuacje ze piec w wiekszosci bedzie bral opal z podajnika ale jak zdobede jakies tanie drewno czy kupie ciut tanszy wegiel to bede mogla w dni kiedy jestem w domu dorzucic to do pieca nie wygaszajac czy odlaczajac automatu?

Na dzien dzisiejszy mam jakies straszne opory uzalezniac sie od jednego typu paliwa zwlaszcza ze nie wiem ile ten eko groszek bedzie kosztowal za 2 lata :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu czyli ty caly czas udoskonalasz RBR-ra;) Słuchajcie jeszcze jedno pytanie: Czy są oprócz EG DUO Multi inne kotly w ktorych mozna palic i z automatu i na ruszcie recznym jednoczesnie? Chodzi mi o sytuacje ze piec w wiekszosci bedzie bral opal z podajnika ale jak zdobede jakies tanie drewno czy kupie ciut tanszy wegiel to bede mogla w dni kiedy jestem w domu dorzucic to do pieca nie wygaszajac czy odlaczajac automatu?

Na dzien dzisiejszy mam jakies straszne opory uzalezniac sie od jednego typu paliwa zwlaszcza ze nie wiem ile ten eko groszek bedzie kosztowal za 2 lata :rolleyes:

Nie udoskonalam.Po prostu lubię kombinować.

Co do kotłów to tak jak pisałem z mojej oferty EG DUO,Tilgner EKR z rusztem wodnym i Ogniwo Eko Plus.Jednak w tych z sterownikiem eCoal.pl paląc drewnem na ruszcie czy też innym opałem wskazany jest demontaż czujnika spalin no chyba,że włączymy opcję zasypowy wtedy nie palimy na podajniku a sterownik pilnuje temp spalin i odstawia dmuchawę po przekroczeniu temp spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udoskonalam.Po prostu lubię kombinować.

Co do kotłów to tak jak pisałem z mojej oferty EG DUO,Tilgner EKR z rusztem wodnym i Ogniwo Eko Plus.Jednak w tych z sterownikiem eCoal.pl paląc drewnem na ruszcie czy też innym opałem wskazany jest demontaż czujnika spalin no chyba,że włączymy opcję zasypowy wtedy nie palimy na podajniku a sterownik pilnuje temp spalin i odstawia dmuchawę po przekroczeniu temp spalin.

A tak w ogóle to po kilku takich eksperymentach z opałem jestem pewien,że szybko odechce ci się kupować kilka rodzai opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udoskonalam.Po prostu lubię kombinować.

Co do kotłów to tak jak pisałem z mojej oferty EG DUO,Tilgner EKR z rusztem wodnym i Ogniwo Eko Plus.Jednak w tych z sterownikiem eCoal.pl paląc drewnem na ruszcie czy też innym opałem wskazany jest demontaż czujnika spalin no chyba,że włączymy opcję zasypowy wtedy nie palimy na podajniku a sterownik pilnuje temp spalin i odstawia dmuchawę po przekroczeniu temp spalin.

 

Z tego co juz doczytalam to ruszt wodny nie jest jendka najlepszy bo wychladza komore czy cos w tym stylu;) wiec go raczje odpuszcze .Rozumiem ze taki demontaz/montaz czujnika nie jest bardzo klopotlwy dla zwyklego zjadacza chleba tyle ze kociol nie jest wtedy wpelni oblsugiowany jak porzednio (pelen automat ) bo przeciez sterownik potrzebuje przeciez tego czujnka (przynajmniej tak to zrozumialam ) Bez sesnu wiec placic za piec z pelna automatyka zeby to wymontowywac dlatego pytalam o jakas alternatywe.Swoja droga to dziwie sie producenta ze nie wymyslili jeszcze czegos fajnego 2w1 bo na to byloby najwieksze zapotrzebowanie.Wiekszosc osob dopytuje przeciez o mzoliwoc przepalania a w tych dobrych kotlach to albo eko z automatu albo zwykly zasyp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to po kilku takich eksperymentach z opałem jestem pewien,że szybko odechce ci się kupować kilka rodzai opału.

