Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No jakoś zapomniał... ;)

Musiałem sam się o tym przekonać. Mogłem sadzę sprzedawać na kilogramy ;)

Teraz mam RBR-a dwa razy mniejszego i nie wiem co to dym z komina, o sadzy nie wspomnę ;)

 

Musicie rozgraniczyć wymiennik od palnika wtedy będzie wiadomo jak dobrać kocioł .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie rozgraniczyć wymiennik o palnika wtedy będzie wiadomo jak dobrać kocioł .

Takie dobory powinien robić instalator, on powinien się na tym znać. Nasza rola to tylko nadzór, skoro mamy takich fachowców musimy to robić za nich.

Podstawą w nowych jak i remontowanych, ocieplanych budynków jest wykonanie fachowego OZC inaczej będziemy zdani na błędy a za tym na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dobory powinien robić instalator, on powinien się na tym znać. Nasza rola to tylko nadzór, skoro mamy takich fachowców musimy to robić za nich.

Podstawą w nowych jak i remontowanych, ocieplanych budynków jest wykonanie fachowego OZC inaczej będziemy zdani na błędy a za tym na koszty.

Instalator jest od instalowania i rozruchu instalacji,murarz od murowania ścian itd... Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi.

Co innego też uzyskanie czy chwilowy pik mocy na 21 czy 22kW a co innego stałe uzyskanie i praca na takiej mocy przez 8h....

To nie był chwilowy pik.

Kocioł pracował z taką mocą kilka godzin i temp. spalin około 300 stopni.

Wolałbym przez dwa tygodnie w roku puścić 300 w komin niż przez prawie cały sezon kisić kocioł 25kW na 2 czy 3kW.

Co mają powiedzieć użytkownicy "śmieciuszków" jak często i gęsto w czopuchu mają po 800 czy 900 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mają powiedzieć użytkownicy "śmieciuszków" jak często i gęsto w czopuchu mają po 800 czy 900 stopni.

 

Hehe, racja. Pamiętam jak mnie kiedyś znajomy do kotłowni zaprosił i pokazywał jaki to jego piec mocny, aż się czopuch czerwony zrobił.;)

Pamiętam, że to był jakiś zasypowy 12 kW, bez dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jednak bierze spore pieniądze za "dobór" kotła to powinien go prawidłowo dobrać, a to, że każdy bierze gdy któryś poleca jest niemal pewne.

Inwestora nikt nie zmusi żeby zainstalował taki kocioł i z tej firmy jaką proponuje instalator powiem więcej inwestor może nawet zmienić instalatora jeżeli ten będzie upierał się przy swoim.

 

Instalator bierze pieniądze za udaną sprzedaż kotła i nie bezpośrednio z kieszeni inwestora tylko w porozumieniu ze sprzedawcą podnosząc cenę na fakturze ,a od inwestora i tak weźmie swoje. Znam przypadki że cały materiał wmontowywany w instalację na fakturze jest zawyżany żeby złupić inwestora ,kolega odręcznie przepisał fakturę po skończonej "robocie" instalatora , pojechał do drugiego miasta ,poszedł do pierwszego sklepu hydraulicznego i dał kartkę do wyceny jak się okazało na dzień dobry bez żadnych upustów mógł zaoszczędzić 800 zł a instalator zapewniał że "załatwi" materiały taniej po co kupować samemu przepłacać on ma upusty. :lol2:.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestora nikt nie zmusi żeby zainstalował taki kocioł i z tej firmy jaką proponuje instalator powiem więcej inwestor może nawet zmienić instalatora jeżeli ten będzie upierał się przy swoim.

 

Instalator bierze pieniądze za udaną sprzedaż kotła i nie bezpośrednio z kieszeni inwestora tylko w porozumieniu ze sprzedawcą podnosząc cenę na fakturze ,a od inwestora i tak weźmie swoje. Znam przypadki że cały materiał wmontowywany w instalację na fakturze jest zawyżany żeby złupić inwestora ,kolega odręcznie przepisał fakturę po skończonej "robocie" instalatora , pojechał do drugiego miasta ,poszedł do pierwszego sklepu hydraulicznego i dał kartkę do wyceny jak się okazało na dzień dobry bez żadnych upustów mógł zaoszczędzić 800 zł a instalator zapewniał że "załatwi" materiały taniej po co kupować samemu przepłacać on ma upusty. :lol2:.

Nie ładuj wszystkich do tego samego wora :)

Również wykonujemy instalacje a FV robię szczegółową więc inwestor ma czarno na białym ile za co zapłacił i ile ma rabatu.

Taką praktykę jaką opisałeś uważam jako jazdę bez trzymanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale taką jazdę uprawia niemała część instalatorów- niestety.

