Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie ładuj wszystkich do tego samego wora :)

Również wykonujemy instalacje a FV robię szczegółową więc inwestor ma czarno na białym ile za co zapłacił i ile ma rabatu.

Taką praktykę jaką opisałeś uważam jako jazdę bez trzymanki.

Przecież na pewno zdarzają się uczciwi sprzedawcy,instalatorzy itd... ja tylko opisałem przypadek kolegi trzy domki ode mnie ,a nie dokapował by się tylko jak mnie zaprosił na piwko pogadaliśmy troszkę ,zeszło na instalację kocioł i pokazał fakturę przyjrzałem się cenom i wydawał mi się jakiś kosmos,więc zaproponowałem mu myk żeby przepisał odręcznie nazwy kształtek i innych pierdół z faktury i podjechał się spytać o ceny że niby robi instalację i chce kupić jak wrócił to wyzywał, teraz jak coś robi to zawsze pyta się mnie jak postępować żeby go nie oskubali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem posiadaczem przewymiarowanego kotła i wierzcie mi że interesowałem się tematem dość mocno (nie na forum ,bo nie znałem) i naprawdę trzeba sprytnego instalatora który mądrze wytłumaczy i przekona aby kupić kocioł 50% słabszy niż podaje to producent czy autoryzowany przedstawiciel. Mam Ogniwo 35kw ,dzwoniłem ,pytałem ,czytałem itd. i mam co mam. Dotyczy to kilku marek którymi się interesowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj deflektor ceramiczny - w miejsce 5 rusztów żeliwnych położyłem lekko skośnie [góra skosu po stronie przeciwnej do drzwiczek] płaską dachówkę za 2,5 zł [trochę skróconą przy pomocy szlifierki kątowej].

 

Więcej obserwacji wkrótce ...

 

Jest kolejna obserwacja - po 3 dniach dachówka pękła i spadła na palnik - fakt, że miała od początku mikro pęknięcie, ale i tak chyba dachówki się nie nadają :o

 

Zamontowałem dzisiaj przycięty odpowiednio kawałek Porothermu [akurat szwagier miał z budowy] o grubości 5 cm - zobaczymy ile przetrwa.

 

Jeśli także on pęknie wtedy mam plan C :cool: a mianowicie ruszta żeliwne ułożone poziomo [są wtedy pomiędzy nimi mniejsza szpary] a na nich kawałki tej płaskiej dachówki [pękła na 3 duże kawałki].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jest kolejna obserwacja - po 3 dniach dachówka pękła i spadła na palnik - fakt, że miała od początku mikro pęknięcie, ale i tak chyba dachówki się nie nadają :o

 

Zamontowałem dzisiaj przycięty odpowiednio kawałek Porothermu [akurat szwagier miał z budowy] o grubości 5 cm - zobaczymy ile przetrwa.

 

Jeśli także on pęknie wtedy mam plan C :cool: a mianowicie ruszta żeliwne ułożone poziomo [są wtedy pomiędzy nimi mniejsza szpary] a na nich kawałki tej płaskiej dachówki [pękła na 3 duże kawałki].

 

Co tak wnikliwie udowadniasz?A może tłumaczysz nie nam a ..sobie,,Błędny wybór kotła,własne żale?

W temacie ranking kotłów. nie interesują nikogo Twe przeróbki,nie ściemniajcie potencjalnych nabywców :)Piszcie że masz kocioł taki a taki i czy jest ok czy tez nie!!

Zakładasz wątek o tytule "Ranking kotłów na ekogroszek" to oceniaj,daj spokój ze swymi modyfikacjami,czekasz aż producent dostrzeże?Napisz że kupiłeś syf i tyle..

 

Czytałem takie pierdoły 2 lata temu.i mam Ogniwo w kotłowni,a mogłem mieć kocioł,daj spokój Suspenser,oceniasz albo ..daruj sobie...

Szanuje Twe oceny ekogroszku itd,ale to co tu uprawiasz prowadzi do samoróbek niż do oceny tego co mamy na rynku kotłów.Wiem że jesteś fascynatem ale smaruj ostro na to co kupiłeś a nie ucz jak się działa spawarką :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to myślę NOVY że to zbieg okoliczności a Ty się dalej nakręcasz.Popatrz na esterownik ilu jest użytkowników i czy mają oni problemy.

Pewnie,że nie jesteś jedyny a problemy są niemalże z każdym kotłem jak się ktoś do niego zrazi.

Ja jestem na urlopie i też mam ze swoim problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak wnikliwie udowadniasz?A może tłumaczysz nie nam a ..sobie,,Błędny wybór kotła,własne żale?