Wiem wiem czlowiek szybko przyzwyczaja sie do dobrego ale jak pisalam lepiej byloby sie zabezpieczyc na wypadek gdyby w przyszlosci nie stac mnie bylo na super wegiel i trzeba bylo ratowac sie roznosciami (na wsi zawsze tego troche sie uzbiera )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to dziwie sie producenta ze nie wymyslili jeszcze czegos fajnego 2w1 bo na to byloby najwieksze zapotrzebowanie.Wiekszosc osob dopytuje przeciez o mzoliwoc przepalania a w tych dobrych kotlach to albo eko z automatu albo zwykly zasyp .

I nie wymyśli bo to w pewnym sensie chora krzyżówka,mam taki jak by Tobie najbardziej pasował ,czyli z dużą komorą spalania nad palnikiem ,są też dwa sterowniki jeden pilnuje procesu spalania w palniku a drugi w komorze nad nim ,można sypać paliwo do zasobnika i ładować co wpadnie w ręce do komory nad nim wszystko pięknie współgra tylko jest mały problem jak się więcej naładuje do komory nad palnikiem to po wypaleniu popiół uniemożliwia przedostawanie się płomienia i szybciej zanieczyszcza się zarasta wymiennik kotła ,więc takie przepalanie na zmianę teoretycznie przynosi dodatkowe zastrzyki energii, a w praktyce to większe straty bo to marnowanie opału i zaburzanie procesu spalania .Jedyne rozsądne wyjście w takiej sytuacji to palić przez podajnik i gromadzić śmieci do spalenia dzień przed czyszczeniem kotła uruchomić górną komorę i spalić wszystko ,wyczyścić kocioł i zapuścić podajnik .Jest oczywiście bezpieczniej bo w razie awarii palnika ,podajnika ,motoreduktora ,sterownika itd... można śmiało palić nawet ekogroszkiem w tej komorze powyżej tylko człowiek robi się coraz bardziej leniwy i nie ma chęci latać raz dziennie , rozpalać i podkładać do kotła.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz palić miałem, zawsze był najtańszy.

I lepiej się zdecydować teraz czy chcesz śmieciuszka czy podajnik.

 

 

Łatwo powiedziec ;)Ja bym chciala i to i to (wiem nudna jestem ) Rozumiem ze te z podajnikiem z palnikiem II generacji tak samo latwo radza sobie z mialem jak eko -groszkiem tylko przy tym pierwszym jestem bardziej ubrudzona :wiggle:

Minertu na fotce ten Eg Duo ma dosc spora komore spalania i fajnie to wyglada ale przegladajac posty juliannka(kolejna kolejna) sie nim zaiteresowala i nie widac bylo jakiejs wiekszej aprobaty z Waszej strony (no moze nie wszyscy bo Ty polecales) On ma calkeim inny ksztalt od tcyh prostokatnych kotlow wiec i tak musialabym sobie to sprawdzic czy bylby odpowiedni do mojej kotlowni ktora ma raptem 1,80 szerokosci.

Szkoda ze jest tak malo uztkownikow tego kotla-widocznie cos nie tak skoro nie wbudzal do tej pory wiekszego zainteresowania a jest juz troche na rynku.

Nie bede was juz zanudzac moimi dywagacjami-po cichu bede sledzic watek a noz widelec pojawi sie jeszcze cos ciekawegow ofercie.W sumie z piecow ktore sprzedajecie jest fajny wybor no ale nie ma tego idelanego .

Wy jestescie w tej dobrej sytuacji ze w tym "siedzicie" wiec nawet jak zamontujecie cos "gorszego" to po jakims czasie mozecie to sobie "podrasowac" a ja jak kupie piec bede z nim zyla dlugie lata i chcialabym zeby bylo jak w bajce ;)(z dobrym zakonczeniem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...