Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wystarczy zmienić sterowanie i mozna spać spokojnie.Wyrzuciłem sterownik GECO dwu stanowy i zamontowałem Pume Pid kociołek HEF EKO PLUS a co ta Puma wyrabia z wentylatorem poezja.Teraz nie słyszę tego kotła więc zaglądam czy chodzi.

 

Obok Ognika PID oraz Płomyka PID nowy model PUMA jest prawdopodobnie jedynym na rynku sterowaniem, który w taki sposób steruje wentylatorem.

Tylko sterowania Elektro-Miz są w/g mojej wiedzy w stanie tak nisko schodzić z ciągłym nadmuchem.

 

Na priva wysłałem dodatkowe informacje o PUMIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obok Ognika PID oraz Płomyka PID nowy model PUMA jest prawdopodobnie jedynym na rynku sterowaniem, który w taki sposób steruje wentylatorem.

Tylko sterowania Elektro-Miz są w/g mojej wiedzy w stanie tak nisko schodzić z ciągłym nadmuchem.

 

Na priva wysłałem dodatkowe informacje o PUMIE.

 

Wielkie dzięki i proszę o reszte fajnych kodów.Postaram się wrzucić zdjęcie popiołu na retorcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę w kwestii mocy kotła CO.....

Zdecydowałem się na kocioł ZĘPIEC KPP DUO, lecz nie wiem czy 18 kw czy 25 kw. Wykonawca sugeruje, żeby piec był mocniejszy...ja jestem nieco innego zdania. Obawiam sie tzw. przewymiarowania kotła.

Prosze o radę, jaka moc kotła będzie wystarczająca i optymalna.

 

Wystarczy spokojnie 15kw. Resztę sobie dopowiedz.

 

Spokojnie nawet 15 kW wystarczy - u mnie przy podobnej powierzchni + ogrzewany garaż 24 m2 maksymalna średniodobowa moc generowana przez piec przy -25st na zewnątrz to około 8 kW.

 

marekwu - najlepiej wybierz jednak taki, który będzie stabilnie pracował na niskiej mocy (przez większość czasu w roku będzie on pracował na 30% mocy) - osobiście polecam Skam-P Premium 17 kW z Ognikiem lub Pumą.

 

PS jeszcze nie spotkałem instalatora znającego się na piecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie retorty HEF EKO PLUS 25KW i PUMA PID

 

Pali się dobrze, zresztą nawet nie jestem zdziwiony, bo Ogniki PID są stosowane przez HEF-a, także pewnie przy zakupie PUMY, jeżeli producentowi sterownika podałeś, że sterowanie będzie działało na HEF-ie wgrali odpowiednie nastawy wyjściowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam :p reklam nie czytasz w necie??? wg stron to wychodzi na to ze WSZYSCY instalatorzy akredytowni przez dana firmę to alfa i omegi :p

 

Tia jasne - dodam jeszcze, że niektórzy serwisanci to "fachofcy" - póki co miałem styczność z dwoma z różnych firm i ... szkoda gadać - oni chyba sami takich pieców nie używali bo ich ustawienia można o kant d... potłuc.

 

W necie potem pełno wątków na różnych forach typu: piec mi gaśnie, pali jak smok - pomocy itp. itd.

 

Na szczęście na forum mamy Jareckiego79, który nie tylko się zna na swojej pracy, ale także dzieli się wiedzą z nami samoukami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali się dobrze, zresztą nawet nie jestem zdziwiony, bo Ogniki PID są stosowane przez HEF-a, także pewnie przy zakupie PUMY, jeżeli producentowi sterownika podałeś, że sterowanie będzie działało na HEF-ie wgrali odpowiednie nastawy wyjściowe.

 

Standardowo ustawiana jest pod palniki retortowe 25KW. Pan z Elektro-Miz nic kazał nie przestawiać. Zresztą pracuje świetnie.Bardzo proszę jeszcze o jakieś fajne kody.A cha rysuje wykresy ,fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ogniwo eko na 48l a nowy plus tyle ze 16kw ma jeszcze raz tyle,zaraz ktos napisze ze dluzej sie nagrzeje ale wolniej stygne.Trafilem w necie na taki post dotyczacy ilosci wody w nowym Ogniwie

 

sterowniki adaptacyjne np. eCoal który w czasie pracy zmienia samoczynnie wielkość nadmuchu i czasy podawania/postoju zależnie od zapotrzebowania na ciepło ze strony układu odbioru.

Gdy osiąga pasmo temperatury zadanej to zmniejsza strumień produkowanego ciepła i kocioł nie przechodzi w stan podtrzymania. Ot, idzie sobie na zmniejszonej nawet bardzo mocno mocy i uzupełnia jedynie ubytki w wodzie. Duża pojemność wodna wybitnie sprzyja jego łagodnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojemność wodna zbliżyła się tez tym sposobem do Skam-P Premium o podobnej mocy....

 

 

"Gdy osiąga pasmo temperatury zadanej to zmniejsza strumień produkowanego ciepła i kocioł nie przechodzi w stan podtrzymania. Ot, idzie sobie na zmniejszonej nawet bardzo mocno mocy i uzupełnia jedynie ubytki w wodzie. Duża pojemność wodna wybitnie sprzyja jego łagodnej pracy "

 

Tak też działa RT09pid, Ognik PID czy PUMA, o co możesz zapytać choćby HUBI27, który zdecydował się na zmianę sterowania na PUMĘ.

 

Choć nie do końca, bo na niskich mocach, co widać na wykresach pracy eCoal , sterownik wchodzi w normalny przedmuch. RT09pid przekraczając zakres regulacji zachowuje się zresztą podobnie. PUMA jednak potrafi zejść na bardzo małą moc nie wpadając w przedmuch, gdyż zupełnie inaczej steruje dmuchawą (nie fazowo, nie poprzez tzw triaki)

 

To tylko taka uwaga na boku.

 

bruli to zwykł sterownik do samodzielnego programowania.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na boku.

Jarecki

Nadal kompletnie nie znasz się na eCoalu.

Po co więc o nim piszesz?

 

Nie komentuję dokładnego działania sterownika, to raczej Ty nie znasz się na sterownikach.

 

Podstawową zasadą sterowań nowej generacji jest:

- praca przy tzw ciągłym nadmuchu

- dobieranie porcji paliwa do zapotrzebowania na ciepło

 

w/g tej zasady chodzą wszystkie tj.ognik, puma, perfekt, expert, ecoal

 

Nie wierzysz- zapytaj uzytkowników typu hubi27, trociu, jorgensen, suspenser, bobek itd.

zapytaj pawelo_pl, wypowiada się też na Twoim wątku, zmienił sterowanie na RT09pid

 

Różnice to szczegóły softu i drobiazgowe zasady działania:

w Twoim eCoal nie mozna zmienić zasad porcjowania i nadmuchu, są wgrywane 2softy pod 2moce palnika Brucer.

Jeden uważa to za plus, drugi za minus.

Nie mniej obsługa nie jest tak prosta jak starasz się wmawiać, jest jednak programowanie tygodniowe, obsługa pomp, czujnika pogodowego.

 

RT09pid ma mocniej rozbudowane menu serwisowe, podobnie expert czy pefekt. Jeden się cieszy, że coś może poprawić, drugi już nie.

 

Ognik jest najprostszym pod względem obsługi sterownikiem, ma tylko 3parametry do ruszenia i koniec.

 

PUMA technologicznie jest bardzo zaawansowana, ale też prosta w obsłudze.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...