 

warto zatem sprawdzić w kilku źródłach ceny zanim się skorzysta z takiej oferty " nie do odrzucenia" i potem zapłaci dwa razy tyle.

druga sprawa że "Kowalski" często pojecia nie ma o tym jaki kocioł ma wybierac a już na etapie projektu nikt mu sprawy nie ułatwia wypisując bzdety typu kocioł o mocy maksymalnej do 25KW(dla domu o powierzchni 130m2)\potem sa płacze i wołanie o pomoc.

często również wybór kotła odbywa się przed zakończeniem prac budowlanych i przed policzeniem OZC

jest duzo możliwości na wpuszczenie "Kowalskiego " w niezłe g....:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale taką jazdę uprawia niemała część instalatorów- niestety.

 

warto zatem sprawdzić w kilku źródłach ceny zanim się skorzysta z takiej oferty " nie do odrzucenia" i potem zapłaci dwa razy tyle.

druga sprawa że "Kowalski" często pojecia nie ma o tym jaki kocioł ma wybierac a już na etapie projektu nikt mu sprawy nie ułatwia wypisując bzdety typu kocioł o mocy maksymalnej do 25KW(dla domu o powierzchni 130m2)\potem sa płacze i wołanie o pomoc.

często również wybór kotła odbywa się przed zakończeniem prac budowlanych i przed policzeniem OZC

jest duzo możliwości na wpuszczenie "Kowalskiego " w niezłe g....:bash:

Dla kotła gazowego się sprawdzi a dla koła z podajnikiem będzie o 2/3 za duży. Trzeba umieć zamienić gaz na ekogroszek.

OZC to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale taką jazdę uprawia niemała część instalatorów- niestety. ,,,,

,,,, jest duzo możliwości na wpuszczenie "Kowalskiego " w niezłe g....:bash:

 

 

Polecam lekturę tematu na konkurencyjnym forum "Przesiadka Z Ekogoroszku Na Kocioł Zasypowy "

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/14920-przesiadka-z-ekogoroszku-na-kociol-zasypowy/

 

 

Instalator najpierw zainstalował kocioł z podawaniem automatycznym opału, wraz z mnóstwem dodatkowego osprzętu. Gdy użytkownik nieśmiało zaczął narzekać na nazbyt wysoką temperaturę w pomieszczeniach, to padła propozycja ze strony instalatora o zainstalowaniu kotła zasypowego.

 

Polecam przeczytać, temat nie jest długi.

Na końcu tematu użytkownik tej instalacji wyciąga taki oto wniosek:

"Dotychczas grzejniki miały różne nastawy, a ja głupi przez cztery lata temperaturę w domu regulowałem ustawieniami na sterowniku kotła. ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

Witam kolegi żebyś tak czasem tego pierwszego nie żałował jak się go pozbędziesz-jak sie to mówi do 3 razy .....tak że masz jeszcze jedną szanse po tej drugiej decyzji 11kv do twojego domu którego nie znam i nie widziałem ale obserwowałem e-ster -bo wtedy będziesz kompletnie skompromitowany pozdr

Hej,

bernard,jak mam Ci zapłacić za "tuning"(nie wiadomo z jakim rezultatem) 1/3 tego co dokładam do nowego kotła to ...zaryzykuję ;) :)

Czy to nie ty pisałeś do VERB-a że w miejscu gdzie pojawił się wyciek ,niebawem będzie sito?I dalej upierasz się że sprawa rdzy w kotłach firmy O,Cię ominie szerokim łukiem?Czy może tak jak inni,kupiłeś i mimo tego że połowę wymieniłeś to co masz zrobić?Musisz być zadowolony za 8k złotówek?Są tacy na forum ES co nawet gdyby ten kocioł zamiast ogrzewać działał jak klimatyzator to i tak za taką wydaną kasę byliby szczęśliwi....

 

Skompromitowany piszesz...hmm..wiesz co wtedy zrobię,kupię sobie nowy kocioł,kto bogatemu zabroni,jak pisali koledzy..:)

Tak na poważnie,myślę że 99% użytkowników kotłów jest z nich zadowolona.Jakieś 80% nigdy nie czytało żadnego forum i nie wie czy kocioł jest za duży,w sam raz(dzieło przypadku) czy za mały.Nigdy tez nie robili żadnych energetycznych audytów.Są zadowoleni bo ..muszą być zadowoleni za tak duże pieniądze.A to że są niewolnikami swych kotłowni,raz na tydzień albo częściej -osmoleni sadzą itd-nie ważne.Za taką kasę,tak ma być.Nikt nie przyzna że został wpuszczony ostro w maliny lub nawet oszukany ostrym marketingiem nieuczciwych firm.Ciężko przyznać że zostaliśmy najzwyczajniej w świecie "przekręceni".

Na forum ES poznałem kilku takich,ale przyznawali się jedynie w korespondencji priv.Pisali ,wiesz głupio się przyznać...A Ci co pisali źle dostawali wykład że tak ma być,że nie umie kotła ustawić jak należy,plus wzmianka że ma kocioł z 1-szej ligi i koleś już był zadowolony...

Taka siła internetu...;)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...