W temacie ranking kotłów. nie interesują nikogo Twe przeróbki,nie ściemniajcie potencjalnych nabywców :)Piszcie że masz kocioł taki a taki i czy jest ok czy tez nie!!

Zakładasz wątek o tytule "Ranking kotłów na ekogroszek" to oceniaj,daj spokój ze swymi modyfikacjami,czekasz aż producent dostrzeże?Napisz że kupiłeś syf i tyle..

 

Czytałem takie pierdoły 2 lata temu.i mam Ogniwo w kotłowni,a mogłem mieć kocioł,daj spokój Suspenser,oceniasz albo ..daruj sobie...

Szanuje Twe oceny ekogroszku itd,ale to co tu uprawiasz prowadzi do samoróbek niż do oceny tego co mamy na rynku kotłów.Wiem że jesteś fascynatem ale smaruj ostro na to co kupiłeś a nie ucz jak się działa spawarką :)

 

A ty co moderator? Po to jest forum żeby pisał co chce..Ty na okrągło piszesz bzdury , żeby okryć swój brak wiedzy w temacie. Czytałeś 2 lata temu i jakoś Ci to nie pomogło bo wybrałeś 2,5 raza za duży kocioł . Teraz znalazłeś verba przypadek na kilkanaście tys kotłów i się przyczepiłeś jak rzep do psiego ogona.Ty chyba się bardziej przejąłeś niż on ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak wnikliwie udowadniasz?A może tłumaczysz nie nam a ..sobie,,Błędny wybór kotła,własne żale?

W temacie ranking kotłów. nie interesują nikogo Twe przeróbki,nie ściemniajcie potencjalnych nabywców :)Piszcie że masz kocioł taki a taki i czy jest ok czy tez nie!!

Zakładasz wątek o tytule "Ranking kotłów na ekogroszek" to oceniaj,daj spokój ze swymi modyfikacjami,czekasz aż producent dostrzeże?Napisz że kupiłeś syf i tyle..

 

Czytałem takie pierdoły 2 lata temu.i mam Ogniwo w kotłowni,a mogłem mieć kocioł,daj spokój Suspenser,oceniasz albo ..daruj sobie...

Szanuje Twe oceny ekogroszku itd,ale to co tu uprawiasz prowadzi do samoróbek niż do oceny tego co mamy na rynku kotłów.Wiem że jesteś fascynatem ale smaruj ostro na to co kupiłeś a nie ucz jak się działa spawarką :)

 

Nic nie udowadniam - opisuję swoje doświadczenia z unowocześnianiem kotła który kiedyś kupiłem - wyobraź sobie, że wybrałem wtedy kocioł, który wówczas należał do najlepszych [nie było wtedy jeszcze Brucerów, eCOAL-i itp.] i do dzisiaj podtrzymuję, że był to bardzo dobry wybór w tamtym czasie.

 

Minęło jednak kilka lat, technika poszła do przodu i dlatego aplikuję do niego te rozwiązania stosowane obecnie, których wprowadzenie jest sensowne i opłacalne - zauważ, że pisze się tu o nowych palnikach itp. i to dobrze bo nie trzeba obserwować kilkudziesięciu osobnych wątków.

 

To, że ciebie coś nie interesuje to nie znaczy, że wszystkich - zalecam trochę więcej skromności bo możesz popaść w bufonadę.

 

Na pewno nie będziesz decydował co będę pisał, lecz jeśli więcej osób napisze, że powinienem założyć nowy wątek wtedy to zrobię.

 

Najwidoczniej 2 lata temu czytałeś bez zrozumienia skoro masz aż tak przewymiarowany kocioł, wybrałeś także inny model niż ten, który w moim rankingu był wtedy najlepszy, więc do mnie o jego polecenie nie możesz mieć pretensji.

 

PS wyluzuj się, spędź miło długi łykend i odpuść sobie bo najwidoczniej strasznie się trujesz tym tematem a przecież każdy z nas robi błędy - ważne, żeby z nich wyciągać wnioski i naukę na przyszłość po czym skupiać swoją uwagę na rozwiązaniu a nie na problemie czego ci szczerze życzę.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, problemy mają ludzie wszędzie cytat:

 

"Re: Piec na eko-groszek - ile spala na miesiąc?

Gość: Odpowiedz

Witam. Mam piec od Rejsa 25kw dom stary1981 nieocieplony 130m od pół roku próbujemy ustawić piec,bez skutku. W tej chwili spala nam 100kg na dobę.Czy możliwe jest mniejsze spalanie w moim przypadku. moje parametry- histeryz 1

-czas podawnia19s

-przerwa 1minuta

-nadmuch na 5 biegu

-czopuch zamkniety

Proszę o radę bo piec doprowadzi nas do bankructwa.''

 

Takie buty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o węgiel, to mnie takie sito w kwasiaku nie dziwi.

Miałeś pewnie pod olej lub gaz a do węgla to się średnio sprawdza.

Tam gdzie końcówki wystają wyżej nad komin bez ocieplenia sito robi się nawet po 2sezonach...

Wlezę i zobaczę u siebie mam ponad 10 lat . od - 5.02 .2003r

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus naiwnych nie sieją sami się rodzą. :D

 

W czasach internetu wszystko można sprawdzić :)

 

To nie są naiwni , tylko instalatorzy ZŁODZIEJE ...

 

Sami "fachowy" robią sobie taką "reklamę" są są traktowani jako oszuści i złodzieje i sami "pracują" na taką opinię ...

 

UCZCIWY instalator , fachowiec zarabia na usłudze. On ma wykonać usługę i za to mu się płaci ...

Materiały często lepiej aby kupił sam bo wie co potrzebne i ma doświadczenie na czym można zaoszczędzić a na czym nie ...

Amator tego nie wie i może kupić złe materiały ...

 

Nienawidzę "fachowców" którzy chcą mnie okraść ...

 

Jak dla mnie to nienormalne że trzeba każdego fachowca sprawdzać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nauczony doswiadczeniem staram sie posiasc teorie jesli cos robie w kończonym domu rękoma fachowcow. Generalnie teraz zapanowala moda na lapanie fachowcow przez sklepy czyli jak np hydraulik bierze cos z jednego sklepu dostaje jakis % od kwoty zakupow..takie czasy nastaly ze z jednej strony wojna o inwestora ale jak sie go lapnie to stara sie go skroić gdyz ludzie ciagle mowia przyslowie ze "kto remontuje lub buduje tego sie nie żałuje "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

PS wyluzuj się, spędź miło długi łykend i odpuść sobie bo najwidoczniej strasznie się trujesz tym tematem a przecież każdy z nas robi błędy - ważne, żeby z nich wyciągać wnioski i naukę na przyszłość po czym skupiać swoją uwagę na rozwiązaniu a nie na problemie czego ci szczerze życzę.

Hej,trochę poniosło,przepraszam.

Nie chciałbym wyjść na "dobrego wujka" ale ...Panowie macie tu okazję trochę poratować kupujących a nie sprzedających.Misja trochę grzeszna w czasach kryzysu ale my kupujemy a nie sprzedajemy...Piszcie tu nie o modyfikacjach (bo kupujący nie chcą biegać ze spawarką ) ale o wadach i zaletach,konstruktywnie.Kocioł dobry bo ...a zły bo...resztę "wiara z sieci" rozsądzi przecież..

Panu Jack powiem tyle,nie ja dobierałem kocioł ,niestety ja go wyciągam z piwnicy.

I darase nie naśmiewaj się z takich kolesi,sam dwa sezony temu byłeś nie lepszy "kozak" ;)

Prawda jest taka,czy Wam czy mnie potrzeba było czasu by dojść do takich czy innych wniosków.Skoro trzeba to zrobić samemu to nie olewajcie innych.Taka flaga na 1 Maja.

Pozdrawiam ludzi w Pracy(nie Pracy)

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Narobiło się tyle roboty że nie sposób być w ( nie pracy ) :(

Rozumiem zatem że kryzysu "nie ma" nie było,i nie będzie -tak jak mężczyzn w cytatach z Seksmisji.

Panie Wiesławie,ja wciąż w oczekiwaniu,Pan wie ;)

Myślę jak to "cacko" wyciągnąć na powierzchnię ziemi...woda spuszczona a i tak ciężki jak smok...:)

 

Moja mała Q5 chyba będzie miała co robić,sami nie damy rady,nie ma Pan czasem wyciągarki na stanie?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Porozbierać trochę, porządny instalator da sobie radę w tę i z powrotem.

Na wszystko jest sposób :)

 

Zebrałem 6 chłopa na ten dzień.Obawiam się że nie dadzą rady,lecz...Pan wie,jestem desperat autem "to" wyciągnę (nie mogę już na to "coś" patrzyć nawet) jak nie poradzą chłopiny.

Aaaa....i oby ostatni raz w tej 6-7 latce,bo nie dam wiary że nowy RBR przeżyje więcej.Ale to mi styka.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...